Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 17 maja 2022, 19:13

Jacek, dziękujemy za Twoją opinię. Jest nam niezmiernie miło słyszeć dobrą opinię o naszym supporcie!

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » środa, 18 maja 2022, 08:38

Jednak nie taka weryfikacja straszna, tylko wystarczy prosić o pomoc chat. Dziś mam już konto w pełni zweryfikowane. Z Zondą wszystko więc ok ;-)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » środa, 18 maja 2022, 12:40

A no ja gdy doczytałem że znów trzeba będzie przechodzić kolejna weryfikacje, to jednak spasowałem. Przelałem wszystko co miałem na Binance i teraz muszę się przestawić na kursy w dolarach bo bitbej mnie przyzwyczaił do wygody. Nie mówię że nie wrócę, ale w tych porąbanych czasach gdzie nawet coinbase ma problemy postanowiłem uciec do największej ja świecie giełdy. Pewnie jeszcze powrócę do Zondy, bo lubię te giełdę. Ale na dzień dzisiejszy bezpieczniej się czuje w parze z Binance+ledger.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » środa, 18 maja 2022, 15:06

JacekW_BB pisze: środa, 18 maja 2022, 08:38Z Zondą wszystko więc ok

To na 100% wie tylko Prezes / właściciel i ewentualnie księgowa / księgowy jaka by to giełda nie była i kto by nie potwierdzał czy ok czy nie ok . Miło że jesteś miły dla nich , ja 4 raz weryfikować i dosyłać dokumentów nie zamierzam i po zawieszeniu konta z tego powodu nawet nie będę próbować odblokowywać . Nikt mie ma takiej jazdy z weryfikacjami jak oni :arrow: i to nie jest ok
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 4 lutego 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dago121 » czwartek, 19 maja 2022, 13:06

JacekW_BB pisze: środa, 18 maja 2022, 08:38 Jednak nie taka weryfikacja straszna, tylko wystarczy prosić o pomoc chat. Dziś mam już konto w pełni zweryfikowane. Z Zondą wszystko więc ok ;-)
Nie rozśmieszaj mnie. NA czacie nazwali mnie złodziejem a co do weryfikacji to co prześle dokument to piszą ze potrzebują następny, jakby nie można było napisać wszystkiego co potrzebują.

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 19 maja 2022, 15:34

Ja zakładając kilka lat temu konto na BitBay przechodziłem pełną weryfikację w 2020 znów napisano mi, że muszę przejść weryfikację z dowodem osobistym i selfie czy ktoś mi wyjaśni czy ta weryfikacja z 2020 jest już weryfikacją według nowych przepisów czy trzeba kolejnej weryfikacji bo jest 2022 i czytam o nowych weryfikacjach? Konto na razie mam aktywne.
p.s swoją drogą jeśli mam przechodzić 3 raz weryfikację w ciągu paru lat to chyba jest tu coś nie tak.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bult » czwartek, 19 maja 2022, 15:59

Może tym tajemniczym właścicielem jest US PL, i dlatego tak skrupulatnie każą się weryfikować co chwilę bo jak przyjdzie urzędas będzie miał już tylko kwit do zapłaty dla użytkownika
:d Motto będzie "Płacz i Płać " :D :D :D :D
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 19 maja 2022, 16:18

Początkujący81 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 15:34 Ja zakładając kilka lat temu konto na BitBay przechodziłem pełną weryfikację w 2020 znów napisano mi, że muszę przejść weryfikację z dowodem osobistym i selfie czy ktoś mi wyjaśni czy ta weryfikacja z 2020 jest już weryfikacją według nowych przepisów czy trzeba kolejnej weryfikacji bo jest 2022 i czytam o nowych weryfikacjach? Konto na razie mam aktywne.
p.s swoją drogą jeśli mam przechodzić 3 raz weryfikację w ciągu paru lat to chyba jest tu coś nie tak.
Dokładną, indywidualną przyczynę potrzeby ponownej weryfikacji może podać support - najczęściej jednak chodzi o to, że prawo i wytyczne regulatora oraz operatorów się zmieniają. Dbamy przez to o bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników. Wiele przypadków to także:
wygaśnięcie ważności dokumentu tożsamości
weryfikacja kilka lat temu poprzez starszy, niekompletny formularz.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: jacek-g » niedziela, 22 maja 2022, 11:20

@Zonda
Hej Zonda, załóżmy że prowadzę działalność rolniczą nieopodatkowaną PIT, chcę do was przelać określoną kwotę,
jakich dokumentów będziecie oczekiwać jako źródło pochodzenia środków? Czy przed wykonaniem przelewu może odbyć się procedura weryfikacji źródła środków, których przelew dopiero nastąpi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » niedziela, 22 maja 2022, 12:48

jacek-g pisze: niedziela, 22 maja 2022, 11:20@Zonda
Hej Zonda, załóżmy że prowadzę działalność rolniczą nieopodatkowaną PIT, chcę do was przelać określoną kwotę,
jakich dokumentów będziecie oczekiwać jako źródło pochodzenia środków? Czy przed wykonaniem przelewu może odbyć się procedura weryfikacji źródła środków, których przelew dopiero nastąpi?


Po prostu skąd masz te pieniądze do 7 pokolenia wstecz :D Przed wykonaniem przelewu nie może odbyć się procedura sam próbowałem.
Dzień dobry,
W dalszym ciągu przypominam że nie przeprowadzamy weryfikacji źródła pochodzenia środków, jeśli takowe nie zostały zdeponowane. Także narazie prosimy o nie przesyłanie dokumentacji, ponieważ nie mamy danych z którymi możemy to zweryfikować.
Pozdrawiam / Kind Regards,
Dzień dobry,
W dalszym ciągu nie zdeponował Pan żadnych środków na platformie. Prosimy najpierw o ich zdeponowanie, a następnie wyślemy prośbę o przesłanie wymaganych dokumentów.
Pozdrawiam / Kind Regards,

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 22 maja 2022, 14:24

W sprawie weryfikacji źródła pochodzenia środków pochodzących z działalności rolniczej najlepiej będzie, jak skontaktujesz się z działem bezpieczeństwa za pomocą formularza: https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/for ... kontaktowy
Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić takiej weryfikacji przed wpłatą, ponieważ nie mamy pewności, o jaką kwotę konkretnie chodzi.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 22 maja 2022, 15:15

jacek-g pisze: niedziela, 22 maja 2022, 11:20Hej Zonda, załóżmy że prowadzę działalność rolniczą nieopodatkowaną PIT, chcę do was przelać określoną kwotę,
jakich dokumentów będziecie oczekiwać jako źródło pochodzenia środków? Czy przed wykonaniem przelewu może odbyć się procedura weryfikacji źródła środków, których przelew dopiero nastąpi?
Pewnie nr ksiag wieczystych dot pól uprawnych oraz ew. umowy dzierżaw i potwierdzenie tego od KRUS a także pełna historia przelewów bankowych, rachunki ze skupów płodów rolnych itp za 5 ostatnich lat ;)
Przedstawiciel giełdy mógłby o tym publicznie napisać co wymaga się od rolnika bo to ciekawy wariant. Giełda musi być naprawdę wyjątkowa na tle konkurencji giełdowej i kantorów stacjonarnych skoro jednak klienci decydują się na te drobiazgowe kontrole.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » niedziela, 22 maja 2022, 18:22

Zonda pisze: niedziela, 22 maja 2022, 14:24Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić takiej weryfikacji przed wpłatą, ponieważ nie mamy pewności, o jaką kwotę konkretnie chodzi.



Skoro chce podesłać papiery to jaki problem zadeklarować kwotę i się jej trzymać?

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: jacek-g » niedziela, 22 maja 2022, 18:44

koparki pisze: niedziela, 22 maja 2022, 15:15
jacek-g pisze: niedziela, 22 maja 2022, 11:20Hej Zonda, załóżmy że prowadzę działalność rolniczą nieopodatkowaną PIT, chcę do was przelać określoną kwotę,
jakich dokumentów będziecie oczekiwać jako źródło pochodzenia środków? Czy przed wykonaniem przelewu może odbyć się procedura weryfikacji źródła środków, których przelew dopiero nastąpi?
Pewnie nr ksiag wieczystych dot pól uprawnych oraz ew. umowy dzierżaw i potwierdzenie tego od KRUS a także pełna historia przelewów bankowych, rachunki ze skupów płodów rolnych itp za 5 ostatnich lat ;)
Przedstawiciel giełdy mógłby o tym publicznie napisać co wymaga się od rolnika bo to ciekawy wariant. Giełda musi być naprawdę wyjątkowa na tle konkurencji giełdowej i kantorów stacjonarnych skoro jednak klienci decydują się na te drobiazgowe kontrole.
Z kantorów korzystam, ale przydałaby mi się też giełda z kontem PLN do wpłat i wypłat. Co do ich konkurencji giełdowej z kontem bankowym PLN to nie widzę nic za bardzo..?

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BitBoy » niedziela, 22 maja 2022, 21:08

blink pisze: niedziela, 22 maja 2022, 18:22Skoro chce podesłać papiery to jaki problem zadeklarować kwotę i się jej trzymać?


Zapewne można ustalić jasne progi kwotowe oraz komplety dokumentów dla najpopularniejszych form pochodzenia zarobków. A następnie w przyjazny i prosty sposób opisać to na stronie giełdy, zautomatyzować proces gotowymi formularzami by wszystkim zaoszczędzić czasu i nerwów. Ale po tylu wpisach już chyba wszyscy tu rozumieją że chodzi o to by ludzie wpłacali pieniądze ale nie mogli ich wypłacić. Zaś użytkownicy tej giełdy mają już taki syndrom sztokholmski, że na żądania supportu wyślą swoje nagie fotki z dowodem osobistym w zębach i piórem w d....

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 23 maja 2022, 09:21

Wszystkie najczęstsze odpowiedzi na pytania dotyczące weryfikacji są opisane tutaj:
https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/zon ... ry-kyc-aml

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 23 maja 2022, 14:00

Zonda pisze: poniedziałek, 23 maja 2022, 09:21Wszystkie najczęstsze odpowiedzi na pytania dotyczące weryfikacji są opisane tutaj:
https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/zon ... ry-kyc-aml


Perełka:

Why do we not verify this type of issue when the funds are deposited and often only when the funds are withdrawn?
This is an approach developed on the basis of good practice. The vast majority of customers prefer to be able to dispose of their funds as soon as they make a deposit and leave the verification issues for when they make a withdrawal out of the exchange.


Dla mniej obytych z językami i wykluczonych cyfrowo: ogromna większość klientów Zondy preferuje pożegnać się ("dispose of") ze swoimi środkami już w momencie zdeponowania ich na giełdzie i zostawić sobie przyjemność problemów z weryfikacją na chwilę, kiedy będą chcieli te pieniądze wypłacić.

Dzięki Zonda za szczerość, ale wydaje mi się, że w bardzo specyficzną klientelę celujecie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ddam » wtorek, 24 maja 2022, 09:53

Witam, czytam cały czas o sytuacjach która również i mi się przytrafiła chodź zablokowane środki miałem od razu po wpłaceniu..

Moje pytanie jest takie czy ktoś uzyskał już konkretne informacje jak to załatwić żeby zwrócili kasę? Dodam, że już meilownie oświadczyłem chęć zakończenia współpracy i dostałem maila..

"Dzień dobry,

wiadomość została przekazana do działu zajmującego się wypowiedzeniami, prosimy oczekiwać na dalsze wiadomości..."

Tydzień później wciąż cisza.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 24 maja 2022, 18:03

Napisz do nad na czacie dostępnym na naszej stronie. Postaramy się przyśpieszyć bieg całej sprawie. ;)

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » poniedziałek, 30 maja 2022, 08:20

jacek-g pisze: niedziela, 22 maja 2022, 18:44Z kantorów korzystam, ale przydałaby mi się też giełda z kontem PLN do wpłat i wypłat. Co do ich konkurencji giełdowej z kontem bankowym PLN to nie widzę nic za bardzo..?
Mi was naprawdę nie szkoda. Wasze pieniądze, możecie sobie robić z nimi co chcecie. Wyrzucić do śmieci albo wysłać do zondy. Dla mnie to to samo. Człowiek stara się tłumaczyć ludziom, że ta giełda nie ma swojego biura, ciężko się z nimi skontaktować, nie mają jednoznacznej polityki weryfikacji/wpłat/wypłat za to mają jakieś kuriozalne praktyki, nie dbają o klientów, nie potrafią nic wytłumaczyć albo załatwić - trzeba się gdzieś po czatach dopraszać, żeby coś zrobili. Ogólnie śmierdzi wszystko z daleka a tu przychodzą kolejne osoby i mimo wszystko zagrają sobie w ruletkę... Bawcie się dobrze jak potrzebujecie nowej przygody.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości