Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: jeserai » środa, 25 stycznia 2023, 13:32

art2324 pisze: środa, 23 listopada 2022, 15:26potem rozmawiałem z osobą z AML z ZONDY i w mailu można napisać proste wypowiedzenie umowy (lepiej wyjść z wszystkiego samemu do złotówki) i w ciągu 5 dni mają zwrócić środki na konto używane do wpłat
revo pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 22:14każ im oddać środki na rachunek/adres z którego wpłaciłeś i zamknij konto.
Nie wysyłaj żadnych dokumentów, co najwyżej pisemną prośbę o zamknięcie konta i tyle.
A wiecie, czy do zamknięcia konta konieczna jest weryfikacja dokumentem tożsamości? Stary dokument mi wygasł i przed zamknięciem konta i wypłatą środków (niewielka kwota) żądają ponownej weryfikacji nowym dowodem lub paszportem. Jest opcja, by tego uniknąć, czy jednak przynajmniej ten etap muszę przejść?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 1 grudnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: lordnes » środa, 25 stycznia 2023, 17:33

@jeserai bez aktualnego skanu dokumentu tożsamości żadna instytucja finansowa nie wypuści środków - zwłaszcza taka która obsługuje klientów tylko w kanałach zdalnych. Co do tego jak Zonda podchodzi do weryfikacji źródła środków można się spierać, ale dokument tożsamości albo jest aktualny albo nie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Wezuwiusz » sobota, 18 lutego 2023, 11:33

Jak wygląda obecnie wypłacanie smsem w bankomacie? Ktoś korzysta?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: vp154028 » środa, 15 marca 2023, 01:45

Byłem klientem dwóch polskich giełd kryptowalut które upadły i nigdy nie dostałem żadnego wezwania z policji czy prokuratury. Tutaj giełda jeszcze nie upadła, a ludzie już dostają wezwania. Cuda na kiju xD

Nawet pomijając cyrki z "AML", jak można w dobrej wierze trzymać pieniądze na giełdzie której twórca po prostu wyparował?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » środa, 12 kwietnia 2023, 22:23

Coś się dzieje z Zondą (Bitbay'em) zmienili dranie opłatę od wypłat. 10k przelewem 56pln, kartą prawie 350pln. Chyba nie pasuje im że ludzie wybierają kasę... czyżby jakieś problemy mieli z płynnością?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » środa, 12 kwietnia 2023, 22:27

@moratar a kiedy im pasowało? Daj znać się czy się udało...

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » środa, 12 kwietnia 2023, 23:49

To ktoś tam jeszcze trzyma kasę?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » czwartek, 13 kwietnia 2023, 15:41

Kasę wypłacili terminowo, ale ta opłata za przelew mi się nie podobała. Poprzednio z 10 pln czy 7 było, a teraz chyba 6pln +0.5%

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » sobota, 15 kwietnia 2023, 12:06

Obrazek

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 2023
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: MarekKarplowski » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:22

Drogi czytelniku,

na wstępie chciałbym pogratulować Ci dotarcia do 495. strony tematu o giełdzie Zonda, zwanej też BitBay, Bimbaj, Suszibaj. Sprawa upadku ostatniej pozostałej oryginalnej polskiej giełdy kryptowalut wywolała wiele kontrowersji. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - zbliżasz się do końca pierwszej części tego tematu. W momencie publikacji niniejszego posta mamy kwiecień 2023 roku. Jak pewnie wiesz, wydanie słynnego już komunikatu nastąpiło niedługo później.

Wertując temat, z pewnością dostałeś już odpowiedź na praktycznie wszystkie nurtujące Cię kwestie. Poniżej chciałbym tylko potwierdzić rzeczywistość oraz atmosferę która panowała w tym okresie.

- tak, w 2023 roku ludzie nadal trzymali dużą ilość środków na scentralizowanych giełdach
- tak, w 2023 roku trzymanie pieniędzy na polskich giełdach nie miało już większego sensu. Do dzisiaj właściwie nic się nie zmieniło - Binance już wtedy sprawowało praktyczny monopol i było tożsame z kryptowalutami przez większość ludzi
- tak, trzeba było mocno natrudzić się aby w ogóle móc operować środkami na Bimbaju
- chciałbym jeszcze raz podkreślić, że trzeba było mocno natrudzić się aby w ogóle móc operować środkami na Bimbaju. Nie, posty o wymaganiu przez obsługę serwisu dokumentów typu zaświadczenie od lekarza o prowadzeniu ciąży w przypadku przelewu do narzeczonej nie są mitem - takie groteskowe sytuacje naprawdę miały miejsce na porządku dziennym
- tak, mocne, wręcz do absurdu, sygnały świadczące o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu giełdy pojawiały się już od wielu lat
- tak, osoby które straciły pieniądze same były sobie winne
- tak, polskie organy ścigania były tak samo bezsilne jak teraz
- tak, już wtedy większość ludzi uwazała, że zaginięcie Sylwestra było trochę naciągane
- nie, nie ustalono dokąd powędrowały środki

Pozdrawiam Cię i życzę miłego dalszego czytania!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomek85 » wtorek, 9 maja 2023, 18:25

Giełda Zonda przechodzi ponownie rebranding na zondacrypto (własny token ZND, staking itp.) - ostatnie tchnienie czy faktyczna proba zmiany swojej pozycji ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » środa, 10 maja 2023, 07:37

wpłać/spróbuj wypłacić kasę to się przekonasz :)

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 10 maja 2023, 08:34

Tomek85 pisze: wtorek, 9 maja 2023, 18:25 Giełda Zonda przechodzi ponownie rebranding na zondacrypto (własny token ZND, stakingitp.) - ostatnie tchnienie czy faktyczna proba zmiany swojej pozycji ?
O mój boże... Ludzie, dajcie lepiej mi :D

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomek85 » środa, 10 maja 2023, 21:56

Wypłaciłem krypto, PLN nie wypłacałem, ale po zapoznaniu z tutejszymi opiniami chyba nie skorzystam ✌️

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: lzosp » piątek, 12 maja 2023, 13:17

Miro Lange już ujawnił się w akcjonariacie?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 5 września 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Ziutek108 » czwartek, 17 sierpnia 2023, 12:55

Teraz zonda nie chce oddawać kasy nawet gdy rozwiązujemy z nimi umowę. Oto co mi napisali:

"...W związku z tym, że nie dokonywał Pan od dawna wpłat za pośrednictwem rachunku bankowego, nie mamy możliwości automatycznie dokonać zwrotu środków. Prosimy o wskazanie w wiadomości zwrotnej numeru konta do zwrotu wraz z dowodem, że jest Pan właścicielem tego konta (np. w postaci potwierdzenia przelewu na dowolną kwotę, którego jest Pan nadawcą) lub dokonanie wpłaty weryfikacyjnej [hahaha!] w minimalnej kwocie z własnego rachunku bankowego..."

Teraz nie wiedzą czy moje konto to moje konto! Macie jakiś patent żeby ich popędzić? Można gdzieś ich zgłaszać? Na policję czy do KNF'u?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomek85 » czwartek, 17 sierpnia 2023, 18:48

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF lub Komisja) nie licencjonuje, nie
rejestruje, ani nie nadzoruje giełd oraz kantorów kryptowalut - chyba tylko policja zostaje. To są jakieś jaja..

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » czwartek, 17 sierpnia 2023, 22:51

Szkoda paliwa żeby jechać na policję w ogóle. Te matoły nie kumają o co chodzi to raz a dwa jest mało prawnych narzędzi

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 1 grudnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: lordnes » piątek, 18 sierpnia 2023, 21:34

Ziutek108 pisze: czwartek, 17 sierpnia 2023, 12:55 Teraz zonda nie chce oddawać kasy nawet gdy rozwiązujemy z nimi umowę. Oto co mi napisali:

"...W związku z tym, że nie dokonywał Pan od dawna wpłat za pośrednictwem rachunku bankowego, nie mamy możliwości automatycznie dokonać zwrotu środków. Prosimy o wskazanie w wiadomości zwrotnej numeru konta do zwrotu wraz z dowodem, że jest Pan właścicielem tego konta (np. w postaci potwierdzenia przelewu na dowolną kwotę, którego jest Pan nadawcą) lub dokonanie wpłaty weryfikacyjnej [hahaha!] w minimalnej kwocie z własnego rachunku bankowego..."

Teraz nie wiedzą czy moje konto to moje konto! Macie jakiś patent żeby ich popędzić? Można gdzieś ich zgłaszać? Na policję czy do KNF'u?
A jak dawno robiłeś wpłaty/wypłaty przy pomocy rachunku bankowego? Pewnie mają jakiś okres "ważności" konta.

Jeśli nie chcesz im przekazywać dokumentu z potwierdzonym IBANem to sugeruje napisać do ich supportu maila z informacją, że numer konta X, który został wcześniej zweryfikowany, jest nadal aktualny i tam mają wysłać kase.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 13:28

Ostatnio aktywny:
sobota, 29 lipca 2023, 11:12

Liczba postów:
1614 | Posty użytkownika
(0.22% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.46)
Najaktywniejszy na forum:
Giełdy, kantory, bitomaty
(Posty: 1387 / 85.94% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna
(Posty: 1358 / 84.14% wszystkich postów użytkownika)
Reputacja:
-55
[ Szczegóły reputacji i napiwków | Oceń użytkownika ]
Czyli na forum wchodzi, ale pisać nie może.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości