Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 4 listopada 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: art2324 » środa, 23 listopada 2022, 15:26

Przechodzę właśnie tą procedurę i to z niemałymi pieniędzmi. Pokazałem wyraźnie skąd pochodzą środki, a oni zachcieli wyciąg z konta z 5 lat. Poradziłem się radcy prawnego, potem rozmawiałem z osobą z AML z ZONDY i w mailu można napisać proste wypowiedzenie umowy (lepiej wyjść z wszystkiego samemu do złotówki) i w ciągu 5 dni mają zwrócić środki na konto używane do wpłat. W miedzyczasie oczywiście zamykają konto. Wypowiedziałem w poniedziałek, a póki co konto działa i nic się nie dzieje. Dam znać co dalej.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: BitBoy » środa, 23 listopada 2022, 18:20

szulc pisze: niedziela, 20 listopada 2022, 21:06zadzwonił z 2tyg temu do mnie pan policjant z lokalnej komendy, spytal czy handlowałem na zondzie, po krótkiej rozmowie powiedziałem że mi na szczęście nie poblokowali kasy bo nie wypłacałem PLN, mimo to prosił żebym przyszedł na przesłuchanie i powiedział co wiem
Dawno temu miałem podobną sytuację ze sprzedawcą Allegro. Prowadzili ponzi i pierwszym klientom wysyłali towar a później zniknęli z pieniędzmi. Na szczęście byłem w tej pierwszej grupie klientów którzy dostali towar. Potem dzwoniła do mnie policja bym przyszedł złożyć zeznanie w charakterze świadka, pytali czy nie byłem poszkodowany itp.
Wygląda na to że toczy się jakieś postępowanie w sprawie Zondy, więc chyba ostatni gwizdek by wycofać pieniądze, bo potem mogą zostać zablokowane przez organy ścigania. Jak wieść się rozniesie i rozpocznie się bardziej masowe wycofywanie środków, to podejrzewam że "Zonda KYC" osiągnie zupełnie nowy poziom trudności... :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » niedziela, 27 listopada 2022, 22:17

Czyli po kolei jak to było? Jakie giełdy oferowały crypto za pln?
aboucoin? coinroom? bitmarket? bitmarket24? coinquista? coinbe? wszystkie albo upadły albo zakończyły działalność albo przestały oferować plny. została chyba tylko zonda i egera... na zondzie (dawnym bitbay) zaginął prezes zmienił się właściciel i zarząd zaczęły się niepotrzebne weryfikacje i problemy z wypłatami reputacja giełdy spadła poniżej zera i są wezwania na komisariaty... a niedawno binance uruchomił rynek z pln...
Obrazek
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 4 listopada 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: art2324 » piątek, 2 grudnia 2022, 10:54

art2324 pisze: środa, 23 listopada 2022, 15:26Przechodzę właśnie tą procedurę i to z niemałymi pieniędzmi. Pokazałem wyraźnie skąd pochodzą środki, a oni zachcieli wyciąg z konta z 5 lat. Poradziłem się radcy prawnego, potem rozmawiałem z osobą z AML z ZONDY i w mailu można napisać proste wypowiedzenie umowy (lepiej wyjść z wszystkiego samemu do złotówki) i w ciągu 5 dni mają zwrócić środki na konto używane do wpłat. W miedzyczasie oczywiście zamykają konto. Wypowiedziałem w poniedziałek, a póki co konto działa i nic się nie dzieje. Dam znać co dalej.

Okazuje się że po napisaniu wypowiedzenia czeka się niby do 10 dni roboczych na otrzymanie od nich przygotowanego druku wypowiedzenia :roll: (Dziś mija 9 dzień i jeszcze nic nie ma) :oops: Potem dopiero po wysłaniu im tego podpisanego dokumentu mają w ciągu 5 dni roboczych zwrócić kasę na konto. Zobaczymy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » piątek, 2 grudnia 2022, 11:19

art2324 pisze: piątek, 2 grudnia 2022, 10:54Okazuje się że po napisaniu wypowiedzenia czeka się niby do 10 dni roboczych na otrzymanie od nich przygotowanego druku wypowiedzenia (Dziś mija 9 dzień i jeszcze nic nie ma) Potem dopiero po wysłaniu im tego podpisanego dokumentu mają w ciągu 5 dni roboczych zwrócić kasę na konto. Zobaczymy...


To jak dostaniesz ten druk to udostępnij bez swoich danych by każdy nie musiał czekać tych 10 dni xD

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 grudnia 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: AdamPhilosopher » poniedziałek, 5 grudnia 2022, 18:18

Cześć

Z mojej perspektywy zonda się zwija i wszyscy, którzy mają tam pieniądze, w tym ja, już ich nie odzyskają. Takie wnioski mam po ostatnich próbach wypłaty środków.

Około 2 tygodnie temu wpłaciłem nieco aby zaczaić się na dokupienie btc. Przelew PLN został zaksięgowany bez problemów więc nie podejrzewałem nic złego. W zeszłym tygodniu jednak chciałem częć z tych złotówek wypłacić. Oczywiście byłem zweryfikowany i to chyba ze 2-3 razy przez ostatnie kilka lat, nie było z tym nigdy problemu, przelewy z tego samego konta w opodobnych wartościach. Słowem - dla mnie normalna transakcja. Jednak mój przelew został anulowany. Sopróbowałem raz jeszcze - to samo, anulowany. Potem dostałem mail, że mam się zweryfikować. WTF? Przecież robiłem to już kilka razy. No ale to nie problem, kilka kliknięc i gotowe. Dokumenty zostały po kilku godzinach zatwierdzone, więc próbuje raz jeszcze - po raz kolejny przelew anulowany.
No i tu się zaczeło. Czat z supportem, niby nie jestem zweryfikowany, sugestia abym wysłał info na support@zondaglobal.com, co też zrobiłem. Dostałem od nich link, który miał resetować dane w formularzu weryfikacji. Nie resetuje. Odpowiedź do supportu, że link nie resetuje. Kolejny mail z supportu z resetem formularza, formularz ponownie nie resetuje, nie ma jak wprowadzić danych. Ok, zaczynają mi się trzęść ręce. Źłotówki nie przechodzą ale to może btc wypłace przynajmniej. Wykonuje transakcję, zakończona powodzeniam i dosłownie po kilku sekundach z nienacka zostaje mi zablokowane okno z mozliwoscia wyplaty btc a takze pln. Do tego momentu moglem robic transakcje w p[ln, ktore potem zostaly anulowane a teraz nie moge juz nawet wykonac transakcji. Patrze dalej i sie kokazuje, ze zostaly zablokowane wyplaty czegokolwiek.
Koleny czat z supportem, opisuje sytuacje, opisuje ze linki nie resetuja. Sugeestia - napisac kolejnego maila na support@zondaglobal.com...

Widac, ze to jest robione specjalnie, kolejnie niedzialajace linki, weryfikacja po kilka razy itp. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że zonda ukradłą mi pieniądze. Jeśli ktoś może mimo wszystko wypłacać to prosiłbym o informację. Moja weryfikacja, ktora podobno jest niezweryfikowana, wyglada tak:
dane osobowe - zatwierdzone
potwierdzenie tozsamosci - zatwierdzone
potwierdzenie adresu - zatwierdzone
oswiadczenia - wypelnione
dodatkowe dokumenty - zatwierdzone

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: mlody45 » poniedziałek, 5 grudnia 2022, 21:47

Cześć,
Mi się udało dziś zweryfikować i wypłacić środki, ale ta weryfikacja to jeden wielki cyrk. Ciągle jakieś błędy... błąd z wysyłką formularza (po wypełnieniu znowu pojawiał się przycisk, żeby wypełnić), ale ten szybko naprawili jak wysłałem im maila (jakieś 30 minut). Później oczekiwanie 96h na nie wiadomo co, bo w tym czasie kompletnie nic się nie działo i po 96h rozmowa na czacie. Kilkukrotne robienie zdjęć dowodu i wysyłanie im. Twierdzili, że robię zdjęcie monitora i żebym ponownie przesłał. Napisałem im, że jak chcą, to niech wsiądą w samochód i przyjadą do mnie i naocznie zweryfikują, jak nie wierzą. W końcu zweryfikowali i odblokowali mi konto.

Cała procedura jest moooooocno naciągana. Żadnego problemu by nie było, gdyby przyszedł mail i informacją, że muszę coś zweryfikować ponownie... ale nie, ciągle wszystko było w porządku, a jak chciałem przenieść krypto, to wszystko niby ok, niby wysłane i nagle blokada, bo muszą zweryfikować. Nie wiem po co im tak dokładne zdjęcia dokumentów, jeżeli ze zdjęcia i tak nie można tego w 100% zweryfikować.
Na szczęście się udało, ale myśli o tym, co zrobią z moim dokumentem pozostaną.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » wtorek, 6 grudnia 2022, 00:15

Jak wypłacisz wszystko zgłoś zgubienie dowodu i wyrób sobie nowy, będziesz spał spokojnie :)

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: warsaw_fan » wtorek, 6 grudnia 2022, 12:21

Chyba, że planuje grać na innej giełdzie to wyrobienie nic nie da skoro kolejny dowód będzie musiał okazywać ;) Chyba, że na każdą giełdę nowy dowód :lol: Ale potem może być problem jeśli będzie wymagana nowa weryfikacja.
Ktoś w ogóle z obecnych użytkowników siedzi na bitbay? Nie budzicie się codziennie w strachu, że tej giełdy już nie ma?

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » wtorek, 6 grudnia 2022, 15:05

Pseudo support już nawet się tu nie wpisuje 😀

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 6 grudnia 2022, 16:41

warsaw_fan pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 12:21Chyba, że planuje grać na innej giełdzie to wyrobienie nic nie da skoro kolejny dowód będzie musiał okazywać Chyba, że na każdą giełdę nowy dowód
Bezpieczniej robić weryfikacje paszportem - nie można na niego brać kredytu.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 6 grudnia 2022, 20:46

Kutalisk pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 16:41warsaw_fan pisze: ↑ wtorek, 6 grudnia 2022, 12:21
Chyba, że planuje grać na innej giełdzie to wyrobienie nic nie da skoro kolejny dowód będzie musiał okazywać Chyba, że na każdą giełdę nowy dowód
Bezpieczniej robić weryfikacje paszportem - nie można na niego brać kredytu.


Można latać po świecie i mordować na zlecenie. To już wolę beknąć za spóźnione raty kredytu.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » środa, 7 grudnia 2022, 09:47

Czy ktoś z was robił ostatnio przelew krypto z bitbay ?
Jeżeli tak, mógłby podać adres portfela z którego bitbay robi wypłaty ktypto.
Chętnie sprawdzę ile bitbay ma krypto na swoich portfelach.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » środa, 7 grudnia 2022, 10:17

to nie jest jeden adres. oni mają portfel zawierający wiele adresów.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 11 grudnia 2022, 23:25

nrth pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 15:05Pseudo support już nawet się tu nie wpisuje
Nie wiem czy nie mają technicznie możliwości, kiedyś jak @Bitmar pisał, powyżej 50 punktów minusowych konto jest blokowane a oni mają minus 55.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 4 listopada 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: art2324 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 08:09

art2324 pisze: środa, 23 listopada 2022, 15:26 Przechodzę właśnie tą procedurę i to z niemałymi pieniędzmi. Pokazałem wyraźnie skąd pochodzą środki, a oni zachcieli wyciąg z konta z 5 lat. Poradziłem się radcy prawnego, potem rozmawiałem z osobą z AML z ZONDY i w mailu można napisać proste wypowiedzenie umowy (lepiej wyjść z wszystkiego samemu do złotówki) i w ciągu 5 dni mają zwrócić środki na konto używane do wpłat. W miedzyczasie oczywiście zamykają konto. Wypowiedziałem w poniedziałek, a póki co konto działa i nic się nie dzieje. Dam znać co dalej.
Chciałem dokończyć kwestię mojej walki z zondą. Po 10 dniach od napisaniem wypowiedzenia mailem że rezygnuję z ich usług, otrzymałem ten mało skomplikowany dokument, że umowa wygasła, zablokowali konto i po 5 dniach środki wróciły na na rachunek bankowy, także happy end... aczkolwiek już nigdy w życiu nie będę trzymał środków na giełdzie, mogłem posłuchać tych wszystkich porad... Skończyło się dobrze, a mogło być jak z FTX :|

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 08:21

art2324 pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 08:09Po 10 dniach od napisaniem wypowiedzenia mailem że rezygnuję z ich usług, otrzymałem ten mało skomplikowany dokument, że umowa wygasła, zablokowali konto i po 5 dniach środki wróciły na na rachunek bankowy
czyli z jakiś powodów preferują wypowiedzenia umów jako sposób wypłaty. Ciekawe.
---

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Deveking1337 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 20:26

Ja również posiadałem konto na zondzie zablokowali dostęp co wypłat w celu weryfikacji środków więc wysłałem umowę o pracę przelewy bankowe ale to wciąż za mało i przeczytałem calutki regulamin i postanowiłem rozwiązać umowę środki i tak muszą zwrócić na konto bankowe to jedyny sposób żeby uniknąć długich i niepotrzebnych weryfikacji odradzam wszystkim Zonde tylko robią problemy Pozdrawiam :)

chyba że się mylę ale wątpię jestem w trakcie wypowiedzenia umowy i czekam na wiadomość z drukiem i na oddanie pieniędzy :)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: incognitos » piątek, 16 grudnia 2022, 16:46

Cześć. Mam pozytywne wieści dla wszystkich tych, którzy mają problemy z odzyskaniem swoich pieniędz, mi się udało, trwało to ok. miesiąca, ale kasa jest na koncie w banku! Ufff...
Naprawdę ufff, bo zarówno Zonda jak i opinie w necie napędziły mi niezłego stracha, ale od początku.
Kasę wpłaciłem na BitBay w zeszłym roku, zwerfyfikowałem dane, konto oraz pochodzenie wpłaconych środków, abym mógł zacząć nimi obracać na giełdzie. Po roku stwierdziłem, że wypłacę sobie całą kasę na konto bankowe i tu zaczęły się schody. Okazało się, że wypłata została zablokowana i muszę ponownie zweryfikować pochodzenie środków. Wysłałem jeden dokument, za mało, drugi, za mało, trzeci, za mało, przepychanka mailowa z AML itp. W końcu powiedziałem dość. Znalazłem w tym wątku info, aby zwyczajnie złożyć wypowiedzenie i tak też uczyniłem. Złożyłem mailową rezygnację na support wraz z informacją, że odmawiam weryfikacji pochodzenia środków, a także z prośbą o zwrot środków na konto bankowe. Po kilku mailach z AML już znacznie przyjemniejszych po 8 dniach dostałem podpisane potwierdzenie wypowiedzenia, a w nim info, że otrzymam zwrot środków. Po 5 dniach roboczych kasa wylądowała na moim koncie.
Podsumowując mam takie przemyślenia. Albo Zonda rzeczywiście ma jakieś problemy finansowe i wszystko to robi, aby opóźnić wypłaty - w fakim przypadku ich postępowanie mnie nie dziwi, albo rzeczywiście trzyma się jakiś chorych wymagań prawa - to już dziwi mnie bardzo mocno. Jeżeli prawdą jest to drugie to Zonda robi to bardzo nieudolnie i stwarza poczucie, że chce przywłaszczyć Twoje pieniądze. Zerknijmy na mój przypadek. Zacznijmy od tego, że konieczność ponownej weryfikacj pojawiła się dopiero przy próbie wypłacenia środków. Czyli co, póki pobierali kasę z operacji zakupuni sprzedaży na giełdzie to kasa mogła pochodzić i z handlu ludźmi, ale jak chcesz kasą spowrotem to udowodnij nam, że tak nie jest. Kolejna kwestia to szczegółowość wymaganaych dokumentów. US, ZUS czy banki to przy Zondzie pikuś. I nie przekonuje mnie tłumaczenie Zondy, że nie ma takich możliwości jak banki, bo wtedy pytam gdzie tu logika. Przecież widać skąd przelałem pieniądzę, że nie był to bank na Kajmanach, a Polski oddział dużego, renomowanego banku. I że środki znajdowały się tam długi czas, więc chyba można założyć, że skoro banki mają możliwości weryfikacji, podobnie jak i współpracujące z nimi instytucje takie jak US, to znaczy, że pochodzenie środków jest legalne. Nie, Zonda nie ma takich możliwości, ale tym co mają dużo większe przecież nie zaufa, zero logiki działania. Ostatnie to zachowanie AML, już po pierwszym mailu zostałem postawiony w pozycji oszusta, który ma teraz udowodnić swoją niewinność, gdzie tam domniemanie niewinności, Zonda wie lepiej! I nieważne, że kasy na koncie mam dwa razy tyle, stałą pensję itp. Nie, Ty szczegółowo weryfikuj kasę po raz wtóry.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: DosiaApriori » sobota, 17 grudnia 2022, 23:40

incognitos
No to pozazujesz coś co UDOWADNIA że nie chodzi o AML bo co? rok kasa na giełdzie leżała to nikomu nie przeszkadzała?

wszystkie wcześniejsze wpisy co widziałem to było że miała być szybka wpłata-zamiana-wypłata więc można jeszcze resztki wątpliwości mieć że chodzi o aml.

motto w Zonda: "brudną kasę przyjmujemy potrzymamy bez przejmowania się AML, a po latach przy wypłacie nie oddamy bo regulator nie pozwala."

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 10 gości