Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » piątek, 19 stycznia 2018, 10:14

Ile trwa zaksięgowanie przelanych USD na koncie na BB?

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: chmura86 » piątek, 19 stycznia 2018, 10:30

WitoldC pisze: Na BitBay jest drożej! Jeżeli chcesz zrobić arbitraż to trzeba wpłacić krypto. Chyba tego nie zrozumiałeś i dlatego te wszystkie zbędne posty.
chmura86 pisze: A nie prościej wysłać alta i wrócić innym altem
Wszystkie krypto są droższe! O tym pisał @Znaku510,
Czy świat krypto w polskiej strefie jest usłany tylko amatorami czy znajdę tu ludzi poważnych ? Bo jak na ten czas po
rozmowie z dwoma osobnikami Jeden twierdzi że arbitraż trwa 2 tygodnie a Drugi uczy jak robić arbitraż :cry:

Ps. Kolego ale kogo Ty nauczasz jak robić arbitraż ? Kiedy ja robiłem arbitraż to Ty zielonego pojęcia nie miałeś co to jest bitcoin. Chyba proste i logiczne jest aby zrobić arbitraż trzeba wpłacić krypto bo jak robić arbitraż w krypto bez krypto nie wyobrażam sobie tego :shock:
Rozumiem że wszystkie alty na Bitbay wraz z bitcoinem są w identycznej różnicy % i nie ma możliwości wyjścia z plusem z tej giełdy po zrobieniu arbitrażu? Sprostuje bo jeszcze nie zrozumiesz :mrgreen: Kupiłem ltc po 180$ na Bitfinexie na Bitbay sprzedałem po 700 plny co dało jakieś 15% zysku następnym krokiem jest np zakup droższego eth na Bitbay po cenie 3800 plny gdzie cena na Bitfinexie waha się w granicach 1040$ co daje jakieś 3550 plny. Na zakupie eth jestem stratny jakieś 7% ale i tak na całym arbitrażu jestem 8% na plus. Czy nadal potrzebujemy 2 tygodni do robienia super arbitrażu jak opisał pan znaku?
A może tej giełdzie potrzebne jest dochodzenie jak to przytrafiło się ostatnimi czasy na GDAX po wejściu bch :mrgreen: ? Może to rozwiąże problemy wielu ludzi tutaj. Bo dziwnym trafem po awanturze z bch na GDAX nagle ceny wszystkich monet zrównały się z cenami z poważanych i liczących się giełd dla kryptografii a nie jak miało to miejsce wcześniej że różnice cenowe sięgały do 1000$ na bitcoinie. Dziś to już zaledwie 100 do 200$.

Ostatnie zapytanie kieruję do giełdy Bitbay otóż strona myetherwallet dodała taki o to zapisek " 2. INSTALL EAL or MetaMask or Cryptonite" z ciekawości sprawdziłem jeden z nich. Otóż ten program w jednych ze swoich zadań ma na celu poinformowanie użytkownika czy dana strona internetowa( giełda, kantor itd) ma coś wspólnego z bitcoinem i czy nie jest jakąś podpuchą. To dlaczego kiedy włączam stronę Bitbay program wykazuje witrynę Bitbay jako syf a nie jako giełdę pewną do handlowania?
Obrazek
Pozwoliłem sobie założyć konto bez weryfikacji aby sprawdzić jak to wygląda od środka.
Jak widać po fotografii na 5 giełd to właśnie giełda BITBAY jest z tych czarnych interesów :mrgreen:

Ps. BitBay jeszcze wczoraj mieliście w nagłówku strony napisane "największa giełda cyfrowych walut w Polsce" a dziś już wygląda to tak
Obrazek
Już nie jesteście największą?

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 19 stycznia 2018, 10:32

chmura86 pisze: Kupiłem ltc po 180$ na Bitfinexie na Bitbay sprzedałem po 700 plny co dało jakieś 15% zysku następnym krokiem jest np zakup droższego eth na Bitbay po cenie 3800 plny gdzie cena na Bitfinexie waha się w granicach 1040$ co daje jakieś 3550 plny. Na zakupie eth jestem stratny jakieś 7% ale i tak na całym arbitrażu jestem 8% na plus.
To dałeś przykład czy naprawdę tak zrobiłeś?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 19 stycznia 2018, 11:05

chmura86 pisze: Kupiłem ltc po 180$ na Bitfinexie na Bitbay sprzedałem po 700 plny co dało jakieś 15% zysku następnym krokiem jest np zakup droższego eth na Bitbay po cenie 3800 plny gdzie cena na Bitfinexie waha się w granicach 1040$ co daje jakieś 3550 plny. Na zakupie eth jestem stratny jakieś 7% ale i tak na całym arbitrażu jestem 8% na plus.
Geniusz biznesu z ciebie, panie Chmura.
Zamiast domknąć arbitraż konwersją USD/PLN i zgarnąć te 15% zysku to on wyszedł przez ETH i się chwali, że zrobił 8%. Doprawdy genialne, ukłony. Naucz nas więcej.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 19 stycznia 2018, 11:23

@g100, ale co potem z fiatami, tak może przesłać znowu na Bitfinex itd..

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 19 stycznia 2018, 11:32

Fiaty też można przesyłać i nimi handlować. Są też kontrakty forward, jest netting i cała masa innych rozwiązań rynku walutowego, które nawet tansfery pozwalają zminimalizować, ale to już temat na inną bajkę. Tutaj tylko zwracam uwagę na kuriozalną sytuację jak jak kolega sobie zredukował zysk o połowę i się tym chwali.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 19 stycznia 2018, 12:53

@BitBay co jest nie tak z orderbookiem że nie da się go podejrzeć? Czekam, czekam i nic.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: chmura86 » piątek, 19 stycznia 2018, 13:33

g100 pisze: Fiaty też można przesyłać i nimi handlować. Są też kontrakty forward, jest netting i cała masa innych rozwiązań rynku walutowego, które nawet tansfery pozwalają zminimalizować, ale to już temat na inną bajkę. Tutaj tylko zwracam uwagę na kuriozalną sytuację jak jak kolega sobie zredukował zysk o połowę i się tym chwali.
Wybacz gdzieś przy edycji postu wykasowało mi się słowo "przykład" a to był jedynie przykład jaki można wykonać bez oczekiwania na przelew fiatów. Oczekiwania 2 tygodnie jak kolega wyżej napisał. Ja nie poszukuję innych walutowych rozwiązań przesyłania fiatów. Wystarczy 8% by za czas jaki oczekuję się na transfery z giełdy na giełdę na nowo zagrać kolejne 15% . Bo Ty to ma się rozumieć zrobisz arbitraż na giełdę BitBay i tego samego dnia otrzymasz fiaty na konto? By znów odesłać na giełdę startową? Tego samego dnia?:roll:
Connemara pisze:Ile trwa zaksięgowanie przelanych USD na koncie na BB?
Awesomist pisze:@BitBay co jest nie tak z orderbookiem że nie da się go podejrzeć? Czekam, czekam i nic.
Przepraszam że pytam ale o jakich parach mówisz? Sprawdziłem w plny widzę na każdym krypto obecne ustawienia jak i dalsze orderbooki.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 19 stycznia 2018, 13:56

Po co odsyłać tego samego dnia?

Twoje rozwiązanie może minimalizuje wymogi kapitałowe, ale też przy okazji zwiększa ryzyko, bo jesteś zależny od wahań na dodatkowych parach (a te w świecie krypto są o rząd większości większe niż na FX).

Ale OK, każdy ma inne preferencje zysk-ryzyko i jeśli tobie to przynosi satysfakcjonujący zysk, to nie ma dyskusji.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 19 stycznia 2018, 14:02

O ile dobrze napisałem program to widzę że maksymalna różnica dla arbitrażu jest ok 2% (porównanie do Poloniex).

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 19 stycznia 2018, 14:47

chmura86 pisze:
Awesomist pisze:@BitBay co jest nie tak z orderbookiem że nie da się go podejrzeć? Czekam, czekam i nic.
Przepraszam że pytam ale o jakich parach mówisz? Sprawdziłem w plny widzę na każdym krypto obecne ustawienia jak i dalsze orderbooki.
Momentami nie ładuje mi się w ogóle orderbook. Każdy. Na przykład teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wp12 » piątek, 19 stycznia 2018, 16:06

Gdyby ktoś potrzebował, poniżej snippet eksportujący dane historii BB 2.0 (https://app.bitbay.net/history/operations) do CSV (testowane na Chrome; z konwersją dat do ISO i liczb do polskiego formatu):

Kod: Zaznacz cały

var csv = '';
$.each($($('#history-items .historyItem>.row')), function ( i, row ) {
	csv += ''
		+ $(row).find('#operation-date span').text().trim().replace(',','').replace(/(\d{2})\.(\d{2})\.(\d{4})/, '$3-$2-$1') + ';'
		+ '"' + $(row).find('#description strong').text().trim() + '";'
		+ $(row).find('#value strong')[0].childNodes[0].nodeValue.trim().replace('.',',').replace(String.fromCharCode(8722),'-') + ';'
		+ $(row).find('#value span').text().trim() + ';'
		+ $(row).find('#balance-value')[0].childNodes[0].nodeValue.trim().replace('.',',').replace(String.fromCharCode(8722),'-') + ';'
		+ $(row).find('#balance-value span').text().trim() + "\n";
})
csv;
Wystarczy na stronie https://app.bitbay.net/history/operations uruchomić powyższy kod w konsoli javascript a następnie przekleić zwrócony tekst z konsoli do excela i ew. (jeśli nie rozpozna automatycznie) zamienić na dane tabelaryczne w "Dane" > "Tekst na kolumny".

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: panduch » piątek, 19 stycznia 2018, 16:18

@Bitbay to co tu opisze to nie jest pilna sprawa, ale właśnie straciłem możliwy zysk przez drobny sabotaż.
Wystawiłem ofertę i chciałem ją anulować. Kliknąłem więc anuluj. Niestety opisaliście bardzo źle przyciski w okienku i ja klikałem cały czas anuluj a to anulowało anulowanie a nie ofertę. Jeśli mogę więc coś doradzić, jak będziecie mieli chwilę czasu. To po pierwsze lepiej jednak jest z lewej strony dawać potwierdzenie bo człowiek czyta od lewej i w większości przypadków wie co robi. I zmieńcie też nazwę tych guzików na bardziej odpowiednie. Np. zwykłe tak/nie albo cokolwiek innego niż teraz bo wprowadzacie użytkowników w błąd.
Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 10 minutach 24 sekundach:
wp12 pisze: Wystarczy na stronie https://app.bitbay.net/history/operations uruchomić powyższy kod w konsoli javascript a następnie przekleić zwrócony tekst z konsoli do excela i ew. (jeśli nie rozpozna automatycznie) zamienić na dane tabelaryczne w "Dane" > "Tekst na kolumny".
Uncaught TypeError: $.each is not a function
at <anonymous>:2:3

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: redlumek » piątek, 19 stycznia 2018, 17:00

g100 pisze:Po co odsyłać tego samego dnia?

Twoje rozwiązanie może minimalizuje wymogi kapitałowe, ale też przy okazji zwiększa ryzyko, bo jesteś zależny od wahań na dodatkowych parach (a te w świecie krypto są o rząd większości większe niż na FX).

Ale OK, każdy ma inne preferencje zysk-ryzyko i jeśli tobie to przynosi satysfakcjonujący zysk, to nie ma dyskusji.
Może po to aby zrobić od razu kolejny arbitraż? I kolejny I kolejny. No chyba że masz tyle kapitału że zrownasz stawki w jednym arbitrażu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wrip » piątek, 19 stycznia 2018, 18:12

Dlaczego dajecie tak wysokie fee dla sieci BCH? Przecież tam wystarczą grosze by transakcja wpadła do 1 bloku.
Aha i dlaczego śladem np. BitPay i CoinBase nie akceptujecie wpłat małych i średnich kwot BCH w trybie 0-conf?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 19 stycznia 2018, 18:18

wrip pisze: dlaczego śladem np. BitPay i CoinBase nie akceptujecie wpłat małych i średnich kwot BCH w trybie 0-conf?
Daj im spokój. Nie potrafią się uporać z podstawowym działanie giełdy a ty takie coś wymyślasz :D

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 19 stycznia 2018, 18:58

WitoldC pisze:
wrip pisze: dlaczego śladem np. BitPay i CoinBase nie akceptujecie wpłat małych i średnich kwot BCH w trybie 0-conf?
Daj im spokój. Nie potrafią się uporać z podstawowym działanie giełdy a ty takie coś wymyślasz :D
Popieram całym sercem. Żadnych nowych próśb do stycznia 2020, dajmy im ten czas na zrobienie historii.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krytttyk » piątek, 19 stycznia 2018, 21:43

@Bitbay
Poprawcie to- https://coinmarketcap.com/exchanges/bitbay/
Twitter podlinkowany ale chyba nie wasz.. :D

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Versatis » piątek, 19 stycznia 2018, 23:23

Zrobiłem weryfikację na BitBay. Dostałem mailem potwierdzenie weryfikacji jednak po zalogowaniu ciągle figuruje jako niezweryfikowany? Co z tym fantem zrobić?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 19 stycznia 2018, 23:32

Versatis pisze: Zrobiłem weryfikację na BitBay. Dostałem mailem potwierdzenie weryfikacji jednak po zalogowaniu ciągle figuruje jako niezweryfikowany? Co z tym fantem zrobić?
Taki luźny pomysł: skontaktować się z pomocą techniczną?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MrUser i 40 gości