Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bartek1 » sobota, 16 października 2021, 11:40

Dzien dobry bitbay pisze do was w sprawie tokenów tenxpay zespół deweloperów tenx rozwija od jakiegos czasu projekt mimo paralel, ogłosili oni migawke czasową w kwietniu i osoby posiadajace tokeny tenx w kwietniu mają do odbioru tokeny mimo, pisałem do nich w sprawie odbioru ale kazali zeby giełda w imieniu urzytkowników odebrała te tokeny, czy bitbay w imieniu tych uzytkowników odbierze te tokeny?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamilsc » poniedziałek, 18 października 2021, 13:57

heh, to co dzisiaj mi się przytrafiło... link do wykopu -> https://www.wykop.pl/link/6323051/jak-b ... ptowaluty/

gdyby komuś nie chciało się klikać w link:

Chciałbym ostrzec przed giełdą. Parę dni temu w folderze Spam zobaczyłem, że proszą mnie o weryfikację moich środków na giełdzie. Wysłałem im o to co prosili tj. wydrukowany i podpisany formularz + środki jakie wysyłała firma w której pracuję (wypłatę). Dzisiaj o 9.40 dostałem maila, że proszą mnie o dalszą weryfikację a moje środki ZOSTAŁY ZABLOKOWANE. Nie mogę ani wysłać krypto ani wypłacić PLN. W mailu poinformowali mnie, że chcą wiedzieć skąd mam ETH (koparki) - poprosili o ID bloków od roku 2018... Zostało to wysłane + WYCIĄG Z KONTA ZA ROK 2021. Rozumiecie? Wyciąg, gdzie sobie mogą patrzeć za przeproszeniem, co kupiłem w żabce... ale mówię, szkoda nerwów, wysyłam. Po wysłaniu tego wszystkiego dostałem wiadomość z wyszczególnionymi transakcjami z moją rodziną czy dziewczyną... np. dlaczego kuzyn wysłał mi 1240.45 zł. Albo dlaczego np. mój tata wysłał mi 2000 PLN tego i tego dnia. Do wszystkich tych transkacji poprosili o dowody/umowy itd. Czy to jest już jakiś żart?!

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 18 października 2021, 14:37

kamilsc pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 13:57Czy to jest już jakiś żart?!
Nie, normalna procedura na giełdach klepto jak się nie ma z czego robić wypłat.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 18 października 2021, 14:42

Ale będą dymy z ta pseudo giełda zaraz, bitmarket przy tym to nic XD

Zreszta na bitmarkecie było to samo, KYC był procedury były, ale jak kasę mieli to nikt nie świrował pawiana, jak wiedzieli ze maja problemy to się zaczęło weryfikowanie blokowanie środków aż w końcu padli, weźcie ludzie uciekajcie (o ile sie jeszcze da) z tej giełdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » poniedziałek, 18 października 2021, 16:15

Jaką giełdę polecacie do wypłaty PLNów? Bo faktycznie z bitbayem robi się zbyt ryzykownie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4260
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 18 października 2021, 16:45

blink pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 16:15Jaką giełdę polecacie do wypłaty PLNów?
Z PLN to nic mi nie przychodzi do głowy. Natomiast założenie konta EUR w Citi czy iPKO gdy masz już konto złotówkowe to kilka kliknięć myszką. Banki te mają coś na kształt własnych kantorów gdzie kursy wymiany nie odbiegają zbyt wiele od kantorów typu walutomat czy cinkciarz. A np. przelew z Krakena to prowizja w wysokości 0.09EUR i IMO to jedna z lepszych rynkowych opcji na tę chwilę czyli Kraken -> Citi EUR -> Citi PLN.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 18 października 2021, 16:56

Ty, Bitbay, już na swój tępy łeb upadliście?

Ludzi prosicie o całą historię konta bankowego i pytacie dlaczego tego dnia kupili bułki a tamtego wysłali 200 zł babci?

Nie dość że pralnia pieniędzy
Spoiler:
ktoś jeszcze myśli, że nie? XD
to jeszcze wyżyny bezczelności.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Frezu » poniedziałek, 18 października 2021, 18:37

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 16:45Kraken -> Citi EUR -> Citi PLN.

tetowales citi a coś tego prócz jeszcze? jak inne banki? które nie robią problemów z wyplatami?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4260
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 18 października 2021, 18:44

mBank, Citi, Millennium, iPKO - do tych banków wychodziłem na fiaty z różnych giełd krypto (włączając BitBay) i nigdy nie miałem kłopotów. Mój brak problemów to "dowód anegdotyczny" więc nie przywiązuj się zbytnio do mojej opinii.
Millennium i mBank używałem do wypłat PLN gdy jeszcze korzystałem z polskich giełd; EUR to Citi i iPKO ze względu na wspomniane korzystne kursy wymiany.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 18 października 2021, 21:58

@BitBay Kim jest nowy właściciel, bo sam z siebie z jakiegoś powodu nie jest skory się chwalić, strona "O nas" także rozmija się z prawdą, a sądzę, że może żywo interesować użytkowników w czyich rękach są ich pieniądze?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 19 października 2021, 09:30

Wkrótce informację na temat nowego właściciela zostaną przedstawione naszej społeczności. Prosimy o cierpliwość;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: virtualdeamon » środa, 20 października 2021, 16:39

Od jakiegoś czasu nie mogę zweryfikować (ponowna weryfikacja) konta na bitbay.
Przy rejestracji podalem dane mojej żony bo wymagali listu z urzędu na podany adres albo rachunku np za prąd. Email mój.
Wcześniej wpłaty robiłem z mojego konta, obecnie nie mogę przelewać wpłat z mojego konta tylko z konta żony.
Co do wypłaty środków z giełdy to na konto żony nie chcą wypłacić bo wcześniejsze wpłaty były z innego konta. Były z mojego.
Pokręcone to trochę.
Jak z tego wybrnąć żeby wypłacić kasę?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 20 października 2021, 17:05

virtualdeamon pisze: Od jakiegoś czasu nie mogę zweryfikować (ponowna weryfikacja) konta na bitbay.
Przy rejestracji podalem dane mojej żony bo wymagali listu z urzędu na podany adres albo rachunku np za prąd. Email mój.
Wcześniej wpłaty robiłem z mojego konta, obecnie nie mogę przelewać wpłat z mojego konta tylko z konta żony.
Co do wypłaty środków z giełdy to na konto żony nie chcą wypłacić bo wcześniejsze wpłaty były z innego konta. Były z mojego.
Pokręcone to trochę.
Jak z tego wybrnąć żeby wypłacić kasę?
Najlepiej wyślij do nas wiadomość pod adres: support@bitbay.net. Sprawdzimy, co jest tego przyczyną i pomożemy rozwiązać problem.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mikes2008 » sobota, 23 października 2021, 01:22

Panowie jest problem. Wypłaciłem Tezos z BitBaya i nie dotarł na mój portfel. To był nowy adres założony na Ledger Nano. Na giełdzie jest potwierdzenie wykonania przelewu, ale środki nie dotarły na portfel. Nie mam hashu transakcji, bo BitBay go nie udostępnia.

Mam podejrzenie, że środki nie wyszły.

Edit:

Dostałem email z BITBAY

"Informujemy, że jesteśmy w trakcie realizacji Twojej wypłaty. Wypłaty o większych wartościach wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa, dlatego czas oczekiwania może się wydłużyć. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Pozdrawiamy,
Zespół BitBay"

O co tu chodzi?

Edit :

Coiny doleciały po 10 godzinach. Zamykam temat.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » sobota, 23 października 2021, 11:23

Mikes2008 pisze: sobota, 23 października 2021, 01:22Wypłaty o większych wartościach wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa, dlatego czas oczekiwania może się wydłużyć.
O jakich większych kwotach mowa? Powyżej 15k EUR? Czy już po nowemu pow. 1k EUR robią problemy?

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mikes2008 » sobota, 23 października 2021, 20:03

Kutalisk pisze: sobota, 23 października 2021, 11:23O jakich większych kwotach mowa? Powyżej 15k EUR? Czy już po nowemu pow. 1k EUR robią problemy?


A jak jest po nowemu?

Chodziło mi o to, że wypłacałem XTZ na portfel Ledger. Wartość powyżej 200k PLN. Doleciały po 10 godzinach, a w między czasie dostałem takiego mejla jak wyżej. Na szczęście coiny doleciały, bo przez chwile zrobiło mi się gorąco.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 25 października 2021, 09:40

@Mikes2008
Po nowemu, to chodzi mu o KYC/AML powyżej wypłat 1000E.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 25 października 2021, 23:56

teamfm pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 09:40Po nowemu, to chodzi mu o KYC/AML powyżej wypłat 1000E.
Bitbay jest w Estoni a nie w Polsce więc nie koniecznie ich obchodzi ten limit 1000 Euro.
(w Estoni w innym terminie to może wejść - lub być inna wersja)

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 27 października 2021, 12:44

@xbladexx
Nie znam prawa estonii ale chyba dyrektywny unijne dają państwom członkowskim pewien okres na wdrożenie i zazwyczaj wszystkie na ostatnią chwile to wdrażają, zakładam, że w Polsce jest tak samo

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TypowyFacet » środa, 27 października 2021, 13:16

Ma ktoś dostęp do Pulsu Biznesu?
Są nowe informacje o giełdzie
https://www.pb.pl/zalozyciel-bitbaya-za ... gu-1131615

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 4 gości