Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kpil » piątek, 9 kwietnia 2021, 01:35

@BitBay Czy po weryfikacji na giełdzie wysyłacie jakieś listy pocztą tradycyjną? Jeżeli tak, to jak je oznaczacie? Wielkim, rzucającym się w oczy logiem czy może jakoś dyskretniej? Pytam, bo ja, jako potencjalny klient, niekoniecznie chciałbym, żeby wszyscy dookoła, łącznie z panią listonosz wiedzieli o moich inwestycjach. To jak to jest z tymi listami?

Druga sprawa: Czy nadal można weryfikować się za pomocą prawa jazdy? Czy teraz tylko dowód/paszport?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 9 kwietnia 2021, 09:35

Nic nie wysyłają pocztą.
Weryfikacja dowód osobisty lub paszport

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lordzuk » sobota, 10 kwietnia 2021, 06:51

@BitBay http://www.wykop.pl/artykul/6048475/bit ... -tys-usdt/. Co to czemu ziomek nie może wypłacic kasy ? Brak płynności ? :shock:

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: multan » niedziela, 11 kwietnia 2021, 22:24

Znalazłem w końcu chwilę, żeby zabrać się za rozliczenie PIT, to się nie da, bo Bitbay ma problem żeby wysłać historię transakcji...
"Wystąpił błąd podczas zlecania eksportu. Proszę spróbować ponownie później."

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dr_hash » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 10:31

@multan Ja mam to samo, pisałem do nich w styczniu i nadal nie naprawili tego. Przy generowaniu odznacz pary na których nie było transakcji i myślę że się uda, u mnie się udało.

@lordzuk Niestety ja mam podobną sytuację, udało mi się szybko wypłacić przed przesłaniem do nich formularza więc nic nie zablokowali mi ale już nie wpłacę do póki nie wyjaśni się. Przesłałem formularz, odpowiedzieli że widzą że eth zostało wykopane ale na btc chcą potwierdzenia z innej platformy. Wysłałem i od świąt czekam, ciekawe co by było gdyby btc pochodziły z bitcurexa, bitmarketu gdzie nie miałbym możliwości wygenerowania potwierdzenia lub exodusa gdzie się zamienia coiny bez możliwości wygenerowania pdf z potwierdzeniem. Nie mój post ale do poczytania bo widocznie nie tylko my mamy problemy https://www.wykop.pl/wpis/56740349/patr ... bitbay-na/

@BitBay może wyjaśnicie jak to jest u Was z weryfikacją i co w przypadku gdy użytkownik wpłaci do Was np 2 btc z exodusa które wcześniej zamienił za wykopane eth i nie ma potwierdzenia bo platforma nie umożliwia lub dostał 8 lat temu z kraniku a po stornie nie ma śladu?

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lordzuk » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 10:59

@dr_hash to jest właśnie paranoja , trzeba udowadniać skąd masz coiny( no przecież ktos mogł Ci je dać , mogłeś kupić jakoś na juz nieistniejącej giełdzie , z kraników z x lat temu , no jak to udowodnić ITP). Powinno to działać na zasadzie BTC wchodzą na giełdę i jak giełda ma wąty że niby ukradzione , podejrzane itp to Giełda powinna ich nie przyjąć i odesłać z powrotem i dać odp w stylu ''Mamy podejrzenia iz to sa lewe coiny , sory gregory u nas nie sprzedaż idz sobie gdzie indziej'' a nie sobie je przywłaszczać !!!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zabayon » środa, 14 kwietnia 2021, 12:49

@BitBay
Czy wiadomo co z wpłatami przelewem PLN? Wysłałem któryś z kolei przelew i czekam już 28 godzin aż wyląduje na koncie.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 14 kwietnia 2021, 16:11

@BitBay
serio???

ponownie wymagacie ode mnie wypełniania formularza i udowadniania pochodzenia środków?
jak ostatni raz ten sam formularz wypełniałem i udowadniałem niecały rok temu?
a od tego czasu ilość krypto które mam na giełdzie jakoś bardzo się nie zwiększyła,
a to że wartość wzrosła kilkakrotnie, to chyba oczywiste...?

jeszcze raz zapytam, czy potraficie robić coś innego niż utrudnianie użytkownikom życia i korzystania z giełdy?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tropbb » środa, 14 kwietnia 2021, 20:29

@keeper, pokaż, jak wygląda u Ciebie ten formularz (oczywiście bez Twoich danych)... Sprawdzę coś...

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 14 kwietnia 2021, 21:15

to jest ciągle ten sam:

masz napisać skąd masz środki:

środki pochodzą: jako potwierdzenie prześlij do nas
z wykonywania zawodu / pensji :
- 6 ostatnich potwierdzeń przelewu lub pasków wynagrodzenia

z darowizny:
- umowę darowizny lub potwierdzenie zgłoszenia do Urzędu
Skarbowego oraz potwierdzenie otrzymania przelewu na twoje konto

ze spadku:
- akt dziedziczenia i potwierdzenie otrzymania przelewu na twoje konto

z inwestycji:
- potwierdzenie zakończenia lokaty lub przelew z innej inwestycji

z kopania kryptowalut:
- id wykopanych bloków

z oszczędności:
- potwierdzenie salda za ostatnie 3 miesiące pozwalające pokryć wpłatę

z innego źródła:
- Inny dokument potwierdzający to źródło

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » czwartek, 15 kwietnia 2021, 07:00

Jaka to jest żenada z tym poświadczeniem środków. Ja rozumiem, że wymogi itd ale co w przypadku jak mam duże oszczędności w sejfie/skarpecie i postanawiam dopiero wpłacić na konto a później na giełdę.

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: skorp » czwartek, 15 kwietnia 2021, 17:55

To przy jakiejkolwiek wyplacie PLN wymagaja tyle informacji skad mam pieniadze, czy powyzej jakiejs kwoty? Przykladowo jesli zlece wyplate 10k to dostane takie kwity do wypelnienia?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » czwartek, 15 kwietnia 2021, 18:10

nie tylko przy wypłacie PLN, blokują też jak coś wpłacisz w crypto i musisz wypełniać ten dokument

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 15 kwietnia 2021, 23:33

nrth pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 07:00 jak mam duże oszczędności w sejfie/skarpecie i postanawiam dopiero wpłacić

wynika, że najpierw lecisz do drogerii po wazelinę, potem posmarowany do usesmanów, następnie wpłacasz na bejbeja i lecisz do księgarni po "życie blokczejenów"... w życiu to sie trzeba olatać :roll:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » piątek, 16 kwietnia 2021, 06:38

Nie wszyscy mają konta w banku ignorancie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » piątek, 16 kwietnia 2021, 09:33

nrth pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 06:38Nie wszyscy mają konta w banku ignorancie

Jarek :shock:
Ja nie piję do Ciebie, tylko do bejbeja... Przeskoczenie tych punktów jest w praktyce niemożliwe i sądzenie się trwa latami...
Jak nie wiesz Jarek o czym mówię, to zobacz egzamin z życia blokczejenów :mrgreen: Gdzieś tam sobie znajdziesz wcześniej w tym temacie 8-)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » piątek, 16 kwietnia 2021, 10:22

Ok, luz. Poza tym to nie jest tylko problem giełd krypto bo nie dalej jak dwa miesiące dostałem na Revoluta przelew w wysokości, uwaga, 1,5 tysiąca złotych i konto zablokowane :roll:
Jesteśmy totalnie inwigilowani za nawet śmieszne pieniądze a Sasin 70 mln przewalił i nic się nie dzieje.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 11:47

Niestety ta gielda upada,
moje srodki sa nadal blokowane, nikt sie ze mna nie kontaktowal w sprawie, zadne sluzby Estonskie, malo tego, sam mam firme w Estonii i do niej rowniez nikt nie kontaktowal sie w sprawie, o ktorej pisze suport Bitbay. Takze walek i tyle, srodki zostaly zablokowane i tyle w temacie, natomiast widzac po ostatnim poscie z wykpu, moze bedzie nas wiecej i uda sie cos zdzialac z prawnikami z Estonii.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Stiepa » sobota, 24 kwietnia 2021, 09:39

Hej,

przelałem XRP na bitbay, ale niestety z błędnym Tagiem. Adres docelowy poprawny. W takim przypadku środki powinny być w ich głównym ripplowym portfelu, prawda?
Coś nie mogę się dogadać z supportem, a teraz w ogóle przestali odpowiadać...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 10:34

Stiepa pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 09:39Coś nie mogę się dogadać z supportem, a teraz w ogóle przestali odpowiadać...
Cześć,
Podaj proszę w prywatnej wiadomości numer zgłoszenia i sprawdzimy sprawę jak najszybciej.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości