Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » środa, 27 kwietnia 2022, 15:23

Connemara pisze: sobota, 23 kwietnia 2022, 15:41Ja jebię (sorry, musiałem), polecę klasykiem "pokaż mi go no to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię". Mam deja vu chyba sprzed kilku lat.

W bodaj 2019 (leniwy jestem, nie chce mi się sprawdzać) pisałem tu w tym wątku o tym, że ta pseudo giełda już WTEDY śmierdziała. I to śmierdziała dla MNIE, ówcześnie zupełnego nowicjusza w krypto!
Jako świeżak w krypto (wtedy) po kilkutygodniowym okresie korzystania z BB - bo wiadomo, świeżo, prosto, można w PLNach - wyciągnąłem wszystko co tam miałem, przesiadłem się na Binance, Kraken, Bitstamp i inne. I siedzę do dziś.

Od czasu tamtego pożegnania jeszcze hobbystycznie co jakiś czas zaglądałem do wątku i gołym okiem widać było, że jest równia pochyła i coraz gorzej się dzieje w państwie duńskim, a z drugiej strony nadal mnóstwo ludzi się tam pchało mimo tylu czerwonych flag...

W sumie, to coraz mniej się dziwię, że potem widzę posty tego typu i kilkanaście tysięcy komentarzy łykających pelikanów.

EDIT. posta już nie ma, ale chodziło o akcję "mamy kilkaset laptopów z porysowaną matrycą, nie można tego sprzedać, więc rozdajemy, zostaw koment i udostępnij".
?
Tak za bardzo nie rozumiem, co chcesz przekazać...


...
Zonda pisze: środa, 20 kwietnia 2022, 10:22Na chwilę obecną nie możemy jeszcze tego zdradzić, ponieważ jest to jeden z warunków procesu negocjacyjnego i zabezpiecza nas przed działaniem konkurencji. Jak tylko proces ten dobiegnie końca, natychmiast o tym poinformujemy.


Ale jakiego procesu negocjacyjnego ? Kupna giełdy Zonda pomiędzy starym i nowym właścicielem ? Bo teraz nie wiem czy jest nowy prezes czy nie, a jeżeli jest ale nie wszystko jest dograne, to jakim cudem zatrudniacie ludzi i chwalicie się tym na FB ? To zatrudnia je nowy prawie prezes ? Czy może stary prawie nie prezes ? Skoro jest ktoś kto zatrudnia nowych ludzi, no to jest prezesem - więc podajcie nazwisko.
A tak korzystając z okazji - ile osób zatrudnia Zonda ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 28 kwietnia 2022, 09:54

Informacja o nowym prezesie pojawiała się wielokrotnie na naszej stronie. Jest nim Przemysław Kral. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie: https://zondaglobal.com/pl/kim-jestesmy.
Zonda aktualnie zatrudnia ponad 100 osób.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » czwartek, 28 kwietnia 2022, 12:32

Zonda, Czy możemy zatem uzyskać informację, jaki podmiot gospodarczy zatrudnia te 100 osób.

Zgodnie z danymi z estońskiego rejestru. Spółka BB Trade Estonia OÜ w pierwszym kwartale 2022 zatrudnia 8 osób.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 29 kwietnia 2022, 08:28

Przykro nam, ale takiej poufnej informacji zdradzić już nie możemy.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » piątek, 29 kwietnia 2022, 12:20

Zonda pisze: piątek, 29 kwietnia 2022, 08:28Przykro nam, ale takiej poufnej informacji zdradzić już nie możemy.


No nie mogę :evil: Dopiszcie sobie pod logo "Zonda - we can't say". To że żądacie tak wrażliwych danych w kwestii weryfikacji no to ok - trudno. Skoro takie przepisy w Estonii niech Wam będzie. Ale do ch**y jasnej, skoro udostępniam Wam swoje tak wrażliwe dane - to tez chce wiedzieć komu je powierzam tak ? Że Wy jeszcze istniejecie na rynku to ja nie wiem... Jesteście jak wielki znak zapytania.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » sobota, 30 kwietnia 2022, 10:20

Po kilku miesiącach czekania niestety nie doczekałem się zwrotu pieniędzy i zamknięcia konta, dlatego jestem już po kontakcie z prawnikiem i pozostanie droga sądowa. Jestem skrajnie rozczarowany tą sytuacją bo to jest dla mnie najzwyklejsza strata czasu i pieniędzy. Dlatego będę kontynuował ostrzeganie ludzi przed tym scamem na innych portalach społecznościowych. Tak się klientów nie traktuje.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 lipca 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krypta44 » sobota, 30 kwietnia 2022, 11:58

Przecież to jest nienormalne...
Ile razy mam jeszcze się weryfikować na tej "giełdzie". Kilka miesięcy temu przeszedłem pomyślnie weryfikacje a trzy dni temu proszą mnie o ponowną weryfikacje i wysłanie odpowiednich dokumentów. Dobrze, że już dawno wypłaciłem praktycznie wszystkie środki a ze stratą tego co zostało będę musiał się pogodzić, ponieważ nie mam zamiaru po raz setny przechodzić weryfikację. Najlepsze jest to, że mogę wpłacać środki, ale wypłacać już nie :D na normalnej giełdzie typu Binance przy braku weryfikacji mogłem normalnie wypłacić środki a nie mogłem wpłacić. Jak widać zonda ma inne priorytety :D samo to o czymś świadczy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » sobota, 30 kwietnia 2022, 14:23

Wszystkie informacje odnośnie RODO znajdziesz pod linkiem: https://zondaglobal.com/pl/legal/zonda- ... rywatnosci.
Informacje są jawne i dostępne dla wszystkich.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » sobota, 30 kwietnia 2022, 15:28

@Zonda tak... w Polsce RODO weszło 10 maja 2018 roku a zaczęło obowiązywać 25 maja 2018 roku.
Jeśli ktoś zakładał konto wcześniej to nie był świadom tego że takie popieprzone przepisy mogą wejść i gdy zechce zamknąć konto to jego dane będą musiały być przetrzymywane na giełdzie przez kolejne 5 lat a nie będą usuwane od razu ... i między czasie byle gówno firemka może sobie kupić taką giełdę albo prezes może się zmienić i dane mogą być bez problemu udostępnione nie wiadomo komu....
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 3 maja 2022, 23:20


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » środa, 4 maja 2022, 11:20

Przyznam lekko to przerażające i wielce wymowne przesłanie o całej tej ,,branży'' że założyciel jednej z giełd ale i człowiek ,który przysłużył się dla całego rynku kryptowalutowego zaginął prawie 2 miesiące temu a tu cisza jak makiem zasiał . Dawno powinien Rutkowski robić swoje show a ,,społeczność'' prowadzić zbiórkę nawet na takich detektywów i szukać , robić szum i ciśnienie na odnalezienie całego i zdrowego
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » czwartek, 5 maja 2022, 06:42

bitup pisze: środa, 4 maja 2022, 11:20 Dawno powinien Rutkowski robić swoje show a ,,społeczność'' prowadzić zbiórkę nawet na takich detektywów i szukać , robić szum i ciśnienie na odnalezienie całego i zdrowego
A dlaczego "społeczność" powinna się tak angażować?
bitup pisze: środa, 4 maja 2022, 11:20zaginął prawie 2 miesiące temu a tu cisza jak makiem zasiał .
Może dlatego, ze "społeczność" ma go w dupie?

Przejrzyj ten wątek, ludzie są wściekli na bimbej, który jest utożsamiany z Suszkiem. Mają poblokowaną kasę, on zaginął, a Ty wyskakujesz ze swoimi zajebistymi tekstami. Zapewne wielu liczy, że sprawa zakończy się jak z właścicielem BitMarket. To takie polskie.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » czwartek, 5 maja 2022, 10:22

No ale przecież zgodnie z informacją udzieloną przez Zonda, Pan Sylwester nie jest już w żaden sposób powiązany z giełdą. Giełda ma nowego prezesa.

Zatem nawoływanie społeczności krypto, do angażowania się w pomoc osobie, która odeszła w cieniu skandali, Jest trochę przesadzone.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » czwartek, 5 maja 2022, 10:29

widzę, że ciągle ludzie mają problem z rozumieniem, że prezes to nie to samo co właściciel

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » niedziela, 8 maja 2022, 13:23

Jak jest teraz z tą giełdą mam tam konto zweryfikowane jeszcze jak był bitbay chciałem dokupić krypto i wysłać na portfel jednak mam dylemat bo pojawiło się trochę negatywnych opinii wychodzi na to ,że przy sprzedaży i wypłacie na konto bankowe to lepiej nie ryzykować ale jeśli wpłacę np. 1500zł i będę chciał kupić krypto to tez blokują konto i każą weryfikować? od razu zaznaczam, że nie mam zamiaru wysyłać żadnego wykazu z konta bankowego z 2 lat nie po to wcześniej zweryfikowałem się na bitbay, żeby znów teraz kolejny raz musiał się weryfikować czy przy kupnie krypto za mniejszą kwotę i wysłaniu na portfel blokują z automatu konto? jeśli nie bitbay to co polecacie w języku polskim Binance? mam tam konto niezweryfikowane i jak miałem krypto to była informacja, że mogę wypłacić ale nie wpłacić a tu naczytałem się o Zonda, że robią odwrotnie.
P.s swoją drogą jak jest tak źle na Zonda to jak cudem ta giełda jeszcze funkcjonuje :shock:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » niedziela, 8 maja 2022, 14:47

@Początkujący81
Początkujący81 pisze: niedziela, 8 maja 2022, 13:23 jeśli wpłacę np. 1500zł i będę chciał kupić krypto to tez blokują konto i każą weryfikować?
różnie
Początkujący81 pisze: niedziela, 8 maja 2022, 13:23 jeśli nie bitbay to co polecacie w języku polskim Binance? mam tam konto niezweryfikowane i jak miałem krypto to była informacja, że mogę wypłacić ale nie wpłacić a tu naczytałem się o Zonda, że robią odwrotnie
jak masz konto na binance niezweryfikowane to już nic tam nie zrobisz.. nie wiem jak w przypadku gdy miałeś tam krypto przed obowiązkowym kyc czy pozwolą Ci wypłacić krypto bez wysyłania dokumentu i weryfikacji.
Początkujący81 pisze: niedziela, 8 maja 2022, 13:23? od razu zaznaczam, że nie mam zamiaru wysyłać żadnego wykazu z konta bankowego z 2 lat nie po to wcześniej zweryfikowałem się na bitbay, żeby znów teraz kolejny raz musiał się weryfikować

to korzystaj z bitomatów
Początkujący81 pisze: niedziela, 8 maja 2022, 13:23P.s swoją drogą jak jest tak źle na Zonda to jak cudem ta giełda jeszcze funkcjonuje

też się nad tym zastanawiam
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » poniedziałek, 9 maja 2022, 09:04

Początkujący81 pisze: niedziela, 8 maja 2022, 13:23 przy sprzedaży i wypłacie na konto bankowe to lepiej nie ryzykować ale jeśli wpłacę np. 1500zł i będę chciał kupić krypto to tez blokują konto i każą weryfikować?


Nie no 1500zł to pinezki nie pieniądze dla giełdy więc nimi terroryzmu raczej nie sfinansujesz, przy takich kwotach bądź spokojny. Ja wykonując ruchy do 10 tyś, jeszcze nigdy nie miałem problemu z wypłatami. Jednak gdybym miał do wypłaty większą sumę, pewnie bym selektywnie przeszedł na portfel Binanca, i tam wypłacił pieniądze. Nie wiem jakie projekty masz w głowie, ale jeżeli byłyby to coiny drogie w przelewach - zawsze możesz chwilowo wskoczyć na jakiegoś alta taniego w przelewach i nim się przetranferować na inną giełdę.

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » poniedziałek, 9 maja 2022, 17:26

Szubi pisze: poniedziałek, 9 maja 2022, 09:04Nie wiem jakie projekty masz w głowie, ale jeżeli byłyby to coiny drogie w przelewach - zawsze możesz chwilowo wskoczyć na jakiegoś alta taniego w przelewach i nim się przetranferować na inną giełdę.

Tak właśnie kiedyś robiłem kupowałem XRP i przesyłałem na inne giełdy tanio wychodziło :mrgreen: zweryfikowałem się na Bitbay dowód osobisty itp. i teraz mnie wnerwia jak czytam, że ludzie jak ja wcześniej się weryfikowali i mają blokowanie konta wpłacając np. 1500zł nie chce mi się bawić w wysyłanie wykazów bankowych z 2 lat i przedstawianie skąd mam pieniądze niby 1500zł a przy zablokowaniu konta mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » wtorek, 10 maja 2022, 08:04

Z tego co mi wiadomo to ta giełda nie ma nawet żadnego oficjalnego biura. Jak można zaufać takiemu podmiotowi i powierzyć ciężko zarobione pieniądze, jeśli spółka obracająca takimi sumami chowa się za estońską spółką do zdalnej obsługi firm zza granicy. W życiu bym złotówki takiemu czemuś nie powierzył jakbym to wcześniej wiedział.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » wtorek, 10 maja 2022, 09:27

tutkarz pisze: wtorek, 10 maja 2022, 08:04Z tego co mi wiadomo to ta giełda nie ma nawet żadnego oficjalnego biura. Jak można zaufać takiemu podmiotowi i powierzyć ciężko zarobione pieniądze, jeśli spółka obracająca takimi sumami chowa się za estońską spółką do zdalnej obsługi firm zza granicy. W życiu bym złotówki takiemu czemuś nie powierzył jakbym to wcześniej wiedział.


Coś w tym jest... A mimo to jeszcze tysiące ludzi tam siedzi i inwestuje i między nimi ja. Ale fakt, czasami nachodzą mnie obawy. Taka głupia sytuacja ostatnio, korzystam na tel z widgetów by podglądać kursy moich coinów. Aż budzę się pewnego ranka, chwytam tel by sprawdzić ile znów straciłem ;) a tu na widgetach wykrzykniki i info BRAK SERWERA. No to powiem Ci, że się przez chwilę spociłem, już miałem wizje jak pendrajw z moimi pieniędzmi leci na kajmany w kieszeni wranglerów. Od razu wskoczyłem na strone, logowanie iiiii?!?!.... a działa. Ale to jest właśnie ta niepewność co do tej giełdy, która coraz mocniej się nasila, przez czytanie for i komentarzy.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości