Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » sobota, 20 października 2018, 17:15

Lais pisze: Od wczoraj, ale nie wiem od której nie lecą już oferty spoza orderbooka co jest interesujące, bo jak to rozumieć - gracze wyłączyli swoje boty, jednocześnie wszyscy? hehehe mają widocznie system mózgów połączonych, albo są z drużyny D'Artagnan (jeden za wszystkich wszyscy za jednego) :p
Oj oj bitbay, marnie coś kombinujecie.
Według mnie wręcz przeciwnie - Albo przestali kombinować z wolumenem, albo zablokowali gościa, który handlował sam ze sobą.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: masimo » sobota, 20 października 2018, 20:56

Im coś się poje...
Parę miesięcy temu miałem problem z wpłatą . Z konta mamy chciałem wpłacić środki a okazało się że nie mogę tylko ze swojego można od jakiegoś czasu (Wystarczy na poczcie opłacić a tam nie wymagają żadnego dokumentu do wpłat więc mogła mi mama wpłacić a na druku widać moje imię i nazwisko i jest ok) wpłacać z cudzych kont(oddali kasę na konto mamy po 4 tygodniach).
Teraz mam sytuację że z livecoin przesłałem na bitbay altcoiny które chciałem sprzedać i następnie wypłacić z bankomatu (dodam że robiłem to już wiele razy) , niestety ktoś z BB stwierdził że robię jakieś podejrzane ruchy na koncie (ludzie potrzebowałem szybko 500zł i chciałem je wypłacić) i zablokowali mi z piątku na sobotę konto (dodam tylko że konto mam zweryfikowane od listopada lub grudnia 2017). Po zapytaniu dlaczego otrzymałem informację że mi powiedzą jakie podejrzane ruchy robiłem bo to tajemnica czy coś:
Dzień dobry,

Algorytm bezpieczeństwa bierze pod uwagę wiele czynników i na tej podstawie konta typowane są dodatkowej weryfikacji tożsamości, zgodnie z Regulaminem Serwisu. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy udzielić informacji, jakie czynniki konkretnie miały wpływ na wstrzymanie Pańskiej wypłaty.

To mam pytanie bo zdaje mi się że oni to już celowo robią aby przetrzymywać kogoś pieniądze , czy ja mogę ich podać do sądu za to że niechcą mi wypłacić moich środków?
Firma jest już po za granicą ale chyba prawo obowiązuje?
Chcieli abym ponownie zweryfikował swoje konto ale tego nie zrobię ze względu na to że konto miałem zweryfikowane dawno temu a co 9 miesięcy nie będę przechodził weryfikacji konta bo to jest już chore .
Najgorsze jest to że na chwilę obecną mam tylko prawo jazdy (z uwagi na przeprowadzkę gdzieś mi dowód i paszport przepadł - na pewno znajdę) bo inaczej będę czekać tydzień conajmniej na nowy dowód osobisty lub paszport aby wg ich systemu ponownie się zweryfikować .
Ja konto miałem zweryfikowane i takie operacje robiłem nie 1 raz . Jedyną rzeczą inną jak robiłem to podałem nowy numer telefonu niż ten od ostatniej wypłaty i to chyba o to chodzi (chociaż wydaje się absurdalne).
Ogólnie to tylko chciałem wypłacić 500 zł , a zwykle jest to 2000 zł więc nie wiem w czym u nich jest problem

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » sobota, 20 października 2018, 21:47

@masimo Nie wiem w jaki sposób weryfikowałeś konto, może coś się zmieniło od tego czasu ja sam musiałem na dwóch giełdach ponownie weryfikować konto w ostatnim czasie, był to bm24 i coindeal też nie mogłem wypłacać. Zweryfikowałem i po problemie. Na BB nigdy nie miałem problemu z żadną wypłatą a przelewam z różnych giełd i na różne wysyłam robiąc arbitraż.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: masimo » niedziela, 21 października 2018, 00:57

Tak jak napisałem konto miałem zweryfikowane od grudnia 2017 , wpłacałem wypłacałem i obracałem na giełdzie a tu nagle chce wypłacić 500 zł i problem . Ja mam problem z wypłaceniem 500 zł a co byłoby jakbym chciał wypłacić 5000zł? W tej kwestii moje środki nie są bezpieczne na bitbay , bo nie mogę ich odzyskać

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 22 października 2018, 20:38

teraz drukują wolumen na ETH/USD, już 200 sztuk nadrukowane, a normalnie jest kilka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 20:42

@Lais, ja wiem, że różne rzeczy się dzieją na giełdach, ale 200 ETH to jest raptem $40,000. Już strach na tych giełdach coś kupić, bo zaraz będzie że manipulacja :lol:

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 22 października 2018, 23:03

@benq, ale na tym rynku normalnie jest zastój, na ETH/PLN wczoraj ledwo kilkadziesiąt zrobili a tu nagle na USD taki obrót, normalnie jak tam kilka sztuk zejdzie to jest święto lasu.
Przykładowo wolumen na ETH/euro to 1,8 ETH :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » wtorek, 23 października 2018, 08:04

@Lais, Wiem, zerkałem jakiś czas temu. Ale przy kwotach <100,000 zł zawsze istnieje możliwość, że po prostu ktoś z kasą postanowił się pobawić.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » wtorek, 23 października 2018, 10:14

@benq, ok, no różnie może być, ale wcześniejsze sytuacje pokazują, że za dużo jest tych dziwnych zbiegów okoliczności by mogłyby być to sytuacje przypadkowe.
Przypomnę:
- wyłączają oferty ukryte, zaczynają lecieć dziwne oferty spoza orderbooka, ukryte, niezainteresowane orderbookiem, ograniczone ilością do 2 miejsc po przecinku - wszystkie (x.xx000000). Przypadkowi gracze nie wystawialiby wszyscy takich ofert
- kiedy jeden z użytkowników mówi jakiemuś wyżej postawionemu przedstawicielowi BB o tym to oferty ograniczone do 2 miejsc po przecinku niedługo po tym zamieniają się już w losowe, o różnej wartości
- nagle oferty spoza orderbooka jednego dnia znikają - przypadkowi gracze nie byliby tak zgodni, że nagle postanawiają - no chłopy dziś mamy wolne
- wolumen siada drastycznie gdy znikają, np na ETH był ok 2500sztuk, gdy zniknęły to ledwo 50 parę sztuk
- BB nie odniósł się wcale do tego co użytkownicy tutaj pisali na ten temat

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 23 października 2018, 13:47

Lais pisze:- BB nie odniósł się wcale do tego co użytkownicy tutaj pisali na ten temat
A co niby mieliby zrobić? Przyznać się do tego? Nie zrobią tego bo mają nas w du...pie.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: awozniak » wtorek, 23 października 2018, 14:05

@masimo
Ja również zostałem okradziony przez BitBay.

Mam niezweryfikowane konto, na którym zostało trochę środków i nie zamierzam korzystać więcej z usług BitBay ani "przenosić się na Maltę", więc chcę wypłacić resztę środków.

Składam dyspozycję wypłaty, dostaję mail z kodem do weryfikacji i potwierdzam operację. Po chwili dostaję maila z potwierdzeniem wypłata, a saldo BTC na giełdzie spada do zera.

Po kilku godzinach zamiast wypłaty dostaję informację, że wypłata została wstrzymana i proszą o kontakt. Po kontakcie BitBay wysyła wiadomość z prośbą o weryfikację konta i od weryfikacji uzależnia zwrot środków na konto na giełdzie. Co więcej, BitBay wysyła niedziałającego linka do formularza weryfikacyjnego, który po zalogowaniu prowadzi wprost ne giełdę.

Podsumowując: złożyłem wypłatę, BitBay zabrał środki z konta na giełdzie, ale nie wypłacił na podany adres i teraz zwrot środków uzależnia od weryfikacji konta, gdy ja nie chcę już korzystać z ich usług! Ja wiem, że w Polsce złodziejstwo, ale to już przesada...

To na pewno nie jest troska o bezpieczeństwo środków, bo nie było żadnego włamania na moje konto, wypłatę potwierdziłem kodem przesłanym w mailu i pisałem do BitBay wiadomości, w których potwierdziłem wypłatę.

BitBay liczy na to, że część klientów nie chce "przenieść się na Maltę" ani weryfikować kont (i płacić PCC od każdej transakcji z ostatnich lat), więc mogą przywłaszczyć ich środki.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 23 października 2018, 14:37

awozniak pisze: @masimo
Ja również zostałem okradziony przez BitBay.

Mam niezweryfikowane konto, na którym zostało trochę środków i nie zamierzam korzystać więcej z usług BitBay ani "przenosić się na Maltę", więc chcę wypłacić resztę środków.

Składam dyspozycję wypłaty, dostaję mail z kodem do weryfikacji i potwierdzam operację. Po chwili dostaję maila z potwierdzeniem wypłata, a saldo BTC na giełdzie spada do zera.

Po kilku godzinach zamiast wypłaty dostaję informację, że wypłata została wstrzymana i proszą o kontakt. Po kontakcie BitBay wysyła wiadomość z prośbą o weryfikację konta i od weryfikacji uzależnia zwrot środków na konto na giełdzie. Co więcej, BitBay wysyła niedziałającego linka do formularza weryfikacyjnego, który po zalogowaniu prowadzi wprost ne giełdę.

Podsumowując: złożyłem wypłatę, BitBay zabrał środki z konta na giełdzie, ale nie wypłacił na podany adres i teraz zwrot środków uzależnia od weryfikacji konta, gdy ja nie chcę już korzystać z ich usług! Ja wiem, że w Polsce złodziejstwo, ale to już przesada...

To na pewno nie jest troska o bezpieczeństwo środków, bo nie było żadnego włamania na moje konto, wypłatę potwierdziłem kodem przesłanym w mailu i pisałem do BitBay wiadomości, w których potwierdziłem wypłatę.

BitBay liczy na to, że część klientów nie chce "przenieść się na Maltę" ani weryfikować kont (i płacić PCC od każdej transakcji z ostatnich lat), więc mogą przywłaszczyć ich środki.
To może trzeba było czytać regulamin i to co akceptujesz bo niezweryfikowani użytkownicy nie mogą wypłacać krypto już przynajmniej od początku roku. Weryfikacja konta to nie jest ich wymysł tylko takie są przepisy, które obowiązują giełdy bodajże od marca tego roku

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: awozniak » wtorek, 23 października 2018, 14:54

@liseklsk
nie pisz bzdur. Po pierwsze, nic takiego nie ma w regulaminie od początku roku.

Po drugie, niezweryfikowani użytkownicy mogą nadal wypłacać kryptowaluty z BitBay i mogę to udowodnić.
Mój znajomy zrobił ostatnią wypłatę z nieweryfikowanego konta 17 października.

Po prostu, BitBay blokuje większość wypłat tym, którzy mają niezweryfikowane konta i nie chcą się "przenosić na Maltę", licząc na to, że niektórzy nie będą chcieli płacić PCC. Tak samo było z Bitcurex, najpierw niektóre konta były zawieszane z prośbą o weryfikację, niektóre wypłaty nie wychodziły z giełdy, a potem BANG, giełda zniknęła razem ze wszystkimi środkami.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: masimo » wtorek, 23 października 2018, 17:45

Z BB same śmiechy:
W niedzielę zrobiłem jak chcieli zweryfikowałem konto ponownie i odblokowali mi konto i wypłaciłem z bankomatu swoje 500 zł a dziś najpierw sms i telefon że moje konto nie zostało poprawnie zweryfikowane ?!?
Ja nie wiem ale bardzo od nowego roku się zmienili , niestety na gorsze ...
Rozumiem że BB wypłacił mi moje środki wczoraj w poniedziałek jak miałem niezweryfikowane konto niby wg ich systemu?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 24 października 2018, 10:58

awozniak pisze: @liseklsk
nie pisz bzdur. Po pierwsze, nic takiego nie ma w regulaminie od początku roku.

Po drugie, niezweryfikowani użytkownicy mogą nadal wypłacać kryptowaluty z BitBay i mogę to udowodnić.
Mój znajomy zrobił ostatnią wypłatę z nieweryfikowanego konta 17 października.

Po prostu, BitBay blokuje większość wypłat tym, którzy mają niezweryfikowane konta i nie chcą się "przenosić na Maltę", licząc na to, że niektórzy nie będą chcieli płacić PCC. Tak samo było z Bitcurex, najpierw niektóre konta były zawieszane z prośbą o weryfikację, niektóre wypłaty nie wychodziły z giełdy, a potem BANG, giełda zniknęła razem ze wszystkimi środkami.
No sorry kolego ale założyłeś konto tylko po to żeby opisać ten problem, jakoś nie zauważyłem żeby stali bywalcy mieli kiedyś podobną sytuację. Ja robię arbitraż i dokonuję wielu wpłat i wypłat z różnych giełd oraz na różne giełdy i nigdy nie miałem żadnego problemu z blokadą konta. Wiadomo że czasem zdarzy się że coś nie działa. Ja tu widzę problem że nie chcesz się zweryfikować, piszesz o małej sumie my o tym nie wiemy. Nie wiemy jakie transakcje przez ostatni czas wykonywałeś na swoim koncie. Przez ostatnie kilka miesięcy było już kilka afer, związanych z tym jak to BB okrada użytkowników między innymi akcje na wykopie. Później okazywało się że osoby, które te afery kręciły były zwykłymi oszustami i np. weryfikowały się cudzym dowodem osobistym.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 24 października 2018, 12:34

Lais pisze: @benq, ok, no różnie może być, ale wcześniejsze sytuacje pokazują, że za dużo jest tych dziwnych zbiegów okoliczności by mogłyby być to sytuacje przypadkowe.
Przypomnę:
- wyłączają oferty ukryte, zaczynają lecieć dziwne oferty spoza orderbooka, ukryte, niezainteresowane orderbookiem, ograniczone ilością do 2 miejsc po przecinku - wszystkie (x.xx000000). Przypadkowi gracze nie wystawialiby wszyscy takich ofert
- kiedy jeden z użytkowników mówi jakiemuś wyżej postawionemu przedstawicielowi BB o tym to oferty ograniczone do 2 miejsc po przecinku niedługo po tym zamieniają się już w losowe, o różnej wartości
- nagle oferty spoza orderbooka jednego dnia znikają - przypadkowi gracze nie byliby tak zgodni, że nagle postanawiają - no chłopy dziś mamy wolne
- wolumen siada drastycznie gdy znikają, np na ETH był ok 2500sztuk, gdy zniknęły to ledwo 50 parę sztuk
- BB nie odniósł się wcale do tego co użytkownicy tutaj pisali na ten temat
Z informacji od przedstawiciela giełdy wiem, iż kilka osób w sposób automatyczny, na rynkach z dużym spread, sprzedawało sobie wzajemnie kryptowalutę, jednocześnie wystawiając chęć zakupu i sprzedaży - w ostatnich dniach zostali oni przycięci.

@awozniak
Oczywiście iż jest w regulaminie opisany obowiązek weryfikacji w celu wypłaty, od dobrze roku nie można wypłacać bez weryfikacji.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 24 października 2018, 13:39

@teamfm czyli z tego wynika że to właśnie były te ukryte oferty, których nie dało się złapać. Szkoda tylko że BB sam tego nie napisał tutaj oficjalnie kilka dni temu i sprawa byłaby wyjaśniona.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 24 października 2018, 17:42

napisałam post i go nie widzę, więc jeszcze raz

@teamfm, te oferty ukryte były na każdym rynku, również z małym spreadem
giełda jest od tego by jeden sprzedawał drugiemu, wiec co w tym nielegalnego? Ja również mogę nawet sąsiadowi sprzedać dając mu znać, że wystawiam i na sygnał niech kupuje.

I te kilka osób zrobiło wolumen na ponad 2,2 tys eth dziennie, nie wspominając o tysiącach na innych rynkach?
No i w jakim celu mieliby to robić płacą prowizję, bardzo dużą na tej giełdzie w stosunku do innych.

Reasumując - ta odpowiedź, którą dostałeś jest na odczepnego, logiki się to nie trzyma

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Harwardt » środa, 24 października 2018, 19:56

@liseklsk, z postu Pana @teamfm, wynika że kilka osób handlowało między sobą tak szybko że zlecenia nie pojawiały się w orderbooku. Przecież to jest śmieszne wytłumaczenie, wręcz absurdalne. Transakcje szły co kilka sekund, nie dało się kupić lub sprzedać po tych cenach.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: awozniak » czwartek, 25 października 2018, 00:02

Widzę, że niektórzy tutaj nie potrafią czytać ze zrozumienie, więc powtórzę.
liseklsk pisze:No sorry kolego ale założyłeś konto tylko po to żeby opisać ten problem, jakoś nie zauważyłem żeby stali bywalcy mieli kiedyś podobną sytuację. Ja robię arbitraż i dokonuję wielu wpłat i wypłat z różnych giełd oraz na różne giełdy i nigdy nie miałem żadnego problemu z blokadą konta. Wiadomo że czasem zdarzy się że coś nie działa. Ja tu widzę problem że nie chcesz się zweryfikować, piszesz o małej sumie my o tym nie wiemy. Nie wiemy jakie transakcje przez ostatni czas wykonywałeś na swoim koncie. Przez ostatnie kilka miesięcy było już kilka afer, związanych z tym jak to BB okrada użytkowników między innymi akcje na wykopie. Później okazywało się że osoby, które te afery kręciły były zwykłymi oszustami i np. weryfikowały się cudzym dowodem osobistym.
Kwestia dotyczy większość niezweryfikowanych kont na BitBay, znam co najmniej 10 osób, które dotknął ten problem. Ironią jest, że wielu z nim sam kiedyś poleciłem BitBay.

Moje konto nie zostało zablokowane
i BitBay nigdy nie miał do mnie zastrzeżeń. Po prostu ukradli środki moje i wielu innych użytkowników.
teamfm pisze: @awozniak
Oczywiście iż jest w regulaminie opisany obowiązek weryfikacji w celu wypłaty, od dobrze roku nie można wypłacać bez weryfikacji.
Przestań pisać głupoty. Jak już wspominałam wyżej, mój znajomy bez problemu zrobił wypłatę z niezweryfikowanego konta 17 października tego roku i mogę to udowodnić! Niestety, jemu się udało, a większości BitBay zabrał środki i nie wypłacił.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości