Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: aleksandra80 » poniedziałek, 30 maja 2022, 11:56

@tutkarz jaka gielde bys polecil jesli nie bitbay zonda? ktora przetrzyma historie transakcji jak najdluzej?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 30 maja 2022, 13:37

Skontaktować się z nami jest bardzo łatwo. Czas reakcji na wysłaną wiadomość to poniżej 24 godzin, aczkolwiek niektóre sprawy załatwiane są od ręki. Co do komunikacji z działem bezpieczeństwa, czas reakcji może być wydłużony, ponieważ takie sprawy wymagają głębszej analizy, a co za tym idzie czasu. Staramy się rozwiązywać problemy naszych użytkowników bezzwłocznie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Gzresiek » wtorek, 31 maja 2022, 10:26

Witam. Czy ja, dobrze to rozumiem, że LUNA, zdążyła, być wszędzie po 12. USD a teraz 8. A na Zondzie przez ten cały czas po 0.0001xxxx?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » wtorek, 31 maja 2022, 11:59

Gzresiek pisze: wtorek, 31 maja 2022, 10:26Witam. Czy ja, dobrze to rozumiem, że LUNA, zdążyła, być wszędzie po 12. USD a teraz 8. A na Zondzie przez ten cały czas po 0.0001xxxx?
Mylisz nową lunę ze starą luną :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 31 maja 2022, 12:01

@Gzresiek źle rozumiesz, prawdopodobnie na BIEDAGIEŁDZIEBIBEJ jest stara Luna jeszcze nie zmieniona.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Gzresiek » wtorek, 31 maja 2022, 12:11

Aha, aha, to sorry, na TV połączyli i tak to źle zrozumiałem😉

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » piątek, 3 czerwca 2022, 17:01

@Zonda

Po co Wam kolejna (trzecia) weryfikacja użytkownika KYC ? Dwa razy ludzie przechodzili KYC za czasów BitBaya to po co wam kolejne dokumenty jak użytkownicy zweryfikowali się w latach poprzednich ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 3 czerwca 2022, 18:20

@shinya56 Ponieważ w tym roku wyszła 235213424 dyrektywa unii europejskiej oraz 3523542345 poprawka estońskiego prawa, a także zmieniła się waga prezesunia BIEDABIBEJA. CZEGO NIE ROZUMIESZ ?!?!?!?11111

:lol:

Suszek się odnalazł? Czy nadal nie wiadomo czy leży na piasku czy pod piaskiem?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » piątek, 3 czerwca 2022, 18:56

mudol pisze: piątek, 3 czerwca 2022, 18:20Ponieważ w tym roku wyszła 235213424 dyrektywa unii europejskiej oraz 3523542345 poprawka estońskiego prawa

hehee :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 czerwca 2022, 18:58

Każdy użytkownik musi przeprowadzić weryfikację według nowych standardów, co podyktowane jest koniecznością dostosowania się do europejskich procedur AML (V Dyrektywa AML) oraz oczekiwaniami naszych partnerów — operatorów płatności, banków, które również zgodnie z przepisami AML muszą stosować środki bezpieczeństwa finansowego. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada na firmy dodatkowe obowiązki kontrolne. Oznacza to nałożenie dużo większej odpowiedzialności w procesie Know Your Customer (KYC) na instytucje i konieczność zweryfikowania obecnych polityk i mechanizmów AML.

Nie mamy żadnych informacji odnośnie Pana Sylwestra. Mamy nadzieję, że odnajdzie się cały i zdrowy. Przypominamy, że Pan Sylwester nie jest już związany z giełdą od maja 2021 roku.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » piątek, 3 czerwca 2022, 19:47

@Zonda
to kto jest aktualnie właścicielem giełdy? NIE PREZESEM

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 3 czerwca 2022, 21:46

keeper pisze: piątek, 3 czerwca 2022, 19:47@Zonda
to kto jest aktualnie właścicielem giełdy? NIE PREZESEM


Było już wałkowane wielokrotnie. Właścicielem jest tajemniczy inwestor z Ameryki, którego personaliów nie można ujawnić, ponieważ przestał by być wtedy właścicielem. Czego nie rozumiesz? :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » piątek, 3 czerwca 2022, 23:15

Czego nie rozumiesz?
Tego, że jeśli tożsamość właściciela jest owiana taką tajemnicą, jakby sam Satoshi tam siedział, to czemu taki właściciel nie rozumie, że użytkownicy też chcieliby zachować podobny poziom anonimowości, zamiast przechodzenia przez KYC/AML. No a przecież da się to zrobić tak, aby być jedynie platformą do łączenia użytkowników w pary. Wtedy nie trzeba trzymać ich środków, wtedy znika pośrednictwo (oraz niektóre przepisy z tym związane przestają dotyczyć takich przypadków przy przejściu na taki model), no i wtedy transakcje są zabezpieczone kryptografią, a nie autorytetem, zaś wtedy giełda jest jedynie "stroną łączącą ludzi w pary, żeby każdy nie musiał stawiać własnego serwera". Także cóż, technicznie na pewno da się zrobić to lepiej, natomiast praktycznie po prostu albo ludziom się nie chce, albo nie zdają sobie sprawy z tego, że tak się da.

Przykładowo: ofertę można wystawić w postaci transakcji. Na wejściu mamy 50k satoshi, na wyjściu 100k satoshi, sygnatura w postaci SIGHASH_SINGLE|SIGHASH_ANYONECANPAY umożliwia dołożenie nowych wejść i wyjść do takiej transakcji. Po drugiej stronie można zrobić to samo i na skos wykonać wymianę tak, aby przeszła w całości lub wcale, centralnie sterowana strona może na początku stanowić Escrow, zaś później stopniowo dawać coraz więcej niezależności samym użytkownikom.

Inny, lepszy przykład: każdy musi włożyć środki, a następnie je wyjąć. To daje dwie transakcje: otwierającą i zamykającą. Nie ma technicznych przeszkód, aby zamiast scentralizowanej strony z transakcjami bez pokrycia, podawać ludziom transakcje zamykające. Wtedy w razie kłopotów ludzie puszczają transakcje na łańcuchy i każdy bierze to, co jego. Takie Lightning Network aż się prosi o wsparcie po stronie giełd: przecież to jest takie podobne! I tu jest wpłata i wypłata, no a pomiędzy jest bujanie monetami na prawo i lewo w obrębie kanału. Ciągle się dziwię, że giełdy nie idą w to szerzej, przecież skoro scentralizowany model oparty na zaufaniu jest w stanie działać, to model oparty na kryptografii mógłby działać lepiej, bo wymagałby mniejszego zaufania!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » wtorek, 7 czerwca 2022, 14:31

Dzisiaj i mnie spotkala (nie)przyjemnosc powtornej weryfikacji. O ile jestem w stanie zrozumiec zasadnosc tych procedur to juz nie do konca rozumiem, dlaczego wymog powtornej weryfikacji pojawil sie dopiero w momencie kiedy chcialem wyplacic zakupione krypto. Na etapie wplacania PLN jak i rowniez zakupu kryptowaluty wszystko bylo dobrze, jednak w momencie kiedy juz zlecilem wyplate srodkow nagle system postanowil mi to uniemozliwic. Skoro juz wymagacie powtornej weryfikacji to moze warto byloby informac uzytkownika w panelu zanim zacznie przelewac do Was srodki, tak aby uzytkownik mial mozliwosc zastanowienia sie czy na pewno dalej chce korzystac z Waszych uslug. A tak to kasa wplacona i zamrozona na koncie. Na jedyny plus zaliczam fakt, ze po przeslaniu wymaganaych dokumentow konto po okolo 30 minutach zostalo ponownie w pelni zweryfikowane i wplaty/wyplaty srodkow zostaly odblokowane.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1730
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » wtorek, 7 czerwca 2022, 15:00

garlonicon pisze: piątek, 3 czerwca 2022, 23:15Przykładowo: ofertę można wystawić w postaci transakcji. Na wejściu mamy 50k satoshi, na wyjściu 100k satoshi, sygnatura w postaci SIGHASH_SINGLE|SIGHASH_ANYONECANPAY umożliwia dołożenie nowych wejść i wyjść do takiej transakcji. Po drugiej stronie można zrobić to samo i na skos wykonać wymianę tak, aby przeszła w całości lub wcale

Oczywiście i jest takie rozwiązanie testowane 4 miesiąc , eliminując wszystkie bugi . Transkacje obywają się wyłącznie pomiędzy portfelami https://www.moneybutton.com
garlonicon pisze: piątek, 3 czerwca 2022, 23:15Także cóż, technicznie na pewno da się zrobić to lepiej, natomiast praktycznie po prostu albo ludziom się nie chce, albo nie zdają sobie sprawy z tego, że tak się da.

Dało się i działa :arrow: faza beta , a fakt że taki tajemniczy bay wypowiada umowy użytkownikom którzy nie mają ochoty przesyłać 5 pit`ów , zdjęcia na tle dowodu i aktu notarialnego mieszkania tylko potęguje chęć stworzenia dokładnie tego co opisujesz , soon ( Beta testy są na BSV bo fee micro , świetnie się pisze kod i dają pełne wsparcie merytoryczne i techniczne koledzy z https://bitcoinassociation.net :arrow: i kopalnia dała nam tańsze fee bo wiedzą że testujemy płynność https://www.taal.comale będzie więcej crypto ) :arrow: :arrow: :arrow: https://localbitcoinsv.com i mamy statystyki nawet transakcji beta testerów z całego świata :arrow: https://bsvdata.com/applications
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 7 czerwca 2022, 18:13

kotek34 pisze:Dzisiaj i mnie spotkala (nie)przyjemnosc powtornej weryfikacji. O ile jestem w stanie zrozumiec zasadnosc tych procedur to juz nie do konca rozumiem, dlaczego wymog powtornej weryfikacji pojawil sie dopiero w momencie kiedy chcialem wyplacic zakupione krypto. Na etapie wplacania PLN jak i rowniez zakupu kryptowaluty wszystko bylo dobrze, jednak w momencie kiedy juz zlecilem wyplate srodkow nagle system postanowil mi to uniemozliwic. Skoro juz wymagacie powtornej weryfikacji to moze warto byloby informac uzytkownika w panelu zanim zacznie przelewac do Was srodki, tak aby uzytkownik mial mozliwosc zastanowienia sie czy na pewno dalej chce korzystac z Waszych uslug. A tak to kasa wplacona i zamrozona na koncie. Na jedyny plus zaliczam fakt, ze po przeslaniu wymaganaych dokumentow konto po okolo 30 minutach zostalo ponownie w pelni zweryfikowane i wplaty/wyplaty srodkow zostaly odblokowane.
To mniej więcej tak działa: chętnie przygarniemy twoje środki i nie będziemy robić problemów z wpłatą, ale jak chcesz wypłacić to już robisz weryfikację, dzięki temu możemy jeszcze przez jakiś czas (albo na zawsze) obracać twoimi środkami.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 8 czerwca 2022, 13:31

Wymóg ponownej weryfikacji jest sprawdzany indywidualnie i trudno odnieść się do danego przypadku bez szczegółowych informacji czy analizy. Ponowna weryfikacja konta wymagana jest podczas wpłaty, wypłaty czy nawet w momencie, kiedy na koncie nie ma żadnych ruchów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » środa, 8 czerwca 2022, 17:02

Takie info otrzymałem dzisiaj na maila:

Wymagana Aktualizacja KYC
Cześć,

Prosimy, zaktualizuj swoje dane w formularzu: KYC form.

Wypełnienie formularza zajmuje z reguły tylko kilka minut.

Wpłaty i wypłaty walut FIAT i kryptowalut będą niedostępne do czasu pomyślnej weryfikacji. Wynika to z regulacji do przestrzegania których jesteśmy zobligowani przez estońskie Financial Intelligence Unit.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy,
Zespół Zonda


Przynajmniej jasno napisane aby nie robić wpłat, bo leci blokada z automatu.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » czwartek, 9 czerwca 2022, 14:18

Kutalisk pisze: środa, 8 czerwca 2022, 17:02Przynajmniej jasno napisane aby nie robić wpłat, bo leci blokada z automatu.
to jest stwierdzenie w stylu, że uciął tylko nogi a mógł zabić, więc się cieszcie. Zachodnie giełdy mają o niebo wyższy standard, jak zmieniają zasady to umożliwiają użytkownikowi wypłatę środków, jeśli się z nimi nie zgadza. Tutaj wprowadzają sobie zmiany bez uprzedzenia, blokują ci konto i bujaj się z tym. Każdy kto jeszcze korzysta z tego serwisu mocno tego pożałuje, i to nie jest groźba z mojej strony, tylko ostrzeżenie, żeby potem nie było zdziwienia. A piszę to jako osoba, która straciła kasę na bitcurexie i bitmarkecie, dlatego jestem mocno wyczulony na podejrzane zachowania. A żeby było zabawniej, na tych dwóch giełdach miałem dokładnie taką samą kwotę co na bitbay. Przypadek, czy przynoszę pecha giełdom? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9148
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » sobota, 11 czerwca 2022, 20:59

@tutkarz no ciekawe spostrzeżenia. Wygląda na to, że faktycznie Zonda, niegdyś BitBay jest niewypłacalna albo przejęta przez scammer'ów. Mi też zablokowali konto, co prawda aktualnie tylko 5kPLN, ale chciałbym tam znowu móc handlować, bo to było moje jeszcze do niedawna rzetelne okno na crypto. Dziwne, że każą mi się weryfikować ponownie, gdzie jestem od 2015 roku o ile dobrze pamiętam, mają mój dowód, potwierdzony adres zamieszkania, telefon, mail i teraz jeszcze każą mi dodatkowo: ..."Prosimy zatem o załączenie rozliczenia podatku"... I to z kilku lat. Dziwna sprawa. To jest w ogóle zgodne z RODO, żeby tak przechowywali tyle informacji? Zonda bawi się w skarbówkę czy jakiś KAS? Przecież zdaje się mając PIT'y można zalogować się na podatki.gov.pl i mieć dostęp do pełnej historii podatkowej. Jak dla mnie Zonda to jakieś oszustwo i złodziestwo na ten moment. Ja handlując tyle lat jakoś im nie przeszkadzałem robiąc wolumen i dając im zarobić fee na transakcjach, plus wrzucając kasę regularnie podczas bessy na crypto dając im płynność. A teraz mi blokują środki, wg. mnie to jest kradzież i giełda ma mega przewagę nad użytkownikami i ich crypto asset'ami. Wpłacasz i już nie wypłacasz. Osobiście wielki zawód tą giełdą po tylu latach handlowania tam. Jeszcze Suszka porwali lub zabili, może jakieś gagatki pod przymusem kazali przekazać giełdę i go sprzątnęli. Grubo się tam musi dziać. Może warto się skrzyknąć kto tam ma zablokowane środki i pomyśleć nad jakimś pozwem zbiorowym przeciwko Zonda.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość