Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » piątek, 17 grudnia 2021, 20:02

Szkoda z tym botem w ogóle rozmawiać. Ciągle te same wklejane regułki. Ciekawe czemu nie weryfikujecie środków które wpływają na giełdę, hehe. Omijać bitbaja szerokim łukiem.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 18 grudnia 2021, 13:05

tutkarz pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 10:32Dlatego jak znajdę chwilę czasu to moja następna odpowiedź będzie już po konsultacji z prawnikiem i kto wie czy nie wnioskiem do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa. I wcale się nie zdziwie jak do tego wniosku dołączyło by się dużo więcej osób.

To co oni robią to nie jest przestępstwo. Oni celowo przetrzymują Twoje pieniądze w jakimś celu.
Jeżeli ktoś z Was ma problem z weryfikacją, a chce mu się boksować z Zondą, to temat jest dość prosty. Oni tutaj piszą o jurysdykcji estońskiej ale to ściema. Jeżeli masz problem z kontem a oni ewidentnie robią Ci pod górę, to składasz w Sądzie Okręgowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania "pozew o ustalenie" (183kpc) i wskazujesz ich Estoński adres. Piszesz w pozwie że chcesz aby sąd ustalił czy to Twoje konto czy nie Twoje, czy to Ty zlecasz przelew bo Zonda to kwestionuje. W zasadzie do procesu nie dojdzie bo przywrócą Ci uprawnienia 10 minut po tym jak odbiorą pozew. Koszty procesu pokrywają oni!

Jeżeli z kolei nie możecie wypłacić kasy, to można na nich zarobić. Odsetki ustawowe od 100000zł to 59.59zł dziennie. Jeżeli opóźniają przelew powołując się na weryfikację, to można od nich wyszarpać odsetki. To dość proste, bo w Polsce pozbawić kogoś lub ograniczyć możliwości rozporządzania własnym mieniem, można tylko w ściśle określonych przypadkach i co do zasady od decyzji takiej przysługuje obywatelowi środek zaskarżenia (zasada dwuinstancyjności).
Procedury AML nie uprawniają ich do tego co oni robią. Weryfikację pochodzenia środków mogą i powinni przeprowadzić po wpłacie pieniędzy na konto i jeżeli ją przejdziesz (i nic nie wpłacisz na konto do momentu wypłaty), to nie mają prawa kwestionować pochodzenia środków przy wypłacie. Idąc dalej, jeżeli blokują Ci wypłatę z powodu potwierdzenia czy To to Ty, to począwszy od 48 godziny (czas potrzebny na dochowanie należytej staranności) po przesłaniu im materiałów obiektywnie identyfikujących zlecającego przelew, można naliczać im odsetki.

Jeżeli weryfikowali Ciebie po wpłacie pieniędzy na giełdę i chcą Cię weryfikować w momencie kiedy chcesz je wypłacić, to odsetki można naliczać od kolejnego dnia po złożeniu zlecenia.

Jeżeli natomiast weryfikują Cię przewlekle i cały czas oczekują czegoś nowego, odsetki nalicza się od momentu kiedy obiektywnie była możliwość Twojej weryfikacji. Obiektywna możliwość weryfikacji lub identyfikacji następuje wtedy gdy 10/10 przypadkowych osób wychodzących z Biedry spoglądając na zdjęcie powie że to Wy jesteście na tym zdjęciu:)

Sądem właściwym jest Sąd Okręgowy dla Waszego miejsca zamieszkania. Sądy uważają takie sprawy za bzdury i zazwyczaj Sędzia nie jest za bardzo uprzejmy dla pełnomocnika takiej firmy zadając mu trudne pytania. Wyrok zawsze będzie korzystny dla Was przy założeniu że oni faktycznie przeciągają proces weryfikacji. Ich argumentacja co do stosowania wytycznych AML,KYC,CBA,ABW,XYZ,ONA,CDA,BSW,CBŚ,KGB,FBI,GRU,IFA,RAF,SWW,WSI dla Sądu będzie ściemą i sztucznym opóźnianiem wypłaty. Sąd raczej nie poweźmie stanowiska, że 58 letni Pan Stanisław Malinowski który jest inseminatorem w Mąchocicach Kapitulnych za pośrednictwem giełdy Zonda wspiera reżim Baszszara Al Assada przekazując mu kryptowaluty na zakup baterii przeciwlotniczej od Rosji. Sąd uzna że Zonda celowo przeciąga wypłatę i nie ma do tego podstaw prawnych. Natomiast Sąd nie będzie badał z jakiego powodu przeciągają wypłaty (problemy z płynnością czy manipulacje). To co Oni robią nie ma podstaw prawnych i ma tutaj zastosowanie art.481kc. Banki podlegają tym samym procedurom AML i KYC co Zonda.
Jak często Wasze banki przeprowadzają procesy weryfikacji kiedy chcecie zrobić przelew?

Ja w moim przypadku już miałem wysyłać pozew ze 183kpc bo uznałem to za szybszą drogę i czułem się upokorzony prosząc się o własne pieniądze, ale po wpadce z saldem konta postanowiłem trochę się nad nimi poznęcać i przejść dumnie proces weryfikacji zadając bardzo precyzyjne pytania co do jego przebiegu. Nie dali mi satysfakcji bo odblokowali mi konto bez słowa wyjaśnienia.

I co ciekawe, kiedy mieliście okazje kupić bardzo tanie mieszkanie ale nie zdążyliście bo Zonda przyblokowała Wam pieniądze wszczynając weryfikację która nie była zasadna, możecie dochodzić od nich odszkodowania w wysokości wykazanych strat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pleasek89 » sobota, 18 grudnia 2021, 13:15

Dołączam do grona weteranów, którzy opuszczają pokład. Ok. miesiąc temu przechodziłem ponowną weryfikację konta, proces trwał półtora tygodnia (co kosztowało mnie ok. 3-4k utraconych korzyści) a liczba dokumentów/screenów, które musiałem finalnie wysłać to 17 (!!!) w tym pliki sięgające kilka lat wstecz. Traktujecie ludzi jak kryminalistów, nielegalnie blokujecie środki zasłaniając się nieistniejącym prawem a na tak zmiennym rynku każdy dzień ma znaczenie. Robię ostatnie wypłaty i też uciekam, nigdy więcej nie wpłacę do was złamanego grosza. To co robicie to jest skandal i nie zdziwię się jeśli to się kiedyś skończy dla was zbiorowym procesem.

Wasz bazar (bo giełdą tego nazwać nie można) to jest równia pochyła i jeśli się nie obudzicie to wasz czas na rynku jest policzony.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 18 grudnia 2021, 13:46

To się nie skończy zbiorowym procesem bo w takiej sytuacji pozew zbiorowy jest niedopuszczalny. To się skończy marginalizacją tej giełdy lub wałkiem.
Marginalizację giełdy zrobimy my sami, bo na tej giełdzie są w większości ludzie tacy jak ja którzy nie mają zielonego pojęcia o krypto i dopiero wkraczają w ten świat i jest to pierwsza giełda którą wybrali. Jeżeli ja bym wiedział że będę miał problem w szybkim wypłaceniem pieniędzy to bym na bitbay konta nie założył. Dlatego budowanie świadomości społecznej będzie początkiem końca bitbay. Obecnie rośnie kilka innych giełd. Osoby odpowiedzialne za ich rozwój czytają fora. Na pewno znajdą rozwiązania w których słabe strony bitbay będa ich mocnymi stronami. Ludzie sami to zauważą i odejdą. Wystarczy że z Zondy odejdzie 20% osób. Wolumen obrotu spadnie zatem znacząco co zmusi do zmiany giełdy nieco bardziej świadomych graczy. To znowu obniży wolumen. Mniej więcej w tym czasie Zonda zacznie walczyć o klienta ale będzie za późno. Oni właśnie są na etapie zjadania własnego ogona. Znam wiele firm które trzęsły rynkiem a teraz ich nie ma.

Jednak moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest że któregoś słonecznego poranka wiele osób nie będzie mogło się zalogować, i kilka godzin później okaże się że Pan Wiesiek spakował giełdę do kieszeni i właśnie siedzi w samolocie do Afryki.

Trudno znaleźć informację kto kupił bitbay. Ten amerykański inwestor z branży finansowej to raczej nie jest Lehman Brothers. Wszystkie tego typu instytucje w stanach składają raporty kwartalne. Jeżeli ktoś wykazałby zakup Bitbay to już byśmy o tym wiedzieli.
Nie byłem nigdy w stanach, ale znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo...
U nich prawnikiem określa się nawet pracownika Sądu w randze pracownika sekretariatu. Dlatego spółką z branży finansowej która jest obecnie właścicielem Zondy równie dobrze może okazać się spółka Ahmeda i Abdula którzy prowadzą kantor wymiany walut w centrum handlowym w amerykańskim miasteczku w którym mieszka 4000 osób.
Ja gdybym chciał zrobić wałka na dużą kasę też bym poszedł w kierunku USA. USA, Izrael i Rosja nie deportują swoich obywateli do innych krajów za takie przestępstwa. Poza tym, polskie organy ścigania są bezradne w takich sprawach. Śledztwo w sprawie Łódzkiej giełdy po 4 latach zawieszono bo nie można ustalić czy pieniądze skradł właściciel czy haker.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dondziadzia » sobota, 18 grudnia 2021, 13:46

Pleasek89 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 13:15Dołączam do grona weteranów, którzy opuszczają pokład. Ok. miesiąc temu przechodziłem ponowną weryfikację konta, proces trwał półtora tygodnia (co kosztowało mnie ok. 3-4k utraconych korzyści) a liczba dokumentów/screenów, które musiałem finalnie wysłać to 17 (!!!) w tym pliki sięgające kilka lat wstecz. Traktujecie ludzi jak kryminalistów, nielegalnie blokujecie środki a na tak zmiennym rynku każdy dzień ma znaczenie. Robię ostatnie wypłaty i też uciekam, nigdy więcej nie wpłacę do was złamanego grosza. To co robicie to jest skandal i nie zdziwię się jeśli to się kiedyś skończy dla was zbiorowym procesem.
Również odchodzę, nigdy nie wrócę i co więcej każdemu odradzam korzystanie z Zonda. To jak blokują środki klientów jest niedopuszczalne. Nie wiem jeszcze jak rozwinie się moja sytuacja, wiele zależy od ruchów kursowych ale jeśli poziom strat (oraz utraconych korzyści!) okaże się znaczący zamierzam dochodzić swego na drodze prawnej.

Co więcej działanie supportu... A raczej jego niedziałanie. Podobno w weekendy pomiędzy 12 - 16. Dobre sobie...

Omijajcie szerokim łukiem.

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » niedziela, 19 grudnia 2021, 09:43

Proponuję zamknąć temat, zbanować użytkownika - bota Zonda i podwiesić samą informację dużymi literami aby nie wpłacać tam nawet pół grosza 😀

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » niedziela, 19 grudnia 2021, 11:01

nrth pisze: niedziela, 19 grudnia 2021, 09:43Proponuję zamknąć temat, zbanować użytkownika - bota Zonda
Zbanować - nie najmądrzejsze podejście. Ostrzegać, żądać wyjaśnień - tak.
Sam nie korzystam z BitBay`a od kilku lat. Znajomym korzystającym przedstawiam problemy BitBay`a teraz Zondy. O banowaniu niech decyduje rynek nie żądający postępowania na ich modłę.

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bMh » niedziela, 19 grudnia 2021, 11:02

Ogólnie to wygląda jak piramida finansowa. A ta przeciągająca się weryfikacja to granie na czas żeby zebrać kasę na bieżące wypłaty.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2 września 2015
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: perun » niedziela, 19 grudnia 2021, 13:22

bMh pisze: niedziela, 19 grudnia 2021, 11:02Ogólnie to wygląda jak piramida finansowa. A ta przeciągająca się weryfikacja to granie na czas żeby zebrać kasę na bieżące wypłaty.

Mnie zastanawia ich nowe logo, przypomina piramidę na piramidzie, może to jakieś ukryte przesłanie... :mrgreen:

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: starlord » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 07:40

bMh pisze: niedziela, 19 grudnia 2021, 11:02 Ogólnie to wygląda jak piramida finansowa. A ta przeciągająca się weryfikacja to granie na czas żeby zebrać kasę na bieżące wypłaty.
Podobną praktykę stosował przecież jeszcze niedawno Bitmarket pod koniec swej działalności. Z dawnych czasów pamiętam też Bitcurex, który co prawda nie zmienił chyba właściciela, ale przechodził różne zmiany wizualne, niby to wprowadzał innowacje, rozwijał skrzydła, a skończyło się jak zawsze. Kradzieżą środków klientów. Motyw zawsze ten sam. Wiele giełd zmienia swój biznesplan z prowadzenia giełdy w defraudację środków. Co bardziej się opłaca to robią. Z początku zyskują zaufanie, niby to jakoś wszystko działa, trzyma się kupy, a później znienacka budzisz się bez dostępu do środkow. Ludzka chciwość nie zna granic. Również zalecam olbrzymią ostrożność w korzystaniu z giełd tak haniebnie traktujących swoich użytkowników. Śmierdzi wałkiem na kilometr

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 08:20

perun pisze: niedziela, 19 grudnia 2021, 13:22Mnie zastanawia ich nowe logo, przypomina piramidę na piramidzie, może to jakieś ukryte przesłanie...

Sądzę że grafik projektując logo inspirował się tym przedmiotem:

Obrazek

A ukryte przesłanie to wskazanie miejsca gdzie ta giełda ma swoich użytkowników.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 22:43

Chyba się zonda zdenerwowała na mnie bo nie mogę się na konto zalogować :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 21 grudnia 2021, 09:15

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy z zalogowaniem, napisz do nas maila na: support@zondaglobal.com. My wówczas sprawdzimy co się dzieje i z chęcią pomożemy rozwiązać problem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Omoziu » środa, 22 grudnia 2021, 14:34

Witam, zacznę od tego że jestem totalnie zielony w temacie. Lata temu wpłaciłem niewielką sumę na Bitbay/Zondę, kupiłem za to trochę Lisk, Eth, Game i LTC. I moje pytanie teraz jest takie, w jaki sposób mogę sprzedać te alty, żeby pózniej te pieniądze przelać z powrotem na konto bankowe? W momencie jak chcę np wypłacić ETH to prosi o jakiś adres, niestety totalnie nie wiem o co chodzi, a ciężko odnaleźć jakieś informacje na ten temat

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » środa, 22 grudnia 2021, 22:03

Omoziu pisze: środa, 22 grudnia 2021, 14:34Witam, zacznę od tego że jestem totalnie zielony w temacie. Lata temu wpłaciłem niewielką sumę na Bitbay/Zondę, kupiłem za to trochę Lisk, Eth, Game i LTC. I moje pytanie teraz jest takie, w jaki sposób mogę sprzedać te alty, żeby pózniej te pieniądze przelać z powrotem na konto bankowe? W momencie jak chcę np wypłacić ETH to prosi o jakiś adres, niestety totalnie nie wiem o co chodzi, a ciężko odnaleźć jakieś informacje na ten temat

Poszukaj kolego na yt. Jest sporo przystępnych filmów. Nie jest to trudne. Natomiast sprzedaż tych monet to pikuś przy tym co Cię czeka żeby wyprowadzić PLN z Zondy. Na wszelki wypadek zacznij już chodzić po urzędach i zbieraj Pity, wyciągi z rejestru gruntów, wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego, zaświadczenia z ZUS, opinię dzielnicowego, kartę stomatologiczną i paragonu ze sklepów za ostanie 26lat. Część tych rzeczy Ci się nie przyda, ale lepiej je mieć na wszelki wypadek.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 23 grudnia 2021, 16:53

Omoziu pisze: środa, 22 grudnia 2021, 14:34 Witam, zacznę od tego że jestem totalnie zielony w temacie. Lata temu wpłaciłem niewielką sumę na Bitbay/Zondę, kupiłem za to trochę Lisk, Eth, Game i LTC. I moje pytanie teraz jest takie, w jaki sposób mogę sprzedać te alty, żeby pózniej te pieniądze przelać z powrotem na konto bankowe? W momencie jak chcę np wypłacić ETH to prosi o jakiś adres, niestety totalnie nie wiem o co chodzi, a ciężko odnaleźć jakieś informacje na ten temat
Aby móc wypłacić środki w walucie PLN należy dokonać transakcji sprzedaży każdej z tych walut do waluty PLN. Jeżeli masz wątpliwości jak tego dokonać, sugerujemy zapoznanie się z naszym artykułem, który krok po kroku opisuje cały proces. Dodatkowo pod tym linkiem znajduje się filmik instruktażowy jak wystawić ofertę sprzedaży. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu: https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/zon ... -na-bitbay

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » piątek, 31 grudnia 2021, 17:29

Zonda pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 10:34Jesteśmy w trakcie pracy nad materiałami, które w sposób przejrzysty i klarowny będą tłumaczyły przepisy, do których jesteśmy zmuszeni się stosować oraz procedurę weryfikacji źródła pochodzenia środków.

Jak ktoś wpłaca pieniądze na wasze konto to nie interesuje was pochodzenie środków, dopiero przy wypłacie. Wytłumaczcie to logicznie ?

Jak wpłacę 1000 zł i zrobię z tego 100 000 zł z czego krypto słynie to dla was to jest szok, że takie pieniądze ktoś zarobił i chcecie potwierdzenia dochodów rocznych z pracy ? Jeżeli mam mniejszy dochód z etatu to automatycznie jestem oszustem i blokujecie konto ? Jeżeli te pieniądze ktoś zarobił na giełdzie to jak ma się wytłumaczyć ?

Po co wam w ogóle tak wrażliwe dane jak dochody roczne waszych klientów ? Zarobił ktoś na giełdzie to zapłaci od tego podatek dochodowy i tyle w temacie.

Na szczęście są inne sposoby wypłaty i nie ma tego całego syfu jak u was.

EDIT.
Jeszcze jedna sprawa. Po to była jedna i druga weryfikacja, żeby móc normalnie funkcjonować na giełdzie w tym wpłata i wypłata środków FIAT.

"Banki zobowiązane są do informowania o wszelkich podejrzanych transakcjach urząd skarbowy czy Generalnego Inspektora Informacji Finansowej działającego przy Ministerstwie Finansów."
https://www.totalmoney.pl/artykuly/1462 ... arbowy,1,1

Jeżeli uważacie, że przelewy są podejrzane to zgłaszacie to do odpowiednich organów Państwowych tak jak robią to banki, a nie sami weryfikujecie po swojemu. To wygląda na typowy Amber Gold. Tamten też się pięknie reklamował w mediach, a wiadomo jak się skończyło.

Zlecam wypłatę środków i was to ma nie interesować skąd mam te pieniądze. Jeżeli bank będzie miał podejrzenie co do pochodzenia środków to on to zgłosi do odpowiednich organów i wtedy będziemy się tłumaczyć przed US, a nie wami.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » sobota, 1 stycznia 2022, 13:56

shinya56 pisze: piątek, 31 grudnia 2021, 17:29Po co wam w ogóle tak wrażliwe dane jak dochody roczne waszych klientów ?
Też mnie to dziwi. Wszystkie firmy jakie znam, z dyrektorem szkoły średniej włącznie, boją się zbierać i przechowywać danych osobowych ponad to co absolutnie niezbędne. Dlatego jak ktoś zgłosi skargę do UODO to tak przetrzepią zondę, że im się raz na zawsze odechce kombinowania. I to jest kolejny dzwonek ostrzegawczy, żeby nie trzymać tam żadnych środków bo po takiej kontroli firmy może w ogóle nie być. A przynajmniej zwiększa się na to szansę.
Tylko niestety mam wrażenie, że od nich nikt tego wątku w ogóle nie czyta bo normalny człowiek już dawno by z tego jakieś wnioski wyciągnął. Oni nie dali żadnych argumentów, natomiast społeczność przeciwko nim mnóstwo.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » sobota, 1 stycznia 2022, 14:13

@shinya56 , temat poruszony przez Ciebie był już wielokrotnie omawiany.

- Nie weryfikujemy źródła pochodzenia środków wyłącznie podczas wypłaty środków. Jednak to już jest ostatni moment, kiedy musimy to zrobić. Staramy się maksymalnie przesuwać moment weryfikacji źródła środków do momentu wpłaty. Wszystko zależy od indywidualnych okoliczności sprawy.

- Punkt że weryfikujemy źródło pochodzenia środków jest ujęty w naszej polityce wewnętrznej będącej częścią regulaminu Zondy: https://zondaglobal.com/pl/legal/zonda- ... wewnetrzna Ta polityka wynika bezpośrednio z przepisów którym podlegamy i którym podlegają również użytkownicy Zondy. Mogą nam się nie podobać, ale to nie zmienia faktu, że te przepisy są i warunkują istnienie naszej, licencjonowanej giełdy.

- Formuła weryfikacji źródła pochodzenia środków została wypracowana podczas konsultacji z regulatorem przy udziale współpracujących z nami kancelarii prawnych. Jeśli uważasz, że podejmowane przez nas kroki są niewłaściwe, sięgnij proszę po poradę prawną dowolnie wybranej przez siebie kancelarii specjalizującej się w przepisach AML.
Polecamy również zapoznanie się z treścią estońskiej ustawy AML oraz dyrektywami unijnymi w tym zakresie, zwracając szczególną uwagę na to czym jest instytucja obowiązana i jakie ma obowiązki.

Po prostu sądzimy, że jeśli transparentnie przesyłane przez nas podstawy prawne są niewystarczające do przekonania o zasadności naszych procedur, to być może zasięgnięcie opinii zewnętrznego specjalisty pomoże.

Stosowanie przez nas procedur AML umożliwia to, co wyróżnia naszą giełdę, czyli swobodne, proste i właściwie nielimitowane wpłacanie oraz wypłacanie walut tradycyjnych (w tym bezpośrednio PLN).
Doskonale rozumiemy, że temat naszych procedur weryfikacji jest gorący, ponieważ zależy Wam na tych opcjach. Jednak nic nie możemy poradzić względem obowiązków prawnych, które na nas ciążą. To co możemy zrobić i stale dążymy do tego, to usprawnianie kontaktu z naszymi specjalistami w takich sprawach.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » sobota, 1 stycznia 2022, 14:24

Zonda pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 14:13Stosowanie przez nas procedur AML umożliwia to, co wyróżnia naszą giełdę, czyli swobodne, proste i właściwie nielimitowane wpłacanie oraz wypłacanie walut tradycyjnych (w tym bezpośrednio PLN).
No z tego co tutaj czytam - to nie jest to prawda, niestety. Tak, wpłacać można bezproblemowo - natomiast jeśli chodzi o wypłaty, to ta część nie jest już prawdziwa. O czym świadczą posty waszych użytkowników.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości