Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » piątek, 15 lutego 2019, 12:47

@prap0n trzeba jakoś się wygrzebać z tego łajna co śmierdzi :D
Dziwna ta cała sprawa, po co te wszystkie pytania zadawał @Bitbay zamiast po prostu zweryfikować tożsamość i dziękuję? Trochę to wygląda jak z Urzędem skarbowym - zawsze znajdzie się jakiś haczyk na podatnika a w tym przypadku pytanie z blockchaina na które nie zna się odpowiedzi :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 15 lutego 2019, 12:57

@blink Ale tu nie chodziło tylko o weryfikację tożsamości ale też skąd te środki są (?)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » piątek, 15 lutego 2019, 12:59

@mudol

Jak nie chodzilo o weryfikacje tozsamosci. Poczytaj sobie co pisal BB w poprzednim watku 2 tyg temu na wykopie. Ma przyjechac i sie zweryfikowac i zwrocimy srodki.

Problem zaczal sie od tego ze nie mogli go zweryfikowac nawet po wideo rozmowie. Zrodlo srodkow to teraz nowe uzasadnienie BB. Nie wiem co bedzie za 2 tyg.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » piątek, 15 lutego 2019, 13:11

mudol pisze: piątek, 15 lutego 2019, 12:57 @blink Ale tu nie chodziło tylko o weryfikację tożsamości ale też skąd te środki są (?)
Jakie wobec tego wyjaśnienie będzie zadowalało @Bitbay co źródła środków jeśli np. wpłaciłem 10-20tys. zł a wypłacam 1mln? Jak wam powiem że tradowalem (na innej giełdzie) i holdowałem to wystarczy? :D

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 15 lutego 2019, 13:16

Wiecie co mnie najbardziej bawi w tej sprawie? Iż koleś nie zdaje sobie sprawy iż:
1. Kasy i tak nie odzyska
2. Toczy się przeciw niemu sprawa i dostanie kilka zarzutów (pranie kasy, za słupa, próba wyłudzenia itp) - Koleś po tym będzie się długo zbierał z ziemi
3. Po tym bitbay wytoczy mu proces cywilnoprawny za zniesławienie.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 15 lutego 2019, 13:21

@blink najlepiej mówić, że źródłem środków jest prostytucja ;) A co mi tam, dla pana S.S stawka razy dziesięć jeśli chce osobiście sprawdzić czy to prawda :p

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Macbak2 » piątek, 15 lutego 2019, 13:37

Jeżeli gościu, weryfikował się na jakieś lewe dane, to niech się teraz nie dziwi, że ma problemy z wypłatą środków.
Teraz, żeby go zweryfikować, to nie wystarczy sam przyjazd i pokazanie dowodu osobistego, tylko musi udowodnić, że to jego konto.
Dlatego nie wiem, dlaczego niektórzy się tu dziwią, że gość dostał serię pytań. Wiadomo było, że dostanie, bo innej możliwości weryfikacji go nie ma.
Jeżeli to jego konto, to nie powinno mu sprawiać problemu, odpowiedzenie na te pytania, niech współpracuje i odzyska środki.
I niech nie ma pretensji do @BitBay, tylko niech się cieszy, że firma nie oddaje z łatwością środków byle frajerom, którzy podszywają się pod innych.
Nikt z nas by nie chciał, żeby Jakiś Franek wypłacił sobie nasze pieniądze, tylko dlatego, że @BitBay mu uwierzy na słowo, że to jego.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » piątek, 15 lutego 2019, 13:49

tylko kłopot w tym, że jak rozumiem weryfikował się na swoje dane, które zgadzają się z dowodem osobistym, który osobiście pokazał w siedzibie BB

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lutego 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hans2019 » piątek, 15 lutego 2019, 13:54

rav3n_pl pisze: piątek, 15 lutego 2019, 10:13Przecież nawet to nie ta sama osoba była w Bitbay i pisze posty jako trojekxx7 xDDD
To jest potwierdzone? Jeśli to prawda i trojekxx7 nie chce się ujawnić to sprawa musi być gruba.

Ps. Witam, czytam forum od dawna, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i to mój pierwszy post tutaj. Pozdro.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Marszałek » piątek, 15 lutego 2019, 13:54

To jakieś szaleństwo. Koleś zweryfikował konto, weryfikacja poprawna, gość przyjechał do siedziby, dane się zgadzały. Mówił wyraźnie że jest początkujący, a dostał serię pytań o dane które wprowadzał kilka miesięcy temu oraz o blockchain. Omijać tę śmieszną giełdę z daleka. Gość przyjechał a wymyślili na miejscu inny powód blokady. Dajcie spokój, gdyby tu nie chodziło o duże pieniądze zaśmiałbym się.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Marszałek » piątek, 15 lutego 2019, 14:00

Jeszcze szopka z NDA, koleś nie może nic mówić, nie może się publicznie bronić a sami opowiadają o rozmowie. Zaraz się okaże że zażądają od niego 250 koła bo w ogóle się broni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 15 lutego 2019, 14:04

Obojętnie gdzie leży prawda w tej sprawie (osobiście podzielam zdaniem @prap0n 'a najbardziej), każdy kto siedzi na BB niech przemyśli to dobrze. Kłamanie o 800,000 aktywnych userów, lubienie się właściciela z piramidziarzami, obecność coina piramidziarzy pt. FTO na giełdzie, co jakiś czas sprawy tego typu jak teraz... Nie chcę chwalić konkurencji, ale jakoś druga z największych giełd polskich (Bitmarket) nie ma tego typu spraw za często (a większości wymienionych nigdy).

Bitbay śmierdział i śmierdzi. To jest prywatna opinia. Wiem, że 800,000 aktywnych użytkowników ma pewnie odmienną. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 15 lutego 2019, 14:12

blink pisze: piątek, 15 lutego 2019, 13:11 Jakie wobec tego wyjaśnienie będzie zadowalało @Bitbay co źródła środków jeśli np. wpłaciłem 10-20tys. zł a wypłacam 1mln? Jak wam powiem że tradowalem (na innej giełdzie) i holdowałem to wystarczy? :D
Tzn, jeśli o mnie chodzi i by chodziło o takie pieniądze, to nie widziałbym żadnego problemu aby pokazać historię zakupów/sprzedaży/trzymania na giełdzie, no chyba, że ten człowiek dostał od bezdomnego jak Tadziu to nie mam pytań;)

Druga sprawa, widzicie jak działa @bitbay, jak chcecie z innej giełdy przelać coiny na bitbay i wypłacić w zł na swoje konto to możecie się tego nie doczekać, więc pamiętajcie o tym planując "realizację zysków".

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » piątek, 15 lutego 2019, 14:45

Nie mam sentymentu ani dla jednej ani dla drugiej strony, ale ciekawią mnie pewne fakty i tzw. sposób zachowania BB w tej kwestii.
Proszę mnie poprawić, jeśli gdzieś coś przekręciłem - jeśli tak się zdarzyło, nie jest to celowe z mojej strony, piszę z pamięci (a to rzecz ulotna, przynajmniej mój RAM), nie mam czasu na grzebanie po historii i po kilku stronach.

1. Jeśli dobrze kojarzę, środki zostały zablokowane "juzerowi" (tak, piję do filmiku) nie teraz, tylko 1,5 albo 2 albo coś koło tego miesięcy temu.
2. Jeśli dobrze kojarzę, na FB CEO firmy wzywa juzera do stawienia się w celu weryfikacji osobistej i obiecuje odblokować środki po poprawnej weryfikacji. Wydaje mi się (ale mogę się mylić) że w tym poście CEO na FB było napisane, że po weryfikacji tożsamości (nie po 18 pytaniach) środki zostaną odblokowane.
3. Jeśli dobrze kojarzę SS nie nie jest już CEO BB. Chyba że jest. Chyba że mylę którąś spółkę córkę i może SS jest jednak CEO którejś spółki córki.
3b. Jeśli jednak nie jest (pacz 3), to dlaczego jest stroną w sporze między spółką a juzerem? W sensie jak to wygląda prawnie, gdy były prezes firmy przychodzi do firmy, do której nie ma prawa przychodzić i nie może w niej nic zrobić formalnie i prawnie?
3c. Chyba że jednak jest, to wtedy pytania 3b nie było...
3d. W filmie jednak cały czas padają "udowodnienie MI", "my", "nasz regulamin", "nasza giełda", "chcieliśMY". Hmm.
4. "Oficjalne oświadczenia" są publikowane na Wykopie/Facebooku/YouTubie zamiast na oficjalnej stronie giełdy https://bitbay.net/pl/aktualnosci. Okaaaaaaaaayyyy, pewnie takie są wymogi "kej łaj ci", nie znam się.
5. W filmie YT ok. 2:25 pada stwierdzenie, że "nie ma możliwości abyśMY dokonali wypłaty tego juzera". Z tego wnioskuję (ale mogę się mylić), że taka możliwość (wypłaty tego juzera - swoją drogą ciekawe jest to, jak się wypłaca juzera, muszę kiedyś spróbować), byłaby, GDYBY juzer odpowiedział poprawnie na pytania?
6. Jednakże, gdzieś na Wykopie przewija się insynuacja, że cała sprawa jest zgłoszona do odpowiednich służb (policja? prokuratura? odpowiednik US/KNF?).
6a. Jeśli jest zgłoszona już od dawna, tzn. od samego początku tej sprawy, dlaczego CEO Schrödingera zaprasza juzera w celu weryfikacji i po jej pozytywnym rezultacie dopuszcza możliwość wypłacenia środków - co, jak mi się wydaje, nie jest możliwe, jeśli sprawa byłaby zgłoszona do odpowiednich służb, bo wtedy BB nie ma fizycznej możliwości tknięcia tych środków - czy się mylę?
6b. Jeśli nie jest zgłoszona od dawna, a dopiero niedawno, to co się działo przez ostatnie 1,5 lub 2 lub coś-koło-tego miesiące?
7. O ile czegoś nie przegapiłem (a mogłem, bo nie śledzę na bieżąco vikopów, FB i Tinderów), to juzer nigdy nie oskarżał ani CEO ani BB o kradzież. Chyba, że gdzieś oskarżył, to przepraszam.

Jeśli nie pokręciłem czegoś tutaj mocno, to jak dla mnie osobiście, (podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię), jest to PR-owy strzał w krocze dla firmy BB.

Coś jeszcze chciałem napisać, ale zapomniałem. Za dużo kortyzolu.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » piątek, 15 lutego 2019, 14:52

BitBay pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 08:58
Bit-els pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 15:32@BitBay 50 potwierdzeń dla dasha?? Czy Wy jesteście normalni? Jakie uzasadnienie?

DASH niestety jest siecią ze stosunkowo małą mocą obliczeniową
Dash ma Hashrate 10x razy większy niż LTC , Dash-2PH/s, Ltc 200TH/s.
Więc jak to ma małą moc?
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... -dash.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » piątek, 15 lutego 2019, 14:54

Wymazywanie pisze: piątek, 15 lutego 2019, 14:04 Obojętnie gdzie leży prawda w tej sprawie (osobiście podzielam zdaniem @prap0n 'a najbardziej), każdy kto siedzi na BB niech przemyśli to dobrze. Kłamanie o 800,000 aktywnych userów, lubienie się właściciela z piramidziarzami, obecność coina piramidziarzy pt. FTO na giełdzie, co jakiś czas sprawy tego typu jak teraz... Nie chcę chwalić konkurencji, ale jakoś druga z największych giełd polskich (Bitmarket) nie ma tego typu spraw za często (a większości wymienionych nigdy).

Bitbay śmierdział i śmierdzi. To jest prywatna opinia. Wiem, że 800,000 aktywnych użytkowników ma pewnie odmienną. ;)
W pełni się zgadzam. Niestety nie mam już repek.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 15 lutego 2019, 15:08

Wymazywanie pisze:Obojętnie gdzie leży prawda w tej sprawie (osobiście podzielam zdaniem @prap0n 'a najbardziej), każdy kto siedzi na BB niech przemyśli to dobrze. Kłamanie o 800,000 aktywnych userów, lubienie się właściciela z piramidziarzami, obecność coina piramidziarzy pt. FTO na giełdzie, co jakiś czas sprawy tego typu jak teraz... Nie chcę chwalić konkurencji, ale jakoś druga z największych giełd polskich (Bitmarket) nie ma tego typu spraw za często (a większości wymienionych nigdy).

Bitbay śmierdział i śmierdzi. To jest prywatna opinia. Wiem, że 800,000 aktywnych użytkowników ma pewnie odmienną. ;)

Mnie najbardziej śmieszy w tej całej akcji hipokryzja BitBaya na przestrzeni lat.
Gdy inne giełdy od początku miały jako takie KYC i AML tak BitBay swego czasu chwalił się, że jest jedyną giełdą, gdzie można handlować bez weryfikacji.
Później na BB było bez weryfikacji do 15k PLN - wtedy też piramidziarze naganiali na to żeby używać BB do kupna Bitcoinów a później przelewania ich na DAS/FTO.

A teraz blokują środki no bo sobie przez te lata narobili pewnie klientów, którzy mogą mieć coś za uszami. Skoro od początku były styczności z fiatami to trzeba było weryfikować klientów, a tu mamy mega zmiany z giełdy dopiero wtedy gdy się coś pali.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 15 lutego 2019, 15:09

Może ten użytkownik był tylko mułem. Zobaczcie nowy proceder przestępców z wykorzystaniem mułów, Bitbay, blika lub BTC: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/fa ... ych-mulow/
Giełdy lekko nie mają a przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby (a było już ich trochę) na pranie środków z okradzionych kont bankowych. Nie dziwcie się, że potem weryfikacja i zachowanie giełd graniczy z paranoją.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » piątek, 15 lutego 2019, 15:19

@bitmar moim skromnym zdaniem:
- gość, który pojechał na spotkanie był słupem - stąd kompletny brak wiedzy na temat całego procederu
- gość, który pisał tutaj na forum i na wykopie jest właściwą osobą odpowiedzialną za proceder

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 15 lutego 2019, 15:30

moratar pisze: piątek, 15 lutego 2019, 14:52Dash ma Hashrate 10x razy większy niż LTC , Dash-2PH/s, Ltc 200TH/s
Inne algorytmy DASH-x11 LTC-scrypt.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości