Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » środa, 5 stycznia 2022, 19:27

tutkarz pisze: środa, 5 stycznia 2022, 19:16Najgorsze jest to, że do tego wątku najczęściej trafiają osoby, które już mają jakieś problemy z tą szemraną giełdą. Dlatego trzeba będzie zrobić jakąś szerszą kampanię w mediach ostrzegającą przed zondą.
Oj chyba trzeba, bo zobacz, na jaki argument trafiłem
bitup pisze: środa, 5 stycznia 2022, 13:06 @adiqq póki Polskie YT reklamują i legitymizują Zondę a admin forum @rav3n_pl czy @_kot_ z Dasha systematycznie występują u przodownika Obrazek
Spoiler:
i nie ma na wizji uwag do giełdy i do reflinków z Zondy to pasuje - znają się chłopaki najlepiej przecież i oglądają ich tysiące ludzi to chyba nie wprowadzali by ludzi w błąd :shock: a masz jakieś informacje o tym że można się obawiać :?: dla mnie to jasna sytuacja i albo nic nie mówią i się z tym zgadzają albo mają uwagi i powinni na to zwracać na każdym razem uwagę , bo później jak coś się stanie będzie jak w tym przypadku ;)
Nie ma żadnych uwag - czyli domyślnie wszystko jest ok.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » środa, 5 stycznia 2022, 22:27

Poczytałem i nie miałem świadomości że to tak poważne po lekturze wykopu dzisiaj , i dobrze że to ty @adiqq napisałeś z tym tematem na forum bo mam do Ciebie zaufanie za kompetencje w miningu , wbrew pozorom czytuję i 80% środków z bb właśnie pofruneło na coinex
Bardzo dobrą robotę zrobili z tym ZEN i to ostatnia giełda z opcją wyjścia na fiat w Polsce :arrow: przydałoby się więcej jak kiedyś było a nie takie bidowanie z tymi giełdami teraz z PLN

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:26

ta Zonda to firma..... no sami sobie odczytajcie, bo nie chce mi nie z tymi.... procesowac. Znajomy ma taka sytuację, że kilkadziesiąt tys usdt spokojnie sobie leżały na koncie tej giełdy, a gdy posłał fiaty, chyba podobnej wartości, nastąpiła blokada, żądania podania "dna, numeru buta" (czyli takich danych, o które nawet banki nie proszą), a teraz zamknęli mu konto, nie może się logować i zwodzą go od jakiegoś czasu, że tak, juz za kilka dni odeślemy fiaty. a oczywiście nic.
ale o usdt ani pisną, mimo zapytań mailowyh.

Co radzicie? w podobnych sprawach jakiś prawnik, pismo z kancelarii prawda? A może ktoś coś polecić

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
oczywiście miał pełną weryfikację nim zaczął tam działać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:35

zdzicho2000 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:29oczywiście miał pełną weryfikację nim zaczął tam działać

Jeżeli przeszedł weryfikacje KYC/AML to w teorii nie powinno być żadnych problemów. Po to była ta weryfikacja, żeby można legalnie działać na giełdzie.
Ale, że mamy do czynienia z pseudo firmą, która pewnie zawinie się z czasem to chyba zostaje prawnik.

Sam temat to powinien być podwieszony i świecić jak choinka z informacją, że ZONDA to scam i przywłaszczają nie swoje pieniądze.

Tutaj macie tych co chcą po swojemu edukować inwestorów.
https://spidersweb.pl/2021/11/bitbay-zonda-zmiany.html
"BitBay to od dziś Zonda. Jedna z największych giełd kryptowalut w Europie zmienia nazwę i stawia na edukację inwestorów."
"Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. "

Oni piszą o ryzyku i świadomym inwestowaniu. Dobrą robotę robią, moja ostrożność co do scamów wzrosła o 100 % :lol:

Jeszcze na dobre nie zaczęli działać, a już mają wyrobioną opinie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 stycznia 2022, 14:24 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 stycznia 2022
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pitura_25 » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:43

Udało mi się wyjść z tej pseudo giełdy Zonda, a oni dalej chcą ode mnie dowodów na to skąd pochodzą środki :D . Dowodów było aż nadto, ale według tych cudaków, były niewystarczające. Teraz podam wam cztery przykłady gdzie nie uwolnicie środków i zostanie wam spór sądowy.
1. Wykopaliście BTC kilka lat temu i trzymaliście je na zewnętrznym portfelu - później przerzuciliście je na inny portfel, gdzie leżały 2 lata (do pierwszego utraciliście dostęp) - w tym momencie stajecie się złodziejami dla tych jegomościów.
2. Sytuacja podobna jak powyżej, tylko kopaliście z wspólnikiem i wykopane BTC trafiło na jego portfel, a on przelał wam wasze udziały - jesteście złodziejami.
3. Wpłaciliście na ich "pseudo giełdę" pieniądze w wysokości 100K, ale w ciągu ostatniego roku zarobiliście 100K i tyle możecie wykazać - jesteście złodziejami.
4. Ktoś zapłacił wam za usługę za pomocą BTC/ETH - jesteście złodziejami.

Pewnie są jeszcze inne przypadki, bo po tym co przeczytałem na wykopie i po tym w czym sam brałem udział nie wpłaciłbym im nawet 1 PLN. Nikt nie mówi jak głęboko ma sięgać sprawdzenie, ale oni robią wszystko, żeby środki do was nie wróciły lub nie wyszły z ich giełdy. Naprawdę wygląda to na sytuację przed samym upadkiem i zwinięciem się z rynku. Jeśli szanujecie swoje ciężko zarobione pieniądze to trzymajcie się z daleka od tych ludzi.

Na koniec otrzymałem od nich maila, że są uczciwi i sprawdzają wszystko dokładnie, bo to wynika z ich HOLISTYCZNEGO podejścia do tematu. Ich działania w mojej opinii to zwykła gangsterka. Wielu ludzi nie odzyska swoich pieniędzy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 stycznia 2022, 18:41 przez Pitura_25, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:58

zdzicho2000 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:29Znajomy ma taka sytuację, że kilkadziesiąt tys usdt spokojnie sobie leżały na koncie tej giełdy,
Nie zrozum mnie źle, ale po tym co my tutaj piszemy od dłuższego czasu (jeszcze za czasów poprzedniego szyldu) to każdy kto ma tam trochę większą kasę, powinien dawno przy jakiejś okazji sukcesywnie wycofać wszystkie środki, prawda? A nie jeszcze wpłacać dodatkowo...ehhhh
Naprawdę wygląda to tak, że tylko tutaj są opisywane takie przypadki a na zewnątrz firma wygląda kryształowo? Nie chce mi się w to wierzyć....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » czwartek, 6 stycznia 2022, 14:00

@Bitmar - nie sądzisz, że wypadałoby jakieś oficjalne ostrzeżenie zamieścić? Kolejny opisany tutaj w wątku przypadek, że firma zatrzymuje środki swojego klienta, pod byle pretekstem i nie kwapi się oddać. Uważasz, że sytuacja nie wymaga żadnej reakcji?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » czwartek, 6 stycznia 2022, 14:17

tutkarz pisze: środa, 5 stycznia 2022, 19:16Po świętach idę do prawnika, ale jakby ktoś miał namiary na kancelarię prawną, która już miała z nimi do czynienia i może zająć się sprawą zdalnie to poproszę o priv.
zdzicho2000 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:29Co radzicie? w podobnych sprawach jakiś prawnik, pismo z kancelarii prawda? A może ktoś coś polecić

Ogólnie Mentzen specjalizuje się w podatkach od krypto. Spodziewam się, że mieli klientów, którzy przyszli do nich z problemem wypłaty środków z Zonda. Może tam spróbujcie ?

"Tradycyjne" kancelarie raczej nie pomogą, przez brak wiedzy o świecie krypto.

adiqq pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 13:58każdy kto ma tam trochę większą kasę, powinien dawno przy jakiejś okazji sukcesywnie wycofać wszystkie środki, prawda? A nie jeszcze wpłacać dodatkowo...ehhhh
To jeszcze nic. Ludzie wysyłają im wrażliwe dane i to prawdopodobnie do zewnętrznej firmy, która obsługuje u nich procesy KYC/AML. To jest dopiero nieodpowiedzialność.

Zonda pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 14:44Jesteśmy regulowaną giełdą, a co za tym idzie, wymagamy dokumentów przy weryfikacji źródła pochodzenia środków, które są potrzebne do zrealizowania obowiązków ustawowych. Mamy świadomość, że praktycznie wszyscy nasi użytkownicy posiadają swoje środki z legalnego źródła, jednak jest również mały odsetek klientów, co do których mogą pojawić się wątpliwości w tej kwestii.

To po co wszystkich weryfikujecie, jak macie tylko podejrzenia co do małej grupy ?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 6 stycznia 2022, 15:37

Z opisu Pitury jawią się jak bank Kramera z Vabanku. Pamiętacie co zrobił z kasą Henryka Bisty

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » czwartek, 6 stycznia 2022, 15:57

shinya56 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 14:17"Tradycyjne" kancelarie raczej nie pomogą, przez brak wiedzy o świecie krypto.

Pomogą bo tu nie chodzi o krypto, tylko o serwis który nie chce wypłacić pieniędzy na konto bankowe, zasłaniając się swoim "regulaminem". Tylko, że w regulaminie to oni sobie mogą nawet napisać, że wypłacają pieniądze wyłącznie przybyszom z matplanety. Nie ma to żadnego znaczenia bo ich regulamin nie stoi ponad prawem. A żadne prawo nie nakazuje utrudniania życia użytkownikom do maksimum i wymagania wielokrotnych weryfikacji, gdzie nie ma takiej potrzeby.

Nie będę zdradzał co planuję zrobić, ale mogę opowiedzieć ciekawostkę. Oto u mojej żony w szkole była pewna nauczycielka matematyki, która nie za bardzo nadawała się do tej roli. Najpierw popadła w konflikt z uczniami, potem z ich rodzicami a na końcu z nauczycielami i dyrektorką. Została zwolniona z pracy i w zemście teraz pozywa dyrektorkę i kilkoro nauczycieli do sądu w ramach pozwu cywilnego, za to, że straciła pracę. Przez to osoby pozywane muszą jeździć co chwilę do sądu na rozprawy. Co z tego, że ostatecznie sprawę wygrywają jak mają mnóstwo straconego czasu i nerwów. Była nauczycielka płaci koszty sądowe, ale stać ją, więc nikt jej nie zabroni się mścić (nie piszę, że w jej przypadku to jest mądre, ale w pozostałych ...).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » czwartek, 6 stycznia 2022, 18:09

adiqq pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 14:00@Bitmar - nie sądzisz, że wypadałoby jakieś oficjalne ostrzeżenie zamieścić?
Zdecydowanie tak. Ostrzeżenie wisi od dawna, a teraz dodałem 11 punkt o ryzykach związanych z AML. viewtopic.php?f=93&t=32616&p=593216#p593216

My też nie powinniśmy popadać w paranoję bo sytuację są różne. Żadna giełda nie blokuje środków klientów bo taki ma kaprys i żeby sobie popsuć PR za marne kilka groszy (z jej punktu widzenia, nie szaraka klienta). Pamiętajmy, że to system jest źródłem problemu (AML) traktując każdego jak przestępcę i wymuszając na firmach zajmujących się kryptowalutami, aby robiły to samo. AML obcięło giełdom dużą część dochodów a nie przestrzeganie grozi utratą licencji i milionowymi karami. Zonda faktycznie przesadnie podchodzi do AML, ale może ma powód, nie wiem, ich sprawa. Nich robią co chcą a klienci niech korzystają z giełd z których chcą (trochę alternatyw jest). Informować oczywiście trzeba.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » piątek, 7 stycznia 2022, 12:03

Bitmar pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 18:09Żadna giełda nie blokuje środków klientów bo taki ma kaprys i żeby sobie popsuć PR za marne kilka groszy
no jak nie, jak właśnie zonda to robi. Blokuje mi marne grosze (w kantorze mogłem taką sumę wypłacić w ogóle bez weryfikacji io bez problemu), każe po raz któryś się weryfikować, z czego poprzednie poprawnie przesłane i prawidłowe dokumenty sami odrzucili ze swojej winy. Dlatego śmiać mi się chce z całej tej sytuacji bo to wygląda albo na to, że tam pracują ludzie kompletnie niekompetentni albo coś ukrywają albo jedno i drugie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 7 stycznia 2022, 13:20

Przykro nam z powodu negatywnych komentarzy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczą kwestii prawnych.
Nasz sposób działania wynika bezpośrednio z pracy kilku wyspecjalizowanych kancelarii i specjalistów w zakresie compliance, a także z konsultacji z regulatorem.

Całkowicie rozumiemy, że jakiekolwiek formalności są uciążliwe (dla nas również, co widać w komentarzach nawiązujących do omawianej procedury). I chcemy tych formalności jak najmniej. Pamiętajcie jednak, że jesteśmy giełdą oferującą waluty tradycyjne, a w tym zwłaszcza PLN.
I choć nie dotyczy to wyłącznie PLN, to fakt jest taki, że złotówka nadal jest bardzo trudną walutą w utrzymaniu w branży kryptowalut. Najlepiej można się o tym przekonać patrząc na ilość giełd, które oferują bezpośrednie i nielimitowane kwotami integracje z dostawcami usług wpłat i wypłat.

Utrzymanie takiego styku między światem tradycyjnej bankowości, a kryptowalutami wymaga od nas wysiłku w dostosowaniu procedur zarówno do obowiązującego prawa i zaleceń regulatora, ale też wypracowania bezpiecznego dla Was porozumienia z dostawcami usług.
Dzięki temu prowadzimy giełdę, która od 2014 praktycznie nieprzerwanie daje Wam bezpieczeństwo finansowe, czyli stałą i nielimitowaną możliwość wpłacania i wypłacania walut tradycyjnych (oczywiście o ile warunki określone w przepisach zostają spełnione).


Mimo wszystko dziękujemy za każdą konstruktywną krytykę. Tam gdzie nie możemy ze względu na regulacje całkowicie zmienić podejścia, to staramy się stopniowo wdrażać rozwiązania i pomoce ułatwiające przejście tej procedury.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » piątek, 7 stycznia 2022, 16:52

Zonda pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 13:20to staramy się stopniowo wdrażać rozwiązania i pomoce ułatwiające przejście tej procedury.


Jakie pomoce wdrażacie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » sobota, 8 stycznia 2022, 14:42

blink pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 16:52Jakie pomoce wdrażacie?
Między innymi pojawi się obszerny materiał podobny do zeszłorocznego o rozliczeniach podatkowych. Jednak tym razem będziemy wyjaśniać zawiłości przepisów AML. Pojawią się w nim także porady, jak przechodzić takie procedury w pierwszym podejściu.
Dodatkowo planujemy istotne zmiany w supporcie, co pozwoli na maksymalnie indywidualne podejście do każdej sprawy, skróci czas czekania i znacząco zmniejszy szanse na jakiekolwiek nieporozumienia.
Powinny pojawić się też zmiany technologiczne, co wspomoże odpowiednią komunikację.

Podsumowując temat sprawdzania źródła pochodzenia środków, Zonda wybrała drogę zgodności z przepisami właściwą dla giełdy krypto-fiat. Oczywiście nie przyjmujemy wszystkiego na ślepo i zawsze szukamy możliwości, by uciążliwych procedur było jak najmniej na ile to tylko możliwe.
Do niedawna to jeszcze KYC było najbardziej gorącym tematem, a obecnie to standard wprowadzany stopniowo przez największą konkurencję. Podobnie może być ze sprawdzaniem źródła pochodzenia środków, zwłaszcza jeśli dana giełda będzie chciała rozwijać usługi na styku z tradycyjnymi walutami.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 8 stycznia 2022, 17:22

Zonda pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 13:20Przykro nam z powodu negatywnych komentarzy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczą kwestii prawnych.
Nasz sposób działania wynika bezpośrednio z pracy kilku wyspecjalizowanych kancelarii i specjalistów w zakresie compliance, a także z konsultacji z regulatorem.

A ja w takim razie, mam prośbę, aby Pan/Pani Zonda przekazała swojemu przełożonemu informację, że mam do Państwa mały komunikat.
"Szanowni Państwo, w przestrzeni internetowej pojawia się coraz więcej informacji o bardzo szczegółowych procedurach bezpieczeństwa. Te procedury są bardzo głęboko ingerujące w prywatność użytkowników i o wiele bardzie dotkliwe niż procedury urzędowe, bankowe i innych giełd. To w oczywisty sposób wzbudza nie tylko irytację, ale podważa zaufanie do Państwa giełdy. Prowadzone przez Państwa zasady bezpieczeństwa wywołują bardziej obawy o Państwa kondycję finansową niż poczucie bezpieczeństwa o zdeponowane u Państwa środki. Oczywistym jest, że kontynowanie tych praktyk spowoduje nasilenie się negatywnych nastrojów które wykorzysta Państwa konkurencja. Nagły odpływ dużej liczby klientów doprowadzi do utraty Państwa płynności. Nie pomaga Państwu fakt powoływania się na prawo Estońskie ponieważ w Polsce zostaliście wpisani na listę ostrzeżeń KNF. Było to powodem zmiany siedziby, ponieważ w Polsce istnieje dużo większa kontrola niż w Estonii. Dlatego aby rozwiać wątpliwości prosimy o podanie procentu wypłat w PLN z giełdy, które są w trakcie weryfikacji i ile wynosi średni czas weryfikacji?"
Sądzę, że podanie takich danych nieco uspokoi rynek, a ich nie podanie tylko wzmoży nieufność.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 stycznia 2022, 18:00 przez trzeźwy inaczej, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » sobota, 8 stycznia 2022, 17:59

@Zonda
Po co wam informacje jaki samochód ma wasz klient ?

"Jesteście w posiadaniu moich wrażliwych danych włącznie w warunkami mieszkaniowymi i samochodem jakim jeżdżę. Macie udokumentowane dokumentami z maja 2021 z podpisami i pieczątkami kwotę 1 053 860,11zł."

"Kiedy chcę wypłacić 20tyś bo potrzebuję na szybko kasy, odwołujecie kilkukrotnie przelewy (nie powiadamiając mnie o tym) po czym wszczynacie procedurę weryfikacji czy ja to faktycznie JA a potem weryfikację pochodzenia środków. Pod pretekstem ALM i KYC kisicie pieniądze ludzi. Mój przypadek jest miażdżącym dowodem tego że KYC i AML to tylko pretekst."

viewtopic.php?f=55&t=14349&start=9340#p724887

Osoba chciała wypłacić 20k zł, udokumentowała dochód na 1 000 000 zł i dalej robicie problemy ?

Takich historii jest sporo więcej. Nie słyszałem i nie spotkałem się z tym, żeby banki czy brokerzy robili podobne weryfikacje.

Z wami jest coś nie tak, a nie z waszymi klientami.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » niedziela, 9 stycznia 2022, 16:25

Ciekawe, że przywołują Binance, który tez wprowadza KYC ale kompletnie pominęli mój przykład, o którym pisałem wcześniej, jak dobrze Binance to KYC wprowadził, w przeciwieństwie do tego jak beznadziejnie źle robi to Zonda. Czyli można pogodzić wymogi prawne z wygodą użytkowników. Nie uwierzę, że w serwisie Zonda da się też tak zrobić dopóki tego nie zobaczę. Jako przykład dobrej woli moglibyście chociażby wypłacić mi pieniądze bo nie ma żadnego logicznego argumentu przeciwko temu. A póki tego nie zrobicie macie darmową antyreklamę we wszystkich mediach społecznościowych ode mnie w gratisie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 09:28

shinya56 pisze: sobota, 8 stycznia 2022, 17:59Po co wam informacje jaki samochód ma wasz klient ?

Bardzo bym prosił o odpowiedź na to pytanie.
Czy to prawda, że pytaliście o markę samochodu?
Jeśli tak to proszę podać przykład sprawy gdzie takie pytanie jest przez giełdę kryptowalutową z punktu widzenia AML/KYC zasadne.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:49

@kozaki_wiesi, takowe informacje nie są potrzebne do weryfikacji źródła pochodzenia środków, przez co tego typu pytania nie padają ze strony analityków.

Nie mniej, weryfikując dokumenty potwierdzające źródło środków, które pochodzą, np: ze sprzedaży samochodu, takie informacje widnieją w umowie, którą przesyła do nas użytkownik.

Należy mieć na uwadze cel przesłania danego dokumentu- ma on wykazać, skąd pochodzą środki, jakie są deponowane na giełdę oraz potwierdzić jego wiarygodność. Zapewniamy, iż informacje takie jak marka samochodu czy jego rok produkcji nie są w naszym centrum zainteresowania. :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości