Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: soulnecturn » sobota, 14 października 2017, 14:55

BitBay pisze: @soulnecturn tak mówiąc najprościej, znamy datę i godzinę kiedy łańcuchy się rozdzielą, chcemy udostępnić monety jak i rynki od razu (w ciagu godziny lub paru od tego momentu). Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty, chcemy być gotowi i udostępnić od razu jak będzie to bezpieczne, bez czekania kilka tygodni.
Dziękuję trzymam kciuki za realizację zgodnie z planem ;)
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » sobota, 14 października 2017, 16:33

@BitBay, Hej, Jakie czynniki wplywaja na wyplaty krypto na inne adresy- status oczekujacy. Co ma wplyw na taki a nie inny okres oczekiwania 5-15 -20 min >?? Czy nie da sie tego przyspieszyc ?

Dodano po 8 minutach 55 sekundach:
@BitBay, Oczywiscie IOTA powinna zostac dodana na gielde.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » sobota, 14 października 2017, 18:16

Dodanie 1 waluty to dalej mało, konkurencja wam dodaje hurtowo waluty :D

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BTCanalityk » sobota, 14 października 2017, 18:48

novymivo pisze: @BitBay, Hej, Jakie czynniki wplywaja na wyplaty krypto na inne adresy- status oczekujacy. Co ma wplyw na taki a nie inny okres oczekiwania 5-15 -20 min >?? Czy nie da sie tego przyspieszyc ?

Dodano po 8 minutach 55 sekundach:
@BitBay, Oczywiscie IOTA powinna zostac dodana na gielde.
Przyłączam się do tego pytania - obecnie czekam na wypłatę testową ETH ( 40 min ) - masakra

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » sobota, 14 października 2017, 19:47

BTCanalityk pisze:
novymivo pisze: @BitBay, Hej, Jakie czynniki wplywaja na wyplaty krypto na inne adresy- status oczekujacy. Co ma wplyw na taki a nie inny okres oczekiwania 5-15 -20 min >?? Czy nie da sie tego przyspieszyc ?

Dodano po 8 minutach 55 sekundach:
@BitBay, Oczywiscie IOTA powinna zostac dodana na gielde.
Przyłączam się do tego pytania - obecnie czekam na wypłatę testową ETH ( 40 min ) - masakra
Również się przyłącza, czekam na wypłatę game 30 minut gdzie w 30 minut to już 2 razy by była zaksięgowana :P. Musicie koniecznie przyspieszyć wypłatę krypto tak jak jest to na bittrexie. Ostatnio ze stoperem mierzyłem czas i nigdy to nie było więcej niż 4 minuty w przypadku dash i btc oraz bcc w przypadku game czy lisk do 1 minuty.

Dodano po 55 minutach 8 sekundach:
@BitBay
Mam pytanie dlaczego nie widać wszystkich ofert? zauważyłem już to kilka razy. Przykład z dziś na GAME jest oferta GAME 380 sztuk po 6.38 kupiłem wszystko a ta oferta ciągle została w tej samej ilości. Przykład z teraz w ofertach skup jest 6.39 a sprzedaż 6.42 i aktualnie obserwuję bo czekam na zaksięgowanie 2 minuty temu poszły game po 6.41 w ilości 90 sztuk i takiej oferty nie było ani w ask ani w bid, po minucie znów po 6.41 ponad 100 sztuk i tego też nigdzie nie było. Ktoś już tu pisał o tym że są ukryte oferty. Dlaczego tak się dzieje?
Teraz po 6.39 a w ogóle nie ma takiej oferty wystawionej http://prntscr.com/gxeuwl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » sobota, 14 października 2017, 20:34

liseklsk pisze: Mam pytanie dlaczego nie widać wszystkich ofert?
Mozna wstawiac oferty ukryte- tzn ich nie widac w order booku ale istnieja.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » sobota, 14 października 2017, 22:16

Co do czasu wypłat , który bywa różny i wtedy jest status oczekujący to przeczytałam sugestię w innym wątku, że nie są one automatyczne i ktoś musi je zatwierdzać. Trochę wydaje mi się to nierealne biorąc pod uwagę, ilość zarejestrowanych tam użytkowników, ale kto ich tam wie - pracowników mają 70 to kilku może siedzieć i zatwierdzać, tylko czy to jest sposób na przyszłość i siedzieć np po nocy? śmiem wątpić - muszą być automatyczne jeśli jeszcze nie są.

A czy ktoś z was zauważył znaczne obciążenie kompa (u mnie laptopa) gdy ma się otwartą giełdę?
Mam nadzieję, że mój laptop nie kopie tam czegoś przy okazji :p bo nie widzę profitów z tego tytułu na koncie haha

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » sobota, 14 października 2017, 22:31

@Lais
Wydaje mi się, że ręczne zatwierdzanie raczej nie jest prawdopodobne, dokonywałem wypłat już wiele razy, tak o 4.00 nad radem i 17.00 w dzień, wątpie, że o 3.00 czy 4.00 ktoś tam siedzi i to zatwierdza. Też wątpię, że kolejka jest jakakolwiek ponieważ nie ważne jaka jest godzina wypłata idzie losowo, najczęściej 20 minut czekania. Dodatkowo jak wejdziesz na portfel główny BitBaya, np. Liska to widać ile jest wypłat na zewnętrzne portfele, tam można zobaczyć że wypłaty są robione w praktycznie równym odstępie czasu, i nie ważne czy to 100 wypłat czy jedna, zawsze w jakiejś ramie czasowej (20-30minut). Na głównym portfelu Bittrexa na przykład można zobaczyć ten sam schemat, z tą różnicą, że tam alty są wypłacane co 20 sekund :v

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » sobota, 14 października 2017, 22:34

novymivo pisze:
liseklsk pisze: Mam pytanie dlaczego nie widać wszystkich ofert?
Mozna wstawiac oferty ukryte- tzn ich nie widac w order booku ale istnieja.
w jaki sposób ukryte i dlaczego tak mozna robić? Dla mnie to bardzo utrudnia działanie

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » sobota, 14 października 2017, 22:54

@Znaku510
Skoro wypłaty są w odstępach czasowych to mogą np akumulować wypłaty w "paczki" po ileś sztuk by np zaoszczędzić/zarobić na fee, która do najniższych na giełdzie nie należy np na Ltc 0.005 gdy na bitmaszynie jest 0.001. Nie jestem zaawansowana technicznie więc to taka teoria.

@liseklsk
masz przecież w widoku giełdy pod "chcę kupić/sprzedać opcję "ukryta" z opisem gdy najedziesz myszą.

A dlaczego można ukrywać? - by rodzina, mąż/żona nie widziała na co przepuszczasz kasę hehe ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 14 października 2017, 23:05 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » sobota, 14 października 2017, 23:01

Z tego co się orientuję tutaj w wątku @BitBay pisaliście o Ripple i Zkash i podobno trwały testy. Te coiny zostały porzucone? Sporo osób czytających forum skupowało sobie w dołkach żeby wrzucić na BB po ich dodaniu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » sobota, 14 października 2017, 23:27

liseklsk pisze:
novymivo pisze:
liseklsk pisze: Mam pytanie dlaczego nie widać wszystkich ofert?
Mozna wstawiac oferty ukryte- tzn ich nie widac w order booku ale istnieja.
w jaki sposób ukryte i dlaczego tak mozna robić? Dla mnie to bardzo utrudnia działanie
Chyba chodzi o to, żeby nie było widać ofert "zaporowych" zarówno ASK jak i BID.
Na 2.0 tego nie było i moim zdaniem było lepiej.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » niedziela, 15 października 2017, 01:11

Skoro już piszemy o tych opcjach to ja np. kompletnie nie rozumiem opcji oferty "post only" przez jej opis bo to jakieś masło maślane. Jest tam napisane , że wystawiając płacę prowizję Maker ... i że zostanie ona anulowana w przypadku gdyby miało dojść do transakcji.
No to skoro ma być anulowana to za co ta prowizja? Za wystawienie zmyłki dla innych graczy?

Ogólnie opisy funkcji giełdy są zrobione zajawkowo, bez pasji edukacyjnej czyli od niechcenia, tak jakby przyjęto założenie, że każdy z mlekiem matki wyssał już znajomość funkcji BB 3.0 a wiek prenatalny spędził na tradingu :p

Dajcie w pomocy jakieś przykłady użycia różnych funkcji, które podkreślą różnice i przede wszystkim opiszcie jakie są ich skutki.
Ja rozumiem, że chaos sprzyja gwałtownym ruchom na giełdzie i nabijaniu prowizji (stonowana ironia bez złośliwości), ale klient zagubiony jest zazwyczaj niezadowolony :p

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: GoPro » niedziela, 15 października 2017, 07:58

constantine pisze:
liseklsk pisze:
novymivo pisze:
Mozna wstawiac oferty ukryte- tzn ich nie widac w order booku ale istnieja.
w jaki sposób ukryte i dlaczego tak mozna robić? Dla mnie to bardzo utrudnia działanie
Chyba chodzi o to, żeby nie było widać ofert "zaporowych" zarówno ASK jak i BID.
Na 2.0 tego nie było i moim zdaniem było lepiej.
Opcja ukryta jest wspaniala opcja, dzieki ktorej nie tworzy sie panika, jezeli chcesz sprzedac czegos spora ilosc po nizszym kursie niz inni. Lub tez jak chcesz sie obkupic i nie chcesz sie bic z innymi co kilka groszy i ciagle to wystawiac nowych ofert zeby byc jako pierwszy. Oczywiscie po historii transakcji latwo to zauwazyc, że taka oferta sobie stoi i i tak ja ominac, ale malo kto tak obserwuje, dzieki czemu jest bardzo przydatna i poza prowizja maker/taker jest moja ulubiona rzecza na BB 3.0 ;) reszty jeszcze nie uzywalem bo sa troche bardziej skomplikowane, aczkolwiek rozumiem ich zamysl.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » niedziela, 15 października 2017, 13:45

Lais pisze: @Znaku510
Skoro wypłaty są w odstępach czasowych to mogą np akumulować wypłaty w "paczki" po ileś sztuk by np zaoszczędzić/zarobić na fee, która do najniższych na giełdzie nie należy np na Ltc 0.005 gdy na bitmaszynie jest 0.001. Nie jestem zaawansowana technicznie więc to taka teoria.

@liseklsk
masz przecież w widoku giełdy pod "chcę kupić/sprzedać opcję "ukryta" z opisem gdy najedziesz myszą.

A dlaczego można ukrywać? - by rodzina, mąż/żona nie widziała na co przepuszczasz kasę hehe ;)
Ta odpowiedź mi się najbardziej podoba :P
Dziękuje za odpowiedź @constantine, @Lais, @GoPro
Bardzo przydatna opcja. Człowiek uczy się całe życie :D

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » niedziela, 15 października 2017, 17:56

Witam ponownie.
Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat polskiego sh*tu zwanego "giełdą" czyli @BitBay.
Mają oni jeden wielki plan upadku który realizują skutecznie od czerwca:
pkt. 1 zlikwidować możliwość anonimowej wypłaty gotówki w bankomacie - ZREALIZOWANE
pkt. 2 zlikwidowac możliwość szybkiej wypłaty na konto (BlueMedia) - ZREALIZOWNE
pkt. 3 zlikwidować opcję "opłać rachunki" która daje możliwość robienia różnych opłat w BTC - ZREALIZOWANE
pkt. 4 zlikwidować możliwość wypłaty PLN na konto zwykłym przelewem - zapewnę w trakcie realizacji.

W między czasie dla mydlenia oczu zmiana wersji strony na nową (nie znaczy lepszą) dodanie kilku shitcoinów itd. A niebawem rychły upadek giełdy bo po co komu giełda na której nie ma już opcji z punktów 1-3? Nie wiadomo czy opcja nr 4 zostanie bo przecież już nie raz słyszeliśmy tłumaczenia ze strony @BitBay że to czy tamto to tylko chwilowo i opcja powróci. Nie nic nie powróci i oby ludzie którzy tam trzymają swoje BTC ich nie potracili. Okręt tonie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » niedziela, 15 października 2017, 18:30

bumbumroom pisze: Witam ponownie.
Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat polskiego sh*tu zwanego "giełdą" czyli @BitBay.
Mają oni jeden wielki plan upadku który realizują skutecznie od czerwca:
pkt. 1 zlikwidować możliwość anonimowej wypłaty gotówki w bankomacie - ZREALIZOWANE
pkt. 2 zlikwidowac możliwość szybkiej wypłaty na konto (BlueMedia) - ZREALIZOWNE
pkt. 3 zlikwidować opcję "opłać rachunki" która daje możliwość robienia różnych opłat w BTC - ZREALIZOWANE
pkt. 4 zlikwidować możliwość wypłaty PLN na konto zwykłym przelewem - zapewnę w trakcie realizacji.

W między czasie dla mydlenia oczu zmiana wersji strony na nową (nie znaczy lepszą) dodanie kilku shitcoinów itd. A niebawem rychły upadek giełdy bo po co komu giełda na której nie ma już opcji z punktów 1-3? Nie wiadomo czy opcja nr 4 zostanie bo przecież już nie raz słyszeliśmy tłumaczenia ze strony @BitBay że to czy tamto to tylko chwilowo i opcja powróci. Nie nic nie powróci i oby ludzie którzy tam trzymają swoje BTC ich nie potracili. Okręt tonie.
Punkt pierwszy jest zależny od wymogów skycash. Punkt drugi z tego co wiem wróci do końca roku. Nie wiem gdzie Ty widzisz upadek tej giełdy skoro np. na takim shitcoinie jak Game volumen BB to 3 volumen na świecie. Wyprzedza tylko bittrex i polo w przypadku Liska też nie jest źle. Oferty na BTC po 100BTC, raczej też o tym nie świadczą. Idź sobie na inne polskie giełdy i powiedz mi która jest lepsza i ma większe volumeny na BTC i LTC oraz więcej użytkowników.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » niedziela, 15 października 2017, 21:16

BitBay pisze:Co jako społeczność forum o tym myślicie? Jakie waluty chcielibyście zobaczyć jako pierwsze? A może macie inne propozycje? Chcemy wybrać i określić z góry harmonogram prac, aby każdy wiedział jakie są nasze plany do końca tego roku.
@bitbay, ja proszę o Ripple -3cia waluta pod względem kapitalizacji obecnie!
oraz NEM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » niedziela, 15 października 2017, 22:41

@bumbumroom, mógłbyś podać bardziej zasadne przesłanki, bo to brzmi i trochę jak zniewaga? Obserwuje giełdy od dłuższego czasu, na BitBay również dokonywałem transakcji i nigdy nie zostałem w jakiś sposób oszukany, więc byłbym skończonym chamem gdybym im coś takiego insynuował. Kwestia tego co myślimy, a co jest faktem to dwa różne bieguny, czy tego chcesz czy nie.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wsite » niedziela, 15 października 2017, 22:47

Dodajcie takie alty które dadzą Wam dobry wolumen i są przyszłościowe.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości