Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » poniedziałek, 16 października 2017, 00:48

@BitBay, czy wróci księgowanie BTC po 1 potwierdzeniu :?:

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » poniedziałek, 16 października 2017, 01:49

@BitBay Dlaczego po zapisie nowego poleconego na "kochanej" wersji 3.0 wygląda to tak :

Obrazek

To już jest porażka, nawet z takimi pierdołami w sumie jest problem na tej wersji która jest 100 lat za murzynami ...
To się ktoś zapisał i ma login, czy się nie zapisał skoro system jego nazwy nie potrafi określić ....

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BTCanalityk » poniedziałek, 16 października 2017, 04:32

leniart1986 pisze: @BitBay Dlaczego po zapisie nowego poleconego na "kochanej" wersji 3.0 wygląda to tak :

Obrazek

To już jest porażka, nawet z takimi pierdołami w sumie jest problem na tej wersji która jest 100 lat za murzynami ...
To się ktoś zapisał i ma login, czy się nie zapisał skoro system jego nazwy nie potrafi określić ....
Bo twoja zapisana osoba nie zweryfikowała konta i dlatego brak jest nazwy ?? 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » poniedziałek, 16 października 2017, 04:57

BTCanalityk pisze: Bo twoja zapisana osoba nie zweryfikowała konta i dlatego brak jest nazwy ?? 8-)
Sorki, a od kiedy tak jest? Bo pierwsze czytam..

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » poniedziałek, 16 października 2017, 08:50

BTCanalityk pisze:
leniart1986 pisze: @BitBay Dlaczego po zapisie nowego poleconego na "kochanej" wersji 3.0 wygląda to tak :

Obrazek

To już jest porażka, nawet z takimi pierdołami w sumie jest problem na tej wersji która jest 100 lat za murzynami ...
To się ktoś zapisał i ma login, czy się nie zapisał skoro system jego nazwy nie potrafi określić ....
Bo twoja zapisana osoba nie zweryfikowała konta i dlatego brak jest nazwy ?? 8-)

@BTCanalityk A co ma piernik do wiatraka ???
Gdziekolwiek, ktokolwiek na jakiejkolwiek stronie się zapisuje jako polecony to widoczny jest jego login i w wersji 2.0 tak również było, w kompromitacji wersja 3.0 tylko takie cyrki ....
Pierdoła, bo pierdoła ale nawet w przypadku takiej głupoty wychodzi porażka wersji 3.0

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
constantine pisze: Sorki, a od kiedy tak jest? Bo pierwsze czytam..
Dokładnie tak, zawsze w wersji 2.0 po zapisaniu się kogoś widać było login, teraz to porażka nawet z taką pierdołą ....

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BTCanalityk » poniedziałek, 16 października 2017, 10:20

Mój błąd nie chodziło o weryfikacje a o aktywacje konta jakoś tak to było - miałem ten przypadek u siebie na koncie ale obecnie każdy reff ma swoją nazwę

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 16 października 2017, 13:10

@leniart1986 @constantine dokładnie tak jak pisze Wam @BTCanalityk w momencie, kiedy użytkownik założy konto, ale go nie aktywuje. Login podaje się dopiero po kliknięciu link aktywacyjny. Na 2.0 w ogóle nie pokazywaliśmy użytkowników, którzy zostawali na tym kroku. Chcemy pokazywać to, jak najbardziej transparentne byście mogli śledzić swoje wyniki.

@tarpan rozważamy to jednak dopiero po forkach.

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » poniedziałek, 16 października 2017, 13:21

BitBay pisze: @leniart1986 @constantine dokładnie tak jak pisze Wam @BTCanalityk w momencie, kiedy użytkownik założy konto, ale go nie aktywuje. Login podaje się dopiero po kliknięciu link aktywacyjny. Na 2.0 w ogóle nie pokazywaliśmy użytkowników, którzy zostawali na tym kroku. Chcemy pokazywać to, jak najbardziej transparentne byście mogli śledzić swoje wyniki.
@BitBay A więc tak to teraz wygląda ...
Szczerze to wolałam jak było w wersji 2.0 że lista poleconych, loginy a nie jak teraz że polecony duch jeśli nie potwierdzi linku.
No nic trzeba się przyzwyczaić do tych zmian które mnie osobiście nie "leżą" :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 6 października 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dr. Good Evil » poniedziałek, 16 października 2017, 14:45

Mam ważne pytanie do Bitbay odnośnie wystawianych przez Was faktur VAT :ugeek:

Zauważyłem, że we wszystkich fakturach wykazujecie, że pobierane przez Was prowizje są zwolnione z VAT. Myślałem, że w płaconej kwocie prowizji jest ujęty VAT, który można rozliczyć. Z tego co mi wiadomo Bitcoin w Polsce chyba nie jest jednoznacznie określany jako waluta i zwolniony z VAT, a przynajmniej do tej pory nie było w tej kwestii jasnego stanowiska w tej sprawie. Jaki jest Wasze zdanie na ten temat i na jakiej podstawie?

Co do faktur, to zauważyłem także jeszcze jedną istotną rzecz. A mianowicie kwestie nieuwzględnienia prowizji od walut wirtualnych na fakturze. Proszę także Was o wyjaśnienie, dlaczego w swoich fakturach VAT nie uwzględniacie prowizji pobranej ode mnie w walucie wirtualnej? Z mojej wiedzy wynika, że jest to przychód po Waszej stronie, a dla mnie jest to koszt. Niezależnie więc od kwestii VAT, prowizja w walucie wirtualnej powinna zostać udokumentowana na potrzeby podatku dochodowego. Zależy mi na wykazaniu tego kosztu, zatem i w tej kwestii proszę Was o wyjaśnienie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » poniedziałek, 16 października 2017, 19:30

@Dr. Good Evil
Kryptowaluty w krajach Unii Europejskiej są zwolnione z podatku VAT

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Berylo » poniedziałek, 16 października 2017, 22:45

zająłem pozycję na BB. Jak ustawić take profit i stop loss?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Moreabouthecrypto » wtorek, 17 października 2017, 00:34

BitBay pisze: @dexu, @dziadeck, @KryptoBanita, osoby, których problem dotyczy, powinny otrzymać maila od nas z wyjaśnieniami. Jest to bardzo mała grupa naszych użytkowników. Jednak, aby rozwiać wszystkie wątpliwości także publicznie, chcemy jasno przedstawić sytuację.

SALDA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW SĄ POPRAWNE.
Korekty, które niektórzy z Was mogą widzieć na swoich kontach, to korekty środków, które były dostępne dla Was a nie powinny. System monitorujący wykrył nieprawidłowości na saldach, a wykonana operacja przywróciła je do stanu prawidłowego, tak by nikt na swoim koncie nie miał środków bez pokrycia. Poprawność sald została jeszcze dodatkowo sprawdzona przez pracowników działu finansowego. Operacje te są całkowicie jawne i widoczne w Historii jako wpisy.

Podsumowując. Nie odebraliśmy nikomu jego środków. Przepraszamy, za zamieszanie.
Witam
tutaj się z wami niezgodzę.Zamkneliście konto w Idea bank nikogo o tym nie informując.Pan z pod 4 opcji na waszej infolini wpłaty i wypłaty w usd od 4/10/17(dzień po transakcji)do końca tygodnia wciskał mi że pieniądze idą nawet do 4 dni roboczych w waszym regulaminie max 48h a mój pierwszy transfer w tej walucie został zaksięgowany w 24h!
Dopiero od pani z opcji nr 6 waszej infolini 6 dni po transakcji dowiedziałem się że zamknęliście konto i pieniądze będą ODBITE???Raz a dwa jakim cudem pan od wpłat nie wie że konto jest nieaktywne przez trzy dni po zamniękciu?! Sugeruje wgląd w tą transakcje ponieważ dzisiaj jest 16 wasza infolinia twierdzi że pieniądze będą na koncie w poniedziałek który właśnie mija a pieniędzy jak nie ma tak nie ma to będzie równe 14 dni Jak nie możecie sobie poradzić z przelewem na wasze konto.Nazwe konta podam na priva jak się doczekam jakiejkolwiek odpowiedzi od was.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Moreabouthecrypto » wtorek, 17 października 2017, 01:03

Mam problem z pieniędzmi które zostały wysłane 3 października,transfer usd do BitBay na konto Idea bank.Następnego dnia zadzwoniłem na infolinie z zapytaniem kiedy pieniądze będą zaksięgowane i pan z pod opcji 4 mówił że waluta usd potrafi iść do 4 dni.Mówił tak do końca tygodnia,codziennie.Dopiero od pani z infolini opcja 6,6 dni po transferze dowiedziałem się że BitBay zamknął konto w idea bank i że pieniądze zostaną odbite?Jak to możliwe że obsługa wpłat walut nie jest poinformowana o tak istotnych zmianach?Dzwoniłem,nikt nie odbierał na czacie dowiedziałem się że pieniądze dojdą do poniedziałku i...mamy wtorek a pieniądze nie wpłyneły.Jestem początkujący ale wydaje mi się że coś mieszacie.Mam pytanie do BitBay czy jesteście w stanie mi wytłumaczyć dlaczego moje pieniądze jeszcze do mnie nie trafiły skoro nie trafiły do was?Zaznaczę że dzień wcześniej zrobiłem transfer który został zaksięgowany w 24h w walucie usd na dokładnie te same dane?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » wtorek, 17 października 2017, 04:30

Takie coś nie powinno mieć miejsca, jak można zamknąć konto wcześniej jak usunięcie z strony? Jeszcze o tym wcześniej nie informując. Jeżeli zmieniacie Ciągle konta i pieniądze ludzie gubią to czy można Wam zaufać w przyszłości?

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 17 października 2017, 09:02

Witam, chciałbym zapytać o działanie oferty STOP MARKET, bo nie wiem czy do końca dobrze rozumiem jej działanie. Wczoraj godz 24 przy kursie ok 20330 ustawiłem w STOP MARKET sprzedaż xxx BTC po kursie 20240, pozycja pojawia się na liście "moje oferty". Kurs w godzinach rannych był zdecydowanie poniżej 20200 a oferta nie została zrealizowana. W historii widnieje "zamknięcie oferty STOP", a środki BTC wróciły na konto. Czy ta oferta nie powinna się zrealizować jeżeli kurs spadł poniżej 20240 ? Czy oferta może się zamknąć automatycznie bez realizacji ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 17 października 2017, 10:38

@Dr. Good Evil, tak, jak słusznie napisał @Znaku510, kryptowaluty są zwolnione z podatku VAT.

@Moreabouthecrypto, mamy wrażenie, że doszło do jakiegoś nieporozumienia z naszymi konsultantami. Bardzo za to przepraszamy i wewnętrznie sprawdzimy sobie tą kwestię. Co do samego przelewu, napisz do nas proszę wiadomość prywatną, postaramy się to szybko wyjaśnić.

@GoldenRoad, podstawowym zastosowaniem metody STOP MARKET jest zabezpieczenie przed zbyt dużą stratą, skutkiem czego tego typu oferty ustawia się na kursie przeciwnym do tego "zyskownego".
Kurs podawany przez użytkownika nie wyznacza kursu po jakim zostanie ona zrelizowany lecz próg aktywacji, po osiągnięciu którego oferta jest konwertowana na MARKET.

Podamy może ilustrujący to przykład dotyczący sprzedaży na rynku BTC-PLN
Powiedzmy, że mamy aktualny kurs 1000zł. Wystawiamy STOP MARKET SELL na kurs 800zł i ilość 1 BTC.
Następnie, kurs na giełdzie skutkiem działań innych użytkowników spada do 800zł.
Oferta stop się zamyka, uprzednio zablokowane środki odblokowują się i dokonuje się oferta MARKET (Szybka transakcja) sprzedaży w ilości 1. Środki są sprzedawane według dostępnych na giełdzie ofert.

Jeśli natrafiłeś na jakiś błąd tego mechanizmu, bardzo prosimy o wiadomość prywatną, bo musimy to konkretnie sprawdzić na Twoim koncie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 17 października 2017, 12:06

BitBay pisze: @Dr. Good Evil, tak, jak słusznie napisał @Znaku510, kryptowaluty są zwolnione z podatku VAT.

@Moreabouthecrypto, mamy wrażenie, że doszło do jakiegoś nieporozumienia z naszymi konsultantami. Bardzo za to przepraszamy i wewnętrznie sprawdzimy sobie tą kwestię. Co do samego przelewu, napisz do nas proszę wiadomość prywatną, postaramy się to szybko wyjaśnić.

@GoldenRoad, podstawowym zastosowaniem metody STOP MARKET jest zabezpieczenie przed zbyt dużą stratą, skutkiem czego tego typu oferty ustawia się na kursie przeciwnym do tego "zyskownego".
Kurs podawany przez użytkownika nie wyznacza kursu po jakim zostanie ona zrelizowany lecz próg aktywacji, po osiągnięciu którego oferta jest konwertowana na MARKET.

Podamy może ilustrujący to przykład dotyczący sprzedaży na rynku BTC-PLN
Powiedzmy, że mamy aktualny kurs 1000zł. Wystawiamy STOP MARKET SELL na kurs 800zł i ilość 1 BTC.
Następnie, kurs na giełdzie skutkiem działań innych użytkowników spada do 800zł.
Oferta stop się zamyka, uprzednio zablokowane środki odblokowują się i dokonuje się oferta MARKET (Szybka transakcja) sprzedaży w ilości 1. Środki są sprzedawane według dostępnych na giełdzie ofert.

Jeśli natrafiłeś na jakiś błąd tego mechanizmu, bardzo prosimy o wiadomość prywatną, bo musimy to konkretnie sprawdzić na Twoim koncie.
Nie wiem czy to moje szczęście czy już wprowadziliście aktualizację dotyczącą szybszej wysyłki krypto ale od wczoraj BTC wysyła się błyskawicznie. Trwa to mniej niż minutę, sprawdzę jeszcze pozostałe monetki. Jeżeli będzie tak samo szybko to gratuluje. Małymi krokrami do przodu :). Saldo odlicza się z automatu, przyspieszone wypłaty krypto jeszcze brakuje możliwości anulowania bo wczoraj np. miałem problemy ze skycash. Wierzę że do końca roku będziemy mieli dużo nowych monet i super działającą i jedną z lepszych giełd na świecie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 17 października 2017, 12:11

@liseklsk, bardzo dziękujemy za miłe słowa. Naprawdę staramy się słuchać Waszych opinii i systematycznie wprowadzać usprawnienia.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Arhio » wtorek, 17 października 2017, 12:23

@Bitbay mialem uwagi do nowej platformy mianowicie wczesniej w zakladce nie pojawial sie kurs, nie mozna bylo przegladac innych stron - zmieniliscie to, brawo! ale dlaczego nie ma mozliwosci przegladania w ten sposob innych walut, mozna tylko jedna, stara wersja pozwalala na to, co bylo wygodne, czy jest szansa, ze to poprawicie?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » wtorek, 17 października 2017, 13:09

Mam propozycję, nie wiem jakie planujecie możliwości w API 3.0 i nie wiem czy myśleliście o takiej funkcji to przedstawię pomysł i chętnie wysłucham innych osób czy byliby zainteresoany dodaniem takiej łatwej a jakże przydatnej funkcji jakim jest push.
Obecnie po api musimy odpytywać by sprawdzić czy coś sie zmieniło, sprzedało itp, a gdyby tak dodać metowę push z waszej strony informujących klienta (wysyłając mu json z numerem, numerami kodów metod), które powinien użyć by poznać co się zmieniło na jego koncie.

Przykładowo dokonana została transakcja, wasz serwer wysyła POST na wybrany wcześniej przez klienta serwer s jsonem zwracjać np {002,005} gdzie ów numery odpowiadałyby za zmiany stanu konta, oraz zmiany w orders prywatnym.

Oczywiście opisana metoda to jedna z wielu możliwych wymyślona na kolanie.

Zalety?
- Klient dokładnie wie kiedy coś się zmieniło pobierając sobie info jakie potrzebuje bez zbędnych setek zapytań co interwał czasu
- Wasze serwery są znacznie mniej obciążone zbędnymi zapytaniami których nie da się cachować

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości