Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » czwartek, 19 lutego 2015, 09:36

To ja po raz kolejny zapytam kiedy zaczna dzialc wyplaty usd na okpay. Moja wisi od 22 stycznia!
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 4 marca 2015, 09:55

Serdecznie zapraszamy na I Forum Prawa Mediów Elektronicznych, które odbędzie się 26 marca 2015 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydarzenie to jest Ogólnopolską Konferencją Naukową o charakterze niekomercyjnym, organizowaną przez naukowców oraz przedstawicieli praktyki zainteresowanych prawem mediów elektronicznych. Tematyką forum będą płatności elektroniczne dokonywane przy użyciu walut cyfrowych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na stronie Forum: http://www.wpiaus.pl/forumpme/
Partnerem wydarzenia jest BitBay.

Do zobaczenia we Wrocławiu!
Pozdrawiamy zespół BitBay

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: big_digger » środa, 4 marca 2015, 21:18

BID na prawie 1k BTC gruba ryba ?
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 9 marca 2015, 14:04

domator pisze:To ja po raz kolejny zapytam kiedy zaczna dzialc wyplaty usd na okpay. Moja wisi od 22 stycznia!
Bardzo przepraszamy za ostatnie utrudnienia i informujemy, że wypłaty USD na konta OKPay już działają.

Pozdrawiamy
Zespół BitBay

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 17 marca 2015, 11:25

Nowość na naszej giełdzie! Operator płatności CashBill umożliwił wykonywanie płatności e-przelewem (pay by link). Dzięki ekspresowej wpłacie środki dostępne są na koncie użytkownika BitBay natychmiast pod zleceniu wykonania przelewu. Opłata od tej usługi wynosi 2% kwoty przelewu.

Pozdrawiamy i zapraszamy do wypróbowania nowej usługi.
Zespół BitBay

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 25 marca 2015, 09:49

Z okazji rocznicy działalności naszej giełdy chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na wyjątkowe wydarzenie.

Już 11 kwietnia o godzinie 17:00 w naszym biurze w Katowicach odbędą się Urodziny BitBay! Szczegóły tego wydarzenia na stronie: http://ow.ly/KAxQx.

Zapraszamy serdecznie i pozdrawiamy
Zespół BitBay

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wizardking76 » wtorek, 31 marca 2015, 20:37

a wypłaty,wpłaty usd jak długo idą ? idą przez usa ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 1 kwietnia 2015, 09:18

wizardking76 pisze:a wypłaty,wpłaty usd jak długo idą ? idą przez usa ?
W przypadku wpłat USD dostępne są wpłaty przelewem zwykłym oraz poprzez operatora OKPay. Przelewy zwykłe księgowane są w ciągu 2 roboczych, przez OKPay w ciągu 1 dnia roboczego. Natomiast wypłaty USD realizowane są przez OKPay, a środki księgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: meetom » środa, 1 kwietnia 2015, 16:28

Jak można w jakimś sensownym czasie uzyskać dostęp do swoich własnych środków?
Zleciłem przelew wczoraj, dziś wciąż w statusie "Oczekuje". Konsultant polecił wypłatę ekspresową (BlueCash). 10 zł? Trudno, jakoś przełknę.
Anulowałem wypłatę, zlecam przelew ekspresowy i co?

Kod: Zaznacz cały

Błąd Api Bluechash. Wypłaty ekspresowe niemożliwe. Przepraszamy za utrudnienia.
Konsultant powiedział, że ma nadzieje, że do końca tygodnia naprawią. Że jedyna opcja to przelew zwykły. Tylko, że zanim wyjdzie wypłata miną 2 dni robocze. Liczone od nowa!
Kiedyś wypłaty były realizowane 3 razy dziennie. Super sprawa. Szczególnie, że w wiadomo jak to w "świecie bitcoinów" się czasem sytuacja potrafi bardzo dynamicznie zmieniać.
Teraz, chcąc we wtorek mieć dostęp do swoich środków, muszę poczekać do piątku (albo nawet poniedziałku przyszłego tygodnia, bo jeszcze poprawka na elixir).

Ja rozumiem, że pewnie chcecie sobie coś tam przez te 2 dni zarobić na oprocentowaniu środków, ale dlaczego naszym kosztem? :(

Panowie, kurcze, mamy 2015 rok. Trochę obciach, że użytkownik, który chce wypłacić pieniądze musi na nie czekać od kilku dni do nawet tygodnia (w pesymistycznej wersji)!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wizardking76 » środa, 1 kwietnia 2015, 23:07

szczególnie nie rozumiem tego długiego księgowania wpłat.... sam przelew USD idzie z 2 dni, do tego jeszcze te 2 dni księgowania....

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 2 kwietnia 2015, 11:43

meetom pisze:Jak można w jakimś sensownym czasie uzyskać dostęp do swoich własnych środków?
Zleciłem przelew wczoraj, dziś wciąż w statusie "Oczekuje". Konsultant polecił wypłatę ekspresową (BlueCash). 10 zł? Trudno, jakoś przełknę.
Anulowałem wypłatę, zlecam przelew ekspresowy i co?

Kod: Zaznacz cały

Błąd Api Bluechash. Wypłaty ekspresowe niemożliwe. Przepraszamy za utrudnienia.
Konsultant powiedział, że ma nadzieje, że do końca tygodnia naprawią. Że jedyna opcja to przelew zwykły. Tylko, że zanim wyjdzie wypłata miną 2 dni robocze. Liczone od nowa!
Kiedyś wypłaty były realizowane 3 razy dziennie. Super sprawa. Szczególnie, że w wiadomo jak to w "świecie bitcoinów" się czasem sytuacja potrafi bardzo dynamicznie zmieniać.
Teraz, chcąc we wtorek mieć dostęp do swoich środków, muszę poczekać do piątku (albo nawet poniedziałku przyszłego tygodnia, bo jeszcze poprawka na elixir).

Ja rozumiem, że pewnie chcecie sobie coś tam przez te 2 dni zarobić na oprocentowaniu środków, ale dlaczego naszym kosztem? :(

Panowie, kurcze, mamy 2015 rok. Trochę obciach, że użytkownik, który chce wypłacić pieniądze musi na nie czekać od kilku dni do nawet tygodnia (w pesymistycznej wersji)!

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wraz z rozwojem giełdy, oraz co za tym idzie rosnącą liczbą zlecanych wypłat, ze względów bezpieczeństwa przelewy są automatycznie umieszczane w kolejce do wypłat. Maksymalny czas realizacji wypłaty przelewem zwykłym wynosi w związku z tym 2 dni robocze. Prowadzimy prace nad usprawnieniem tego procesu, aby trwale zwiększyć komfort korzystania z naszej platformy.

Zapewniamy, że czas oczekiwania na przelew nie jest w żaden sposób związany z chęcią wzbogacenia się na środkach powierzonych nam przez naszych użytkowników. W pełni doceniamy zaufanie, jakim nas Państwo obdarzacie. Nasze działania zorientowane są na zwiększanie bezpieczeństwa korzystania z giełdy oraz szybkości transakcji.

W dniu jutrzejszym wypłaty ekspresowe zostaną ponownie włączone, więc zlecając przelew ekspresowy, środki otrzyma Pan jutro.

Pozdrawiam serdecznie
Zespół BitBay‏

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 2 kwietnia 2015, 11:43

wizardking76 pisze:szczególnie nie rozumiem tego długiego księgowania wpłat.... sam przelew USD idzie z 2 dni, do tego jeszcze te 2 dni księgowania....
Już wyjaśniamy. Czas księgowania wpłaty USD przez nasz bank trwa maksymalnie 2 dni robocze. Jednak środki dopisywane są konta użytkownika niezwłocznie po tym, jak bank zaksięguje wpłatę. Stąd maksymalny czas oczekiwania na pojawienie się wpłaty użytkownika na jego koncie BitBay wynosi maksymalnie 2 dni robocze od momentu wysłania przelewu.

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół BitBay

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwietnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eccaon » piątek, 3 kwietnia 2015, 11:55

te wypłaty ekspresowe to wycofajcie bo nigdy nie działają, nie ma naawet informacji na stronie, że coś zje.aliście i jak ktoś chce mieć pieniądze w normalnym trybie to może zapomnieć. kto wypłaca pieniądze 2 dni robocze +elixir?!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 kwietnia 2015, 14:42

eccaon pisze:te wypłaty ekspresowe to wycofajcie bo nigdy nie działają, nie ma naawet informacji na stronie, że coś zje.aliście i jak ktoś chce mieć pieniądze w normalnym trybie to może zapomnieć. kto wypłaca pieniądze 2 dni robocze +elixir?!
Informujemy, że problem techniczny został rozwiązany i wypłaty ekspresowe zostały przywrócone. Bardzo przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. Obiecujemy, że jeśli pojawi się w przyszłości podobna awaria, co mamy nadzieję nie nastąpi, poinformujemy o problemie poprzez zamieszczenie komunikatu na naszej stronie.

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół BitBay

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: meetom » piątek, 3 kwietnia 2015, 14:44

Już niejednokrotnie byłem przepraszany za problemy z wypłatami. Ja rozumiem, że testujecie różne rozwiązania na userach, ale kurcze.. Wiedzcie, że taki obszar jak dostęp do własnych pieniędzy to bardzo czuły temat :)
Ale to, że Wasz konsultant mi sam polecił rezygnację z przelewu klasycznego na rzecz ekspresowego, tylko po to, żeby po kilku minutach się okazało, że ekspresowe nie działają i muszę od nowa czekać na zwykły - to było przegięcie!
Jeszcze jak się okaże, że pieniądze dziś nie dojdą, to - biorąc pod uwagę święta po drodze - wyjdzie, że wypłata pieniędzy trwa u Was tydzień (bo zakładam, że do wtorku już w końcu dotrą..).
Wiem, brzmi nieprawdopodobnie - szczególnie, jeżeli mowa o giełdzie, która chce jakoś dogonić konkurencję ;-)

edit (w związku z powyższą odpowiedzią):
Jak rozumiem, jeżeli środki nie dotrą dziś, to mogę spokojnie anulować przelew i zlecić (np. jutro) wypłatę ekspresową, tak? A jak się znowu nie uda (póki co szansa 9/10, że tak będzie) to znowu mogę sobie dodać kolejne 2 dni robocze? ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 kwietnia 2015, 15:32

meetom pisze:Już niejednokrotnie byłem przepraszany za problemy z wypłatami. Ja rozumiem, że testujecie różne rozwiązania na userach, ale kurcze.. Wiedzcie, że taki obszar jak dostęp do własnych pieniędzy to bardzo czuły temat :)
Ale to, że Wasz konsultant mi sam polecił rezygnację z przelewu klasycznego na rzecz ekspresowego, tylko po to, żeby po kilku minutach się okazało, że ekspresowe nie działają i muszę od nowa czekać na zwykły - to było przegięcie!
Jeszcze jak się okaże, że pieniądze dziś nie dojdą, to - biorąc pod uwagę święta po drodze - wyjdzie, że wypłata pieniędzy trwa u Was tydzień (bo zakładam, że do wtorku już w końcu dotrą..).
Wiem, brzmi nieprawdopodobnie - szczególnie, jeżeli mowa o giełdzie, która chce jakoś dogonić konkurencję ;-)

edit (w związku z powyższą odpowiedzią):
Jak rozumiem, jeżeli środki nie dotrą dziś, to mogę spokojnie anulować przelew i zlecić (np. jutro) wypłatę ekspresową, tak? A jak się znowu nie uda (póki co szansa 9/10, że tak będzie) to znowu mogę sobie dodać kolejne 2 dni robocze? ;)
Aby sprostać wymaganiom naszych klientów staramy się wprowadzać rozwiązania, które usprawnią korzystanie z naszej giełdy oraz ułatwią dostęp do środków naszych użytkowników. Z tego powodu wypłaty ekspresowe były czasowo niemożliwe.

Wypłaty przelewami zwykłymi są standardowo zlecane do realizacji w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych, co zawarte jest w naszym regulaminie. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań aby czas ten skrócić.

W Pana przypadku anulowanie wypłaty jest już obecnie niemożliwe, ponieważ została ona w dniu dzisiejszym zlecona do realizacji i jeszcze dzisiaj powinien Pan otrzymać środki na konto.

Pozdrawiamy
zespół BitBay

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwietnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eccaon » piątek, 3 kwietnia 2015, 16:44

oszczędźcie przeprosin już, kto normalny testuje rozwiązania na żywej wersji lub wdraża je bez umiejętności ???
sciagnijcie xampp, potestujcie i dopiero wrzucajcie, ciekawe, ze nie widac zadnych nowosci a co chwile wprowadzacie nowe testy na pieniadzach klientow.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: meetom » piątek, 3 kwietnia 2015, 18:06

@eccaon, nie no - wiadomo, że coś tam testują sobie wcześniej. Sam wiem w praktyce jak to wygląda ;)
@BitBay, środki faktycznie doszły. Uff.. ;) Wyszło niecałe 4 dni. SEPĄ tam i z powrotem byłoby szybciej obrócić :P
Czy planujecie wrócić do w miarę sprawnych przelewów, czy może te 2 dni robocze to feature a nie bug? Bo to trochę wstyd, żeby tak długo trzeba było czekać na wypłatę.. Tylko nie piszcie o bezpieczeństwie, bo przecież skoro jest możliwy przelew natychmiastowy, to teoria się kupy nie trzyma :D A nie wierzę, żebyście dla tych marnych ~5 zł aż tak utrudniali życie klientom..
Wcześniej faktycznie można było otrzymać pieniądze tego samego dnia (więc nie wiem co macie na myśli pisząc o wprowadzaniu usprawnień). Szukam jakiegoś powodu dla którego nie powinienem rezygnować z BitBaya, pomóżcie mi.. :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 kwietnia 2015, 20:50

eccaon pisze:oszczędźcie przeprosin już, kto normalny testuje rozwiązania na żywej wersji lub wdraża je bez umiejętności ???
sciagnijcie xampp, potestujcie i dopiero wrzucajcie, ciekawe, ze nie widac zadnych nowosci a co chwile wprowadzacie nowe testy na pieniadzach klientow.
Większe zmiany są wprowadzane na giełdzie jednocześnie, poprzez wdrażanie poszczególny wersji BitBay. Wprowadzanie każdej z nich jest zawsze poprzedzone kilku miesięcznymi testami.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, problem z wypłatami ekspresowymi nie był błędem po naszej stronie. Obecnie nawiązaliśmy współpracę z nowym operatorem, który będzie zobowiązany do płacenia kar w przypadku błędów uniemożliwiającym użytkownikom dokonanie transakcji. Jego wdrożenie jednak jeszcze chwile nam zajmie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 kwietnia 2015, 21:18

meetom pisze: @BitBay, środki faktycznie doszły. Uff.. ;) Wyszło niecałe 4 dni. SEPĄ tam i z powrotem byłoby szybciej obrócić :P
Czy planujecie wrócić do w miarę sprawnych przelewów, czy może te 2 dni robocze to feature a nie bug? Bo to trochę wstyd, żeby tak długo trzeba było czekać na wypłatę.. Tylko nie piszcie o bezpieczeństwie, bo przecież skoro jest możliwy przelew natychmiastowy, to teoria się kupy nie trzyma :D A nie wierzę, żebyście dla tych marnych ~5 zł aż tak utrudniali życie klientom..
Wcześniej faktycznie można było otrzymać pieniądze tego samego dnia (więc nie wiem co macie na myśli pisząc o wprowadzaniu usprawnień). Szukam jakiegoś powodu dla którego nie powinienem rezygnować z BitBaya, pomóżcie mi.. :)
Zdecydowanie tak, planujemy przyspieszenie wypłat przelewami zwykłymi. Ograniczeniem jest jednak rosnąca liczba zleceń tego typu, a także, mimo wszystko, kwestie bezpieczeństwa. Prosimy zauważyć, że wypłaty ekspresowe posiadają limit dzienny 20 000 PLN na użytkownika. Kwoty na jakie wykonywane są przelewy zwykłe są dużo wyższe niż w przypadku ekspresów.

Jeśli chodzi o usprawnienia. W najbliższym czasie mamy zamiar wprowadzić zupełnie nowe możliwości szybkich, wygodnych wpłat i wypłat, tak aby ułatwić użytkownikom korzystanie z platformy. Obecnie są one w fazie testów. Naszym zdaniem, warto będzie na nie poczekać.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości