Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » czwartek, 27 września 2018, 10:22

@liseklsk, tak, ale obecnie trzeba się tłuc z botami o 1 grosz, więc zachęca to ludzi do brania ofert z OB.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 27 września 2018, 10:30

benq pisze: @liseklsk, tak, ale obecnie trzeba się tłuc z botami o 1 grosz, więc zachęca to ludzi do brania ofert z OB.
Osobiście wolałbym żeby ukryte oferty zostały, chociaż do arbitrażu wydaje mi się że lepiej jak ich niema i widać wszystko w ask i bid.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 1235674 » czwartek, 27 września 2018, 10:39

Ukryte oferty były podglądane, aczkolwiek mój handel opierał się przede wszystkim na nich (kiedyś sprawdzałem przy niskich obrotach- wystawiając kilkanaście ukrytych ofert na lsk co 1 grosz z 1 luką bot zaczynał wariować i wskakiwał tylko w lukę bez mojej oferty lub na sam przód (cena na giełdzie była sporo zaniżona). Tak jak zwykle robiłem u Was kilka obrotów kapitałem dziennie, tak od czasu usunięcia ukrytych nie zrobiłem żadnej transakcji. Obroty na tej giełdzie to dno, a z Waszymi botami/ ściankami strach wystawić jakąkolwiek oferte bo nagle okazuje się ze znika połowa orderbooka. Aczkolwiek nareszcie przekonaliście mnie by założyć konto na bitmexie- jestem wdzięczny.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 27 września 2018, 11:12

@benq, no zachęcili mnie do brania z orderbooka tylko, że na zagranicznej giełdzie gdzie w dolarach nie dość, że jest taniej to jeszcze spread w ułamkach dolara, więc nie ma się wrażenia, że się przepłaca biorąc jako taker a do tego mniejsze ryzyko bo jak wejście nie wypali to kupujących jest wielu (a nie jak tutaj, że większa sprzedaż wybija dziurę w kursie) a cenach sprzedaży blisko tej kupna ;)

Do tego używanie obecnie giełdy przez przeglądarkę też nie ma sensu, niby nie ma ofert ukrytych a ciągle widzę transakcje, których nie było w orderbooku. Nie wiem z czego to wynika - pewnie boty inaczej łącząc się z giełdą realizują te transakcji a orderbook nie nadąża z wyświetlaniem, to już masakra kompletna bo czuję się jak niewidoma na środku skrzyżowania

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 27 września 2018, 13:11

@Lais, @liseklsk, @benq, @1235674,

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, opieraliśmy się o docierający do nas feedback, różnymi kanałami nasi Użytkownicy wyrażali swoje opinie i sugestie, i to właśnie w oparciu o opinie i sugestie naszych Userów podjęliśmy tę decyzję.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pawel296 » czwartek, 27 września 2018, 15:00

Wiadomo głos ludu najważniejszy. Udowodnił to futurocoin :lol:

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 27 września 2018, 16:25

@BitBay, wy nawet pojęcia feedbacku nie rozumiecie. Jakbyście zadali pytanie dla ogółu, ogólnodostępne głosowanie, w którym wzięłoby ponad 50% użytkowników i jakaś opcja by wygrała przeważającą ilością głosów to byłby feedback.
A tu się okazuje, że wystarczy gdy jakaś ograniczona grupa jest wystarczająco upierdliwa i to jest feedback.

Ja np w ogóle nie wiedziałam, że taka opcja jest rozważana i że ktoś za nią lobbuje - dziękuję, że olewanie mnie w sprawach dyskusji o zmianach w serwisie.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 28 września 2018, 13:39

Oddali giełdę botom to od wczoraj niezły cyrk jest tam, można tylko z politowaniem patrzeć. BTC ponad 6700-6800$ a na tym padole absurdu kilkaset złotych mniej bo boty coś nie kwapią się do kupowania - ich główne zajęcie to przecież przebijanie o 1 grosz.
Kiedyś te ścianki BTC - upośledzonych matematycznie botów - zaniżające kurs (bo aktualnego kursu po wybiciu w górę nie potrafią przeliczyć) to byłyby zjedzone raz dwa, ale widać, że teraz nie ma komu kupować i jest tylko karuzela sztucznej nieinteligencji.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 28 września 2018, 21:57

Lais pisze:Oddali giełdę botom to od wczoraj niezły cyrk jest tam, można tylko z politowaniem patrzeć. BTC ponad 6700-6800$ a na tym padole absurdu kilkaset złotych mniej bo boty coś nie kwapią się do kupowania - ich główne zajęcie to przecież przebijanie o 1 grosz.
Kiedyś te ścianki BTC - upośledzonych matematycznie botów - zaniżające kurs (bo aktualnego kursu po wybiciu w górę nie potrafią przeliczyć) to byłyby zjedzone raz dwa, ale widać, że teraz nie ma komu kupować i jest tylko karuzela sztucznej nieinteligencji.
:D :D :D A wy czemu znowu psioczycie zamiast kupować w promocj po taniości, przyczajone tygrysy ukryte smoki?

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 28 września 2018, 23:01

nie wiem co napisał ten powyżej bo mam go ignorowanego (tylko spamuje nic nie wnosząc) więc się nie wysilaj w moim kierunku.

Mam teorię dlaczego zlikwidowali te ukryte. Otóż chcą nabijać wolumen fikcyjnymi transakcjami, których nie widać w orderbooku ale ciągle się dokonują w cenach, które są między tymi, które widać. Żałosny jak zwykle nic nie wiedzący support mówi, że to są jeszcze te stare ukryte oferty haha. Taaa -ten obszar cenowy już został dawno zaorany w tę i z powrotem przez ostatnie dni, wiem bo sama miałam tam ukryte i już zostały kupione, sprzedane.
Po tej argumentacji żałosny support wymyśla dalej - że to boty przez api je realizują, ale na pytanie dlaczego ich nie widać w orderbooku już odpowiedzieć nie potrafi i dlaczego booty mają nadal oferty ukryte ???

Ktoś mógłby powiedzieć, że realizują się one tak szybko, że spieprzony orderbook nie nadąża ...
ale zrobiłam test
na RXP gdy cena zakupu widoczna w orderbooku była np 1.96, a sprzedaży 1.98 to napieprzały te ukryte oferty botów po 1.97 - skup i sprzedaż pomimo, że kurs rxp na bitfinexie stał w miejscu

ale gdy tylko wstawiłam swoją ofertę zakupu xrp po 1.97 to te oferty niby botów ustały - zero ruchu, zero transakcji, zero zainteresowania - było jak zwykle na tej giełdzie gdy kurs na innych stoi - czekanie.

Wniosek jest więc taki, że oni nabijają sztucznie wolumen bo gdy spread jest tylko 1 grosz to nie ma tych transakcji bo wtedy musieliby fizycznie naprawdę coś kupić lub sprzedać.

A nawet jeśli się mylę to dlaczego ten orderbook nie pokazuje tych ofert? Dlaczego ta giełda jest beznadziejna również w tej kwestii?
Wielokrotnie próbowałam złapać tę "ofertę pomiędzy" tymi z orderbooka i nic, zresztą zaraz bot mnie przebił ale jemu też nic nie sprzedali tylko poleciała transakcja "ukryta pomiędzy" za wyższą cenę niż moja i bota
Ostatnio zmieniony piątek, 28 września 2018, 23:13 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Santerr » piątek, 28 września 2018, 23:05

Czy jest jakieś światełko w tunelu i dźwignia niedługo zawita na bb czy w tym roku nie ma co się spodziewać? @Bitbay

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » sobota, 29 września 2018, 08:35

Santerr pisze:Czy jest jakieś światełko w tunelu i dźwignia niedługo zawita na bb czy w tym roku nie ma co się spodziewać? @Bitbay
Zapomnij o tym, że to będzie w tym roku. Nie można na to nawet liczyć w przyszłym roku. Ich priorytet to wprowadzanie gównomonet i jakieś inne dziwne ruchy z orderbookiem.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » czwartek, 4 października 2018, 11:38

Potwierdzam, że na tej giełdzie dzieje się jakiś przekręt z orderbookiem i tym co zostało opisane przez @Lais.
Różnymi kanałami kontaktowałem się z supportem w tej sprawie, podałem konkretne przykłady transakcji a oni udają idiotów (albo nie wcale nie udają), że nie wiedzą jak dochodzi do tych transakcji albo że transakcje spoza orderbooka to są stare ukryte, co jest absolutnie niemożliwe gdyż kurs po wyłączeniu ofert ukrytych przeorał tę przestrzeń w tę i z powrotem co łatwo można sprawdzić na historii wykresu.
Nie przemawia do nich argument, że jak może być stara ukryta oferta np. na XRP po 1.97 sporo wczoraj cena spadła do 1,90 a potem wzrosła do 2,03. A tu ciągle latają transakcje nie wiadomo skąd gdy tylko zrobi się spread 2 grosze a jak wstawi się swoją ofertę i spread jest tylko 1 grosz to nagle te transakcje ustają.

Dopisek - te lewe transakcje odbywają się praktycznie na każdym rynku z PLN, czasem ustają czasem idą seriami.

Nie polecam tej giełdy nikomu nowemu, gdyż nie dość, że giełda stała się niegrywalna po wyłączeniu ofert ukrytych (najpierw namęczysz się by coś kupić jako maker albo wcale ci się to nie uda, a potem będziesz się męczył by to sprzedać bo boty potrafią i 5% zejść z ceny by tylko przebić twoją ofertę, takie są debilne, a na rynku z mały wolumenem wystarczy 1 bot by go sterroryzować) to dodatkowo kupujący i sprzedający, również widoczne boty stoją jak idioci z ofertami, a pośrodku nich odbywają się lewe transakcje jakiś wybrańców, omijające ich oferty.

PS. "Gratuluję" zarządowi zamienienie tej giełdy w kurs maszynopisania (ciągle trzeba zmieniać ofertę przebijaną co kilka sekund przez boty).

PS2. tu jest nr zgłoszenia [UF#00009779] jakby komuś z tej giełdy chciało się sprawę zbadać. Różnymi kanałami ten nr podawałem by ktoś się zainteresował i na razie nic konkretnego
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 października 2018, 12:45 przez zapytajnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 4 października 2018, 12:00

zapytajnik pisze: Nie przemawia do nich argument, że jak może być stara ukryta oferta np. na XRP po 1.97 sporo wczoraj cena spadła do 1,90 a potem wzrosła do 2,03. A tu ciągle latają transakcje nie wiadomo skąd gdy tylko zrobi się spread 2 grosze a jak wstawi się swoją ofertę i spread jest tylko 1 grosz to nagle te transakcje ustają.
A sprawdzał ktoś, czy te ukryte oferty są też niedostępne z API? Może oni tylko checkbox w GUI usunęli, a boty dalej mogą używać opcji "hidden"? Przykład gdyby ktoś chciał sprawdzić, trzeba zmienić hidden: False na True

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » czwartek, 4 października 2018, 12:10

@kajetan, na pewno jakaś wybrana grupa dalej używa ukrytych i dzieje się to na bezczelnego.
Zarząd tej giełdy traktuje ludzi jak owce do strzyżenia, nie dość, że prowizje mają większe od konkurencji to jeszcze upierdliwili granie na maksa swoimi kretyńskimi pomysłami, że ja już praktycznie nic tu nie kupuję bo szkoda czasu na ten absurd.

Ja domagam się włączenia ukrytych dla wszystkich a nie tylko dla znajomych prezesika i jego samego i wytłumaczenia od giełdy co tutaj się dzieje z tym orderbookiem (ale logiczne wytłumaczenia, nie naciągane kłamstwa)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 4 października 2018, 12:12

zapytajnik pisze: Ja domagam się włączenia ukrytych dla wszystkich a nie tylko dla znajomych prezesika
No właśnie piszę, że może to nie znajomi prezesika, tylko niedopatrzenie - nieusunięcie opcji w API. Nie wiem jak jest, nie mam tam konta, więc nie sprawdzę. Ale możesz spróbować uruchomić ten kod i jeśli mam rację będziesz też mógł z ukrytych korzystać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 4 października 2018, 12:17

@zapytajnik @kajetan zauważyłem to samo że w ostatnich transakcjach schodzą oferty, których niema w orderbooku i tak jak na niektórych coinach mogły być to stare ofert tak na pewno nie na xrp przy tym jak jego kurs faluje od usunięcia ofert ukrytych.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » czwartek, 4 października 2018, 12:19

@kajetan, rozumiem, niestety nie używam bota więc nie sprawdzę, bo ta giełda nawet nie poinformowała o zmianach z należytym wyprzedzeniem tak by można było się wdrożyć w sprawę botów.

Na tej giełdzie jest wiele "niedopatrzeń", ale można mi przez rok je wytykać to i tak nic z nimi nie zrobią, także wątpię w niedopatrzenia, szczególnie, że w komunikacie w aktualnościach podawali, że, cytuję
"W przypadku zlecenia przez API oferty ukrytej, będzie ona wystawiana jako zwykła, widoczna oferta."
No chyba, że rzeczywiście są tak nieudolni, że nie potrafią wdrożyć tego co zapowiadają

@liseklsk, to zobacz sobie jak tajemnicze transakcje latają również na LTC, ETH czy BCC. BCC to fajny przykład, gdzie 26.09 (2 dni po wyłączeniu ukrytych) jakiś idiota wykupił orderbook od ok 1890 do 3000. Potem kurs spadł poniżej 1900 albo i niżej, ale co tam - wg supportu transakcje, które były potem np po 1950 to stare ukryte hahaha

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 5 października 2018, 10:43

Santerr pisze: Czy jest jakieś światełko w tunelu i dźwignia niedługo zawita na bb czy w tym roku nie ma co się spodziewać? @Bitbay
Jest, nawet duże światełko :) Pracujemy nad tym, o szczegółach będziemy Was na bieżąco informować.
zapytajnik pisze: tu jest nr zgłoszenia [UF#00009779] jakby komuś z tej giełdy chciało się sprawę zbadać. Różnymi kanałami ten nr podawałem by ktoś się zainteresował i na razie nic konkretnego
Numer ticketu przekazany do supportu z narzuceniem priorytetu - odpowiedź dostaniesz drogą mailową.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 5 października 2018, 10:48

@BitBay specjalnie nagrałem film i prosimy o wyjaśnienie, doskonale widać orderbook oraz aktualne transakcje po prawej stronie, które nie zgadzają się z orderbookiem ponieważ tam takich ofert niema. Przecież to jest niemożliwe żeby po takim czasie zostały jakiekolwiek stare ukryte oferty.

https://youtu.be/x85WT6LkUmg

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 22 gości