Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 08:28

@pawel296 widać czegoś nie wiem - jak to zrobiłeś, że wypłaciłeś?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » piątek, 12 lipca 2019, 08:50

@Lais @pawel296 NIe piszcie w jaki sposób na forum bo to zablokują! piszcie na priv:-)

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: vwrafi » piątek, 12 lipca 2019, 09:17

Ja pierniczę, a dopiero co rozważałem pomysł handlu kryptowalutami. Chciałem wejść na bitmarket bo mieli dźwignię, dobrze że nie wszedłem, bo giełda padła. Teraz czytam, że tutaj również robią pod górkę użytkownikom i działają niezgodnie z polskim prawem ( wymagają przesłania skany dowodu osobistego a to jest zabronione ). Rozumiem, że są zarejestrowani na Malcie, ale do tej pory uważałem, że to zło konieczne aby mogli w ogóle działać. Teraz widzę, że to niesie ze sobą również negatywne konsekwencje. W razie co mają nas głęboko gdzieś. Nie będę wpłacał pieniędzy komuś, kto nie jest zarejestrowany w Polsce, gdyż jak widać taka firma/osoba nie szanuje polskiego prawa a w razie problemów nic nie będziemy mogli zrobić. Jak czytam to co piszecie, to dla mnie to też jest coś nie tak, że dopóki ktoś wpłaca pieniądze to jest wiarygodny, jak chce wypłacić, to już wiarygodny nie jest. Jakby mi teraz kazali przy wypłacie wysyłać skany dowodu oraz zdjęcie twarzy, zrobiłbym to, gdyż zależałoby mi na pieniądzach. Ale wiedząc teraz, że mogą odwalać takie akcje, nigdy nie wpłacę tam żadnych pieniędzy, nawet 1zł. Jak dla mnie ta akcja definitywnie skreśla udział w jakiejkolwiek giełdzie na przyszłość ( nie mówiąc już o akcji z bitmarketem ).

Bardzo dobrze, że piszecie czego od was wymagają, przynajmniej nowi ( jak ja ) się na to nie złapią.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 12 lipca 2019, 09:29

MinningClub pisze: piątek, 12 lipca 2019, 07:18Pragnę zauważyć że od 12 lipca nie jest dozwolone przekazywanie skanow dowodu. I w ustawie nie ma wyjątków.
https://www.money.pl/gospodarka/co-z-ks ... 7089a.html
W kolejnych dniach okazało się, że pojawi się kilka wyjątków. Jak pisaliśmy w money.pl, banki i inne instytucje finansowe wręcz będą musiały kserować dokumenty tożsamości, bo podlegają pod przepisy innych ustaw, m.in. tych o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.
Wbrew informacjom podawanym przez media, ustawa nie przewiduje kary za wykonywanie kserokopii dokumentów np. w banku

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » piątek, 12 lipca 2019, 11:31

vwrafi pisze: piątek, 12 lipca 2019, 09:17Ja pierniczę, a dopiero co rozważałem pomysł handlu kryptowalutami.
Zamiast kryptowalut kupuj kontrakty CFD na kryptowaluty. Np. na CMC Markets albo XTB. Masz dźwignię, szorty, PIT-8C (więc się skarbówka nie przyczepi), gwarancje bankowe, nikt się nie włamie na konto ani nie zablokuje przelewów, firma nie zniknie.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » piątek, 12 lipca 2019, 18:13

bl4ck pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 21:37Przecież wykopane waluty sprzedajesz?
https://rozliczkryptowaluty.pl/artykuly ... e-w-2019-r
viewtopic.php?f=79&p=566743#p566743

poczytaj sobie.

Faktycznie. Nie wiem jak to przeoczyłem. Ale widzę, że są różne interpretacje co do kosztów wydobycia. Na szczęście rok 2019 trwa, więc co najwyżej dopłacę podatek na koniec.

A co do weryfikacji, czekam już dobę na ponowne sprawdzenie wniosku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 12 lipca 2019, 18:39

Ponieważ wiemy, że nie wszyscy czytają FB, chcielibyśmy poinformować tutaj bezpośrednio.

Otrzymaliśmy dzisiaj od operatora płatności (Igoria Trade S.A.) informacje o problemach technicznych po jego stronie. W związku z tym w dniu dzisiejszym nie odbyło się księgowanie wpłat fiat (PLN, EUR, USD, GBP) i zostały one zwrócone na konta nadawców. Z uwagi na powstałe utrudnienia, nie zostały wykonane przelewy wychodzące zlecone dzisiaj.

Dostępne są bez zmian wpłaty / wypłaty za pośrednictwem takich metod, jak:
- wpłaty i wypłaty kryptowalut,
- usługę wpłat i wypłat na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Przypominamy, że przelewy oczekujące można w każdej chwili anulować i swobodnie z nich korzystać na giełdzie.

Jeśli użytkownik nie anuluje przelewu, zostanie o wykonany niezwłocznie po usunięciu utrudnień po stronie operatora Igoria Trade S.A.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.
Zapewniamy, że pozostajemy z kontakcie z operatorem płatności. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich zmianach. Wszystkie kanały komunikacji z nami są dostępne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 18:44

BitBay pisze: piątek, 12 lipca 2019, 18:39 Ponieważ wiemy, że nie wszyscy czytają FB, chcielibyśmy poinformować tutaj bezpośrednio.

Otrzymaliśmy dzisiaj od operatora płatności (Igoria Trade S.A.) informacje o problemach technicznych po jego stronie. W związku z tym w dniu dzisiejszym nie odbyło się księgowanie wpłat fiat (PLN, EUR, USD, GBP) i zostały one zwrócone na konta nadawców. Z uwagi na powstałe utrudnienia, nie zostały wykonane przelewy wychodzące zlecone dzisiaj.

Dostępne są bez zmian wpłaty / wypłaty za pośrednictwem takich metod, jak:
- wpłaty i wypłaty kryptowalut,
- usługę wpłat i wypłat na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Przypominamy, że przelewy oczekujące można w każdej chwili anulować i swobodnie z nich korzystać na giełdzie.

Jeśli użytkownik nie anuluje przelewu, zostanie o wykonany niezwłocznie po usunięciu utrudnień po stronie operatora Igoria Trade S.A.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.
Zapewniamy, że pozostajemy z kontakcie z operatorem płatności. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich zmianach. Wszystkie kanały komunikacji z nami są dostępne.


https://www.biznesradar.pl/akcjonariat/IGORIA-TRADE

IQ Partners S.A. 14.78 %

przypadek?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 12 lipca 2019, 19:26

„Problemy techniczne” mówicie? Chyba szykuje się ciekawy weekend...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 19:28

@Czeslaw

podobno sam pan egzaminujący słupy z blockchaina załatwił zamrożenie kont w Igoria Trade z jakas kasą z Bitmarketu, w rewanżu mu "podziękowali" teraz? :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 19:31

g100 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 19:26„Problemy techniczne” mówicie? Chyba szykuje się ciekawy weekend...
"problemy techniczne" to pewnie taka bardziej dostojna nazwa na "zablokowanie kont" Bo jeśli to ich wewnetrze systemy by jebly, to przelewy by sie nie poodbijaly i nie wrocily do nadawcow, co rzekomo nastapilo.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Rumcajs pisze: piątek, 12 lipca 2019, 19:28podobno sam pan egzaminujący słupy z blockchaina załatwił zamrożenie kont w Igoria Trade z jakas kasą z Bitmarketu, w rewanżu mu "podziękowali" teraz? :)
Popatrz ile to osoba "nie powiazana" z bitaby, moze narobic szkody bitbay.. oj Sylwek Sylwek nunu, uwazaj bo to Ciebie kto inny niedlugo wezwie na rozmowe na kanapie.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » piątek, 12 lipca 2019, 19:34

Parę stron wcześniej ktoś wrzucał maila wysłanego do KNF, i GIIF, być może to instytucje zareagowały tak szybko i odcięli Bimbaja od kasy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 19:37

@Jaroslaw

no fakt jeśli dopadli Igoria Trade i zablokowali ich usługi to automatycznie Bimbaj nie ma wypłat fiatowych.

Dodano po 55 sekundach:
Ale stara dobra Poczta Polska działa :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 19:47

A tak jeszcze wracajac na Sylwkową kanapę, to kojarzycie ta sprawe co? 150k zablokowane, bo tak, sprawa juz w sadzie, poszkodowany zdradzil ze nie bylo zadnego nakazu blokady od GIF prokuratury kogokolwiek, cala afere rozkrecil sobie sam z siebie bitbej..

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 102
Rejestracja: 3 lipca 2015
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: SylwesterSuszek » piątek, 12 lipca 2019, 20:04

Mam całkiem inne informacje i to od jedynego właściwego źródła. Bardzo proszę o rozsądek. Nie zablokowałbym komuś 150.000 bez podstawy prawnej biorąc pozycje BB i to że mnie wszyscy znają . Biznes znacie zarabia na prowizji. Na tym przykładzie jeszcze musiałem dołożyć 4 zl pewnie że nie dużo ale jednak przelew do instytucji państwowych też kosztuje .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:07

SylwesterSuszek pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:02Mam całkiem inne informacje i to od jedynego właściwego źródła
A moje źródło które jest poszkodowanym, ma jednak informacje takie jak zacytowałem.
SylwesterSuszek pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:02Nie zablokowałbym komuś 150.000 bez podstawy prawnej
Ale broń boże nie nikt nie mówił że to Ty własnoręcznie zrobiłeś, w końcu wtedy byłeś już osobą "nie powiązaną" z bitbay, która od tak sobie z ulicy, wzywała na przesłuchania z blokczejna.

Będzie wyrok, to sobie wszyscy zobaczymy jak było i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ergorg » piątek, 12 lipca 2019, 20:11

Czeslaw pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:07A moje źródło które jest poszkodowanym, ma jednak informacje takie jak zacytowałem.
Może podaj źródło? :>

/e przepraszam, źle przeczytałem, tak czy siak ja mogę równie dobrze pisać, że kogoś znam, taki "dowód" to żaden dowód.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 20:23 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:13

ergorg pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:11 Może podaj źródło? :>
Przecież jest podane poście który zacytowałeś. Informację że bitbay nie miało żadnego nakazu, przekazał sam poszkodowany w tej sprawie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » piątek, 12 lipca 2019, 20:14

@Czeslaw a ten od 150k nie byl slupem przypadkiem?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 102
Rejestracja: 3 lipca 2015
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: SylwesterSuszek » piątek, 12 lipca 2019, 20:19

no to jak mam status świadka to skąd ma takie informacje :) , Dobra szkoda czasu jak kiedys kiedys dojdzie do sprawy w sadzie sam puszcze to live :) Jak był u mnie to teczkę z dowodami miałem taka że spokojnie mogłem siedzieć na swoich miejscu. Miło było sie tu pokazać ale uciekam do innych obowiązków oczywiście zostawiam wam ludzi z BB ale na te tematy odpisywać nie będą :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości