Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Matthew535 » poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 20:47

Witajcie, ktoś wie od kiedy są wstrzymane wypłaty w PLN i kiedy ewentualnie zostaną wznowione?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 23 sierpnia 2022, 17:32

Na ten moment nie odnotowaliśmy problemów z wypłatami PLN. Jeśli posiadasz problem właśnie z taką wypłatą, napisz do nas na czacie, dostępnym na naszej głównej stronie, bądź na nasz adres mailowy: support@zondaglobal.com.

Sprawdzimy jaka jest przyczyna tego stanu i poinformujemy Cię o tym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » wtorek, 23 sierpnia 2022, 20:27

Zonda pisze: wtorek, 23 sierpnia 2022, 17:32Na ten moment nie odnotowaliśmy problemów z wypłatami PLN.
christo74 pisze: środa, 17 sierpnia 2022, 11:03Zonda zablokowała mi możliwość wypłaty środków i zażądała oświadczenia o pochodzeniu środków , wysłałem oświadczenie + potwierdzenie bankowe wpływu pieniędzy z lokaty przewyższającej kwotę PLN którą wpłaciłem na Zondę. Za mało ...... następnie zażądali wyciągu z rachunku bankowego za 3 miesiące wstecz. .... wysłałem ..... za mało
Teraz chcą moich PITów za ostatnie 2 lata .... :roll: ..... no kur... nie mam nic do ukrycia ale zaczyna mnie to wkur.... gdzieś to szaleństwo sie zatrzyma ?
rokopl pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 22:32@Zonda czy też bit bay na którym od lat mam konto. Postanowimy mi zablokować wypłaty. powód ? najpewniej kilkukrotnie podpisałem kart płatnicze zaczynając od kredytowych które nie przeszły weryfikacji a potem błędnie podałem kwotę no i gdy się wszystko udało, i wysyłałem pieniądze na portfel odbiorcy ETH. Zonda stwierdzała BOLKUJEMY.
no no, dokładnie
nie odnotowaliście problemów, ale użytkownicy już tak

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rokopl » środa, 24 sierpnia 2022, 20:16

Dodano po 8 minutach 16 sekundach:
Zonda pisze: wtorek, 23 sierpnia 2022, 17:32 Na ten moment nie odnotowaliśmy problemów z wypłatami PLN. Jeśli posiadasz problem właśnie z taką wypłatą, napisz do nas na czacie, dostępnym na naszej głównej stronie, bądź na nasz adres mailowy: support@zondaglobal.com.

Sprawdzimy jaka jest przyczyna tego stanu i poinformujemy Cię o tym.
Kłamstwo!

@Zonda @zonda-global.pl

Ja osobiście zgłaszałem wam ten błąd z wpłatami!! Wasz konsultant pytał mnie czy cooki wyczyściłem przeglądarkę itp: więc wysyłałem do was maila.

I co i dupa nawet nie raczycie odpisać. że zajmujecie się tą sprawą.
DNO!

Moje zgłoszenia zostały wysłane do konsultanta na czacie w dni 22.08.2022
Maila wysłałem 23.08.2022

Więc dziwne rzecz wypisujecie na forum. Może screeny chcecie aby wam wstawić ? Dodam że chodzi o konto mojego taty który dopiero zaczyna przygodę z krypto i chciał polską giełdę bo wpłaty łatwe.. Tak bardzo łatwe, zainstaluj ZEN albo zapłać kartą. Przelew nie do wykonania

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 25 sierpnia 2022, 09:46

Niestety, nie potrafimy odnaleźć Twojej korespondencji, gdyż niezbędne są do tego dane wrażliwe. Napisz do nas proszę na czacie, dostępnym na naszej głównej stronie, jeśli nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi mailowej lub gdy masz jakiekolwiek wątpliwości w tej sprawie.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 października 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cat11 » czwartek, 25 sierpnia 2022, 12:09

Zonda - a nie lepiej byście poprosili go o dane w wiadomości prywatnej i tu rozwiazali szybko sprawę? Jeśli założyliście tu konto tylko po to żeby przekierowywać ludzi na swój czat od którego odbiją się jak od ściany(co już pisali) to robicie sobie fatalną opinię a osoba obsługująca konto jest zwyczajnie zbędnym etatem. Równie dobrze może tu być bot wklejający "Rozumiemy, zajmiemy się twoją sprawą tylko napisz na czacie" na każde zapytanie.
Zupełnie nieprzydatna aktywność, osoba tu pisząca powinna być przedstawicielem marki, rozwiązywać sprawy w tempie ekspresowym i mieć do tego odp uprawnienia w Zondzie. Inaczej tylko robicie sobie wstyd a konkurencja nie śpi i rośnie w siłę. Czasy monopolu na produkt/usługę odeszły z rokiem '89 i nie wrócą więc ogarnijcie(nie za rok, nie jutro, TERAZ) się lub znikniecie stopniowo z rynku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1730
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » czwartek, 25 sierpnia 2022, 12:21

@cat11 oni to doskonale wiedzą , odstrzelili wielu użytkowników w tym mnie i nie odpowiadają na pytanie dotyczące ich weryfikacji :arrow: o której sami napisali
A obroty maleją Obrazek https://coinmarketcap.com/pl/exchanges/zonda/ Obrazek https://coinmarketcap.com/pl/rankings/exchanges/ bo przechodzą użytkownicy do konkurencji , w tym i ja która istnieje w Polsce i oferuje ten sam poziom usług z pominięciem blokowania pieniędzy i wypowiadania konta tylko dlatego że nie przesłałeś im swojej legendy 5 pokoleń w tył . Słabe to jest , ale taki mają na siebie pomysł

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Zonda pisze: piątek, 29 lipca 2022, 12:07Dodatkowo przeszliśmy niedawno audyt sprawozdania finansowego, potwierdzający zgodność działań z wymogami estońskiej jednostki analityki finansowej – Financial Intelligence Unit. To oznacza, że jesteśmy pierwszą giełdą kryptowalut z licencją wydaną w Estonii, która pomyślnie przeszła tę ocenę.
Zonda pisze: piątek, 29 lipca 2022, 12:07Audyt finansowy został przeprowadzony przez niezależną zewnętrzną agencję audytową, certyfikowaną przez estoński rząd. Zbadano istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – obejmuje to zarówno aktywa kryptowalutowe, jak również fiducjarne. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta).

Gdzie ten audyt do wglądu pomijając dane wrażliwe :arrow: wykropkujcie w PDF , my też chcielibyśmy was ocenić i zobaczyć dokumenty . W ten sam sposób jak wy odstrzeliliście użytkowników nie wysyłających danych wrażliwych popartych niczym i znacznie przekraczającym uprawnienia nawet Urzędów Skarbowych , a co dopiero prywatnej firmy z obrotem 100 btc
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 października 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cat11 » czwartek, 25 sierpnia 2022, 13:05

No to jak wiedzą to niech rynek ich usługi wyceni a ostatni zgasi światło, nie ma próżni a opcji zakupu będzie coraz więcej.

Giełda tej wielkości z kraju który ma sektor płatności bankowych na najwyższym poziomie już dawno powinna mieć darmowe(tylko opłata górników) wypłaty BTC, integrację z Lightning Network i/lub z Liquid oraz wpłaty BLIKiem. To nie są żadne cuda na kiju czy dziwne wymagania tylko działające i powszechnie akceptowane technologie i podstawowy standard moralny(nie czynić środków klienta zakładnikiem bo opłata za wypłatę go ogranicza, czy bank każe ci płacić 50zł zanim wyjdziesz z oddziału?).

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rokopl » czwartek, 25 sierpnia 2022, 15:00

Zonda pisze: czwartek, 25 sierpnia 2022, 09:46 Niestety, nie potrafimy odnaleźć Twojej korespondencji, gdyż niezbędne są do tego dane wrażliwe. Napisz do nas proszę na czacie, dostępnym na naszej głównej stronie, jeśli nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi mailowej lub gdy masz jakiekolwiek wątpliwości w tej sprawie.
mail jura.for@gmail.com z tego maila zostało wysłane zgloszenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » czwartek, 25 sierpnia 2022, 17:56

cat11 pisze: czwartek, 25 sierpnia 2022, 12:09 Zonda - a nie lepiej byście poprosili go o dane w wiadomości prywatnej i tu rozwiazali szybko sprawę? Jeśli założyliście tu konto tylko po to żeby przekierowywać ludzi na swój czat od którego odbiją się jak od ściany(co już pisali) to robicie sobie fatalną opinię a osoba obsługująca konto jest zwyczajnie zbędnym etatem. Równie dobrze może tu być bot wklejający "Rozumiemy, zajmiemy się twoją sprawą tylko napisz na czacie" na każde zapytanie.
Zupełnie nieprzydatna aktywność, osoba tu pisząca powinna być przedstawicielem marki, rozwiązywać sprawy w tempie ekspresowym i mieć do tego odp uprawnienia w Zondzie. Inaczej tylko robicie sobie wstyd a konkurencja nie śpi i rośnie w siłę. Czasy monopolu na produkt/usługę odeszły z rokiem '89 i nie wrócą więc ogarnijcie(nie za rok, nie jutro, TERAZ) się lub znikniecie stopniowo z rynku.
ONI TO WIEDZĄ, KOCIE

EDIT: Fronda, dam wam bezpłatny tip. Z którego i tak nie skorzystacie (tak mi podpowiada doświadczenie), ale jako osoba, która ma bardzo dużo wspólnego z customer centrity, UX, product value ;) powiem wam tyle - jesteście książkowym przykładem, jak NIE postępować z klientami.

Dla was sprawa jest przegrana ;) bo nie widzę żywcem możliwości, żebyście wyszli z tego z twarzą, ale może dla innych uczestników forum się przyda w pracy zawodowej. Mocno polecam kanał.



Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 25 sierpnia 2022, 18:58

rokopl pisze: czwartek, 25 sierpnia 2022, 15:00
Zonda pisze: czwartek, 25 sierpnia 2022, 09:46 Niestety, nie potrafimy odnaleźć Twojej korespondencji, gdyż niezbędne są do tego dane wrażliwe. Napisz do nas proszę na czacie, dostępnym na naszej głównej stronie, jeśli nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi mailowej lub gdy masz jakiekolwiek wątpliwości w tej sprawie.
mail jura.for@gmail.com z tego maila zostało wysłane zgloszenie.
Właśnie otrzymałeś odpowiedź. ;)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rokopl » czwartek, 25 sierpnia 2022, 20:29

@zonda

Serio ktoś u was wpadł na taki pomył ? nie trzyma się to kupy robicie z ludzi idiotów

po 4 dniach niewytłumaczalnego problemu odpowiadacie

:"
Dzień dobry,
Z uwagi na fakt, iż dokument użyty w procesie weryfikacji konta stracił swoją ważność, wymagana jest aktualizacja danych poprzez formularz: https://kyc.zonda.exchange/
Prosimy pamiętać, że nadrzędnym celem takich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa prawnego i wygody korzystania z naszej giełdy z udziałem przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych. Do czasu przeprowadzenie ponownej weryfikacji, niektóre funkcje mogą być niedostępne.
Ponadto depozyt nie może zostać zaakceptowany, przez co środki zostaną zwrócone na rachunek bankowy, z którego został wykonany.
Serdecznie przepraszamy za niedogodności.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Pozdrawiam,"

Gdzie informacja UAKTUALNIJ SWOJE DANE? wcześniej taka wiadomość była !? - I co w poniedziałęk jak pisałem z problem to HelpDesk o tym nie powiedział złośliwie żeby zaktualizować dane... uhmm... Tylko kazał robić screeny i pisać na support który odpisał zaktualizuj dane. To po co HELP DESK ?

Że dowód osobisty stracił ważność to nie mogę wpłacić PLN tylko Euro !?
Dodatkowo kasę mogę wpłacić przez ZEN i Kartę kredytową !? Eth też przychodzą ...
Dowód też nie stracił ważności.


Serio wystarczyło napisać ze mieliście awarię a nie odbijać klientów na czat z czatu na support a potem twierdzicie ze nie ma maila a gdy już podaje się wam dokładne informacje wmawiacie że to nasza wina
Na dowód screeny


Obrazek
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 26 sierpnia 2022, 10:04

Po zalogowaniu się do konta Zonda prosimy przejść do strony https://kyc.zonda.exchange/. Formularz jest już odblokowany w celu aktualizacji dokumentu. Dokument, który został użyty do weryfikacji konta, stracił ważność w 2021 roku. Jest to powodem, dlaczego dane do wpłat PLN nie są widoczne. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na to, że dane do wpłat Euro wyświetlają się. Prześlemy tę informację do odpowiedniego działu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 502
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mxxm977 » sobota, 27 sierpnia 2022, 14:07

@Zonda , w jaki sposób mogę otrzymać potwierdzenie wpłaty środków/ paragon/ fakturę w razie gdyby spytał się o to urząd skarbowy? Szukałem takiej opcji, ale nie mogłem znaleźć

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » sobota, 27 sierpnia 2022, 16:03

mxxm977 pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 14:07@Zonda , w jaki sposób mogę otrzymać potwierdzenie wpłaty środków/ paragon/ fakturę w razie gdyby spytał się o to urząd skarbowy? Szukałem takiej opcji, ale nie mogłem znaleźć

Do prawidłowego rozliczenia podatku z obrotu kryptowalutami na naszej giełdzie wystarczą informacje, zawarte w historii transakcji.

Aby pobrać historię transakcji, należy przejść w zakładkę "Historia". Następnym naszym krokiem jest wybranie opcji "Transakcję" oraz wybranie klawisza "Pobierz historię". Proszę wybrać preferowany format oraz "Własny zakres" czasu. Jeden generowany plik może posiadać tylko zakres trzech miesięcy, więc aby posiadać historię całego roku, należy wygenerować cztery pliki, które zawierają zakres trzech miesięcy po kolei. Na adres e-mail przypisany do konta zostanie przesłana wiadomość, w której otrzymasz link do pobrania pliku.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: jeserai » wtorek, 30 sierpnia 2022, 13:58

ciajus pisze: czwartek, 28 lipca 2022, 23:14Po kilku tygodniach szarpaniny, przypominania się, upominania w końcu się udało zerwać umowę z Zondą i odzyskać środki z konta giełdy w postaci przelewu PLN na konto bankowe.

Kolego, a gdzie jest dostępny formularz zerwania umowy, o którym pisała wyżej Zonda? Szukałem i za cholerę nie mogę znaleźć... Mam już dość wysyłania prywatnych danych i chcę po prostu zlikwidować konto, by odzyskać środki.
Gdzie go wysłałeś? Mam wrażenie, że celowo jest to wszystko utrudniane...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 30 sierpnia 2022, 16:05

Nie ma specjalnego formularza. Jeżeli chcesz odstąpić od weryfikacji źródła pochodzenia środków, to wyślij taką rezygnację na adres e-mail support@zondaglobal.com.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 lutego 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wojojuve » piątek, 23 września 2022, 10:40

Ta giełda to żenada. Prawie co każdy przelew blokują konto i przez 2-3tyg trzeba udowadniać, bo ciągle to nowych rzeczy potrzebują. Raz nawet trwalo to 2 miesiące...
No ale tym razem to już przegieli po całości i nie ma szans na pozytywne zakończenie. Zablokowali mi konto, gdyż korzystam z usług Binance. Wymagają abym wysłał oświadczenia o współpracy zawierające m in pesele i dowody osobiste ze wszystkimi użytkownikami, z którymi dokonywałem transakcji p2p. Jako, że nie ma żadnego kontaktu między nami, a nawet gdyby był nie ma szans, aby oni zgodzili się na wysłanie mi takich danych i spisanie umowy/oświadczenia to takie wymaganie jest niemożliwe do spełnienia. To jest chore co się dzieje na tej giełdzie...

Dodano po 9 minutach 34 sekundach:
Btw czy waszym zdaniem to jest w ogóle legalne aby wymagać takich oświadczeń? Przecież ta usługa na Binance jest legalna, więc dlaczego blokuje się konto za korzystanie z niej? Bank również pytał o to, ale wystarczyło wysłanie potwierdzenia i opisu. Z kolei w zondzie jak tylko usłyszeli o Binance to zrobili się wręcz agresywni i nic do nich nie trafia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dr_hash » piątek, 23 września 2022, 13:17

@Zonda Kiedy można spodziewać się wypłat ETHW osobą które u Was posiadały ETH do momentu The merge ? Zamierzacie wprowadzić handel ETHW?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 23 września 2022, 13:50

W przyszłym miesiącu dodamy ETHW zarówno na giełdę jak i do portfeli naszych userów w formie airdropu. Dokładny sposób dystrybucji i daty przedstawimy w późniejszym czasie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości