Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 19 marca 2019, 09:37

liseklsk pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:02@BitBay Mam pytanko. Z ciekawości kliknąłem w tą wypłatę na poczcie i wyskoczył mi komunikat o dodatkowej weryfikacji, oczywiście konto mam zweryfikowane. Przeszedłem dalej i mam dodać moje ID, potwierdzenie adresu i uzupełnić dane osobowe. Przecież wszystko to już macie, nawet moje selfie. Więc nie rozumiem tej dodatkowej weryfikacji skoro nie ma nic więcej niż to co już wysyłałem.
Zdajemy sobie sprawę, że tego typu działanie może być nieco uciążliwe dla Użytkowników naszej platformy, natomiast chcąc wdrożyć tego typu usługę zobowiązani byliśmy zaakceptować pewne wymagania operatora płatności i jednym z nich było właśnie wdrożenie rozszerzonej weryfikacji.
Pozostałe formy wypłat oczywiście pozostają bez zmian.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 19 marca 2019, 09:51

BitBay pisze:
liseklsk pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:02@BitBay Mam pytanko. Z ciekawości kliknąłem w tą wypłatę na poczcie i wyskoczył mi komunikat o dodatkowej weryfikacji, oczywiście konto mam zweryfikowane. Przeszedłem dalej i mam dodać moje ID, potwierdzenie adresu i uzupełnić dane osobowe. Przecież wszystko to już macie, nawet moje selfie. Więc nie rozumiem tej dodatkowej weryfikacji skoro nie ma nic więcej niż to co już wysyłałem.
Zdajemy sobie sprawę, że tego typu działanie może być nieco uciążliwe dla Użytkowników naszej platformy, natomiast chcąc wdrożyć tego typu usługę zobowiązani byliśmy zaakceptować pewne wymagania operatora płatności i jednym z nich było właśnie wdrożenie rozszerzonej weryfikacji.
Pozostałe formy wypłat oczywiście pozostają bez zmian.
Dzięki za odpowiedź.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk


Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » środa, 20 marca 2019, 02:45

Boże ale ta wydmuszka giełdy ma dyletantów jako pracowników. Mieli ważny certyfikat strony do 20.03 i nie zaktualizowali tego na czas i po północy jakieś cyrki zaczęły się dziać - nie można było się zalogować, anulować ofert jeśli było się wcześniej zalogowanym (nic się nie wyświetlało), zrobić czegoś w aplikacji itp bo certyfikat przestał być ważny. Ogólnie dno.
A jakby kursy w tym czasie runęły to co giełda odda kasę?
Ja nie czuję, że moje środki w tym miejscu są bezpieczne. Jak oni tak dbają o bezpieczeństwo, że nawet certyfikatu nie umieją dopilnować to ja dziękuję.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 20 marca 2019, 15:27

@zapytajnik chwilowy problem jaki wystąpił z certyfikatem pojawił się po stronie dostawcy na co nie mieliśmy wpływu.
Chcieliśmy poinformować i zapewnić wszystkich, że oczywiście nie miał miejsca żaden atak na naszą giełdę, oraz wszystkie opcje dostępne na platformie działają prawidłowo ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 21 marca 2019, 21:10

Komuś jeszcze BB teraz ogromnie "laguje" ? - pytam bo nie logowałem się już bardzo dawno i nie wiem czy to teraz norma czy jakiś problem mają.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » czwartek, 21 marca 2019, 21:54

Inni już potrafią wprowadzić - zlecenie stałe, nazywają to co prawda opcją zakupów cyklicznych, ale jak zwał tak zwał - jest to użyteczne https://bitcoin.pl/bitpanda/. BitBay na tym rozwiązaniu tylko skorzysta, im szybciej tym lepiej.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 22 marca 2019, 03:20

I w końcu skończysz po raz 30 poruszać ten temat co tydzień?
Masz na bitpanda - temat zamknięty.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 22 marca 2019, 08:51

Tomasz_Es pisze: czwartek, 21 marca 2019, 21:10Komuś jeszcze BB teraz ogromnie "laguje" ? - pytam bo nie logowałem się już bardzo dawno i nie wiem czy to teraz norma czy jakiś problem mają.
Aktualnie nie docierają do nas tego typu zgłoszenia, domyślamy się, że pliki cookies wyczyszczone? :) Zalecamy też korzystać z przeglądarki Google Chrome.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 22 marca 2019, 08:57

@BitBay Byly wyczyszczone, strone sprawdzalem z chrome oraz safari, przez godzine byla jakas masakra, pozniej juz OK ;)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » piątek, 22 marca 2019, 09:14

teamfm pisze: piątek, 22 marca 2019, 03:20Masz na bitpanda - temat zamknięty.
Czy rozumiesz co piszesz? Temat dotyczy BitBay, wątek dotyczy usługi która może być/powinna być wprowadzona na giełdzie BitBay. Nie jesteś moderatorem czy administratorem tego forum by coś tutaj nakazywać czy zakazywać. Wprowadzenie "zlecenia stałego" znacznie wpłynie na polski rynek emerytalny w przyszłości, ale o tym w innym temacie.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 22 marca 2019, 11:59

Całe szczęście :D jak tyle w temacie miejmy nadzieję iż w końcu przestaniesz o tym pisać :D bo już o tym możnaby memy robić :D

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » piątek, 22 marca 2019, 12:20

@BitBay zasłanianie się we wszystkim dostawcami to wasza metoda unikania odpowiedzialności i ukrywania niekompetencji.
Mnie nie interesuje kto wam dostarcza papier do toalety - jak tam wchodzę to on ma wisieć.

Generalnie ta giełda to strata czasu - przekonałem się ponownie gdy coś chciałem kupić, nie dość, że absurdalne ceny i nic nie można kupić po aktualnych podobnych do innych giełd a support to dyletanci, którzy nic nie wiedzą i jak im się mówi o problemie to odpowiadają, że nigdy się z czymś takim nie spotkali (mają chyba idealnie czyste ręce od ich umywania), nie dość że to dziadostwo laguje, że orderbook się nie aktualizuje na bieżąco, że nie ma żadnych opcji i jedyną opcją jest debilne przebijanie się z botami które do niczego nie prowadzi (większe efekty da jakaś robota ze stawką za godzinę niż klepanie na klawiaturze na rynkach z kiepskim wolumenem i transakcjami raz na ruski rok)..
a więc nie dość tych wszystkich paranoi to jeszcze na dobicie, gdy już pojawi się jakaś normalna oferta w normalnej cenie to właśnie wtedy wyskakuje jakiś czerwony prostokąt w prawym górnym rogu z jakimś błędem i efektem takim, że moja transakcja się nie zrealizowała. (oczywiście support nigdy nie słyszał o czerwonych prostokątach z komunikatami)

To giełda dla idiotów, którzy akceptują takie warunki i nie protestują i wąskiego grona, pod które ona została ustawiona, żeby mogli kosić tych idiotów (te wąskie grono jest z pewnością powiązane z tą giełdą)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » piątek, 22 marca 2019, 14:36

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu, czasami się pośmieję, i tak ogólnie to jedna kwestia mnie ogromnie dziwi.
Bo ja, to mam taki głupi charakter, że jak mi coś nie pasuje, nie podoba mi się, jest be a nie cacy, to szukam alternatywy i wykonuję tzw. głosowanie portfelem ew. nogami - czyli idę w inne miejsce. Alternatyw jest wiele.

Ale OK, ja to ja.

Wytłumaczcie mi wszyscy wy, co tak nadajecie ciągle na BB - po co cały czas narzekacie, a jednocześnie cały czas korzystacie? Jest w tym jakiś cel?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » piątek, 22 marca 2019, 14:45

@Connemara jakbyś trochę pomyślał zamiast się ciągle dziwić to byś zobaczył jaką mam datę rejestracji tutaj i wyciągnął jeden słuszny wniosek, że znam i korzystam z alternatyw.

Skorzystałem (a raczej nie w pełni skorzystałem) z tego badziewia tylko wyjątkowo ze względu na sytuację i szybki przelew w PLN tak samo jak korzystam z WC na dworcu gdy muszę co nie oznacza, że uwielbiam tam chodzić i robię to codziennie ...

no i co to za mania do dziwienia się - to już recenzji nie można napisać po tym jak giełda 2 razy w odstępie 2 dni daje ciała, napierw certyfikat nieważny a potem jakieś błędy przy zakupie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » piątek, 22 marca 2019, 14:49

zapytajnik pisze: piątek, 22 marca 2019, 14:45@Connemara jakbyś trochę pomyślał zamiast się ciągle dziwić to byś zobaczył jaką mam datę rejestracji tutaj i wyciągnął jeden słuszny wniosek, że znam i korzystam z alternatyw.

To nie było konkretnie do ciebie skierowane. Po prostu od kilku dobrych miesięcy, jak nie dłużej, widzę narzekania w tym wątku.
A dziwienie się, to wiesz, taka figura retoryczna.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 22 marca 2019, 14:51

@Connemara Ludzie potrafią narzekać i mówić jak jest źle. Jak jest dobrze to nikt nie pochwali ani nie napisze.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 22 marca 2019, 15:16

@liseklsk a są jakieś powody do chwalenia?, bo może coś przespałam :p nawet na torturach bym takiego nie znalazła :p

Skoro ludzie narzekają od kilku miesięcy tzn że coś jest na rzeczy, powyłączali te kilka opcji, które były, szczególnie oferty ukryte, które ludziom inteligentnym dawały jakieś możliwości (a idioci byli im przeciwni bo to za duży poziom wtajemniczenia haha) a przede wszystkim gwarantowały wolny rynek a nie dyktat debilnego bota napisanego nie pod tą giełdę z małym wolumenem.
potem latały jakieś ustawione transakcje spoza ordebooka i inne lewe drukujące wolumen
podczas przerw technicznych dochodzi do transakcji, szczególnie gdy kurs spada jakiś spryciarz sprzedaje tym co nie mogą wycofać
ilości potwierdzeń przelewów krypto osiągały rozmiary kolejek do lekarza specjalisty
itp itd - to mało?

Recenzje krytyczne są potrzebne by bb zamiast odcinać kupny wziął się do roboty i zapewnił należytą obsługę i opcje za te złodziejskie prowizje. Im więcej ludzi takie krytyczne recenzje przeczyta i przejrzy na oczy przenosząc się gdzie indziej (głosując portfelem) tym prędzej bb zostanie zmuszone do działania (a czy potrafią to już inna sprawa bo jak widać mało potrafią).
Nikt normalny nie korzysta z tej giełdy na codzień (no chyba, że robi dystrybucję choć arbitraż obecnie to też męka) co nie zmienia faktu, że każdy z chęcią przywitałby w Polsce giełdę z prawdziwego zdarzenia, gdzie można wpłacać i wypłacać PLN.

PS. ja pamiętam jedną decyzję, która uwiarygodniła BB i sprawiła, że zaczęli mieć moje zaufanie - zwrot prowizji na rynkach USD/Euro gdy nie można było wypłacać kasy
tylko, że oni potem cały ten kapitał zaufania roztrwonili idiotycznymi decyzjami i brakiem reakcji na przekręty (albo sami byli ich autorami), więc korzystam tylko gdy muszę, jak napisał @zapytajnik, iść do WC na dworcu :p (i zawsze jestem wnerwiona po skorzystaniu)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CRXEE8 » piątek, 22 marca 2019, 15:42

Alternatyw obecnie zbyt dużo nie ma gdzie handluje się za PLN (Bitmarket, Coinroom). Ja jak jeszcze korzystałem tylko z polskich giełd to użytkowałem Bitmarket, trochę płynność tam spadła jak ostatnio z ciekawości sobie patrzyłem, ale może tam się przeniesiecie i rozruszacie tą giełdę co by poprawić płynność i głębokość :) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » piątek, 22 marca 2019, 17:51

@Lais

Próbuję to wyjaśnić bez skutku
Harmony pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:10 @KryptoBanita Czyli hakerzy mogą sobie wpłacić LML na BB, sprzedać za BTC bądź PLN, kupić za to jakieś krypto i nie wypłacą niczego bez zweryfikowanego konta :)

@ReksioDomator Czyli jesteśmy bezpieczi :)
Przykładem jest ten słynny łusjer - wpłacił, zamienił, ale jak przyszło do wypłaty to... Teraz cisza, a ja z ciekawością czekam na rozwiązanie.
Jeżeli wpłacił lewe/kradzione BTC to powinna być waluta zablokowana od razu, a tu się okazuje, że możesz sobie na BB handlować do momentu wypłaty.

Skomentowałem to już pisząc, że jak dochodzi do wypłaty, to szeryf ogląda każdą monetę z dwóch stron zanim wypłaci :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » sobota, 23 marca 2019, 01:57

@Lais
Ostatnie pozytywy:
1. Było mało krypto - przybywa w ostatnim czasie wiele
2. Ludzie ludzie chcieli stablecoina - jest, a i tak nikt nie handluje tym
3. Apki mobilne

Z rzeczy jaki sobie nie radzą bardziej od czasu startu to wg mnie:
- Informacje
- Support

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości