Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:26

trzeba bronić polskich giełd, wzieli się za jedną na jednej nie skończą.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 00:52 przez Dekoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: piwek25 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:31

Jak zwykle w Polsce ciężko robić interesy. Zamiast wspierać Polskie inicjatywy, które wychodzą poza nasze granice to kłody pod nogi własnym rodakom rzucają. Niech się biorą za inne giełdy.
Ciekawe czy będą zadowoleni jak wykończą BitBay a inne giełdy zarejestrowane np. na Wyspach Dziewiczych będą i tak świetnie prosperować.
Czemu nie możemy zrobić kroku do przodu jak, Japonia, Szwajcaria czy chociażby Czechy.
Trzymam kciuki za BitBay - może nie jest giełdą doskonałą, ale na pewno najlepszą.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lolexd » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:29

Czy ktoś wypowiadał umowę bitbay w związku z nowym regulaminem ? Prosiłbym o taką informację, a najlepiej wzór na priv :D Dzięki.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:59

@BitBay, znamy wasze stanowisko, jednak jako, że jesteście bardziej w temacie może wiecie/podejrzewacie, jak będą teraz podchodzić banki do przelewów od was? Czy wpisanie was na czarną listę nie powoduje przypadkiem konsekwencji dla wszystkich tych którzy będą wypłacać od was środki? Chodzi mi o wypowiadanie umów czy też zamrażanie przelewów. To, że na konta firmowe są zagrożone to wiemy, ale czy w tym przypadku mogą być zagrożone również prywatne? Macie jakąś wiedzę w tym temacie?

Kolejna rzecz, warto byłoby chyba pomyśleć o zapasowym banku za granicą. A może i o przeniesieniu działalności. W Polsce robi się coraz mniej ciekawie. Domyślam się, że teraz zamierzacie powalczyć, ale czy macie taki plan B?

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: przemo1500 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:28

BitBay ma fajna nazwe. Reszta to mniejszy lub wiekszy kasztan. Mniejszy to strona ktora czasami dziala jak chce. Wiekszy to CEO owej gieldy na fajnej konferencji mowiacy jaki to zajebisty jest FuturoCoin i jak go dokadnie sprawdzili po czym nastepuje zapowiedz wprowadzenia go na gielde. Bajdurzenie o obrotach dziennych i miejscu gieldy na swiecie a teraz dobitka z KNF. Dla mnie to dyskwalifikacja.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:44

Rząd dąży do tego, żeby maksymalnie utrudnić wymianę Krypto<->PLN.
Zaczęli od Bitbay, żeby zbadać nastroje, jeśli będziemy cicho siedzieć pójdą dalej.

Po cichu zablokowali import antminerów, teraz straszą krypto, trzeba będzie wyjść na ulicę.

Dodano po 32 sekundach:
przemo1500 pisze: BitBay ma fajna nazwe. Reszta to mniejszy lub wiekszy kasztan. Mniejszy to strona ktora czasami dziala jak chce. Wiekszy to CEO owej gieldy na fajnej konferencji mowiacy jaki to zajebisty jest FuturoCoin i jak go dokadnie sprawdzili po czym nastepuje zapowiedz wprowadzenia go na gielde. Bajdurzenie o obrotach dziennych i miejscu gieldy na swiecie a teraz dobitka z KNF. Dla mnie to dyskwalifikacja.
co polecasz?

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
BitBay pisze: @beter2, Nasz oficjalny komunikat w tej sprawie (dostępny również na Facebooku https://www.facebook.com/BitBayPolska/p ... 6852213386) :
Nie można protestować po cichu.

Ministerstwa cyfryzacji juz nie ma, tak jak nie ma Strężyńskiej.

A proponowałem kiedyś, żeby wprowadzić RydzykCoin, mielibyście święty spokój.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: przemo1500 » wtorek, 6 lutego 2018, 00:05

@krystian to zalezy do czego. Ja potrzebuje polskiej gieldy zeby wymienic pln na btc potem ltc i gnam na binance. Po polskiej stronie robilem to na abucoins. Wolumen maly i czasem trzeba poczekac na "swoja" cene dluzej ale mi to specjalnie nie przeszkadzalo a w praktyce kupowalem taniej niz na bitbay i zarabialem jeszcze kilka groszy na arbitrazu. Do tego maja dosc spory wybor coinow jak na polska gielde i do konca marca bez prowizji mozna wymieniac (wpisujac kod rabatowy ktory szczepan kiedys podawal w filmie o abu) .

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 6 lutego 2018, 05:02

Dla mnie akcja z KNFem to ewidentnie pokłosie nowej komisji ds. kryptowalut. Chyba przedstawiciel KNF`u też jest w tej komisji.
Jednoznacznie kojarzy mi się to z tłumaczeniem, że KNF też ostrzegał przed Amber Gold. Ot taka gra skojarzeń dla gawiedzi. Część się przestraszy KNFu, innych przeczołga US i będzie spokój z tymi spekulantami ;)

PS. oczywiście moja wiedza o faktach jest =0, wiec nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Ale tak sobie myślę, jak by mieli coś grubego to media by już trąbiły o tym.

PS1. Bitbay mnie drażni prowizjami z kosmosu i mała liczbą walut. No i brakiem tego pieprz...o raportu z transakcji dla US (litości zróbcie przynajmniej tak, aby można było kopiuj-wklej zrobić do excel`a).

Ale trzymam kciuki - bo nie widzę powodu dlaczego na giełdę crypto mam się logować przez TORa np. do Estonii.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » wtorek, 6 lutego 2018, 07:06

przemo1500 pisze: @krystian to zalezy do czego. Ja potrzebuje polskiej gieldy zeby wymienic pln na btc potem ltc i gnam na binance. Po polskiej stronie robilem to na abucoins. Wolumen maly i czasem trzeba poczekac na "swoja" cene dluzej ale mi to specjalnie nie przeszkadzalo a w praktyce kupowalem taniej niz na bitbay i zarabialem jeszcze kilka groszy na arbitrazu. Do tego maja dosc spory wybor coinow jak na polska gielde i do konca marca bez prowizji mozna wymieniac (wpisujac kod rabatowy ktory szczepan kiedys podawal w filmie o abu) .
To że raz kupiłeś taniej nie znaczy, że jest taniej niż na Bitbay. Niższe obroty, zawsze mają przełożenie na wyższe ceny. Obecnie na jaką walutę nie wejdziesz różnica między bid/ask jest dwa razy większa niż na Bitbay, tj. znacząco drożej.
Wiarygodność większa? Nie sądze. Bitbay został wpisany na liste KNF tylko dlatego, że jest duży, żeby info doszło do wszystkich. Gdyby naprawdę chcieli się do kogoś przyczepić, wybraliby bitmarket, który oferuje dźwignie, swapy, itp.

Generalnie obecnie jest nagonka na firmy które przechowują "depozyty"(środki pieniężne). Ostatnio np. kokos.pl zrezygnował z subkonta, na którym były przechowywane pieniądze pochodzące z bieżących spłat.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nozib » wtorek, 6 lutego 2018, 10:38

Zbyszek_gd pisze:Dla mnie akcja z KNFem to ewidentnie pokłosie nowej komisji ds. kryptowalut. Chyba przedstawiciel KNF`u też jest w tej komisji.
Jednoznacznie kojarzy mi się to z tłumaczeniem, że KNF też ostrzegał przed Amber Gold. Ot taka gra skojarzeń dla gawiedzi. Część się przestraszy KNFu, innych przeczołga US i będzie spokój z tymi spekulantami ;)

PS. oczywiście moja wiedza o faktach jest =0, wiec nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Ale tak sobie myślę, jak by mieli coś grubego to media by już trąbiły o tym.

PS1. Bitbay mnie drażni prowizjami z kosmosu i mała liczbą walut. No i brakiem tego pieprz...o raportu z transakcji dla US (litości zróbcie przynajmniej tak, aby można było kopiuj-wklej zrobić do excel`a).

Ale trzymam kciuki - bo nie widzę powodu dlaczego na giełdę crypto mam się logować przez TORa np. do Estonii.
Dzwoniłem wczoraj i pytałem o raport,to gość powiedział ze do tygodnia powinien być,ale to nie jest na 100%. Tak wyglada sytuacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » wtorek, 6 lutego 2018, 12:11

W dniu 30.01.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 9 następującej treści:

Wykreślić:
Nazwisko / Nazwa lub firma: Knisz
Imiona: Marek
Numer PESEL/REGON: xxxxxxxxxxx
Posiadane przez wspólnika udziały: 700 udziałów o łącznej wartości 35 tysięcy zł
Czy wspólnik posiada całość udziałów spółki?: Nie

Wpisać:
Nazwisko / Nazwa lub firma: ARIAL INVESTMENT IN COMMERCIAL ENTERPRISES LLC
Posiadane przez wspólnika udziały: 700 udziałów o łącznej wartości 35 tysięcy zł
Czy wspólnik posiada całość udziałów spółki?: Nie

@BitBay, Macie nowego wspólnika?

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: przemo1500 » wtorek, 6 lutego 2018, 16:46

@krystian.

Nie kupilem raz. Ustawiam zawsze taka cene ktora mi odpowiada. Robilem zakupy 3 razy na tej gieldzie i 3 razy wyszlo nieco do przodu na wymianie ltc-btc binance, wiec nie jest chyba zle. Na czasie mi nie zalezalo nigdy.

Abucoins juz dzis tez wyladowalo na KNF.

Wiarygodnosc to dla mnie szersze pojecie. Jesli CEO najwiekszej polskiej gieldy wychodzi i opowiada niestworzone rzeczy, do tego proponuje alta na ktory spolecznosc reaguje wysypka to znaczy, ze albo poczuł się zbyt pewny siebie i myśli ze może wszystko bo postawił giełdę krypto, albo nie jest zbyt powaznym czlowiekiem. W obu przypadkach prowadzi to do problemow. Ja nie cenie sobie nic ponad spokój. Taka dla mnie byla do dzis abucoins. Choc cos mi sie wydaje ze za chwile wszystkie gieldy beda mialy dokladnie ten sam wpis.

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: scs » wtorek, 6 lutego 2018, 19:15

Bitmar pisze: @BitBay, znamy wasze stanowisko, jednak jako, że jesteście bardziej w temacie może wiecie/podejrzewacie, jak będą teraz podchodzić banki do przelewów od was? Czy wpisanie was na czarną listę nie powoduje przypadkiem konsekwencji dla wszystkich tych którzy będą wypłacać od was środki? Chodzi mi o wypowiadanie umów czy też zamrażanie przelewów. To, że na konta firmowe są zagrożone to wiemy, ale czy w tym przypadku mogą być zagrożone również prywatne? Macie jakąś wiedzę w tym temacie?

Kolejna rzecz, warto byłoby chyba pomyśleć o zapasowym banku za granicą. A może i o przeniesieniu działalności. W Polsce robi się coraz mniej ciekawie. Domyślam się, że teraz zamierzacie powalczyć, ale czy macie taki plan B?
@BitBay - Czy moglibyście jakoś ustosunkować się do tego posta?

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: theone1 » wtorek, 6 lutego 2018, 19:53

scs pisze:
Bitmar pisze: @BitBay, znamy wasze stanowisko, jednak jako, że jesteście bardziej w temacie może wiecie/podejrzewacie, jak będą teraz podchodzić banki do przelewów od was? Czy wpisanie was na czarną listę nie powoduje przypadkiem konsekwencji dla wszystkich tych którzy będą wypłacać od was środki? Chodzi mi o wypowiadanie umów czy też zamrażanie przelewów. To, że na konta firmowe są zagrożone to wiemy, ale czy w tym przypadku mogą być zagrożone również prywatne? Macie jakąś wiedzę w tym temacie?

Kolejna rzecz, warto byłoby chyba pomyśleć o zapasowym banku za granicą. A może i o przeniesieniu działalności. W Polsce robi się coraz mniej ciekawie. Domyślam się, że teraz zamierzacie powalczyć, ale czy macie taki plan B?
@BitBay - Czy moglibyście jakoś ustosunkować się do tego posta?


dokonałem dzisiaj wpłaty w Żabce na BB, minęło już kilka godzin i cisza - brak zaksięgowanej wpłaty w BB jak i brak potwierdzenia realizacji transakcji ze strony Dotpay :roll:

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szmarek79 » wtorek, 6 lutego 2018, 20:06

A ja już od paru dni czekam na reklamację z pieprzonego skycash o zwrot kasy której mi nie wypłacił a strona jest BB. :(

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 lutego 2018, 20:07

szmarek79 pisze:A ja już od paru dni czekam na reklamację z pieprzonego skycash o zwrot kasy której mi nie wypłacił a strona jest BB. :(

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Na zwrot się czeka do 14 dni taka polityka skycash. Najpierw musi upłynąć 48h inkod musi stracić ważność, więc to nie wina BB. Zazwyczaj zwrot jest w ciągu kilku dni po upływie 48h

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: scs » wtorek, 6 lutego 2018, 20:14

Oprócz szmarka i theone, ktoś dokonywał jakichś transakcji z BB przedwczoraj, wczoraj, dziś? Wpłaty/wypłaty krypto, wpłaty/wypłaty fiat?
Poszło bez problemów, czy może jakies blokady?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: andar1el » wtorek, 6 lutego 2018, 20:23

Dzisiejszy przelew dotarł bez problemu(po kilku godzinach). Wpłaty są księgowane o godzinach 9,12,16. Wszystko zależy z jakiego banku wychodzi przelew.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 6 lutego 2018, 20:27

@theone1, skontaktuj się z naszym supportem podsyłając potwierdzenie wpłaty. To akurat problem, z którym od czasu do czasu mamy do czynienia - kasjer niepoprawnie przepisuje tytuł wpłaty i wówczas nie księguję się automatycznie. Środki nie zginą, bez obaw.

@szmarek79, niestety w przypadku zwrotów, @liseklsk, ma rację, faktycznie możliwe, że jeszcze kilka dni będziesz musiał poczekać. To zależy niestety od operatora.

@scs, wszystkie operacje wykonywane są na bieżąco.

Informujemy też, że od dzisiaj jest dostępna opcja pobrania historii do pliku pdf lub csv. Przepraszamy, że tak długo to trwało.

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2015
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: chemik » wtorek, 6 lutego 2018, 20:35

scs pisze:...ktoś dokonywał jakichś transakcji z BB przedwczoraj, wczoraj, dziś?
Wczoraj późnym wieczorem zlecona wypłata fiatów, doszła dziś bez problemów, bank ING.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości