Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:22

Dovakhiin pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:14@Czeslaw a ten od 150k nie byl slupem przypadkiem?
O to już pytaj Sylwestra, oni się tam lepiej wyznają. Ale na zdrowy rozsądek, uważasz za słupa osobę która
-zweryfikowała się na bitbay (no dobra, każdy słup to zrobi)
-po bloku środków zweryfikowała się ponownie
-pojechała na spotkanie z "nie powiązanym" z bitbay SS na sławny egzamin z blokczejna
-poszła z tym sama do sądu jako poszkodowany

Poza tym, to nie administracja strony na której handluje się "wirtualnym dobrem" jest od tego żeby sobie uznawać kto jest słupem, nie słupem, czy blokować wg swojego widzimisię tak znaczne środki swojego klienta.

Całą tą sytuacją sie skompromitowali. Podejrzewali że to jest brudny hajs, blokują, zgłaszają do prokuratury, zaczyna się medialna burza, to publikują skan zawiadomienia i są czyści. A nie urządzają sobie jakieś k!@#$% egzaminy i to dopiero po burzy jaka przeszła przez internet.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
SylwesterSuszek pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:19no to jak mam status świadka to skąd ma takie informacje :) , Dobra szkoda czasu jak kiedys kiedys dojdzie do sprawy w sadzie sam puszcze to live :) Jak był u mnie to teczkę z dowodami miałem taka że spokojnie mogłem siedzieć na swoich miejscu. Miło było sie tu pokazać ale uciekam do innych obowiązków oczywiście zostawiam wam ludzi z BB ale na te tematy odpisywać nie będą :)

Wiem że jest piątek, godzina 20:21, ale mógłbyś coś z sobą zrobić i pisać bardziej składnie? Bo jak poprzedni Twoj post udało mi się jakoś rozszyfrować, tak w tym to niezbyt wiem co masz na myśli.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 20:29

Powyżej napisał czołowy bubelek z bubelbay, ten którego w skrócie nazywam SS?

Znajomy dzwonił do Igoria Trade - potwierdzili, że mają problemy na linii z bankiem, ale co konkretnie to czekają na odpowiedź banku.
Potwierdzili też, że to oni wymagali od bubelka poprawienia weryfikacji bo nie spełniała ich standardów i że przeglądają bazę bubelka już od dawna, więc nie zaczęli tego 10 dni temu. Bubelek o tym wiedział i się ostatnio dopiero obudził.

Blokowaniem środków byli zdziwieni i tu bubelek wpada, że kręci swoimi tłumaczeniami, bo pojawia się logiczne pytanie i logiczny wniosek...

Pomijam już fakt wątpliwej legalności tych blokad (piszę o blokadach tym co nie zweryfikowali się powtórnie co miało miejsce od ponad tygodnia minimum), ale załóżmy, że wypłaty fiat przelewem mogliby wtedy blokować bo Igoria by ich nie zrealizowała osobom, które nie spełniają ich standardów weryfikacji - takie logiczne założenie...

Ale Igoria nie realizuje wypłat krypto, one realizują się same przez sieć, blockchain z którego pan SS egzaminował i najwidoczniej nie przeegzaminował swojego działu PR by wymyślili lepszy wykręt dlaczego wypłaty krypto też były wstrzymane, bo to z wymogami operatora płatności Igoria nie ma nic wspólnego. Wypłaty krypto realizują się same, wystarczy je zlecić a operatorami płatności są kopacze itp. W tym momencie złapaliśmy bubelka na kręceniu o powód wstrzymania wypłat krypto.

Wypłaty z bankomatu to też chyba nie przez Igorię, Poczta również.

@SylwesterSuszek
a gdzie selfie pod nickiem? Proszę się zweryfikować zdjęciem :p skoro oficjalny przedstawiciel projektu :p

PS. ja jestem autorką nazwy Bubejbay i jakbyście chcieli wykorzystać w reklamach czy logo to należy się zapłata hahaha
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 23:06 przez Lais, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:31

A przepraszam bardzo czy to Bitbay decyduje kto jest slupem a kto nie? Ja myslalem ze wyroki w Polsce wydaje sad. Natomiast kwestia blokady srodkow nalezy do kompetencji prokuratury i GIIF. A tutaj widac bitbaj bawi sie w sad i prokuratora w jednym sam oskarza i sam wydaje wyroki.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 12 lipca 2019, 20:45

SylwesterSuszek pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:04Biznes znacie zarabia na prowizji.


A na arbitrażu nie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:46

Lais pisze: piątek, 12 lipca 2019, 20:29Powyżej napisał czołowy bubelek z bubelbay, ten którego w skrócie nazywam SS?
Ex bubelek, teraz ma status nie powiązanego z bubelkiem egzaminatora z blokczejna.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » piątek, 12 lipca 2019, 20:57

Na linkedzie caly czas widnieje jako prezydent i ceo bimbaja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » piątek, 12 lipca 2019, 21:03

Paweł Sobków jest CEO.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » piątek, 12 lipca 2019, 21:13

@Lais

Zablokowali nam konto bo coś tam znowu musimy dosłać, pieniądze nie wychodzą, ale btc wyszły. U nas na koncie sytuacja z blokadą przez igoria wygląda spójnie. - Stwierdzam fakty nie oceniam sytuacji.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 21:29

@FlyingAtom ja w poprzednim poście odnosiłam się do sytuacji sprzed drugiej weryfikacji - wtedy nie mogłam nic wypłacić, ani fiatów żadnym kanałem ani krypto mając tylko tę 1 weryfikację sprzed roku. A krypto powinnam móc wypłacić wg tych tłumaczeń, że to Igoria wymagała powtórnej weryfikacji.
Po 2 weryfikacji oczywiście mam odblokowane, ale PLN nie wyszło bo jak wiemy awaria lub "awaria"

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » piątek, 12 lipca 2019, 22:14

Lais pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 12:47czy mogę na selfie pokazać język :p
Następnym razem spróbuj do weryfikacji użyć e-dowodu.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorem_ipsum » sobota, 13 lipca 2019, 00:49

Weryfikowałem po raz drugi i nie dziwi mnie to jakoś specjalne, skoro idą po licencje. Na Coinbase też trzeba i łatwo nie jest. Eldorado się już skończyło. Mój przelew wczoraj wyszedł z BB. Dzisiaj faktycznie odrzucenie wpłaty, ale Igoria przez telefon podła mi info, że problem techniczny. Nic więcej nie powiedzieli.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: user300 » sobota, 13 lipca 2019, 11:27

Gdzie w można się zweryfikować osobiście? W jakich godzinach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 lipca 2019, 11:31

user300 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 11:27Gdzie w można się zweryfikować osobiście? W jakich godzinach?

Nie można.
My tu sobie z tą godzinką na kanapie w towarzystwie szeryfa robimy żarty...
Chociaż historia pokazała, że można się weryfikować osobiście :mrgreen:
Wpłacasz na obecną chwilę 4 btc, zamieniasz na PLN i jak szeryf stwierdzi, że jesteś seksi-słupek, to wezwie Cię na egzamin z życia blokczejenów :shock:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: user300 » sobota, 13 lipca 2019, 11:50

KryptoBanita pisze: sobota, 13 lipca 2019, 11:31user300 pisze: ↑ sobota, 13 lipca 2019, 11:27
Gdzie w można się zweryfikować osobiście? W jakich godzinach?

Nie można.
My tu sobie z tą godzinką na kanapie w towarzystwie szeryfa robimy żarty...
Chociaż historia pokazała, że można się weryfikować osobiście
Wpłacasz na obecną chwilę 4 btc, zamieniasz na PLN i jak szeryf stwierdzi, że jesteś seksi-słupek, to wezwie Cię na egzamin z życia blokczejenów
poważnie pytam

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 12:03


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 lipca 2019, 12:19

user300 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 11:50poważnie pytam

przecież Ci poważnie odpowiadam - za 150k PLN można się CZASEM zweryfikować osobiście - było to nawet transmitowane, tylko nie ma szczegółowych wytycznych, kiedy jest to CZASEM...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » sobota, 13 lipca 2019, 12:38

KryptoBanita pisze: sobota, 13 lipca 2019, 12:19 tylko nie ma szczegółowych wytycznych, kiedy jest to CZASEM...
Wytyczne pewnie są w KYC/AML

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Mr Worldwide

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amarth » sobota, 13 lipca 2019, 12:46

KryptoBanita pisze: sobota, 13 lipca 2019, 11:31Wpłacasz na obecną chwilę 4 btc, zamieniasz na PLN i jak szeryf stwierdzi, że jesteś seksi-słupek, to wezwie Cię na egzamin z życia blokczejenów
Bądź mno
lvl 30+
miej zajebiste inicjały - SS
bimbej kwitnie
przybiega "DYREKTOR" jakiegoś działu
hjustonmamyproblem.mp3
słup?
słup.
to puść go nie jesteśmy płokułatułą
BUM PROBLEM ROZWIĄZANY!

A tak serio to wyobraź sobie, że bimbej puszcza typa odnośnie którego dostali cynk, że może wyprać 150 kafli. Firma idzie w pizdu jeszcze bardziej niespodziewanie niż bitmarket, a wszyscy zamieszani idą do ziobry na dywanik.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » sobota, 13 lipca 2019, 13:46

Skoro po historiach z Bitcurex (2016), Coinroom (2019) i Bitmarket (2019) na placu boju pozostały już praktyczznie tylko dwie polskie giełdy Bitbay i Coindeal to zanim w ogóle rozważę zdeponowanie tam choćby jednej złotówki chcę poznać odpowiedź na poniższe pytania (inspirowane kwestionariuszem użytkownika @flamaster wobec Bitmarket z 2017r.). Proszę o podpisanie się pod nimi imieniem i nazwiskiem oraz funkcją pełnioną w firmie.

@SylwesterSuszek , @BitBay

1) Kim są (imię i nazwisko, funkcja) główne osoby odpowiedzialne za giełdę pod względem operacyjnym?
2) Jaka jest struktura właścicielska i kim są główni beneficjenci (osoby fizyczne i prawne) zysków wypracowywanych przez giełdę?
3) Jakie spółki (nazwa, kraj rejestracji, numer w rejestrze, adres do korespondencji) wchodzą w skład grupy? Jakie są pomiędzy nimi powiązania kapitałowe i za jaką część biznesu odpowiadają?
4) Które spółki są dysponentami depozytów krypto i fiat?
5) Jakie firmy zewnętrzne pośredniczą w płatnościach?
6) W jakim kraju znajduje się infrastruktura komputerowa, na której odbywa się faktyczny handel?
7) Z jaką częstotliwością są wykonywane kopie zapasowe krytycznych danych (salda, historia transakcji) i jak długo przechowywane?
8) Czy operator giełdy, albo osoby bezpośrednio z nią związane, handluje(-ą) na wlasnym rynku?
9) Czy giełda na dzień 13.07.2019 ma pokrycie całości środków zdeponowanych przez klientów i nie operuje na tzw. rezerwie cząstkowej?
10) Czy środki zdeponowane przez klientów są reinwestowane bez ich wiedzy?
11) Jakie są adresy tzw. cold wallets dla głównych kryptowalut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH (niepotrzebne skreślić)?
12) W jaki sposób będą pokrywane nieprzewidziane straty wynikające z kradzieży, awarii itp.?

Pytania nie dotyczą raczej kwestii poufnych, nie proszę też o selfie z zaświadczeniem o niekaralności w ręce plus skan dowodu i rachunek za prąd od każdego członka zarządu, więc z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Brak odpowiedzi na którykolwiek z punktów, też jest jakąś odpowiedzią. Miłego weekendu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: new06 » sobota, 13 lipca 2019, 14:32

Może ktoś w skrócie powiedzieć o co kaman z tymi weryfikacjami? Rzadko tu zaglądam.

@BitBay przejrzałem swojego maila i wiadomości z apki/na waszej stronce po zalogowaniu i nie mam żadnych informacji o kolejnej weryfikacji (a miałem ją tak z 2 lata temu). Czyli u mnie wszystko jest ok? Czy wpadłem w szufladkę "pilnie przekazać do Europolu"?
Brave New World

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości