Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dr_hash » poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:29

Wygląda na to że Stefan z Romanem już swoje 5 minut mieli w 2014 roku z biznesem na zielonej energii:

"Nie każdy wierzył w zapewnienia Green Line, ale użytkownik o nicku „Rziemnian” przywołał społeczność hyipforum.pl do porządku słowami : „Snujcie dalej swoje spiskowe teorie a Partnerzy Green Line będą profitować przez kolejne 20 lat”. Słowa Rziemnianina się niestety nie sprawdziły, a strona po prostu zniknęła z sieci – cały ten profesjonalizm, ta wizja lepszego życia, ten przyszłościowy plan marketingowy oparty na zielonej energii, ta międzynarodowa firma, wszystko po prostu zniknęło – tak samo szybko jak się pojawiło."

Źródło: http://getpaid20.pl/piramidy-finansowe/ ... inansowej/
Dowód: https://web.archive.org/web/20150420054 ... cale/en_GB

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:41

@dr_hash, nie mam siły tego czytać. Ale wnioski jednoznaczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wrip » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:04

Edit:
Usuwam swoje wpisy, które były neutralne w stosunku futurocoina. Robię to gdyż zmieniłem zdanie i nie uważam go za projekt godny zaufania.
Myliłem się.
Przepraszam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 18:58 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:17

Dla potomności:

Obrazek

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:32

g100 pisze:Dla potomności:

Obrazek

Pecunia non olet ;)

Biznes to biznes i tyle. Giełda ma już taką ilość userów, że ma wywalone na naszą społeczność, mogą sobie utratę tych kilkudziesięciu/set osób "wrzucić w koszta "
Na pewno jest to przemyślany ruch, planowany od dawna.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:50

Awesomist pisze:Biznes to biznes i tyle. Giełda ma już taką ilość userów, że ma wywalone na naszą społeczność, mogą sobie utratę tych kilkudziesięciu/set osób "wrzucić w koszta "
Na pewno jest to przemyślany ruch, planowany od dawna.
Żeby się nie przeliczyli. Ten biznes, chyba jak żaden inny, opiera się na zaufaniu i przejrzystości, tymczasem twarz giełdy jak gdyby nigdy nic kłamie w żywe oczy i chwilę później ściska dłoń tego cwaniaka Ziemianina - z kim przestajesz, takim się stajesz.

Poza, do niedawna, relatywnie wysokim zaufaniem i płynnością rynku Bitbay nie ma nic do zaoferowania wobec konkurencji. Niech nawet przejdzie tylko kilkaset osób i niech to będą te z wysokimi obrotami (a głównie tych dotyka zepsute API i brak historii) i ruszy lawina nie do zatrzymania.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TipoAntiguo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:53

Panowie pier***cie głupoty że future to to to tamto a 99,9% krypto wraz z futere coinikiem to tylko jeden wielki syf i robienie ludzi w bambuko. Na future wylewacie lament to czemu nie lejecie lamentu na syf jakim jest lisk coin który wystawia ludzi od ponad roku i nic nie robi.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:54

wrip pisze: Giełda ma zarabiać i to jest cel spółki. Jeśli krypto jest popularna to prędzej czy później jakaś giełda się na kasę z jej obrotu skusi. Jeśli cię stać możesz być idealistą, jeśli chcesz zarabiać, musisz wyprzedzać innych.

Nie bronię BB, ich los i wizerunek jest mi całkowicie obojętny, nie mam tam żadnej kasy i praktycznie nigdy nie miałem. Wiem, że tym ruchem wspierają pośrednio działalność piramid finansowych, ale one i tak by dały radę funkcjonować bez obecności na giełdzie BB ich środka rozliczeniowego.
Zostawmy już dylematy moralne na boku. Niech każdy sobie sam oceni, czy BitBay działa etycznie czy nie. Problem jest jednak dużo większy. Kwestią czasu jest aż, z futurenet wypłynie smród jak z amber gold tylko, że na skalę światową. Media i instytucje zaczną szukać powiązań i tak dojdą do Bitbay, który jest sygnatariuszem „Kanonu dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce” opracowanego przez Strumień „Blockchain i kryptowaluty" Ministerstwa Cyfryzacji. To się może bardzo źle skończyć dla kryptowalut w Polsce, bo po takim czymś obecna partia będzie jak zwykle widowiskowo szukać winnych i dzielnie walczyć z problemem wszelkimi sposobami i nie ważne czy racjonalnymi czy nie... O tym chyba Bitbay nie pomyślał, albo jest to ryzyko wkalkulowane w potencjalne zyski z futurocoina, tylko, że pośrednio kosztem nas wszystkich.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:06

BitBay, jeszcze nie jest za późno się wycofać. Powiedzcie Romanowi, że nie działa historia i nie będzie działać jeszcze kilka miesięcy, to może sami zrezygnują i pójdą do Karpelesa - on zdaje się ostatnio szukał wspólników.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:07

Patrząc jak jedziecie na bitbay mam 2 pytania wszystko układa się w jedną całość

Z różnych przecieków domniemuję że niedługo będzie ogromny krach na giełdzie - poprzez theter i jego "drukowanie" szczutcznie podbito cenę bitcoina. Chodzi o to że w momencie zrzutu btc theter padnie. Ludzie będą panikować tracąc wszystko nie mogąc wypłacić btc. Wszyscy z musu przejdą w bch, które jak dla mnie jest poprostu zaprzeczeniem btc. W tym momencie bch przejmie rynek i zcentralizuje go.

Jako że nie chcę brać w tym udziału a jest ogromna szansa na to - chcę przerzucić wszystko na pln i obserwować co się stanie.

Teraz problem tylko gdzie to zrobić - jeśli BB odpada - to jaka giełda? Bitmarket to jest w rękach właścicieli BB więc odpada. Jest jakaś inna giełda która pozwoli wymienić BTC na PLN? Jaką polecacie?

Obecnie odszedłem od BB na rzecz Btrex ale ogólnie nikomu nie polecam - tam nie ma fiatów. W przypadku krachu to kaplica. Sam teraz jestem uwięziony w XEM (NEM) i dużą ilość SYS których nie mogę zamienić na nic innego niż BTC/ETH (a ten cenę ma kosmos).

Liczę na to tylko że w ciągu kilku dni SYS wystrzeli (na to się zapowiada). Zamieniam na BTC - wrzucam na walleta i z walleta na polską giełdę - modląc się aby w tym czasie nie było zrzutu :p

Tak offtop: czy jak btc jebnie to alty które wymienialne są tylko na btc też polecą czy wywalą w kosmos tj. wartość ich względem eth utrzyma sie lub wzrośnie czy polecą razem z btc?

I na koniec w momencie krachu btc:

1. Iść w scam BCH i zarobić jeśli uda mi sie go speniężyć (z tym jest problem jeśli BB odpada)
2. Iść w ETH i tylko trochę stracić
3. Hoodlować BTC w portfelu i nawet nie patrzeć co się dzieje :P

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:09

kamil83 pisze: Teraz problem tylko gdzie to zrobić - jeśli BB odpada - to jaka giełda? Bitmarket to jest w rękach właścicieli BB więc odpada. Jest jakaś inna giełda która pozwoli wymienić BTC na PLN? Jaką polecacie?
A mi się wydawało, że to jest konkurencja, masz coś żeby potwierdzić tą tezę? Bo mi się nie chce w to wierzyć.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:14

Awesomist pisze:
kamil83 pisze: Teraz problem tylko gdzie to zrobić - jeśli BB odpada - to jaka giełda? Bitmarket to jest w rękach właścicieli BB więc odpada. Jest jakaś inna giełda która pozwoli wymienić BTC na PLN? Jaką polecacie?
A mi się wydawało, że to jest konkurencja, masz coś żeby potwierdzić tą tezę? Bo mi się nie chce w to wierzyć.
To jakaś podejrzana informacja, chociaż biorąc pod uwagę, że Bitmarket zdechł i że nikt nic nie robi, żeby go reanimować, to by miało jakiś sens.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:15

Wielokrotnie widziałem ludzi reklamujących bitmarket którzy są "ludźmi" od reklamy BB. Do tego nawet na stronie BB była reklama bitmarketu. Do tego obserwując ceny widzę że to scam.

Nie mam twardych dowodów ale doświadczenie życiowe poprostu - to jest taki sposób jak Mediamarkt i Saturn. Obie w rękach tych samych ludzi. Z pozoru konkurują ze sobą a chodzi o przejęcie rynku - tzw. brak alternatywy (to samo mamy w polityce).

Chodzi o to że jeden jakby reklamuje drugi - jak nie lubisz BB leć do Bitmarket - jak nie lubisz Bitmarket leć do BB. Jeden napędza ludzi dla drugiego - przez co inni nie mają jak wejść w rynek. Typowe dla rynku finansowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:19

A w czyich rękach jest bitmaszyna?

Nie wiedziałem, że BM jest w rękach BB (?!)

PS
Ja na giełdach kasy nie trzymam. Jak wymieniam to w transzach po 10% całości.
Tak, czy inaczej to wszystko mi się nie podoba.
Cwaniaki zobaczyli, że można curvexować ludki bezkarnie. Tylko kwestia czasu...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:22 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:21

KryptoBanita pisze:A w czyich rękach jest bitmaszyna?

Nie wiedziałem, że BM jest w rękach BB (?!)
Nigdy nie było żadnych powiązań tych dwóch serwisów więc jak dla mnie - FUD. A, że wątek jest o BB, a nie BM zmieńmy lepiej temat i poczekajmy na stanowisko BitBay.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:22 przez Awesomist, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:22

To są moje domysły ale mam nosa do wyczuwania przekrętów poprostu - bitmaszyna - nie znam szczerze. Dobrze się naprawdę zorientować przed krachem bo może być tragedia.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:23

Zostawmy może te teorie spiskowe w spokoju, chyba że są dowody, a nie tylko czyjeś widzimisię. Są ludzie co dzisiaj reklamują BitBay, jutro BitMarket a pojutrze pasztet albo podpaski. To samo z reklamami online, jednym na stronie BitBay pokazuje się BitMarket a innym samotne Ukrainki na niezalezna.pl

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:23

Aha do tego Bitbay zniknął z aplikacji bitcoin ticker (jako jedna z niewielu dawała pogląd na ceny polskich giełd i możliwość ustawiania alarmów)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:24

Awesomist pisze: poczekajmy na stanowisko BitBay.
To mnie rozbawiłeś :mrgreen: Naprawdę nie wiem jakie stanowisko zajmie BB. Zacznę chyba przyjmmować zakłady ;)

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:25

kamil83 pisze: Aha do tego Bitbay zniknął z aplikacji bitcoin ticker (jako jedna z niewielu dawała pogląd na ceny polskich giełd i możliwość ustawiania alarmów)
W aplikacji TabTrader jeszczę są 8-) ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości