Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » wtorek, 5 czerwca 2018, 16:31

Bitbay to jednak jest niepoważna firma, a rzetelne informowanie użytkowników o ważnych sprawach leży u nich i kwiczy (a czasem nawet rechoce).
Otóż dowiedziałam się od znajomego, który przez przypadek dowiedział się o tym od supportu (przez przypadek bo rozmowa była o czym innym), że zwrot prowizji na rynkach usd euro będzie tylko dla tych którzy przeniosą się na Maltę. Od razu ciśnie się oczywiste pytanie - dlaczego ta informacja nie została podana oficjalnie w aktualnościach czy w tym mailu o przenosinach?
Czy użytkownicy nie zasługują na rzetelną informację? No pewnie nie, bo przecież to "tępy tłum", który ma dawać prowizję a nie ją dostawać.
To od razu uruchamia teorie spiskowe - chcą wyrolować niedoinformowanych albo zmusić ich do przenosin lub odwlec zwrot bo taki klient niedoinformowany najpierw się zdziwi, że nie dostał a potem przez jakiś czas będzie dochodził dlaczego nie dostał. W regulaminie nie ma żadnego zapisu o tym, że firma z Malty przejmuje zobowiązania tej z Polski.

Znajomy opieprzył support i niby obiecali, że pojawi się oficjalna informacja o tym "nieważnym" szczególe, który support postanowił zachować dla siebie bo przecież fajnie mieć tajemnice, które znają tylko wtajemniczeni.

Sorry Bitbay, ale za taką obsługą informacyjną (a raczej jej brak) to sama bym was wpisała na czarną listę ostrzeżeń bo tak działają tylko firmy krzaki lub nieudacznicy.
Mogę zrozumieć, że w każdej firmie pojawiają się jakieś błędy, no ale "przeoczenie" tak istotnej informacji w tym całym mailu o różnicach Bitbay Polska/Malta i tym całym bla bla bla jak to teraz będzie fajnie to mi się w głowie nie mieści.
Może przedstawiciel Bitbay zdradzi inne tajemnice, którymi dzieli się support przy kawie a nas nie raczy poinformować. :p

Dopisek:

Dodam jeszcze, że np na wykopie, 6 dni temu przedstawiciel Bitbay pisał, że zwrot prowizji będzie niezależnie od tego czy przeniesie się konto czy nie. (!)
Sprawa jest więc dla mnie bardzo dwuznaczna (albo sami nie wiedzą co chcą robić i stąd ten bałagan albo manipulują ludźmi w celu uzyskania tego przeniesienia konta lub w celu utrudnienia im zwrotu), a ponieważ nie jestem prawnikiem to nie jestem w stanie przewidzieć jakie skutki może mieć zakończenie umowy przed okresem wypowiedzenia (a to dzieje się gdy przenosimy konto) i jak ma się to do zobowiązań firmy w Polsce (bo nigdzie nie ma zapisu, że przechodzą one na firmę z Malty).

Reasumując - nie mam zamiaru nic nigdzie przenosić dopóki nie otrzymam tego zwrotu prowizji, który należy mi się bez względu na to czy się przeniosę czy nie. A może mam kaprys w ogóle zakończyć działanie na tej giełdzie? Wtedy też mi się ten zwrot należy - takie było zobowiązanie i musi być wykonane.
Oczekuję oficjalnego oświadczenia firmy w tej sprawie (czyli naprawienia tego chaosu) i dodania zapisów w regulaminie, które gwarantują moje prawa nabyte (czyli między innymi, że firma z Malty przejmuje zobowiązania firmy z Polski) - wtedy mogę się przenieść bo nie należę do tych, którzy coś podpisują/akceptują w ciemno.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 6 czerwca 2018, 16:22

@Lais,

Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Niestety zaszło nieporozumienie, które chcielibyśmy sprostować.

Potwierdzamy, że prowizje za transakcje na rynkach EUR i USD za okres: od 23.02.2018r. godziny 00:00:00 do 30.05.2018r. godziny: 00:00:00 zostaną zwrócone wszystkim naszym Użytkownikom, którzy handlowani na rynkach EUR i USD w tym okresie, niezależnie czy konto pozostało na BitBay Polska czy zaakceptowane zostało przeniesienie konta na BitBay Malta.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 6 czerwca 2018, 16:40

@BitBay

wiadomo kiedy ruszą wpłaty GAME?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 7 czerwca 2018, 07:24

@BitBay, odniescie sie do wczorajszego komunikatu knf a w szczegolnosci czy po 13 lipca cos sie u was zmieni ? „KNF przypomina w najnowszym komunikacie, że po 13 lipca podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut staną się tzw. instytucjami obowiązanymi. Oznacza to, że zostaną na nie nałożone dodatkowe obowiązki określone w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » czwartek, 7 czerwca 2018, 07:53

Tomasz_Es pisze:@BitBay, odniescie sie do wczorajszego komunikatu knf a w szczegolnosci czy po 13 lipca cos sie u was zmieni ? „KNF przypomina w najnowszym komunikacie, że po 13 lipca podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut staną się tzw. instytucjami obowiązanymi. Oznacza to, że zostaną na nie nałożone dodatkowe obowiązki określone w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.
Dobre pytanie, czy będąc za granicą także jest się instytucją obowiazaną? Nagle Bitfinex też ma być pod polskim prawem, bo na pewno też tam są polscy klienci?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 7 czerwca 2018, 14:24

@Tomasz_Es, @Awesomist,

Nowe regulacje dotyczące polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu są wynikiem wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, zmieniającą rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 648/2012 i uchylającą dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/60/WE oraz dyrektywę Komisji 2006/70/WE (Dz. Urz. UE L 141 z 05.06.2015, str. 73).

W związku z powyższym instytucje obowiązane prowadzące działalność na terenie każdego z krajów Unii Europejskiej, są zobowiązane do ich przestrzegania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » czwartek, 7 czerwca 2018, 16:03

to nie lepiej było się przenieść poza UE?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 7 czerwca 2018, 16:28

adam1226 pisze: to nie lepiej było się przenieść poza UE?
Firmy z UE mogą prowadzić działalność na terenie każdego państwa UE bez obowiązku posiadania tam oddziału, ale z firmami spoza UE chyba nie jest to już możliwe.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 7 czerwca 2018, 17:51

@BitBay, ok natomiast nie odpowiedzieliscie na pytanie, czy w zwiazku z tym cos sie u was zmieni wzgledem uzytkownikow - nowe zasady i procedury ?? Czy to poprostu kolejny przepis do ktorego procedury juz u was obowiazuja ? Zgodnie z zapisem o dodatkowych obowiazkach:

„...Oznacza to, że zostaną na nie nałożone dodatkowe obowiązki określone w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy...”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:14

Pewnie niezweryfikowani obudza sie tego 13 lipca i zaloguja bez możliwości korzystania z konta do czasu weryfikacji.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 8 czerwca 2018, 16:48

@Tomasz_Es,

Procedury związane z polityką AML/CFT już u nas obowiązują, ale w związku z dostosowaniem się do czwartej dyrektywy oraz wejściem w życie nowej ustawy AML/CFT będziemy musieli dokonać pewnych zmian w zakresie tej polityki. Bedziemy Was o tym informować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » piątek, 8 czerwca 2018, 16:56

@BitBay, pewnych zmian tzn. Takich jak napisałem post wyzej?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: house11 » piątek, 8 czerwca 2018, 18:37

Czy bitbay ostatecznie udostępnił dane swoich użytkowników instytucją państwowym? (chodzi o kwestie podatkowe)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 8 czerwca 2018, 19:56

W wywiadzie na YT p. Suszek powiedział że nie udostępnili
house11 pisze:Czy bitbay ostatecznie udostępnił dane swoich użytkowników instytucją państwowym? (chodzi o kwestie podatkowe)
wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk
@BitBay Kiedy zostanie włączony portfel GAME? Większość giełd już zrobiła aktualizację dwa dni temu.
Jeszcze pytanie odnośnie ilości potwierdzeń na LSK, czy musi być ich aż 305? Nie można zejść chociaż o połowę, binance ma 3 potwierdzenia i wszystko jest ok. Poprzednio było 10, bodajże po 130 w blockchainie pokazuje już jako confirmed.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 11:39

@liseklsk, wpłaty i wypłaty GAME są już dostępne.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 11:40

Właśnie korzystam :)Testuje dla was czy wszystko jest ok :)
BitBay pisze:@liseklsk, wpłaty i wypłaty GAME są już dostępne.
wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ishias » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:56

@BitBay Chce zresetowac hasło ale wogole nie przychodzą mi meile od Was. A jak chce się zalogować to mi wyskakuje bład sprawdz swoje połaczenie z internetem i kaplica, cofa z powrotem do logowania.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:21

@BitBay od przeszło tygodnia mam na koncie zablokowane środki (0.27 BTC) i nie jest to spowodowane żadną wypłatą ani zleceniem BID,
zgłaszałem do supportu, na początku odpisywał, teraz już nawet nie odpisuje....

kiedy zostaną te środki odblokowane???

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:51

@Ishias, W przypadku resetowania hasła, po kliknięciu w 'Nie pamiętasz hasła?' należy wpisać swój login na BitBay, nie adres e-mail, jest to często spotykany błąd podczas resetowania hasła. Jeśli nadal nie otrzymasz maila z instrukcją do resetowania hasła prosimy o kontakt.

@keeper, Prosimy o przesłasnie zgłoszenia monitorowanego tutaj - https://bitbay.freshdesk.com/pl/support/tickets/new

Odpowiedzi oczekuj drogą mailową, w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do ponownego kontaktu.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:35

BitBay pisze: @liseklsk, wpłaty i wypłaty GAME są już dostępne.
Ile potwierdzeń jest obecnie wymaganych w przelewach game?według strony 80 potwierdzeń, mój przelew ma już 109 potwierdzeń i od godziny 3:42:31 PM czekam i nie przechodzi. Jeśli zwiększyła się ilość potwierdzeń z sieci to wypadałoby taką informację nanieść na stronie https://bitbay.net/pl/pomoc/wplaty-i-wy ... ia-srodkow
Przelew z Bittrexa idzie już prawie 3 godziny, co jest dość sporym opóźnieniem.
Na Bittrex mam Status Completed Authorized Yes.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości