Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1730
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » sobota, 11 czerwca 2022, 21:34

@anagamidev ja im wysłałem minimum tego co MNIE się wydawało wystarczające na weryfikacji źródeł kapitału , i zdecydowali MNIE wypowiedzieć umowę . I niech tak zostanie , nie chce z Wami mieć nic wspólnego ever
Sytuacja z byłym Prezesem to tylko dodatkowa informacja jak bardzo jest to wszystko dziwne :roll:
Sprzedał niby BitBay , ale nie podają komu ,,bo trwają negocjajce ?'' z kim , z duchami i do dziś zero wiadomości na temat nowego właściciela , wiadomo jedynie że poprzedni wyparował i teraz są Zonda ( Zonda co jest jak sonda blokująca konta :lol: )
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » poniedziałek, 13 czerwca 2022, 10:32

anagamidev pisze: sobota, 11 czerwca 2022, 20:59Może warto się skrzyknąć kto tam ma zablokowane środki i pomyśleć nad jakimś pozwem zbiorowym przeciwko Zonda.

Ja to się dziwie ludziom co maja zablokowane środki już dawno powinni im założyć pozew zbiorowy weryfikacja pitów z kilku lat skarbówka się znalazła rozumiem jak ktoś obraca np. kilkuset tysiącami ale mając kilkaset złotych na koncie i żądanie przysyłania pitów z kilku lat w celu weryfikacji to jakaś paranoja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dr_hash » środa, 15 czerwca 2022, 11:09

@Zonda Do kiedy potrwa nieoczekiwana przerwa techniczna?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 17 czerwca 2022, 08:58

Przerwa techniczna została zakończona po kilku minutach od jej pojawienia się. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby takie sytuacje nie pojawiały się w przyszłości.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: knej » środa, 22 czerwca 2022, 12:11

Witam jak wygenerować api hash? Tutaj jest instrukcja https://docs.zonda.exchange/v1.0.5-pl/r ... utoryzacja

Generuje na stronie https://www.freeformatter.com/hmac-generator.html

W terminalu wyskakuje mi błąd "INCORRECT_HASH_SIGNATURE" co robie źle?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 23 czerwca 2022, 09:46

W poniższym linku,

https://docs.zonda.exchange/reference/authentication w sekcji “Example authorization headers and generation examples:” prosimy wybrać: PHP, NODE luv JAVA i tam będą znajdowały się przykłady :)

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » niedziela, 3 lipca 2022, 15:51

"Procedury KYC i AML mogą być uciążliwe, ale ostatecznie – są bardzo przydatne.
Prawdę mówiąc, użytkownicy giełd krypto, którzy przestrzegają ich, czują się bardziej bezpieczni, niż ci, którzy nie zdają sobie sprawy z polityki ich firmy. 🔒
Wynika to z tego, że są pewni, że ryzyko zostania ofiarą kradzieży tożsamości jest znacznie mniejsze, a ich giełdy na poważnie biorą kwestie bezpieczeństwa.
W Zondzie, mamy obsługę klienta dedykowaną wsparciu naszych użytkowników w procesach KYC i innych, wymaganych przez politykę regulacji. 🤝
Zespół pracuje codziennie, 14 godzin dziennie, każdego dnia tygodnia." -Zonda
Podając swoje dane firmie zmniejsza się ryzyko kradzieży tożsamości bardziej niż nie podając tych danych w ogóle? :D
Z kogo wy chcecie debili zrobić? Czy ja coś źle zrozumiałem w tym co napisali?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » niedziela, 3 lipca 2022, 16:50

Procedury KYC i AML mogą być uciążliwe, ale ostatecznie – są bardzo przydatne.
Yyy, do czego?
Prawdę mówiąc, użytkownicy giełd krypto, którzy przestrzegają ich, czują się bardziej bezpieczni, niż ci, którzy nie zdają sobie sprawy z polityki ich firmy.
Natomiast użytkownicy zdecentralizowanych giełd czują się jeszcze bezpieczniej, zwłaszcza gdy wiedzą, jak to wszystko działa i gdy nie wisi nad nimi ryzyko blokady środków.
Wynika to z tego, że są pewni, że ryzyko zostania ofiarą kradzieży tożsamości jest znacznie mniejsze, a ich giełdy na poważnie biorą kwestie bezpieczeństwa.
Można to ryzyko zmniejszyć jeszcze bardziej: wystarczy nie zbierać danych, które nie muszą być zbierane. Jak dotąd, jedyne co ja podawałem gdziekolwiek, to podpis pod transakcją, całą resztę można legalnie ogarnąć bez konieczności pokazywania dowodu, nie mówiąc już o większych uciążliwościach.
Podając swoje dane firmie zmniejsza się ryzyko kradzieży tożsamości bardziej niż nie podając tych danych w ogóle?
Właśnie. Nie ma konieczności zbierania danych, gdy nie przetrzymuje się środków klientów. A nie ma konieczności przetrzymywania środków klientów, gdy przed każdą wpłatą dostarcza się klientom transakcję zamykającą, którą mogą rozgłosić w każdej chwili, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak. Tym bardziej nie ma konieczności przetrzymywania czyichkolwiek środków, jeśli jedynie łączy się kupujących i sprzedających w pary i pobiera prowizję za dostarczanie wygodnej platformy do wymiany P2P.
Czy ja coś źle zrozumiałem w tym co napisali?
Bardzo dobrze zrozumiałeś. To brzmi jak rozpaczliwa prośba w stylu "dajcie nam kasę, spokojnie, będzie dobrze". Każdy racjonalnie myślący człowiek wie, że nie będzie i że skoro da się technicznie zrobić tak, aby nie trzeba było ufać giełdom, to należy podążać w takim kierunku.

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » niedziela, 3 lipca 2022, 16:59

@garlonicon To zajebisty target marketingowy mają jak szukają samych kretynów... w sumie chyba nauczyli się od polskich banków.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » niedziela, 3 lipca 2022, 17:05

w sumie chyba nauczyli się od polskich banków
Tak. Polskie banki: 0.01%. Ostatnio dali mi sześć groszy. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że nie ma sensu trzymać w banku więcej niż jakieś minimum, nawet 1% powyżej 100k brzmi jak jakiś żart, biorąc pod uwagę, ile procentowo zyskałem w krypto (kwotowo na krypto zyskałem i tak więcej niż w banku, nawet mimo tego, że ładuję w krypto tylko to, co mogę stracić do zera, więc o ile procenty są imponujące, o tyle kwoty już niekoniecznie).

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » niedziela, 3 lipca 2022, 17:14

garlonicon pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 16:50Yyy, do czego?

Żeby zielone oko w trójkącie wiedziało kto gdzie, na co i kiedy wydaje aby lepiej zoptymalizować monopol.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » poniedziałek, 4 lipca 2022, 14:08

Dzisiaj cudowna i sprawiedliwa giełda znów chciała mnie zaskoczyć niespodziewaną blokadą środków pod byle pretekstem ale tym razem nie dałem się zaskoczyć bo od 3 dni nic nie wpłacałem. Dziwnym trafem około godziny 11 czyli wtedy kiedy są księgowane pierwsze przelewy dostałem maila o tym, że potrzebują zweryfikować źródło pochodzenia moich dochodów. Nie dalej jak dwa miesiące temu wyskoczyli mi z niespodziewaną weryfikacją i zablokowali środki na prawie 5 dni. Już wtedy mega się wkurzyłem.

Tym razem mówię PASS i nie mam zamiaru przesyłać im żadnych dokumentów. A giełdzie życzę jak najgorzej. Przez te kilka lat działania zamiast sobie korzystać bez stresu to ciągle się martwiłem kiedy ja dostanę blokadę (i spotkało mnie to w sumie 3 razy) oraz czytałem kolejne artykuły na Wykop i w innych mediach gdzie ludzie opisywali utratę swoich pieniędzy poprzez zablokowanie konta, konieczność weryfikacji, która ciągła się w nieskończoność.

Dzisiaj ja doszedłem do tego etapu kiedy mówię DOSYĆ. Nie mam nic do ukrycia a pieniądze jakie pozyskuję do zakupu kryptowalut są z DG. Co rok płacę podatek od sprzedaży kryptowalut. Ale nie zamierzam w takiej formie jak wy bitbay sobie wymyśliliście przekazywać wam swoich prywatnych informacji. Dajecie jako przykład przepisy prawa, KYC i AML ? Ciekawe, że żadna giełda oprócz waszej nie robiła mi nigdy takich problemów i niemiłych niespodzianek.

No cóż, zarobi ktoś inny a nie bitbay.

Nie pozdrawiam i nie polecam nikomu tej giełdy bo nie znacie dnia ani godziny kiedy na Was przyjdzie czas absurdalnej weryfikacji.

EDIT.

Jakby ktoś był ciekaw ile moich pieniędzy przechodziło przez bitbay miesięcznie to było to średnio 30-50 tys. miesięcznie. To tak jakby ktoś sobie myślał, że weryfikacja źródła dochodów mnie dopadła bo nie wiadomo jaka kasa szła przez giełdę. Zarobek ? Z prostego arbitrażu w wolnych chwilach. Żadnego grania na kursach. Tak więc taki jest obraz tego jak bitbay się przypierdziela do szarych klientów a co dopiero do osób co robią obrót powiedzmy 500 tys. zł na miesiąc. Na tej giełdzie nikt nie może czuć się bezpieczny. Nawet osoby, które okazyjnie coś tam wpłacą i grają na kursach.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 5 lipca 2022, 14:44

Jesteśmy giełdą regulowaną, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. W związku z tym giełdę obejmują regulacje jurysdykcji estońskiej.

Nasze działania podejmowane ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI).
Po przekroczeniu kwoty 15 tysięcy Euro należy się spodziewać zapytania o źródło.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 5 lipca 2022, 15:16

Zonda pisze: wtorek, 5 lipca 2022, 14:44Po przekroczeniu kwoty 15 tysięcy Euro należy się spodziewać zapytania o źródło.
Dziennie? Ale tu jest sporo historii ludzi poblokowanych za mniejsze kwoty. Czy może sumarycznie ludzi kosicie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 5 lipca 2022, 16:34

Wspomniane 15 000 EUR jest to suma transakcji w określonym czasie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 5 lipca 2022, 16:52

@Zonda w jakim czasie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 5 lipca 2022, 16:59

Od początku utworzenia konta lub od ostatniej weryfikacji źródła. Aczkolwiek są sytuacje, kiedy mamy wystarczająco dużo informacji o kliencie, aby o to nie pytać przy takiej kwocie, są również sytuacje, iż zapytamy wcześniej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego FAQ, gdzie znajdują się najczęściej zadawane pytania: https://zondaglobal.com/pl/helpdesk/zon ... ry-kyc-aml

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » wtorek, 5 lipca 2022, 20:03

Zonda pisze: wtorek, 5 lipca 2022, 14:44należy się spodziewać zapytania o źródło.
Zonda, wyobraź sobie sytuację w której idziesz do kina z rodziną i kupujesz w kasie bilety na zaplanowany wspólnie kilka dni wcześniej seans...
Jest radosny nastrój, dzieci jedzą popcorn, narasta atmosfera oczekiwania, wspólnie spędzonego czasu i fajnie wydanych pieniędzy...

...Aż tu nagle Zonk!
- Pani w okienku mechanicznym głosem oznajmia:
"Proszę przedstawić źródło pochodzenia Pańskich banknotów za które próbuje Pan nabyć bilety na seans."

Grzecznie pytasz: dlaczego?
Otrzymujesz grzeczną odpowiedź miłej Pani:
"Jesteśmy kinem regulowanym, posiadamy krajową licencję “Provision and promotion of film creativity”. W związku z tym kino obejmują regulacje jurysdykcji krajowej. Nasze działania są podejmowane ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z Krajowej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.1984r. Niemniej jednak przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od XXX do XXXL).

Tymczasem dzieci wciąż ciągną Cię za rękaw w stronę sali kinowej... bilety i banknoty leżą na ladzie... a w oddali milknie już gwar publiczności i przygasa światło... a Ty co? Co robisz?

- Możesz odpowiedzieć mi co w takiej sytuacji robisz?
Zdobędziesz się na jakieś rozwinięcie? :arrow:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » wtorek, 5 lipca 2022, 21:35

Zonda pisze: wtorek, 5 lipca 2022, 14:44Jesteśmy giełdą regulowaną, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. W związku z tym giełdę obejmują regulacje jurysdykcji estońskiej.

Nasze działania podejmowane ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r.
Czy te ustawy i regulacje pozwalają na to aby giełda mogła przekazać dane swoich użytkowników innym obcym firmom?
Czy o tym precedensie nie musi się powiadamiać swoich klientów?
Ile obcych firm współpracujących z giełdą posiada dane klientów giełdy?
Co się dzieje z tymi danymi jeżeli taka obca firma rozwiązuje współpracę z giełdą?

Wiem że nie uzyskam na to odpowiedzi. Pytam o to co kilka miesięcy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » środa, 6 lipca 2022, 05:44

powered pisze: wtorek, 5 lipca 2022, 21:35Czy te ustawy i regulacje pozwalają na to aby giełda mogła przekazać dane swoich użytkowników innym obcym firmom?
Czy o tym precedensie nie musi się powiadamiać swoich klientów?
Ile obcych firm współpracujących z giełdą posiada dane klientów giełdy?
Co się dzieje z tymi danymi jeżeli taka obca firma rozwiązuje współpracę z giełdą?

Wczoraj, coś takiego mi się rzuciło w oczy
https://bitcoin.pl/ebc-mica
Warto przypomnieć, że rynek w Polsce starał się dokonać samoregulacji. W 2016 r. grupa firm (m.in. giełda BitBay) zadeklarowała się, że będzie stosować się do jasno określonych przez siebie zasad
Przez przypadek ktoś chyba napisał prawdę. Sami sobie określają te zasady :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości