Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prosto988 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:41

@benq, na fxcuffs bylo zasłyszane,cytuje ,,na 99,9% przenosimy się na maltę" .Malta sama się do nich odezwała z propozycją.W kwietniu miał być tryb pro ,ale w związku z walką z głupotą na szczeblu ministerialnym jest poślizg.Każdy wkur...sytuacją.Każdy traci na tym burdelu,który mamy.

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:52

benq pisze: @Daro,
@Bitbay, po co czekać do wakacji, znikajcie już dziś :mrgreen:
Co masz zrobic jutro zrob dzis! :mrgreen:

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daro » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:19

nieco więcej niż na "shit insiderze"

https://www.pb.pl/bitbay-ma-plan-b-911250

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:27

kajetan pisze:
Platforma obsługuje 800 tys. klientów, z czego 70 proc. to Polacy.
Czyli sam Bitbay ma ok. 560 tysięcy polskich kont, a podobno to jest 40% polskiego rynku. To by dawało 1,4 mln polskich kont na wszystkich giełdach i pewnie koło miliona Polaków handlujących kryptowalutami. No to faktycznie sporo, dotychczas oszacowania to było góra pół miliona.

Dodano po 17 minutach 52 sekundach:
Co prawda na stronie giełdy podają już "ponad 400 000 użytkowników".
Spokojnie, wszystkie liczby, które podaje BitBay to trzeba na dzień dobry przez 10 podzielić, bo wg. Suszka to robią wiecej pieniędzy niż Orlen. Potem jeszcze przez 2 żeby odsiać konta słupów, które nigdy o krypto nie słyszały.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:37

@g100, przez grzecznosc nie dam Ci minusow za Twoje posty, NBP zaplacil Ci bys pisal takie glupoty? przy takich ruchach jakie byly pod koniec grudnia watpie w to, by sciemniali z obrotem dobowym na poziomie 1,5mld zl co z prowizji daje kase dla nich mniej wiecej na poziomie 60 000 000 zl, zakladajac ze obrot dzienny to 100 000 000 zl, a nie 180mln, do kieszeni wpada okolo 420 000zl*30=12 600 000 zl przychodu, przed straszeniem rzadu i w czasie hossy obroty byly znacznie wieksze, Polska po raz kolejny straci przez nieodpowiednich ludzi, jakas grupka ludzi zatrudniana przez BB straci prace. Rzadzacy chca ostrzegac ludzi przed ryzykiem inwestycyjnym spoko, ale inwestuja glownie ludzie mlodzi, ktorzy robia to swiadomie, swiadomi straty i raczej z odpowiednia wiedza. Zakladam, ze g100 akurat stracil :)

Rzad unieruchomi gielde, blokujac mozliwosc wplat/wyplat, a w wiadomosciach powiedza: ludzie inwestujacy w kryptowaluty, stracili wszystkie pieniadze :D polska gielda BitBay przeniosla sie za granice. Mam tylko nadzieje, ze w przeciagu kilku dni zrobia porzadek z historia, albo zapowiadany program do rozliczen, bo jesli nie bede musial rozliczyc sie z wplat/wyplat :(
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:53 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:43

Ahr pisze:@g100, przez grzecznosc nie dam Ci minusow za Twoje posty, NBP zaplacil Ci bys pisal takie glupoty? przy takich ruchach jakie byly pod koniec grudnia watpie w to, by sciemniali z obrotem dobowym na poziomie 1,5mld zl co z prowizji daje kase dla nich mniej wiecej na poziomie 60 000 000 zl, zakladajac ze obrot dzienny to 100 000 000 zl, a nie 180mln, do kieszeni wpada okolo 420 000zl*30=12 600 000 zl przychodu, przed straszeniem rzadu i w czasie hossy obroty byly znacznie wieksze, Polska po raz kolejny straci przez nieodpowiednich ludzi. Chca ostrzegac ludzi przed ryzykiem inwestycyjnym spoko, ale inwestuja glownie ludzie mlodzi, ktorzy robia to swiadomie, swiadomi straty i raczej z odpowiednia wiedza. Zakladam, ze g100 akurat stracil :)
Tak się teraz zastanawiam, a widział ktoś sprawozdanie finansowe BitBay za poprzedni rok? Widziałem ten wpis na wykopie:
https://www.wykop.pl/wpis/28299673/osta ... ta-przez-/

I tam ktoś pisze, że nie ma sprawozdania za rok 2016 i 2017. Bo gdyby były to mielibyśmy łatwy podgląd do tego ile spółka zarobiła. Ktoś się pokusi o research?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 11:35

@Ahr
Ty tak na poważnie i na trzeźwo, że BitBay robiło 60mln dziennie?

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 11:38

@g100, ze raz zrobil, jak juz.. oczywiscie, skoro rekordowy obrot jest rzeczywisty, dokladnie wyszlo 63 mln tamtego dnia

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 12:11

Sorry, ale to jest tak absurdalne, że nie będę ciągnąć dalej tematu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3058
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: sens » wtorek, 24 kwietnia 2018, 13:01

@BitBay, czemu jest tylko pełna historia wykonanych transakcji, zaś innych operacji, wpłat/wyplat, pobranych prowizji - już nie, tylko z ostatnich kliku miesięcy? Nawet przy zrzucie historii do csv lub pdf... Jak wtedy metodą FIFO poprawnie wyliczyć PIT?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:45

sens pisze: @BitBay, czemu jest tylko pełna historia wykonanych transakcji, zaś innych operacji, wpłat/wyplat, pobranych prowizji - już nie, tylko z ostatnich kliku miesięcy? Nawet przy zrzucie historii do csv lub pdf... Jak wtedy metodą FIFO poprawnie wyliczyć PIT?
Resztę znalazłem na old.bitbay.net

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:06

@kajetan, ja mam tylko do wrzesniaa na old.bb historie z uwzglednieniem prowizji

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:13

Ahr pisze: @kajetan, ja mam tylko do wrzesniaa na old.bb historie z uwzglednieniem prowizji
A późniejszą masz na zwyłym bitbay-u. Do kupy stanowią całość.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: masa90 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:16

W ramach przerywnika od tematu podatkowego ;)

Mam pytanko do @Bitbay i przy okazji do innych użytkowników. Ostatnimi czasy miałem mała przerwę w interesowaniu się krypto. Aktualnie powoli wracam i coś mnie zdziwiło w przypadku LSK na bitbay'u.

Mianowicie. Według informacji na stronie bitbay LSK jest księgowane po otrzymaniu 305 potwierdzeń z sieci (sic!). Dla przykładu binannce księguje po otrzymaniu 3 potwierdzeń (sic!) z sieci. O ile mnie pamięć nie myli jakiś czas temu na bitbay'u wymagane było 5 potwierdzeń. Wtedy przesłanie i księgowanie LSK nie przekraczało najczęściej 15-30 minut.
I teraz kilka pytań, na które @BitBay możę odpowie, a może któryś z użytkowników na podstawie własnych ostatnich doświadczeń z przesyłania LSK na BB:

1. Skąd taka różnica w wymaganej ilości potwierdzeń względem Binance?
2. Czy taka ilość potwierdzeń nie powoduje, że LSK na bitbay'u są księgowane niesamowicie długo i przesłanie ich np. z binance będzie trwać "wieki"

Z góry dziękuje za próby przybliżenia powyższych kwestii.
Pozdrawiam

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:23

@kajetan, raczej taki balagan, ze rece opadaja, nie wiadomo, czy sie smiac, czy plakac @kajetan, https://taxo-krypto.pl do bilansu uzywaja historii pobranej za pomoca kluczy API, czy old.bitbay.net dawal mozliwosc stworzenia klucza?
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:51 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:25

Ahr pisze: @kajetan, raczej taki balagan, ze rece opadaja, nie wiadomo, czy sie smiac, czy plakac
Nie martw się, firma z takim budżetem załatwi to w mgnieniu oka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » środa, 25 kwietnia 2018, 13:47

Czy ktoś jeszcze ma problem z logowaniem do
https://old.bitbay.net ?
Na nowej wersji hasło działa normalnie, a na stara nie mogę się zalogować.
Na nowej chyba nie da się wygenerować historii sprzed wakacji 2017?
EDIT
Problem solved.

Okazuje się, że hasło do starego bitbaya jest inne niż do nowego.
Zmiana hasła w nowym bitbayu nie wpływa na hasło w starym i odwrotnie.
Można śmiało zmienić hasło w starej wersji, a w nowej zostanie takie jak było.
Dzięki @Kajetan.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 15:22 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: czajaPL » środa, 25 kwietnia 2018, 13:53

napisz do nich na email mi przysłali za cały 2017 na email jako 2 załączniki
musiałem wysłać zdjecie swoje z dowodem takim jakim się rejestrowałem u nich. ( na email)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » środa, 25 kwietnia 2018, 13:54

benq pisze: Czy ktoś jeszcze ma problem z logowaniem do
https://old.bitbay.net ?
Na nowej wersji hasło działa normalnie, a na stara nie mogę się zalogować.
Na nowej chyba nie da się wygenerować historii sprzed wakacji 2017?
Na starej działa stare hasło, chyba z września 2017, czy jakoś tak.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mosteque » środa, 25 kwietnia 2018, 14:00

Na starym masz historię do 23 września, o ile dobrze pamiętam.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości