Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: masonbtc » niedziela, 3 kwietnia 2022, 17:45

@Zonda macie w planach dodanie Zilliqa?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 3 kwietnia 2022, 19:13

@masonbtc Na ten moment nie mamy takich informacji, aczkolwiek Twoja sugestia jest dla nas ważna i została skierowana do odpowiedniego działu naszej firmy. :)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pederico » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 08:13

Witam,

Czy ktos z tutaj obecnych mial sytuacje blokadu srodkow poniewaz Zonda nie zaakceptowala zrodla pochodzenia srodkow finansowych?
Kolejne dokumenty ktore dosylam sa dla Zonda niewystarczajace-oczekuja pelnego wyciagu z rachunku bankowego do dwoch lat wstecz (czy to nie jest przesada? ).
Czy ktos korzystal z pomocy prawnika? Czy ktos odzyskal zablokowane srodki?
Prosze o pomoc

JPF
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JPF » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 10:31

Witam, mam również taki sam problem. Od środy 6.04.22 mam zablokowane możliwości wypłat. Przekazałem już wyciągi bankowe z trzech kont firmowego i prywatnych. Środki są nadal blokowane.
Na giełdzie mamy zablokowane około 100000. Wszystko zaczęło się od zlecenia wypłaty 25000. Proszę o pomoc!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 11:55

Jeśli masz jakiekolwiek pytania w sprawie swojej procedury źródła pochodzenia środków, coś jest niezrozumiałe, napisz do nas na: support@zondaglobal.com. Tam konsultant, który zajmuje się Twoją sprawą rzetelnie odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

JPF
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JPF » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 12:00

Nie ma z Państwem żadnego kontaktu telefonicznego. Piszemy i na platformie zonda i @ do Pani Małgorzaty z Zonda Global <malgorzata@zonda-global.intercom-mail.com>.już od 6.04.22. Od środy dosyłamy kolejne dokumenty bankowe gdzie jasno widać jak przelaliśmy środki oraz jak płacą nam nasi klienci za naszą ciężką pracę. Dla Was to ciągle za mało ??? To jest jakiś absurd że banki i inne instytucje finansowe zakładają nam lokaty i inne produkty i nie mają problemu zwracać nam nasze środki wtedy kiedy ich potrzebujemy a tu pierwsza większa wypłata i jest taki problemem.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pederico » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 12:50

Kontakt z supportem jest jednostrony. Wyslalem dokumenty i znowu, aby doslac to samo i zandego odniesienia sie do tego co zostalo wyslane.
Odpowiedz co kilka dni, zadnego telefonu kontaktowego. Pieniadze leza zablokowane i nic sie nie da zrobic. To jest rozboj w bialy dzien! To sa moje ciezko zarobione pieniadze potwierdzone przelewami wynagordzenia z ostatnich dwoch lat! Co jeszcze Wam potrzeba? Dlaczego to utrudniacie tak!?
Czy ktos sie orientuje jakie kroki nalezy podjac dalej? Czytam regulamin ZONDY i jest tam napisane, ze mozna wypowiedziec umowe w trybie natychmiastowym, ale trzeba doprowadzic saldo do zera:

"3. Niezależnie od trybu rozwiązania umowy Użytkownik może dokonać wypłaty wszystkich środków w walucie FIAT i kryptowalutach zapisanych na portfelach Użytkownika dostępnych na Giełdzie zgodnie z zasadami opisanymi w Regulaminie.

4. Warunkiem niezbędnym do rozwiązania umowy o świadczenie Usług przez Użytkownika jest doprowadzenie przez Użytkownika do sald 0 (zerowych) na każdym z portfeli Użytkownika dostępnych na Giełdzie."

Czyli w tym przypadku jesli nie moge wyplacic swoich srodkow (doprowadzic saldo uzytkownika do 0) to nie spelniam warunku do rozwiazania umowy :)

Nie obejdzie sie bez prawnika niestety.

Pozdrawiam

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 13:44

JPF pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 12:00 Nie ma z Państwem żadnego kontaktu telefonicznego. Piszemy i na platformie zonda i @ do Pani Małgorzaty z Zonda Global <malgorzata@zonda-global.intercom-mail.com>.już od 6.04.22. Od środy dosyłamy kolejne dokumenty bankowe gdzie jasno widać jak przelaliśmy środki oraz jak płacą nam nasi klienci za naszą ciężką pracę. Dla Was to ciągle za mało ??? To jest jakiś absurd że banki i inne instytucje finansowe zakładają nam lokaty i inne produkty i nie mają problemu zwracać nam nasze środki wtedy kiedy ich potrzebujemy a tu pierwsza większa wypłata i jest taki problemem.
Przykro nam, ale nie prowadzimy infolinii a tego typu sprawy muszą być prowadzone drogą elektroniczną.

Otrzymaliśmy informację od konsultanta, iż kontaktował się Pan wcześniej z adresu email, który nie jest przypisany do Pana konta w Zondzie, tym samym wydłużyło to cały proces identyfikacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 15:16

@Pederico @JPF Do adwokata niech im napisze ładne pisemko albo i na policję zgłaszać przywłaszczenie pieniędzy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rubel » piątek, 15 kwietnia 2022, 11:14

Ludzie, sami się prosicie o problemy. Przecież cały wątek jest o tym jak przy większych wypłatach dostaje się bloka i należy dokonać weryfikacji która nie ma końca. Żeby się nie skończyło casem bitmarketa czy chociażby kanadyjskiej quadrigi - film o upadku na netflixie do obejrzenia.
Ewidentnie śmierdzi problemami z płynnością giełdy. Dziwna zmiana właściciela oraz ostatnie zaginięcie Suszka. Jakich argumentów jeszcze wam trzeba żeby omijać to śmierdzące gówno.
Największym żartem była nagroda dla zondy na investcuffsach - tej konferencji dla scammerów i sprzedawców patelni. Większego cyrku dawno nie widziałem.
Albo używajcie giełdy typu coinbase, kraken i rachunek w eur/usd albo są kantory stacjonarne. Własny portfel i bezpośrednia wymiana. Na jaką cholerę trzymać środku u tych cyganów.
Dostałem info od znajomego że chyba tymczasowo zablokowali wypłaty krypto, nie mam u nich konta ale może to ktoś potwierdzić?
Byłem świadkiem upadków mt goxa, btc-e, bitcurexa, bitmarketu, a wiele jeszcze tego typu giełd upadnie. Cytując klasyka od taniej chińszczyzny i reitów na florydzie - myślcie mądrze o swoich pieniądzach.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwietnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TurboFresz » wtorek, 19 kwietnia 2022, 09:52

NIE ODDAJĄ pINIENDZY WALCZE O ZAMKNIENCIE KONTA , ROZUMIECIE NAWET NIE MOGE ZAMKNAC KONTA ,CO MIALO SIE ROWNAĆ ZE ZWROTEM PINIENDZY . JUTRO IDĘ NA POLICJE ,POSTARAM SIE WSZYSTKO OPISAĆ .

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 19 kwietnia 2022, 11:58

rubel pisze: piątek, 15 kwietnia 2022, 11:14 Ludzie, sami się prosicie o problemy. Przecież cały wątek jest o tym jak przy większych wypłatach dostaje się bloka i należy dokonać weryfikacji która nie ma końca. Żeby się nie skończyło casem bitmarketa czy chociażby kanadyjskiej quadrigi - film o upadku na netflixie do obejrzenia.
Ewidentnie śmierdzi problemami z płynnością giełdy. Dziwna zmiana właściciela oraz ostatnie zaginięcie Suszka. Jakich argumentów jeszcze wam trzeba żeby omijać to śmierdzące gówno.
Największym żartem była nagroda dla zondy na investcuffsach - tej konferencji dla scammerów i sprzedawców patelni. Większego cyrku dawno nie widziałem.
Albo używajcie giełdy typu coinbase, kraken i rachunek w eur/usd albo są kantory stacjonarne. Własny portfel i bezpośrednia wymiana. Na jaką cholerę trzymać środku u tych cyganów.
Dostałem info od znajomego że chyba tymczasowo zablokowali wypłaty krypto, nie mam u nich konta ale może to ktoś potwierdzić?
Byłem świadkiem upadków mt goxa, btc-e, bitcurexa, bitmarketu, a wiele jeszcze tego typu giełd upadnie. Cytując klasyka od taniej chińszczyzny i reitów na florydzie - myślcie mądrze o swoich pieniądzach.
Zasady i przepisy dotyczące źródła pochodzenia środków nie uległy zmianie. Kwestia rebrandingu i nowego właściciela ma na celu wejście na nowe rynki i rozwój naszej firmy na arenie międzynarodowej. Prosimy pamiętać, iż wszystkie fundusze są bezpieczne.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » środa, 20 kwietnia 2022, 09:24

Hej Zonda,

Czy możecie już powiedzieć kto jest OBECNYM właścicielem giełdy .

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » środa, 20 kwietnia 2022, 09:30

markkato pisze: środa, 20 kwietnia 2022, 09:24Czy możecie już powiedzieć kto jest OBECNYM właścicielem giełdy .

Daj spokój, nie powiedzą Ci.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-164
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 20 kwietnia 2022, 10:22

markkato pisze: środa, 20 kwietnia 2022, 09:24 Hej Zonda,

Czy możecie już powiedzieć kto jest OBECNYM właścicielem giełdy .
Na chwilę obecną nie możemy jeszcze tego zdradzić, ponieważ jest to jeden z warunków procesu negocjacyjnego i zabezpiecza nas przed działaniem konkurencji. Jak tylko proces ten dobiegnie końca, natychmiast o tym poinformujemy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » środa, 20 kwietnia 2022, 15:26

Ma ktoś pomysł jak usunąć skany przeterminowanego dowodu i maila rejestracyjnego z Zondy wysłanych ok 6 lat temu?
Nie obowiązywało wtedy RODO ani nowsze AML V można np. pokazać że użytkownik nie był świadomy wejścia tych przepisów w przyszłości albo w inny sposób żeby usunąć skany i maila z tej fantastycznej giełdy?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » środa, 20 kwietnia 2022, 15:52

@revo To ten przeterminowany dowod ktory Ci skradziono?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » środa, 20 kwietnia 2022, 16:01

@pael nie wiem jeszcze czy już skradziono czy shakowali bimbeja czy jeszcze nie... komu się sprzedali komu co dali itd.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 22 kwietnia 2022, 13:06

Usunięcie Danych Osobowych następuje z momentem upłynięcia okresu 5 lat liczonych od końca roku, w którym nastąpiło rozwiązanie stosunków gospodarczych z Użytkownikiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » sobota, 23 kwietnia 2022, 15:41

Ja jebię (sorry, musiałem), polecę klasykiem "pokaż mi go no to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię". Mam deja vu chyba sprzed kilku lat.

W bodaj 2019 (leniwy jestem, nie chce mi się sprawdzać) pisałem tu w tym wątku o tym, że ta pseudo giełda już WTEDY śmierdziała. I to śmierdziała dla MNIE, ówcześnie zupełnego nowicjusza w krypto!
Jako świeżak w krypto (wtedy) po kilkutygodniowym okresie korzystania z BB - bo wiadomo, świeżo, prosto, można w PLNach - wyciągnąłem wszystko co tam miałem, przesiadłem się na Binance, Kraken, Bitstamp i inne. I siedzę do dziś.

Od czasu tamtego pożegnania jeszcze hobbystycznie co jakiś czas zaglądałem do wątku i gołym okiem widać było, że jest równia pochyła i coraz gorzej się dzieje w państwie duńskim, a z drugiej strony nadal mnóstwo ludzi się tam pchało mimo tylu czerwonych flag...

W sumie, to coraz mniej się dziwię, że potem widzę posty tego typu i kilkanaście tysięcy komentarzy łykających pelikanów.

EDIT. posta już nie ma, ale chodziło o akcję "mamy kilkaset laptopów z porysowaną matrycą, nie można tego sprzedać, więc rozdajemy, zostaw koment i udostępnij".

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości