Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 11 sierpnia 2017, 14:04

@lukaszpasz - Opóźnienia w księgowaniu wynikają głównie z niestabilności oficjalnych portfeli. Pracujemy już nad tymczasowymi oraz długofalowymi rozwiązaniami tych problemów. Prosimy nie głosić żadnych teorii spiskowych ;)

Jako giełda ponosimy dużo różnych kosztów związanych z kryptowalutami oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa środków. Gwarantujemy, że na fee nie zarabiamy, a staramy się je dobrać w taki sposób, żeby wszystko zbilansować. Obecnie nawet do tego dopłacamy. Nikt nie zgłaszał nam, by przelewy docierały z opóźnieniem, czy u Ciebie pojawia się taki problem?

@lisek - Tak, przełączyliśmy się ponownie na dynamiczne fee kilka dni temu. Czy doświadczasz opóźnienia w otrzymywaniu potwierdzeń do Twoich wypłat? Jeżeli będą występowały jakiekolwiek niedogodności w potwierdzaniu wypłat, to zostanie ponownie włączona opcja stała.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 11 sierpnia 2017, 14:16

BitBay pisze: @lukaszpasz - Opóźnienia w księgowaniu wynikają głównie z niestabilności oficjalnych portfeli. Pracujemy już nad tymczasowymi oraz długofalowymi rozwiązaniami tych problemów. Prosimy nie głosić żadnych teorii spiskowych ;)

Jako giełda ponosimy dużo różnych kosztów związanych z kryptowalutami oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa środków. Gwarantujemy, że na fee nie zarabiamy, a staramy się je dobrać w taki sposób, żeby wszystko zbilansować. Obecnie nawet do tego dopłacamy. Nikt nie zgłaszał nam, by przelewy docierały z opóźnieniem, czy u Ciebie pojawia się taki problem?

@lisek - Tak, przełączyliśmy się ponownie na dynamiczne fee kilka dni temu. Czy doświadczasz opóźnienia w otrzymywaniu potwierdzeń do Twoich wypłat? Jeżeli będą występowały jakiekolwiek niedogodności w potwierdzaniu wypłat, to zostanie ponownie włączona opcja stała.
Dzisiaj dwukrotnie czekałem około godziny na pierwsze potwierdzenie gdy przy fee ustawionym na stałe było to od kilku do 25 minut maksymalnie.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » piątek, 11 sierpnia 2017, 15:40

@BitBay 3 dzień czekam na odpowiedź. Czy z niezweryfikowanego konta uruchomicie w najbliższym czasie (dla mnie najbliższy czas to tydzień) jakąś usługę szybkiej wypłaty pieniędzy? Przypomnę że już nie można wypłacać w bankomatach, od kiedy zlikwidowaliście Hallcash. A wyplaty Bluemedia które działały z niezweryfikowanego konta zablokowaliście juz prawie od miesiąca! Więc póki co nie dajecie żadnej alternatywy na szybką wypłatę dla niezweryfikowanych userów.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 11 sierpnia 2017, 16:14

bumbumroom pisze: od kiedy zlikwidowaliście Hallcash.
To Halcash zakończył działalność.
bumbumroom pisze: wyplaty Bluemedia które działały z niezweryfikowanego konta zablokowaliście juz prawie od miesiąca!
Weryfikacja to wymóg Bluemedia.

Atakujesz nie to miejsce co trzeba - po prostu zweryfikuj konto.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grzem » piątek, 11 sierpnia 2017, 16:27

liseklsk pisze:[post]
Dzisiaj dwukrotnie czekałem około godziny na pierwsze potwierdzenie gdy przy fee ustawionym na stałe było to od kilku do 25 minut maksymalnie.
To jest raczej efekt wzrostu opłat transakcyjnych w sieci Bitcoin ostatnio. Kilka dni temu wyznawcy Segwit ogłaszali jakie to dobro na nas spłynie (bez konkretów, bo pytałem), no to może to są już pierwsze efekty.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » piątek, 11 sierpnia 2017, 17:52

rav3n_pl pisze:
bumbumroom pisze: od kiedy zlikwidowaliście Hallcash.
To Halcash zakończył działalność.
A to ciekawe. Weryfikowałeś tego newsa którego wszystkim wciska bitbay? Jakoś ich strona działa: http://halcash.pl/pl/
Na stronie nie ma żadnej informacji o zakończeniu działalności w PL. W mailu też mi nie potwierdzili że zakończyli działalność, więc?
rav3n_pl pisze:
bumbumroom pisze: wyplaty Bluemedia które działały z niezweryfikowanego konta zablokowaliście juz prawie od miesiąca!
Weryfikacja to wymóg Bluemedia.

Atakujesz nie to miejsce co trzeba - po prostu zweryfikuj konto.
Czytasz co pisałem? Bluemdia działa bez weryfikacji (może mylisz ze skycash), tylko bitbay tą usługę od miesiąca blokuje tłumacząć najpierw zmianą kont do wpłat (co ma wpłata do wypłat) później koniecznością dogłębnego przetestowania czy wszystko działa jak należy, a teraz NOWOŚĆ napisali że nie działa ze względów "biznesowych" czyli już nie "technicznych"?

Atakuję to miesce co trzeba - zweryfikowane konto to mam w PLN. Jakbym chciał zweryfikować to bym to zrobił ale mi się nie chce.
W czym jest problem z puszczeaniem przelewów expresowych? Jes przecież numer konta bankowego odbiorcy w PLN podawany więc można zweryfikować sobie odbiorcę choćby po koncie PLN. Chodzi tylko o czas wypłaty. W bluemedia było szybko, wygodnie i bez weryfikacji.

@BitBay doczekam się prostej odpowiedzi na proste pytanie? Czy w przeciągu tygodnia będzie udostępniona jakaś opcja szybkich wypłat z niezweryfikowanego konta?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 11 sierpnia 2017, 19:02

bumbumroom pisze: Weryfikowałeś tego newsa którego wszystkim wciska bitbay?
Kolego, ŻADNA giełda nie ma wypłat do bankomatów przez Hala bo ich już nie ma. To, że strona działa nic nie znaczy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: vercoff » piątek, 11 sierpnia 2017, 20:47

BitBay pisze: @lukaszpasz - Opóźnienia w księgowaniu wynikają głównie z niestabilności oficjalnych portfeli. Pracujemy już nad tymczasowymi oraz długofalowymi rozwiązaniami tych problemów. Prosimy nie głosić żadnych teorii spiskowych
Ta, jasne, teorie spiskowe, @lukaszpasz - dobrze pisze !!!
Dziwnym trafem inne giełdy nie maja problemów z księgowością ETH, ponadto wasz kantor "https://bitcantor.com/" działa poprawnie i jakoś tam wpłaty ETH działają poprawnie !!!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » piątek, 11 sierpnia 2017, 21:33

vercoff pisze:
BitBay pisze: @lukaszpasz - Opóźnienia w księgowaniu wynikają głównie z niestabilności oficjalnych portfeli. Pracujemy już nad tymczasowymi oraz długofalowymi rozwiązaniami tych problemów. Prosimy nie głosić żadnych teorii spiskowych
Ta, jasne, teorie spiskowe, @lukaszpasz - dobrze pisze !!!
Dziwnym trafem inne giełdy nie maja problemów z księgowością ETH, ponadto wasz kantor "https://bitcantor.com/" działa poprawnie i jakoś tam wpłaty ETH działają poprawnie !!!
Myślę, że nikt ręcznie nie blokowałby moich transakcji o 4.00 nad ranem z marną ilością Etheru. Poza tym zauważ, że problemy z Ethereum już pojawiały się wcześniej gdy ilość transakcji była ogromna i nawet Bittrex w tym samym momencie miał problemy i transakcje u nich pokazywały się dopiero po 100 potwierdzeniach. Sądzę, że sposób w jaki Bitbay księguje Ethereum jest inny i występują z nim problemy. Myślę, że Bitbay'owi zależy na tym aby Ethereum było księgowane jak najszybciej, w końcu ludzie, którzy mają największy ruch kryptowalutami przynoszą największy zysk giełdzie. Sam jestem trochę poirytowany opóźnieniami ale argument o celowym wstrzymywaniu księgowania wydaje mi się nie logiczny. Zresztą gdyby mieli na celu coś zrobić z tym Etherem to widział bym transakcje na swoim blockchainie a on tam po prostu siedzi i sobie czeka. :D

mis
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mis » piątek, 11 sierpnia 2017, 21:57

@BitBay pytam po raz kolejny :) kiedy zostaną włączone wpłaty-wypłaty BCC (BCH) ?

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » sobota, 12 sierpnia 2017, 01:17

rav3n_pl pisze:
bumbumroom pisze: Weryfikowałeś tego newsa którego wszystkim wciska bitbay?
Kolego, ŻADNA giełda nie ma wypłat do bankomatów przez Hala bo ich już nie ma. To, że strona działa nic nie znaczy.
@rav3n_pl Giełda może i ŻADNA ale nie tylko giełdy btc korzystały/korzystają z usług halcash. Napisz do nich maila może Cię oświeci.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BTCanalityk » sobota, 12 sierpnia 2017, 07:49

Dzieci przestańcie płakać że macie opóźnienia w ETH dużo większe giełdy wczoraj miały te problemy to zakończcie ten lament.
Brak możliwości wypłat bez weryfikacji konta ? To sobie zweryfikujcie - płacz bo co ? Bo chcesz ominąć skarbówkę ? Nie ten kraj kolego i tak cię dojadą ;)
Dodam że wczoraj na Trexie były takie opóźnienia w sieci ETH że szok - w sieci miałem 350 potwierdzeń a Trex mi łapał je od zera kiedy uruchomił portfele. To proszę się nie dziwić że na Baju macie opóźnienia...

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » sobota, 12 sierpnia 2017, 12:34

@BitBay, kiedy wraca szybsze księgowanie wpłat BTC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » sobota, 12 sierpnia 2017, 14:54

@tarpan, a ile trzeba teraz potwierdzen ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » sobota, 12 sierpnia 2017, 14:58

@novymivo, 6 potwierdzeń

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 02:20

Czy z wypłatami liska również są problemy?

EDIT: Zrobiłem research, okazuje się, że opóźnienia liska są nie tylko na BitBay ale po 2,5 godz udało się wypłacić także nie wina giełdy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2017, 17:29 przez Znaku510, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: setch » niedziela, 13 sierpnia 2017, 08:58

Dzień dobry,

Mam takie pytanie. Przed podziałem ETH na ETH i ETC (czyli przed forkiem) miałem na giełdzie bitbay.pl 4 ETH. Mam je do teraz i nie ruszałem ich od tamtej pory.

Co mam zrobić żeby teraz mieć zarówno 4 ETH jak i 4 ETC? Czy to możliwe?

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: geronimo78 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:48

BitBay pisze:@franq, Problem polega na tym, w jaki sposób wyliczasz parametr API-Hash. Nie umieściłeś tego fragmentu w swoim kodzie, a ma on tutaj kluczowe znaczenie. W Javie jest kilka sposobów na wygenerowanie hasha sha512, jak można zauważyć w dokumentacji API u nas jest to HMAC.

Pod poniższym linkiem znajduje się obsługa Twojego kodu w poprawny sposób:
Próbowałem się połączyć używając podanego kodu w javie i otrzymuję komunikat o błędzie nr 503 Invalid moment parameter. Request time doesn't match current server.

Czas lokalny na komputerze zgodny. Przydałaby się jakaś podpowiedź bo nie bardzo wiem co dalej.
pozdrawiam, :|

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:24

@setch, Napisać ticketa do supportu z prośbą o udzielenie ETC. Jak nie będę chcieli dać, pisz tutaj to pomarudzimy na nich i dadzą. :) Daj znać jeśli dadzą ETC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:53

@BitBay
Znów się zepsuło fee dla wysyłki BTC. Teraz mi ustawiło fee na 79 sat/b, moją propozycją jest powrót do poprzedniego rozwiązania bądź mozliwość wyboru przez uzytkowników czy chcą mieć fee ustawione na stałe 250 sat/b czy automtyczne.
teraz 44 sat/b

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości