Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:08

kadexor pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:59@szlagaag jaki masz interes w usuwaniu minusów tych wybiegów ze strony BB? Przecież wypłaty na konto, a wypłaty bankomatami/na poczcie to zupełnie inna półka prowizji! Oszalałeś?


Jestem opłacany.

Co mają poradzić ,że Igoria Trade ma problemy związane zapewne z upadłością BitMarkektu?
Mieli tylko bankomaty pocztę i przelewy tradycyjne realizujące przez powyższą firme.
Czekają na rozwój sytuacji i zapewne myślą o nowych możliwościach wypłat przez zaistniają sytuację.

Trzeba było myśleć przyszłościowo widząc ,że mają tylko jedną 'normalną' formę wypłat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:37

@szlagaag co ma igoria trade do blokad wyplat crypto? Podobno blokady wyplat fiat byly bo igoria chciala lepszej weryfikacji, ok, ale dlaczego w takim razie blokuja wszystkie wyplaty?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:40

Czeslaw pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:37co ma igoria trade do blokad wyplat crypto?


Ale nieaktywne są tylko przelewy na bitbaya i z bitbaya w postaci fiat.
Krypto bez problemów mogę przelewać <po ukończonej weryfikacji oczywiście>.

Sam zrobiłem z rana przelew i nie dotarł ,lecz zostanie cofnięty na moje konto.
Pretensji nie mam ,ważne że środki wrócą.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rolph » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:59

Ja tez zrobiłem próbę i środki wróciły na konto wiec jeżeli ktoś gra tylko na BB to sytuacja wyglada tak, że jest promocja na alty ale nie można przelać środków aby kupić...
Trochę słabo to wyglada...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 15 lipca 2019, 17:09

szlagaag pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:40Krypto bez problemów mogę przelewać <po ukończonej weryfikacji oczywiście>.
O to wlasnie chodzi, blokady i ponowna weryfikacja, sa wymagane przez igorie przy fiatach (tak twierdzi bitbay) ale jednak blokuja wszystkie srodki.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 15 lipca 2019, 17:46

Środki wróciły na konto ,bank poinformował o zwrocie lecz powodem jest BŁĘDNY NRB.
Czyli numer bankowy. :?:

Czyli co Igoria też spakowała walizki?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: maciej84 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 17:47

Więc i ja w tym temacie coś dorzucę... Wcześniej sie nie udzielałem na tym forum, ale myśle iż warto, może kogoś to uchroni przed problemami, a może i utratą kapitału.

Post ten kieruje głównie do BitBay, może tutaj znajdą czas i chęci na odpowiedź a możę i na rozwiązanie mojego problemu.
Na samym początku zaznaczam tylko że konto mam na BitBay.pl już od dłuższego czasu, na samym początku przeprowadziłem weryfikacje, oczywiście udaną. Jakiś tydzień temu zostałem poproszony o kolejna weryfikacje... bez komentarza...
Ale ok, wysyłam zdjęcia dowodu osobistego, obie strony ze wszystkimi danymi, potwierdzenie przelewu że mam konto w banku i jestem tego konta właścicielem, kilka razy musiałem również wysłać zdjęcie swojej gęby z dowodem osobistym oraz kartką papieru z datą ( brakowało tylko bluzy w pasiaki) ... kilka razy ponieważ zawsze były wątpliwości czy ja to ja?? Zły kąt padania światła, zegar w tle sie spóźnia... itp ;) Nawet rozważałem wizytę u fryzjera, żeby mieć włosy jak na zdjeciu w dowodzie... Ufff w końcu zdjęcia przeszły huuuraaa:)
Jeszcze tylko ankieta, że nie jestem terrorystą związanym z AlKaidą i że nie handlowałem koksem z zaprzyjaźnionym kartelem z Columbii i już moje konto jest zweryfikowane.
Dostałem info na maila, komórkę , może jeszcze pocztówka przyjdzie ... nie wiem czekam ;)
No to znowu mogę korzystać w pełni z mojego konta.
Z racji iż niebawem wyjeżdżam na urlop, i nie będę sie bawił w żadne "trejdy" postanowiłem moje krypto wypłacić na Ledgera, wiadomo , dla bezpieczeństwa. I teraz zaczyna sie akcja.
Wczoraj wieczorem , wchodzę na swoje konto na BB i po kolei chce je wypłacać. Pierwszy idzie BTC , wszytko super, po kilki minutach juz mam swoje BTC na portfelu. Teraz ETH i XRP , cyk wypłacamy.... i zonk!!! Dostaje maila że nie mogę wypłacić tych krypto... Ponieważ moje konto nie jest zweryfikowane !! JAk to?? przecież dwie minuty temu było i wypłacałem BTC. A teraz już nie jest ...
No ok, myslę sobie, może teraz wyśle im zdjecie numeru buta, nie ma sprawy, tyle już wysłałem to i to wyślę ( swoja drogą tylko czekać aż sie dowiem że mam minion kredytu do oddania...)
TAk wiec wchodze w maila od BB i klikam w link do weryfikacji https://kyc.bitbay.net/ a tu niespodzianka i duży napis

"Twoje konto m........@poczta.onet.pl zostało poprawnie zweryfikowane. Możesz teraz
w pełni korzystać z usług najlepszej platformy do handlu kryptowalutami w Polsce.
Zacznij korzystać z pełnej funkcjonalności BitBay
Wpłacaj i wypłacaj środki w walutach PLN, USD, EUR w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca.
POWRÓT NA STRONĘ BITBAY"

Mysle sobie , kurcze przecież dzisiaj jeszcze nic nie piłem ... Wiec o co chodzi ?? Ja jestem idiotą czy oni??
Nie moge wypłacić krypto bo moje konto nie jest zweryfikowane, w takim razie chce jest zweryfikować ale ono juz jest zweryfikowane ...
WTF ??
Ok wchodze znowu na konto z myslą że może jakiś lag czy coś, wchodze w zakladkę portfele, potem klikam wypłaty i przed moimi oczyma pojawia sie znak drogowy B-2 ZAKAZ WJAZDU oraz komunikat BRAK UPRAWNIEŃ DO WYKONANIA AKCJI....

Tak wiec moja prośba do BitBay.pl jakbyście mogli mi wytłumaczyć i wszystkim innym zainteresowanym o co chodzi to byłbym bardzo wdzieczny...

p.s. Oczywiscie pisałem do was przez formularz ... to otrzymałem odpowiedź wysłaną chyba przez automat, i totalny brak odniesienia do tego co zawarłem w zgłoszeniu problemu. Jak ktoś zainteresowany to moge wrzucić treść mojego zloszenia problemu i odpowiedź BB. Ale nie wiem czy zaraz za to mnie nie zamkną ;)

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 18:04

@szlagaag konta Igorii prawdopodobnie zablokowane przez Prokuraturę w sprawie Bitmarketu. Igoria była operatorem płatności dla Bitmarketu i BitBay. Myślę, że Prokuratury nie interesuje to, czy konta są przeznaczone dla Bitmarketu czy dla Bitbay, Igoria jako operator płatności może mieć zamrożone wszystkie konta, na których były dokonywane operacje bankowe. Innego wytłumaczenia nie widzę. Teraz Igoria musi się zapewne wytłumaczyć które konta były przypisane do Bitmarketu, a które konta przypisane do Bitbay. Myślę, że długo to potrwa zanim odblokują wpłaty i wypłaty dla BitBay. Dziś ponownie proponowałem wprowadzenie płatności procesorem SKRILL, jednak nie dostałem jeszcze tutaj odpowiedzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 18:16

@BitBay

Krotkie i proste pytanie do Was. Skoro nie da sie wplacac i wyplacac FIATow to jakim cudem na stronie normalnie mozna wybrac wplate przez przelew bankowy i nie ma tam ZADNEJ informacji, ze nie ksiegujecie? Dlaczego ta opcja nie jest wylaczona, albo dlaczego nie widnieje tam na czerwono, ze macie problem?

Dopiero jak otworzylem ticket to sie pojawilo info, ze sa jakie tam problemy z depozytami i wyplatami.. Po prostu rece opadaja..

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » poniedziałek, 15 lipca 2019, 18:37

W tym tygodniu wyplat/wplat w fiat sie chyba nie doczekamy xd

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
66
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:12

Informujemy, że dzisiaj podjęliśmy decyzje o zmianie operatora wpłat i wypłat w walutach fiat. W związku z tym w ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu księgowania. W wyniku tej operacji użytkownikom zostaną udostępnione nowe numery rachunków do wpłat.

Bez zmian dostępne są inne metody wpłat i wypłat, w tym:
- przelewy kryptowalut,
- wpłaty i wypłaty na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja powoduje niedogodności dla naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy o zniesieniu opłat za wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach. Do czasu wznowienia przelewów bankowych są one dostępne za darmo!

Jednocześnie informujemy, że Wasze środki trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym rejonie obsługuje. Obecna sytuacja nie ma wypływu na naszą płynność.

Zlecone do tej pory wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych. Przelewy oczekujące na wykonanie można anulować i skorzystać z innej metody wypłat. Przelewy, które zostały zlecone w ubiegły czwartek, a nie zostały wykonane, zostaną zwrócone na salda użytkowników (każdy użytkownik otrzyma maila po dokonanym zwrocie).

Decyzja o zmianie operatora jest spowodowana otrzymaną dzisiaj informacją od operatora Igoria Tade S. A. o tymczasowym braku możliwości realizowania dla nas usług wpłat i wypłat walut fiat. Według przekazanych nam informacji i komunikatu Igoria Trade S. A., na skutek upadku giełdy BitMarket, BOŚ bank zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora. Mimo że w BOŚ nie były prowadzone rachunki należące do BitMarketu, co niezwłocznie w oświadczeniu potwierdziła Igoria Trade S.A., bank zażądał dodatkowej dokumentacji, która jest obecnie przygotowywana.

Nie wykluczamy, że BOŚ wkrótce przywróci operatorowi możliwość wykonywania transakcji. Jednak w związku z nieokreślonym czasem oczekiwania na decyzję banku, w trosce o naszych klientów, zdecydowaliśmy o uruchomieniu rozwiązania alternatywnego.

O procesie udostępnienia nowych numerów rachunków bankowych i uruchomieniu wypłat przez operatora alternatywnego będziemy informować wraz z postępem prac. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tu83 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:16

Uff. Na szczęście ja na wszelki wypadek wyniosłem się kilka dni temu z Bitbaya. IMO zbyt duże ryzyko.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:25

@BitBay
Dobra decyzja, którą sugerowałem już w piątek w rozmowie z konsultantem... szkoda, że nie podjęta od razu po tym całym chaosie i bałaganie organizacyjnym, można było więcej zyskać dla reputacji firmy niż tymi wymijającymi tekstami i brakiem stanowiska.

rozumiem, że tym, którzy zapłacili przez weekend za wypłaty z bankomatu czy dziś za wypłatę na poczcie również zwrócicie policzoną prowizję. Ja na wypłatę czekałem od 10 dni, więc nie mogłem dłużej czekać aż w końcu coś będzie wiadomo i jakąś skruchę okażecie.

W tej chwili nie widzę by pobrane opłaty wróciły

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorem_ipsum » poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:47

Przecież napisali, że od dzisiaj nie pobierają opłat XD Niektórym zawsze będzie za mało...

Szkoda, że wszyscy muszą teraz płacić za niekompetencję w Bitmarket i tą aferę. Oby udało się szybko przepiąć, bo czekamy. Dobry pomysł z zawieszeniem opłat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:04

@BitBay
Co z depozytami, ktore zostaly wpłacone na konta Igori, a nie zostaly zaksiegowane na gieldzie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:13

@kotek34 w takim przypadku środki zostaną zwrócone na ten sam rachunek bankowy z którego dokonywana była wpłata (jest to już procedura bankowa).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:13

BitBay pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:12O procesie udostępnienia nowych numerów rachunków bankowych i uruchomieniu wypłat przez operatora alternatywnego będziemy informować wraz z postępem prac. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.


Ile to może potrwać, bo ja nie mam czasu latać gdzieś po poczcie czy wyrabiać teraz kartę na bankomat.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:20

@Lorem_ipsum najlepiej napisać coś nie mając nic do powiedzenia. Niektórym będzie mało...
dbam o swój kapitał i interes tak jak oni dbali o swój robiąc chaos i kręcąc dlaczego zablokowali bez podania podstawy prawnej wypłaty wtedy gdy były jeszcze możliwe i ja je zleciłem wtedy i dlaczego byłem poinformowany z kilkudniowym opóźnieniem, że mam blokadę. Pisałem, im że jestem na urlopie i nie mogę dosłać dokumentów, że zależy mi na wypłacie i albo mogą rozwiązać umowę wypłacając kasę albo niech zaproponują inne metody pośrednie rozwiązania sytuacji, które w regulaminie są uwzględnione. Dużo obiecywania i zero odpowiedzi do dziś, więc musiałem wziąć sprawy w swoje ręce, zmienić plany, poddać się szantażowi weryfikacyjnemu i wypłacić tą metodą jaka została. Więc nie jest mi mało ale wystarczająco dużo ... problemów z zaskoczenia.

Jeśli nie będzie zwrotu z automatu pobranych prowizji, które ostatecznie były skutkiem ich niekompetencji, chaosu, stawiania użytkownika w sytuacji niepewnej gdzie nie wiadomo co się dzieje itp itd (można by wymieniać wiele tego itp itd) to zakończy się to reklamacją w której na żądaniu zwrotu prowizji raczej nie poprzestanę. To nie ja źle zrobiłem weryfikację i nie ja robiłem ją na ostatni dzwonek i nie mam zamiaru ponosić kosztów czyjegoś bałaganu a poniosłem je w różnym zakresie.

W interesie ich wizerunku oraz nieładowania się w nowe problemy jest by mnie przekonać, że są wiarygodni i wykazują skruchę.
Jak się coś robi źle to potem trzeba ponosić tego konsekwencje, to ma ich nauczyć jak tego uniknąć na przyszłość.
Na pewno nie może być tak, że namieszali ludziom w planach czy finansach i jeszcze zarobili na tym poprzez prowizje na tych, którzy nie mogli czekać aż podejmą jakieś sensowne decyzje i opanują bałagan organizacyjno-informacyjny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:33 przez zapytajnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:22

@blink Wypłaty z bankomatów są dostępne bez karty.
https://bitbay.net/pl/pomoc/wplaty-i-wy ... omacie-sms

Robimy co w naszej mocy, aby zmiana operatora zakończyła się najszybciej jak to możliwe.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:17

BitBay pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:22@blink Wypłaty z bankomatów są dostępne bez karty.
https://bitbay.net/pl/pomoc/wplaty-i-wy ... omacie-sms

Robimy co w naszej mocy, aby zmiana operatora zakończyła się najszybciej jak to możliwe.

można wypłacić na nie swój numer? bo akurat mam bloknięte premium (tel firmowy)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości