Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nexos » czwartek, 5 sierpnia 2021, 21:38

na forum jest osobny wątek o bankach niechętnych kryptowalutom, możesz sprawdzić które robią problemy

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » niedziela, 8 sierpnia 2021, 10:05

Pan Inwestor pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 20:44 Nie spotkałem się z sytuacją, aby jakikolwiek polski bank nie zrobiłby przelewu do Bitbay'a.
To jeszcze mało widziałeś :D
Były nawet czasy kiedy za wysyłanie kasy na giełdy krypto otrzymywałeś od banku wypowiedzenia konta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pan Inwestor » niedziela, 8 sierpnia 2021, 12:52

teamfm pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 10:05To jeszcze mało widziałeś
Były nawet czasy kiedy za wysyłanie kasy na giełdy krypto otrzymywałeś od banku wypowiedzenia konta.

To który bank polski nie robił przelewów do Bitbaya? Mam w 4 bankach konta i żaden nigdy nie cofnął przelewu.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » niedziela, 8 sierpnia 2021, 13:17

Witam, dostałem z BitBay-a taką powiastkę:
"Dzień dobry,
Ze względu na wytyczne zawarte w V Dyrektywie AML oraz wymagania operatorów płatności, prosimy o uzupełnienie i podpisanie Formularza dla klienta indywidualnego. Jednocześnie informujemy, że aby w pełni zrozumieć Pańskie relacje biznesowe - do czego zobowiązują nas przepisy AML możemy żądać od Pana przesłania dokumentów związanych z prowadzoną na platformie działalnością. Posiadanie tych informacji jest dla nas niezbędne, aby przeciwdziałać praniu pieniędzy na naszej platformie.
Dokument należy załączyć do systemu w terminie 7 dni. Po upływie wyznaczonego terminu dostęp do konta może zostać utrudniony."
Wysłałem określone w formularzu informacje, a dalej jest oczekiwanie bym podał numery id bloków wykopanego etheru w latach 2017 - 2018 i jeszcze innych parę informacji. I cholerka mam kłopot, bo nijak nie chce mi się tego wszystkiego wyszukiwać. Rozumiem wymogi regulatorów, ale idzie to w naprawdę złym kierunku. Do giełdy nie mam większych pretensji. Poprosiłem o likwidację konta. Taka sytuacja.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: starlord » niedziela, 8 sierpnia 2021, 16:59

W jaki sposób mam przejść ponowną weryfikację posiadając telefon starszego typu? Nie ma innej opcji wysłania dokumentu tożsamości jak tylko przez telefon komórkowy?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » niedziela, 8 sierpnia 2021, 19:34

Kedyw pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 13:17Wysłałem określone w formularzu informacje, a dalej jest oczekiwanie bym podał numery id bloków wykopanego etheru w latach 2017 - 2018 i jeszcze innych parę informacji.
możesz rozwinąć? W sensie co dokładnie od ciebie chcą? i jak to uzasadniają?
Bo teraz też coś tam kopię - i może trzeba będzie zachowac pełną historię wydobywczą za okres kopania...może się okazać za jakiś czas, że inne giełdy też pójdą tym tropem..... :twisted:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » niedziela, 8 sierpnia 2021, 20:33

A proszę Cię bardzo:
"Dziękujemy za dokumenty. Otóż informujemy, że weryfikacji podlega Pana aktywność od momentu wejścia na giełdę. Zatem uprzejmie prosimy o informacje jakie jest pochodzenie ETH, które Pan zdeponował od grudnia 2017 roku do maja 2018. Jeżeli zostały zakupione na innej platformie prosimy o przekazanie potwierdzeń zakupu lub jeżeli zostały wykopane prosimy o ID wykopanych bloków. Prosimy także o udokumentowanie depozytów z 2019 roku może Pan tego dokonać za pomocą rozliczenia podatkowego za wskazany rok."

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » niedziela, 8 sierpnia 2021, 20:52

No - ładna i uprzejma prośba :lol:
Albo miałem szczęście, albo po prostu intuicja mnie nie zawiodła, jak przeczytałem dość dawno temu pierwsze krytyczne wpisy tutaj o tej giełdzie, to nawet nie zakładałem tam konta. Teraz mogę z czystym sumieniem odradzać wszystkim których znam....

Dodano po 5 minutach 47 sekundach:
Aha - jak kopałeś cały czas na jednym poolu - to podaj bloki wszystkich bloków wykopanych przez pool w tamtym okresie....tylko nie wiem, czy wtedy nie wymyślą czegoś innego, albo stwierdzą, że jak nie kopałeś solo, to nie się to nie liczy...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » niedziela, 8 sierpnia 2021, 21:07

Nie mam żadnych żalików do BitBaya, bo parę lat nieźle nam szła współpraca, kilka weryfikacji przeszedłem i nigdy kasa mi się nie przyblokowała. No ale gdybym teraz miał jakiś depozyt fiatów czy krypto mogłoby się zrobić śmierdząco. Dlatego pamiętajcie kochani, rewolucyjnej czujności nigdy dość.
Pozdrawiam społeczność, niech Wam tylko rośnie :P

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » niedziela, 8 sierpnia 2021, 21:21

Kedyw pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 21:07Nie mam żadnych żalików do BitBaya, bo parę lat nieźle nam szła współpraca,
Ja bym jednak mial - bo jesteś kolejny przykładem, że pod byle pretekstem odmawiają współpracy...pół biedy - jak konto jest puste - ale co w sytuacji, jak na koncie są spore kwoty?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 12:05

Kedyw pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 20:33 A proszę Cię bardzo:
"Dziękujemy za dokumenty. Otóż informujemy, że weryfikacji podlega Pana aktywność od momentu wejścia na giełdę. Zatem uprzejmie prosimy o informacje jakie jest pochodzenie ETH, które Pan zdeponował od grudnia 2017 roku do maja 2018. Jeżeli zostały zakupione na innej platformie prosimy o przekazanie potwierdzeń zakupu lub jeżeli zostały wykopane prosimy o ID wykopanych bloków. Prosimy także o udokumentowanie depozytów z 2019 roku może Pan tego dokonać za pomocą rozliczenia podatkowego za wskazany rok."
Odpisz, że na Bitmarkecie kupiłeś i niech się do prokuratury suwalskiej zgłoszą po potwierdzenia.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 11 sierpnia 2021, 09:59

adiqq pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 21:21
Kedyw pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 21:07Nie mam żadnych żalików do BitBaya, bo parę lat nieźle nam szła współpraca,
Ja bym jednak mial - bo jesteś kolejny przykładem, że pod byle pretekstem odmawiają współpracy...pół biedy - jak konto jest puste - ale co w sytuacji, jak na koncie są spore kwoty?
Jak masz spore kwoty, to jesteś nauczony by wszystko księgować dobrze i problemów brak.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » czwartek, 12 sierpnia 2021, 08:44

Witam, dwa dni temu mialem telefon z BB, wszystko zostalo wyjasnione, mam tylko napisac oswiadczenie, ze konto jest moje i bylo uzytkowane przeze mnie od poczatku by konto zostalo zweryfikowane, ciesze sie, ze balagan zostal wyjasniony, nad oswiadczeniem pracowal bedzie dzisiaj prawnik, dam znac co dalej w mojej sprawie, pozdrawiam

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » piątek, 13 sierpnia 2021, 13:37

sprawa została zakonczona, konto ponownie w pelni funkcjonalne, pozdrawiam

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 13 sierpnia 2021, 20:14

Pan Inwestor pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 12:52To który bank polski nie robił przelewów do Bitbaya? Mam w 4 bankach konta i żaden nigdy nie cofnął przelewu.
Obecnie nie wiem, od 2018 tylko wypłacam - za tamtych czasów z mbankiem i T-mobile miałem trochę problemów. Było wiele wrzutek na necie o wypowiedzeniu umów kont bankowych przez kilka banków.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » niedziela, 15 sierpnia 2021, 07:43

Tak sobie patrzę na ATRI-USDT i przez 3 godziny są jedynie transakcje za 0.047200 (kupna i sprzedaży) w orderbooku brak nawet zbliżonych orderów i zero ruchu, czy to jawne nakręcanie wolumenu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: slasta » niedziela, 15 sierpnia 2021, 10:36

@WitoldC
To jest ładnie nazywane animacja rynku. Zaorski w jednym z wywiadów wspominał że świadczy takie usługi. Na stronie swojej spółki kryptojam.eu jest nawet informację że takie usługi świadczy. Na tejże stronie jest też informacja o współpracy z Bitbay. Wystarczy połączyć kropki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 15 sierpnia 2021, 10:41

@WitoldC Tak, często to stosują animatorzy danej waluty, ostatnio takie coś wyłapałem na bittrexie na walucie JASMY, przez kilka dni co kilka godzin był włączany bot, dzięki któremu para usdt-jasmy z bittrexa wskoczyła na pierwsze miejsce wśród wolumenu na coinmarketcap (na tej walucie).
Kiedyś też można było złapać boty, które zgarniały najniższą ofertę sprzedaży i najwyższą kupna, można było na tym całkiem fajnie zarabiać jak się robiły różnice w ofertach K/S.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » niedziela, 15 sierpnia 2021, 11:00

@slasta Nie wydaje mi się, że animacja to kupowanie od samego siebie.
http://kryptojam.eu/
ANIMACJA

Dostarczamy usługi animacji giełdom kryptowalut. Zapewniamy stałą wielkość spreadów i głębokość rynku.
Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
mudol pisze: niedziela, 15 sierpnia 2021, 10:41Kiedyś też można było złapać boty, które zgarniały najniższą ofertę sprzedaży i najwyższą kupna
Czyli realne transakcje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 15 sierpnia 2021, 11:37

@WitoldC tak, ale bez wpływu na cenę, po prostu robienie volumenu.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości