Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tupcio » środa, 13 listopada 2019, 21:46

Otrzymałem odpowiedź od Bitbay:

"Zgodnie z prawem estońskim, które nas obowiązuje wszelkie zdjęcia/skany wymagane do weryfikacji konta nie mogą posiadać nałożonego znaku wodnego (muszą one odzwierciedlać 1:1 oryginał dokumentu według estońskiej ustawy AML § 47 "Ochrona danych"). Oczywiście dane Użytkowników są przechowywane w sposób zgodny z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (potocznie nazywane RODO) i IV Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu, co zapewnia bezpieczeństwo każdemu z użytkowników naszego serwisu."

Spoko, że wytłumaczone, jednak nie rozwiązuje to problemu, bo dane zawsze mogą wyciec. Wydaje mi się, że z 'prawem estońskim' zawiele już tutaj nie zdziałamy.

Może się komuś przyda lub nie, poszukałem trochę i według mnie rozsądną opcją wydaje sie rejestracja w biurze informacji kredytowej. Jest tam napisane, ze przy próbie wzięcia kredytu lub czegokolwiek na twoje dane otrzymujesz taką informacje SMS. Koszt takiego cuda to 24zł/rok. Myślę, że warto, bo jeżeli działa tak jak powinno to może zaoszczędzić dużo nerwów, czasu i pieniędzy :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » środa, 13 listopada 2019, 23:03

@Tupcio Jeżeli się obawiasz o swoje dane to najlepsze jest zabezpieczenie na 3-ech płaszczyznach, poniżej wyjaśnię ci dlaczego:

1. Opcja pierwsza https://www.bik.pl/ (tam dostaniesz sms/mail) przy próbie wzięcia na twoje dane kredytu w Banku

2. Opcja druga https://chronpesel.pl/ należy do KRD (tam dostaniesz sms/mail) przy próbie wzięcia na twoje dane kredytu w chwilówce, z wyjątkiem chyba 1 czy 2 - chwilówki nie mają możliwości sprawdzania w BIK więc sam BIK nic ci nie da i musisz mieć możliwość alertu z KRD, w KRD sprawdzają praktycznie wszystkie chwilówki, operatorzy komórkowi itp.

3.Opcja trzecia to darmowa rejestracja w e-sądzie w Lublinie, trafiają tam wszystkie sprawy nawet jeżeli ktoś weźmie kredyt na twój pesel a poda inne dane kontaktowe, wtedy do momentu uruchomienia komornika nie dowiesz się że masz kredyt/yty na siebie a mając tam konto na swoje dane dostaniesz mailem powiadomienie że ktoś złożył sprawę z twoim peselem odnośnie zobowiązania, adres sądu https://www.e-sad.gov.pl odnośnie tego jak działa esąd w Lublinie i że lepiej mieć tam konto na siebie masz artykuł tutaj: https://dziennikzachodni.pl/mieszkaniec ... /ar/856241
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 listopada 2019, 19:49 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: travel » czwartek, 14 listopada 2019, 16:59

Przelewał ktoś z Was z bitbay na inną giełdę ETH w najbliższym czasie? bo od dłuższego czasu jest tam informacja: Uwaga!
Obecnie mogą występować opóźnienia w realizacji wypłat ETH (Ethereum).

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tupcio » czwartek, 14 listopada 2019, 18:50

@Tomasz_Es dzięki za info. Czyli najlepiej jest zarejestrować się do wszystkich z tych trzech opcji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 14 listopada 2019, 19:48

@Tupcio Ja tak już od 3 lat mam, koszt: 99 pln/rok BIK + 98 pln/rok chronpesel (KRD) + eSąd za darmo

Niestety w PL nie istnieją systemy "freeze" gdzie ty blokujesz możliwość wzięcia kredytu na twoje dane a wszystkie instytucje są w jednym systemie i ty musisz zdjąć blokadę "freeze" jeżeli chcesz faktycznie kredyt, to co istnieje w PL z takich serwisów to amatorka, niby BIK ma taką opcję ale dla kilku podmiotów tylko.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tupcio » piątek, 15 listopada 2019, 19:00

@Tomasz_Es dzięki za info. Więc mamy załatwiony BIK oraz KRD - są jeszcze jakieś rejestry z których firmy pożyczkowe / banki biorą informacje?

Jeszcze mam jedno pytanie. Czy ktoś może wykorzystać moje dane za granicą w jakiś sposób?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » sobota, 16 listopada 2019, 11:03

keeper pisze: piątek, 8 listopada 2019, 09:58 teamfm to źle przypuszczasz,
nie dopuszczają znaków wodnych z wygody, by weryfikacja w pełni automatyczna nie miała problemów z procesowaniem zdjęcia dowodu
No własnie o tym napisałem iż przypuszam że chodzi o exif - dodanie znaku wodnego psuje dane o zdjęciu co wymaga więcej pracy przy weryfikacji.
Sam sobie zaprzeczasz :D

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » sobota, 16 listopada 2019, 11:15

nie, jedno nie ma nic wspólnego z drugim, ale jak zwykle nie znasz się a wypowiesz

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 16 listopada 2019, 12:59

@Tupcio to praktycznie wszystkie rejestry, za granica poluja glownie na dane z paszportu wiec odpowiadajac na twoje pytanie tak, moga zostac wykorzystane ale to najmniejszy problem. Nigdzie w swiecie nie ma tak po*****ej instytucji jak esad w Lublinie wiec mozesz spac spokojnie.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » poniedziałek, 18 listopada 2019, 09:32

@Bitbay dziś miało ruszyć IEO. Coś w tym temacie napiszecie? Czy z tym też sobie nie poradziliście? Niedawno na stronie QUAN była podana dzisiejsza data, dzisiaj nic o dacie nie jest napisane.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:34

@tygrysek195 Data IEO została zmieniona z uwagi na konieczność wykonania większej ilości testów. QAN informował o tym na swoim blogu i w mediach społecznościowych - https://qanplatform.com/qan-platform-ieo-date-changing/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 19 listopada 2019, 10:12

@BitBay czy znowu są jakieś problemy z wpłatą FIAT?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 19 listopada 2019, 10:59

@Kutalisk Obecnie nie powinno być żadnych problemów, kiedy zlecałeś swoją wpłatę?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: travel » wtorek, 19 listopada 2019, 12:43

BitBay pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 10:59@BitBay

Nie dalej jak tydzień temu weryfikowałem konto a teraz znów wyskakuje mi info, że mam niezweryfikowane, o co chodzi?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 19 listopada 2019, 13:17

@travel czy po zalogowaniu się do konta próbowałeś kombinacji klawiszy ctrl + shift + r lub w przypadku MacBook ⌘ + Shift + r?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » wtorek, 19 listopada 2019, 18:13

@Kutalisk
Spoiler:
Hamas pisze: środa, 30 października 2019, 18:36 ..............................

Dodano po 10 godzinach 1 minucie 19 sekundach:
srodki wplynely po 13:15, w sumie ponad dobe czekalem, ale kasa jest :idea:
testowo dzis wplata o 8.45, dzis ksiegowanie na bb o 16.30, wiec jest poprawa w ksiegowaniu z doby na 8h ;)
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 19 listopada 2019, 23:38

dokładnie czekałem ponad dobę, spora obsuwa.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 21 listopada 2019, 14:03

Ja wczoraj wysłałem przelew 10zł w celu weryfikacji dodatkowego konta (~17:00), dziś już dotarł

Dodano po 12 minutach 34 sekundach:
chwi pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 15:59
teamfm pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 14:522 - nie akceptujesz i wybierasz inną giełdę

Bardzo chętnie. Tylko jest jeden problem. Moje środki na giełdzie. Żeby wypłacić fiaty i krypto muszę się ponownie zweryfikować według nowych zasad. Żeby zamknąć konto i odzyskać środki muszę się ponownie zweryfikować według nowych zasad. Taki malusi problemik.
Na innych giełdach na których posiadałem środki było i jest identycznie - ostatnio znalazłem na poloniex.com 0.15BTC i również musiałem się doweryfikowac by wypłacić :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Ishias » sobota, 23 listopada 2019, 12:54

Tydzien temu wchodziłem na BitBaya i miałem konto zweryfikowane. Wchodzę teraz i mam konto niezweryfikowane od czego to zależy bo ważność dokumentu nie wygasła, a weryfikowałem się prawkiem, no dobra mówię jako że nigdy nie miałem problemów z bitbajem, a przelewam plny to poświęce ten dowód mam nadzieje że nigdzie nie wypłynie... Weryfikacja zrobiona w ciągu 5min ;)

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daro » sobota, 23 listopada 2019, 23:40

Mi tak skacze co chwilę, odświeżę stronę i jest ok ... spróbuj wypłacić wtedy będziesz wiedział na 100% ... nie jesteś odosobnionym przypadkiem

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dragonus, ptrych i 21 gości