Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 19 lutego 2019, 15:38

KryptoBanita pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 14:10czy ktoś spotkał się na jakiejkolwiek innej giełdzie z faktem, że został zweryfikowany TYLKO na czas ważności dokumentów?
Chyba Bitcurex tak robił. Potem padł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » wtorek, 19 lutego 2019, 15:39

Czy kopii dowodu nie powinni mieć tylko na czas weryfikacji? Jeśli użytkownik jest zweryfikowany to po co im kolejna kopia "nowego" dowodu?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Marszałek » wtorek, 19 lutego 2019, 15:45

@blink Może Suszek rajcuje się oglądaniem jak starzeją się jego klienci:) Jedno jest pewne, jeszcze troszkę cierpliwości, to dla waszego bezpieczeństwa, napisz do supportu i pozdrawiamy - Monika

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 19 lutego 2019, 15:57

@blink zobacz co się dzieje w banku jak ci się dowód skończy :D
Zapominacie, że giełdy mają praktycznie te same uwarunkowania co banki - "instytucje zobowiązane".
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Gracz » wtorek, 19 lutego 2019, 15:58

@BitBay
Dowód mam jeszcze aktualny rok. Ponownie zweryfikowałem się wczoraj i czekam 48H na potwierdzenie. Także dostane na @ odp. ? Chyba zacznę się uczyć co to ten blokczejn ... :| Ma ktoś notatnik bo nie notowałem nic.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 19 lutego 2019, 16:12

rav3n_pl pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:57 @blink zobacz co się dzieje w banku jak ci się dowód skończy :D
Zapominacie, że giełdy mają praktycznie te same uwarunkowania co banki - "instytucje zobowiązane".
Tylko, że tutaj dowód się nie skończył (przynajmniej mi).

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Marszałek » wtorek, 19 lutego 2019, 16:15

rav3n_pl pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:57@blink zobacz co się dzieje w banku jak ci się dowód skończy :D
Otóż nic się nie dzieje. W niektórych dostajesz wielokrotne info miesiąc przed upływem terminu ważności dowodu, w innych możesz bez problemu używać konta dopóki nie zechcesz wykonać zmiany która wymaga wylegitymowania się dokumentem, wtedy pokazujesz drugi, zapisują go do konta i gitara. W żadnym znanym mi banku nie blokują z dnia na dzień, bez ostrzeżenia, konta użytkownikowi który na nieaktualny dowód, nie informując go wcześniej o potrzebie aktualizacji. Jeśli mają te dane zapisane w systemie i dostają przypomnienia jeśli dokonywania jest wypłata, to dlaczego nie idą one do użytkownika miesiąc wcześniej albo przy choćby zalogowaniu się do panelu, a dopiero przy WYPŁACIE środków? Nieudolność czy coś gorszego?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 19 lutego 2019, 16:18

Marszałek pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 16:15Nieudolność
Obstawiam, że system daje czerwone światło dopiero w tym momencie... Ale to tylko zgadywanie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 19 lutego 2019, 17:02

rav3n_pl pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 16:18system daje czerwone światło
---
Z ust mi wyjąłeś ;)
OK - wyrwałem z kontekstu :mrgreen:
Sam przyznasz, że coś tu nie gra... Te występy baletnicy nie związanej z BB... Hmm...
Jeżeli coś miałoby zaszkodzić branży, to nie lewa wypłata na 150k PLN...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » wtorek, 19 lutego 2019, 20:54

davidoski pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:32 Na Krakenie zostałem zweryfikowany wiele lat temu, dowód osobisty od tego czasu mi się zmienił na nowy. Nie byłem ponownie weryfikowany. To jakaś nowa taktyka BB. Wygląda jak pretekst do zablokowania środków, przynajmniej na jakiś czas. Zawsze się płynność dzięki temu nieco poprawi, bo mniej wypłat będzie. Ciekawe, że do wpłat nie potrzeba być ponownie zweryfikowanym. Jeśliby to było uczciwe podejście to należałoby oczekiwać komunikatu w stylu: Użytkowniku, twoja weryfikacja jest już nieaktualna - nie dokonuj żadnych wpłat i wypłat do czasu ponownej weryfikacji.

Zamiast tego jest natomiast - wpłacaj ile chcesz, nie ma problemu (im więcej tym lepiej), ale czy wypłacisz to się dopiero zobaczy.
Podobnie ja. Na Krakenie się rejestrowałem ok. styczeń/luty 2018, starym dowodem. W ciągu roku skończył mi się dowód, wymieniałem na nowy. Cały czas wpłacam, kupuję, wypłacam bez problemu - ostatnie transakcje: początek lutego 2019.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » wtorek, 19 lutego 2019, 21:23

Tez dzisiaj dostalem meila ze dowod wygasl i faktycznie wygasl jakos w kwietniu zeszlego roku.
Do czasu zakonczenia ponownej weryfikacji wplaty i wyplaty niemozliwe. Pod tym wzgledem u mnie jest ok bo nie mam obecnie zadnych srodkow na BB wiec nie zachodzi proba przywlaszczenia ale robiac selfie z dowodem przy gebie czuje sie jednak jak idiota.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 19 lutego 2019, 22:07

W bankach przy wymianie dowodu wystarczy podać im nowy numer, nie trzeba sobie robić selfie z dowodem w ręce.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 19 lutego 2019, 22:30

prezes pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 22:07W bankach przy wymianie dowodu wystarczy podać im nowy numer, nie trzeba sobie robić selfie z dowodem w ręce.

Bo w bankach nie grasują terroryści i specjaliści od prania brudnych pieniędzy, to się zdarza tylko na kryptowalutach :) więc nadzór specjalny.

AML to nie wymysł giełd, to fakt, musi być i tyle, ale moim zdaniem, niektóre giełdy korzystają teraz z AML nadgorliwie, jak z narzędzia czy broni, a nie jak z tarczy. Połów rybek czy tylko ochrona giełdy i konsumentów?

Dlatego chciałem wiedzieć co dzieję się w sytuacji, kiedy nie do końca mądry klient wpisał złe dane przy rejestracji (bo coś sobie ubzdurał że to go uchroni), wpłacił pieniądze, ale teraz boi się weryfikacji i następnie sobie odpuszcza....
Wydaje mi się że trochę takich ludzi jest, nadal nie wiem co się dzieje z tymi środkami finalnie, co będzie się z nimi działo za kilka lat, proszę o konkretną odpowiedź do powyższego przypadku?

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dyneck » środa, 20 lutego 2019, 08:09

W sobotę robiłem testowo przelew 1.5 LSK na Ledgera i ... transakcja została wstrzymana z prośbą o kontakt.
Odpisali mi wczoraj z supportu, że na moim koncie zauwyażyli nietypowe ruchy i mam wysłać selfie wraz z dokumentem tożsamości użytym do weryfikacji.
No to sa k...a jakieś jaja. Jak wypłacałem ponad 50 LSK w marcu, jak wypłacałem po kilka ETH to było OK, a jak robię wypłątę na parę złotych to jest to podejrzany ruch. Skoro tak jest to dlaczego platforma pozwala na wypłatę takich małych kwot ?
No i jeszcze to selfie. Konto mam zerwyfikowane już od dawna - jakoś przelewy w złotówkach przyjmowali chętnie, a teraz im się zamarzyło dostać moje ode mnie selfie. Czy to w ogóle jest zgodne z jakimkolwiek prawem ? Niewiadomo co oni potem robią z tymi zdjęciami. Nie będe wysyłał swoich zdjec niewiaodmo komu.
Co będzie nastepne ? Zdjecia w slipkach/stroju kąpielowym ?
To jest chore.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » środa, 20 lutego 2019, 08:39

dyneck pisze: środa, 20 lutego 2019, 08:09Nie będe wysyłał swoich zdjec niewiaodmo komu.
Za bardzo wyjścia nie masz - rób co każą, a potem uciekaj...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 20 lutego 2019, 09:23

Gracz pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 15:58@BitBay
Dowód mam jeszcze aktualny rok. Ponownie zweryfikowałem się wczoraj i czekam 48H na potwierdzenie. Także dostane na @ odp. ? Chyba zacznę się uczyć co to ten blokczejn ... Ma ktoś notatnik bo nie notowałem nic.
Po pozytywnej weryfikacji oczywiście zostaniesz poinformowany drogą mailową. Jeśli sprawa nie została jeszcze załatwiona skontaktuj się z naszym supportem i z pewnością zostanie udzielona pomoc ;)

dyneck pisze: środa, 20 lutego 2019, 08:09Niewiadomo co oni potem robią z tymi zdjęciami
Pinewood Holidngs Limited jako administrator danych swoich Klientów [oraz taXsaprent sp. z o. o. jako ich współadministrator], przetwarza te dane zgodnie z prawem, rzetelnie i w sposób przejrzysty. Ponadto Spółka zbiera dane tylko w celu świadczenia oferowanych usług i wyłącznie w zakresie wymaganym przez ustawę oraz prawo Unii Europejskiej.

Dane Użytkowników są przechowywane w sposób zgodny z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (potocznie nazywane RODO) i IV Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Dane pozyskane od Użytkowników nie są udostępniane podmiotom trzecim. Wyjątkiem są sytuacje uzasadnione przepisami prawa albo gdy będzie to niezbędne w celu świadczenia Usług.

Jako podmiot gospodarczy działający na obszarze Unii Europejskiej, Pinewood Holding Limited oraz taXsaprent sp. z o. o. stosuje się do przepisów powszechnie obowiązujących, w szczególności respektując prawa przysługujące jego klientom oraz wywiązując się z nałożonych nań obowiązków, wynikających wprost z ustaw lub dyrektyw.

Należy podkreślić, iż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić przechowywanym danym odpowiednie bezpieczeństwo, w szczególności ochronę przed naruszeniem bezpieczeństwa prowadzącym do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości odnośnie tej kwestii.

Jeżeli chodzi o wstrzymaną wypłatę to tego typu działania podyktowane są tylko i wyłącznie względami bezpieczeństwa jakie obowiązują na naszej platformie.
Każda z giełd stosuje inne środki bezpieczeństwa i mimo, iż zdajemy sobie sprawę, że takie procedury mogą być czasem uciążliwe to z uwagi na to, że czujemy się odpowiedzialni za środki naszych Użytkowników działamy w taki właśnie sposób. Jesteśmy zobowiązani również do stosowania szczególnych środków bezpieczeństwa finansowego co wynika z obowiązującego nas prawa (dyrektywa AML).
Dziękujemy za zrozumienie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » środa, 20 lutego 2019, 09:26

RuckenFetard pisze: wtorek, 19 lutego 2019, 22:30 nadal nie wiem co się dzieje z tymi środkami finalnie, co będzie się z nimi działo za kilka lat, proszę o konkretną odpowiedź do powyższego przypadku?
Brak odpowiedzi jest odpowiedzią :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 20 lutego 2019, 09:41

@BitBay, może jakiś komentarz co to za praktyka, że z dnia na dzień blokujecie dostęp do środków pod pozorem wygaśnięcia ważności dokumentów, który jak się okazuje w pewnych przypadkach jest nieprawdziwy?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 20 lutego 2019, 09:42

przecież to wszystko dla waszego bezpieczeństwa... niewdzięcznicy :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » środa, 20 lutego 2019, 09:52

@g100
Procedury wewnętrzne, regulamin, tak jak Keeper napisał - wszystko dla Twojego dobra.
W ten sposób wszystkich czających się Czejenów wyłuskają - moim zdaniem ma to bezpośredni związek z zadanym pytaniem przez RuckenFetard - sprawdzamy, czy łusjer jeszcze dyszy?
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości