Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:19

@BitBay, i bardzo dobrze chwała Wam za to, ja akurat nie mam nic do ukrycia, ale później i mnie to może spotkać nie może tak być, że robią sobie z ludzi jaja, trzeba na freda trochę...chcieliście wy... freda to teraz...jak to zrobił BM24.
Dinozaury z MF niech wiedzą, że społeczność krypto nie jakieś cieniasy, które dadzą sobie nawijać makaron na uszy.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cryptobossman » wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:29

@Bitbay, Czy rozmowy idą w kierunku uznania BTC za coś innego niż prawo majątkowe? Wydaje się, że to jedyny sposób na uniknięcie PCC za przeszły okres - poza interpretacjami indywidualnymi nigdzie nie stoi, że BTC to prawo majątkowe...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:41

Jakby MF uparcie stało za pcc, to logicznym i sprawiedliwym byłoby zaistnienie takiej sytuacji aby kwoty podaktów nie przekraczały kwot zainwestowanych np. z rachunku bankowego... aby w najgorszym przypadku wyjść na 0 w roku kalendarzowym... podatek pcc przy sporej stracie dodatkowo pogłębia stratę pierwotnych pieniędzy... głupio tak karać za to, że chciało się zarobić,a a koniec końców nie udało się i straciło się kapitał początkowy...

pcc niech będzie potrącane z zysku jeżeli już miałby być... bo jeśli ktoś wychodzi na 0 w dochodowym, to pcc NIE POWINEN mieć miejsca już.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:45

Dovakhiin pisze: Jakby MF uparcie stało za pcc, to logicznym i sprawiedliwym byłoby zaistnienie takiej sytuacji aby kwoty podaktów nie przekraczały kwot zainwestowanych
i może jeszcze potem przeprosisz i podziękujesz, że nie poszedłeś do więzienia? :o

jak czytam takie posty to muszę iść pobiegać, żeby to rozchodzić...
może najwyższy czas porzucić mentalność sługi i niewolnika?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:47

keeper pisze: może najwyższy czas porzucić mentalność sługi i niewolnika?
czytaj ze zrozumieniem :) napisałem przed tym zwrotem "jakby MF UPARCIE stało za pcc".....;/

może najwyższy czas porzucić kopanie się z koniem lub porywać z motyką na słońce?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » wtorek, 10 kwietnia 2018, 13:15

Dovakhiin pisze:
może najwyższy czas porzucić kopanie się z koniem lub porywać z motyką na słońce?
i to jest właśnie dokładnie to o czym mówię...

czyli wszyscy day traderzy/bociarze co natrzaskali kilkadziesiat tysiecy transakcji czesto na 1-2% zysku maja oddac caly swoj zysk ze swojej pracy i wysiłku z kliku miesiecy? roku?
poprostu bo TAK, bo są głupie i nielogiczne przepisy/interpretacje, tylko po to żeby "nie kopać się z koniem"?

nic dziwnego, że u nas jest jak jest...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 10 kwietnia 2018, 13:33

Chodzi mi o to, że nawet jak ludzie wyjdą na ulicę (a wyjda już sa zapowiedzi) i nawet jak są zbulwersowani to rząd MOŻE to wszystko pozamiatać i tyle będzie w temacie i nic nie pomoże.. jesteśmy w państwie, gdzie udupia się przedsiębiorców aby budować socjalizm na nierobów... póki to się nie zmieni to nic dobrego nikogo nie spotka.

@adam1226
żadna niewolnicza mentalność. Po prostu napisałem fakty jakie są w naszym ukochanym państwie

@kryptoPONZI,
do czego zmierzasz? co ma wiek do obecnej sytuacji? żeby jeszcze za prawdę karali to masakra xD
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 kwietnia 2018, 14:11 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » środa, 11 kwietnia 2018, 08:13

@BitBay, ludziom na forum - uzytkownikom waszej gieldy raczej chodzi o to, byscie okreslili swoje stanowisko jasniej ws. podatku PCC, czy dazycie do wycofania sie z idiotycznej, absurdalnej, wywlaszczeniowej interpretacji MF dt. rozliczen podatkowych z kryptowalut i pracujecie nad programem ulatwiajacym rozliczenie z podatku dochodowego, czy jakims innym, pamietajcie drodzy koledzy, ze warto sie zebrac i wyjsc na ulice, TVN raczej obierze linie obrony podatnikow, w koncu to PO'wcy a oni nie przepuszcza takiej okazji w walce o koryto, poza tym obrona przed PCC jest nie zgodzenie sie z interpretacja MF, dlatego, ze podatek ma charakter wywlaszczeniowy, ktory jest niezgodny z prawem, druga linia obrony jest to, ze kryptowaluty nie sa prawem majatkowym. Mam jeszcze pytanie do kogos ogarnietego, czy ktos probowal dociec pod co mozna podciagnac srodki w PLN'ach na BitBay'u, bo przeciez poki ich nie przelejemy na swoje konto, nie pelnia one do konca funkcji pieniadza, dlatego, ze mozemy go wymienic na ograniczona ilosc towarow, na konkretny towar - dostepne na BB kryptowaluty, dopiero po przelaniu na konto srodki maja pelna funkcjonalnosc pieniadza.. chodzi mi o to, ze np graja w kasynie zetow raczej nie zabierzemy ze soba, bo poza obrebem kasyna maja wartosc zerowa i czy tak naprawde nie powinnismy w prosty sposob rozliczyc sie z wplywow na swoje konto jako koszt podac calosc inwestycji prosty, uczciwy, przejrzysty i przyjazny podatek, a nie macenie i wyciskanie z ludzi ile tylko mozna.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cryptobossman » środa, 11 kwietnia 2018, 11:44

@Bitbay, prosimy o wyjaśnienie waszego stanowiska w temacie PCC - sprawa jest pilna, ludzie płacą grube $$$ za konsultacje z prawnikami i pisanie wniosków o interpretacje indywidualne.

Jeżeli istnieje szansa, że PCC nie będzie wstecznie ściągane (np. ministerstwo stworzy wytyczną dla urzędów, aby nie interpretować kryptowalut jako praw majątkowych) - chcielibyśmy o tym wiedzieć.

Jeżeli takiej szansy nie ma - absolutnie musimy o tym wiedzieć już teraz, zacząć poważnie się zorganizować jako grupa społeczna i wywrzeć presję na MF przed końcem okresu rozliczeniowego. Wasze milczenie nie jest neutralne - mamy bardzo ograniczoną ilość czasu na działanie.

@Ahr, wiele tu nie zdziałasz - co najwyżej zamieniasz 'zakup' na 'barter'. Według obecnego prawa jeżeli dokonasz wymiany 'miecz za topór' w grze komputerowej z innym graczem, musicie płacić PCC.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » środa, 11 kwietnia 2018, 12:02

Raczej według dotychczasowej interpretacji prawa przez MF. Gdyby to nie był handel prawami majątkowymi ani towarami, tylko np. "inne źródła przychodu" (kategoria z PIT) to nie byłoby żadnego PCC ani barteru.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: arat » środa, 11 kwietnia 2018, 12:12

Każda giełda działająca w Polsce, nie podlega żadnym regulacjom i kontroli, więc historia z giełdy jest nic nie warta przed sądem, czy przed organem skarbowym.
Równie dobrze ja mogę sobie stworzyć historię wymiany na jakiejś giełdzie i będzie to tyle samo warte.
Tylko wpłaty i wypłaty na konto bankowe są podstawą rozliczeń.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zbyszek_gd » środa, 11 kwietnia 2018, 12:19

arat pisze: ... więc historia z giełdy jest nic nie warta przed sądem....
Prawnikiem nie jestem, ale to sąd określa czy dany dowód jest coś warty czy nie. Taka już rola sądu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » środa, 11 kwietnia 2018, 12:22

Zbyszek_gd pisze:
arat pisze: ... więc historia z giełdy jest nic nie warta przed sądem....
Prawnikiem nie jestem, ale to sąd określa czy dany dowód jest coś warty czy nie. Taka już rola sądu.
Na dodatek w jednym sądzie będzie to dowodem, a w innym nie - taka to już rola sądu :mrgreen:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: x--- » środa, 11 kwietnia 2018, 21:15

Sytuacja podatkowa z polskimi giełdami przypomina mi sprawę Traffic Moonsum sprzed paru lat gdy nagle zainteresowała się nimi SEC i do dziś chyba "bada" sprawę- oczywiście użytkownicy stracili swoje środki. Dla bitbay.pl jedyne sensowne wyjście jakie widzę aby giełda przetrwała ucieczkę wystraszonych użytkowników to zrobić to co bitmarket24 czyli sprzedać się do Londynu albo do Estonii.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » czwartek, 12 kwietnia 2018, 02:30

BitBay pisze: @dzudok, BitBay dotychczas nie przekazał danych w odpowiedzi na pismo KAS.
W tym momencie przydalyby sie bardziej szczegolowe informacje.

Slawomir Mentzen, na swojej ostatniej transmisji powiedzial, ze niektore firmy w Polsce zamierzaja przekazac nawet wiecej informacji, niz musialy gromadzic. A na pytanie jednego z uzytkownikow, odpowiedzial tak:
Pytanie: Jakie jest prawdopodobieństwo, że Bitbay sprzeda swoich uzytkownikow?
Odp: Szacuje, ze wysokie.
Jak sie do tego odniesiecie?

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ahr » czwartek, 12 kwietnia 2018, 08:15

pierwszy protest w polszy :D

https://www.youtube.com/watch?v=DNNuQzUE6P4

@BitBay, dolaczycie? mozecie dac komunikat na gieldzie o protescie? protest ma pokazac stanowisko wobec absurdalnego PCC, pokaz Polakom, ze inwestorzy krypto to nie przestepcy, ktorzy kupuja narkotyki i wszystko, co zle, a to, ze jestesmy inteligentnymi uczciwymi ludzmi, ktorzy w kulturalny sposob chca pokazac debilizm rzadzacych

m88
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: m88 » czwartek, 12 kwietnia 2018, 08:54

Pytanie: Jakie jest prawdopodobieństwo, że Bitbay sprzeda swoich uzytkownikow?
Odp: Szacuje, ze wysokie.
Tez mi sie tak wydaje. Przyjeli juz retoryke rozliczenia z podatku, ze pracuja nad aplikacja. Ostrzegaja, ze nawet zagranica nie jestesmy bezpieczni. Moze maja cos za uszami i boja sie teraz o wlasne srodki? Przekazanie danych bedzie poczatkiem ich konca. Obym sie mylil.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. MI 6 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kg88978 » czwartek, 12 kwietnia 2018, 10:11

Niestety zachowanie BB nie nastraja optymistycznie. Wydaje się, że przygotowują się do przekazania danych a tylko negocjują warunki.
Zasadnicze pytanie do BB brzmi:
Co wy jeszcze robicie w Polsce?
Zdajecie sobie sprawę, że w razie przekazania jakichkolwiek danych będzie to koniec waszej firmy na rynku krypto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 12 kwietnia 2018, 10:35

kg88978 pisze: Co wy jeszcze robicie w Polsce?
Suszek już w Dubaju?

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: NyanCat » czwartek, 12 kwietnia 2018, 12:03

Ehh, jeżeli przekażą te dane to będę musiał wyprowadzić od nich bardzo duże środki. Nie jest mi to na rękę w tym okresie, ale co zrobić? Bitmarket wita mnie z otwartymi ramionami, konto już u nich zweryfikowałem i jestem gotowy na dalsze kroki Bitbaya. Wygląda na to, że wkrótce Bitmarket będzie niepodważalnym numerem jeden w Polsce, a BB wiadomo...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości