Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: vercoff » niedziela, 12 listopada 2017, 21:32

BitBay pisze: Dementujemy wszystkie plotki na temat by BB w jakikolwiek sposób manipulował ceną, rynkiem czy też miał wpływ na to jak wpłaty czy to wypłaty krypto się księgują.
BitBay pisze: nie gramy na rynku,
Kto ma w to uwierzyć ? Wyleszczyli ludzi z kasy. Kasa musi się zgadzać. Start BTG (Bitcoin Gold) ktoś musi dać tą kase. Monero nie ma do tej pory ( na Facebook: BitBay Monero około 12.11.2017), BitBay 3.0 - to jedno wielkie nieporozumienie.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: walec51 » niedziela, 12 listopada 2017, 21:45

Ludzie szukacie sensacji gdzie jej nie ma, portfele na giełdach padają, codziennie, czy to Bittrex, Bitfinex, Cryptopia, Livecoin, Abucoins, Coinroom, czy BitBay.
Siedzę na wszystkich tych giełdach i przestało to na mnie robić większe wrażenie. Może mnie trochę irytuje i poganiam trochę support i tyle.

Niektóre giełdy mają nawet API mówiące które portfele leżą, są źródłem danych dla np.: http://kryptowalutownia.pl/kryptowaluty - swoją droga BitBay przydało by się też takie API i wcześniejsze wykrywanie problemów bo komunikat pojawił się po 2 h dopiero.

Większość autorów teorii spiskowych pewnie chciała zarobić na arbitrażu lib kupiła bezmyślnie bez patrzenia na notowania innych giełd i teraz maja do wszystkich pretensje że im się nie udało.
Unlimited pisze:
Krzychu K pisze: Jakimś dziwnym trafem gdy można co nie co zarobić to na giełdzie same problemy. Albo awarie albo opóźnienia z księgowaniem. I jak tu zarobić? :roll:
To nie przypadek ;)
Tak, to nie przypadek - bo mylicie skutek z przyczyną ...
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 listopada 2017, 21:54 przez walec51, łącznie zmieniany 2 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 12 listopada 2017, 21:52

Rozumiemy Wasze rozgoryczenie, które pojawia się w momencie jeśli coś nie działa. BitBay powstał i wyrósł na tym, że komunikował się z klientami, słuchał uwag i je wdrażał. Ta strategia jest obecnie kontynuowana.

Zbieramy od Was feedback na forum, social, ticketach itd., jest on dla nas bardzo ważny i bardzo za niego dziękujemy. Codziennie cały zespół pracuje nad tym by platforma działała stabilnie. A problemy rozwiązywane są 24/7.

Jesteśmy w pełni transparentni, mamy siedzibę, nasi przedstawiciele pokazują się publicznie, jesteśmy zawsze dla Was.

Nie mamy zamiaru się zatrzymywać. Z uporem pracujemy i będziemy pracować, żeby podnosić jakość na płaszczyznach, na których zgłaszacie problemy.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, a to, że czasem słowa nie są pozytywne, rozumiemy, dzięki temu wiemy co poprawiać.

@g100 podaj maila damy Ci dostęp do API 3.0, obecnie z racji tego, że są tam wprowadzane jeszcze zmiany, które zgłasza społeczność nie wypuszczamy go publicznie a jest tam metoda do tego.

Jeśli chodzi o pobieranie historii, to jeśli nic nie pokrzyżuje naszych planów to w najbliższy wtorek będzie wdrożenie produkcyjne.

@darxis dziękujemy za Twój feedback, wysłaliśmy do Ciebie wiadomość prywatną. Odpisz, pozwoli nam to zebrać więcej informacji. Dziękujemy.


@dooomino nie ma równych i równiejszych :)

@msdos400 napisz do nas ticket https://bitbay.freshdesk.com/pl/support/tickets/new

@soulnecturn, Czekamy jeszcze na oszacowanie planu pracy/testów po naszej stronie. Jutro będziemy mieć konkretny komunikat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Berylo » niedziela, 12 listopada 2017, 21:57

@BitBay nikt o zdrowych zmysłach nie powinien w to wierzyć... Takich zbiegów okoliczności jak ten z dzisiaj nie ma.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » niedziela, 12 listopada 2017, 22:03

BitBay pisze: @g100 podaj maila damy Ci dostęp do API 3.0, obecnie z racji tego, że są tam wprowadzane jeszcze zmiany, które zgłasza społeczność nie wypuszczamy go publicznie a jest tam metoda do tego.
Metoda do czego? Do pobierania statusu zamkniętego zlecenia? Jeśli tak, to niech sobie będzie, ale dlaczego ta funkcjonalność znikła nagle z 2.0, które, z tego co pamiętam, miało być nie ruszane dopóki 3.0 nie wejdzie do produkcji i nie stanie się stabilne? Jak mam handlować, kiedy nie wiem, czy zlecenie się wykonało?

A co z notorycznymi timeout'ami i innymi "unknown errorami"? Ten problem też 3.0 likwiduje? Jeśli tak, to ja się zaraz przesiadam tylko zagwarantujcie, że nie będziecie go zmieniać i, że będzie mialo co najmniej taką samą dostępność jak 2.0

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
Co do zarzutów o manipulację rynkiem, to muszę jednak stanąć w obronie giełdy. Niedziałające przelewy mogą być równie dobrze powodem, a nie konsekwencją tego, że na BitBay ceny się rozjeżdżają w porównaniu z szerokim rynkiem. Jak nie ma czym zasilić portfela, to nie ma jak robić arbitrażu.

Owszem, może być też, że dorabiają sobie na boku, ale nie stwierdzisz tego po samym fakcie opóźnień w przelewach.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » niedziela, 12 listopada 2017, 22:07

@BitBay, Kiedyś na stronie był w FAQ informacje na temat limitów obroty dotyczących weryfikacji aktualnie informacje na ten temat są bardzo skromne cytuje:
Na BitBay możesz wymieniać cyfrowe waluty bez weryfikacji oraz bez limitu. Jest ona konieczna dopiero, gdy zamierzasz wpłacać środki w walutach fiat np. PLN, USD lub EUR.
Mam to rozumieć dosłownie wymiany krypto>alt>pln następnie wypłata krypto nie ma żadnego limitu? weryfikacja jest jedynie wymagana do wypłaty realnej waluty ?

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Buzz » niedziela, 12 listopada 2017, 22:22

BitBay pisze: @Buzz napisz na prv sprawdzimy co i jak i czemu temat w supporcie utknął
@BitBay - mija piąty dzień temat dalej nie rozwiązany.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » niedziela, 12 listopada 2017, 23:17

Czytając Wasze problemy, podtrzymuję swoje stanowisko aby dalej rozdzielać kapitał poza giełdę bitbay. Nawet arbitraż nie wychodzi przez blokowanie wysyłania / otrzymywania krypto. W sumie mnie to nie dziwi, 1,5 miesiąca miałem nadzieję na zmianę, lecz to iż zmieniłem giełdę na inne, raczej mnie teraz uspokaja.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: walec51 » niedziela, 12 listopada 2017, 23:38

tygrysek195 pisze:Nawet arbitraż nie wychodzi przez blokowanie wysyłania / otrzymywania krypto.
Nawet? :lol:

Dwie najczęstsze przyczyny nieudanego arbitrażu:
1. Nie działają wpłaty / wypłaty.
2. Przytkała się sieć kryptowaluty.

Jeżeli myślicie że takie rzeczy nie zdarzają się na innych giełdach to lepiej odpuście sobie arbitraż.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » poniedziałek, 13 listopada 2017, 00:41

@BitBay, I jeszte taka jedna uwaga. Chodzi o odświeżanie strony o którym pisał Krytttyk. Tak musi być?
Krytttyk pisze: Mnie zaś irytuje odświeżanie się strony a wygląda to tak, że mam otwartą kartę BB, przejdę na inną kartę, wracam na BB, pokazuje się logo BB i następuje odświeżenie i tak prawie za każdym razem, jest to denerwujące, kiedyś tego nie było. Czy wy też tak macie? @BitBay, czy to taki sposób aby orderbook się odświeżał?
I jak tam z otwarciem rynku BTG, nastąpi zgodnie z zegarem na ich stronie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » poniedziałek, 13 listopada 2017, 06:40

@BitBay
Hej, czy nie zakladacie mozliwosci przywrocenia wersji 2.0 i dzialania jej rownolegle z wersja 3.0 ?
O ktorej mozna sie spodziewac zwrotow z prowizji za 08.11.17 ?
dziekuje
Polskie Forum Bitcoin.pl

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 13 listopada 2017, 07:10

Poniżej przedstawiamy Wam ważne informacje na temat otwarcia rynku BTG oraz aktualizacji BCC.

1. Rynek BTG (@soulnecturn,)
Wczoraj, 12.11.2017 roku, ruszyła sieć główna BTG oraz udostępniane zostały portfele Bitcoin Gold. W tym tygodniu będziemy więc instalować i testować działanie portfela. Jeśli działania te przebiegną pomyślnie:
- około 14-15 listopada - zostanie uruchomiony rynek BTG
- około 20 listopada - zostaną udostepnione wpłaty i wypłaty BTG.
Powyższy plan stanowi zarys, którego będziemy się trzymać w miarę możliwości, ale zastrzegamy sobie prawo do jego zmiany w związku z problemami, które mogą się pojawić w trakcie pracy z portfelem. Nie mamy pewności, jak będzie wyglądała praca z nim pod kątem technicznym (czy nie pojawią się błędy lub czy nie będzie sprawiał innego rodzaju problemów).

2. Aktualizacja sieci BCC
W związku z planowaną na dzisiaj aktualizacją sieci BCH informujemy, że wpłaty oraz wypłaty w tej walucie będą niedostępne w dniu 13.11 godzinach 19:00-21:00. Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie przypominamy, iż efektem tej aktualizacji nie będzie powstanie nowej waluty.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil83 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 08:11

O której będą zwroty? Liczyłem na wcześniejsze zwroty - bo sporo w bcc obracałem a rano jeszcze dobrze stał bcc;p

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 13 listopada 2017, 09:19

@aneks, @kamil83, zwroty będą wykonane zgodnie z obietnicą dzisiaj. Nastąpi to w godzinach nocnych, około 22:00.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lisek1972 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 09:25

@BitBay kiedy te nowe obiecane kryptowaluty?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 13 listopada 2017, 09:43

BitBay pisze: Jednocześnie przypominamy, iż efektem tej aktualizacji nie będzie powstanie nowej waluty.
Skąd ta pewność? XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: piwek25 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 11:42

@BitBay czy ja doczekam się odpowiedzi i rozwiązania problemu? Support nie odpowiada, prywatne wiadomości bez odzewu? Masakra

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dziadeck » poniedziałek, 13 listopada 2017, 16:08

@Bitbay słyszałem że na BB będzie XIN , kiedy można się spodziewać tej waluty?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 13 listopada 2017, 16:57

@lisek1972, w listopadzie pojawi się Monero. Propozycji dodania kryptowalut mamy od Was mnóstwo. Wśród nich XIN @dziadeck. Uważnie się wsłuchujemy w te prośby i będziemy dodawać kolejne. Na naszej stronie i mediach społecznościowych będziemy publikować informacje o dodawaniu kolejnych krypto wraz z datami, gdy te tylko będą już znane i pewne.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: soulnecturn » poniedziałek, 13 listopada 2017, 19:29

@marcos pisze: BitBay dlaczego moje bcc od kilku godzin widnieją w "oczekujących" skoro na coinomi skąd były wysyłane mam wszystkie potwierdzenia? Mam czekać aż kurs spadnie?
Serio?? Założę się, że coinomi zwlekał lub zablokował a teraz BB ma podobnie bo już czas nastał... W takich chwilach lepiej między giełdami nie wysyłać bo jest właśnie o tak...

Proszę nawet na tej samej stronie tutaj:
BitBay pisze:
W związku z planowaną na dzisiaj aktualizacją sieci BCH informujemy, że wpłaty oraz wypłaty w tej walucie będą niedostępne w dniu 13.11 godzinach 19:00-21:00. Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie przypominamy, iż efektem tej aktualizacji nie będzie powstanie nowej waluty.
na BB na samej górze masz biało na złotym cały komunikat...
:ugeek: :ugeek:
Serio ludzie jak wy będziecie napierać giełdę takimi problemami to ja się nie dziwie, że BB nie wyrabia :(
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości