Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » wtorek, 21 września 2021, 14:20

Polecacie jakąś giełdę na której można kupić BTC za PLN? Czy na rynku został tylko Bitbay?

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kisiel » piątek, 24 września 2021, 09:17

Mam pytanie. na Bit Bay była dostępna opcja wpłaty pocztą? Niestety ta opcja nie działa. Napisali, że chwilowo nie działa. Mam pytanie? Chwilowo, tzn. jaki okres @BitBay ?

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » sobota, 25 września 2021, 15:15

Planowane jest wprowadzenie kart Visa? Wiem, że kiedyś mieli karty i teraz pytanie czy ludzie którzy je wtedy wyrobili mogą z nich korzystać nadal czy Bitbay je wygasił?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » niedziela, 26 września 2021, 21:31

kisiel pisze: piątek, 24 września 2021, 09:17 Mam pytanie. na Bit Bay była dostępna opcja wpłaty pocztą? Niestety ta opcja nie działa. Napisali, że chwilowo nie działa. Mam pytanie? Chwilowo, tzn. jaki okres @BitBay ?
Termin bliżej nigdy :) Do czasu aż w Polsce coś się nie zmieni na lepsze, obecnie większość firm współpracujących z krypto gnębi się na różne sposoby, zapewne operator musiał zrezygnować z przekazów krypno na poczcie polskiej.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: maly_ZE » wtorek, 28 września 2021, 21:12

Oglądam sobie ostatnie transakcje np. na TRX. Co kilkanaście minut jakas transakcja na kilkaset sztuk a patrze na wykres i vol. z ostatniej godziny to prawie 50tys sztuk. Skąd się to bierze? Czy to jest tylko ściema żeby pokazać ze na giełdzie jest duży obrót.?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 28 września 2021, 22:18

@maly_ZE

Na BB jest washtrading. Przynajmniej na parze BTC -PLN na 99%, wiec pewnie na innych tez.
Co jakis czas wchodzi kilkanascie zlecen ktore pojawiaja sie na liscie ostatnich transakcji ale nic sie nie dzieje w orderbooku (tak bylo z 1.5 roku temu).
Polecam obserwacje w godzinach nocnych, gdzie w zasadzie cala gielda stoi i jedna prawdziwa transakcja wchodzi co pare minut, wtedy dokladnie wyrozniaja sie te nietypowe.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 30 września 2021, 23:11

@prap0n
Co Ty za głupoty piszesz? gdzie niby tak masz, akurat z BB wszystko, każdą zmianę analizuję przeszło 500 mln rekordów historycznych z BB mam zapisanych i akurat nic takiego nie ma miejsca.
Wszystkie dane z wielkością nawet wolumenu dziennego mam zapisywane u siebie i zgadza się z tym co widzisz.

To co ktoś wcześniej pytał, to kilka botów walczących z sobą (w tym jeden bot pewnego Azjaty) - wiem bo i mojemu botowi czasem przeszkadzają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » czwartek, 30 września 2021, 23:17

@teamfm

To slabo patrzysz albo nie wiesz jak mozna zrobic washtrading, tak ze wszystko bedzie sie zgadzac ;)
Kilkanascie transakcji w ulamku sekundy, ktore sa ustawione - tak zeby nikt w nie nie wszedl. System i baza moze w innym wariancie reportowac cokolwiek chcesz.
Tak bylo 1.5 roku temu, teraz po sprzedazy firmy to moze byc np. wylaczone

I prosze mnie nie minusowac za pisanie prawdy, przypomnijmy ze twoj dorobek na tym forum to w 98% sa posty w watku o bitbay (w wiekszosci obrona BB przy jakichkolwiek aferach), wiec za obiektywny to ty raczej nie jestes
Wszystkie dane z wielkością nawet wolumenu dziennego mam zapisywane u siebie i zgadza się z tym co widzisz.
Wiele ci to nie pomoze, zacznij logowac pojedyncze pushe z orderbooka i sprawdzaj sobie czy jest zgodnosc zmian w ob z ostatnimi transakcjami

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 1 października 2021, 08:43

@prap0n
1. Kilkanaście transakcji w ułamku sekundy - zgadzam się z tym bo sam i tak robię :D u mnie czas reakcji na zmianę w orderbook to poniżej 1ms.
2. "Są ustawione by nikt w nie nie wszedł" A jednak 1/3 tych transakcji sam w nie wchodzę :D
3. Zacznij logować pojedyńcze pushe z orderbooka - to właśnie robię :D

Jak stawiasz takie tezy podaj jakiś dowód - ja to co pisze wszystko jestem w stanie udowodnić.
Jak pisałem wcześniej jest kilku graczy, grających w taki sposób - mnie też wkurzają ale nic z tym nie zrobisz.

A to co piszesz, że było 1.5 roku temu - to owszem było takich 2 co tak robili (też nie bb) było to wykorzystywanie buga bitbay z obliczaniem prowizji - z tego co mi wiadomo obaj dostali bana na bitbay:)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: qbacki » poniedziałek, 4 października 2021, 20:18

Po lekturze tego wątku widzę, że nie jestem pierwszy.
Dziś próba wypłaty ponad 40k I CYK... środki zablokowane. BB żąda weryfikacji którą już przechodziłem.
Kontaktu zero.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » wtorek, 5 października 2021, 09:06

@qbacki Bez różnicy czy 40k czy 40zł - każdy robił kiedyś, w tym roku były ponowne przy wypłacie, jeżeli nie robiłeś jeszcze to czemu to ździwienie?
Zero kontaktu czyli co? Wchodzisz z linka jakiego Ci wysłali wypełniasz i po chwili gotowe, u mnie na wiosnę trwało to 25-30min

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » wtorek, 5 października 2021, 10:04

@qbacki - ale chcą weryfikować twoją osobę, czy weryfikować pochodzenie środków ?

U mnie weryfikacja osoby była tylko jedna. Natomiast weryfikacja pochodzenia środków jest u mnie średnio dwa razy w roku.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: qbacki » wtorek, 5 października 2021, 10:24

Chodzi o weryfikację pochodzenia środków.
Środki pochodzą z legalnego źródła i mogę to wszystko udowodnić jednak zaczynam się obawiać czytając takie wątki jak np. https://pl.trustpilot.com/review/bitbay.net

Koledzy powiedzcie jedną rzecz: giełda w takich momentach posiada potwierdzenie tożsamości + całą resztę wrażliwych danych (przelewy, wyciągi itp).Czytając niektóre opinie odnośnie giełd (niekoniecznie BB) mam wrażenie jakby niektórzy spowiadali się przed giełdą tak samo jak przed US.

Jak to ma się do bezpieczeństwa i przepływu danych między osobami które nie powinny mieć do tego dostępu ?
Czy na tej podstawie można stwierdzić, że giełdy współpracują z instytucjami rządowymi ?
Absolutnie nie jest to hejt- po prostu pytam.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 5 października 2021, 22:49

@BitBay - Wasz wykres BTCPLN na TradingView przestał działać. Zatrzymał się na 27 sierpnia. Będę wdzięczny za sprawną naprawę.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 5 października 2021, 23:18

ETH/PLN też nie śmiga

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 7 października 2021, 08:18

Bitbay od 2 mc nie ma na TV i obecnie nie będzie - zrezygnowali z tej opcji

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 11 października 2021, 20:32

pozostaje postawic pytanie dlaczego? i dlaczego od jakiegos czasu user teamfm jest aktywny xd zwlaszcza, ze jest osoba postronna

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » wtorek, 12 października 2021, 13:33

@Vetzzzzzzzzzzz
1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - TV nie jest za darmo, kroi kupę kasy za integrację u siebie, BB nowy zarząd, nowe modele biznesowe. Z informacji jakie podali zbyt mało osób korzystało z tej opcji by ją utrzymywać
2. Jestem aktywny nie tylko tutaj :) Od przeszło 5 lat trading to moja praca "etatowa"
Na BB od tamtego czasu pisze boty tradingowe, algorytmy handlowe arbitrażowe, systemy rozliczające krypto i chętnie pomagam osobą potrzebującym pomocy - o ile znam odpowiedź na dane pytanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » czwartek, 14 października 2021, 07:40

Nowy estonski szef od AML chce anulowac licencje wszystkim obecnym podmiotom zwiazanym z kryptowalutami i zaczac weryfikacje od poczatku.

https://www.coindesk.com/policy/2021/10 ... -licenses/

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 14 października 2021, 13:38

the_prince pisze: wtorek, 5 października 2021, 22:49 @BitBay - Wasz wykres BTCPLN na TradingView przestał działać. Zatrzymał się na 27 sierpnia. Będę wdzięczny za sprawną naprawę.
Zrezygnowaliśmy z usług Trading View z uwagi na ich niewielkie zainteresowanie, nie mniej nie wykluczamy ponownego korzystania z tych usług w przyszłości. ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości