Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 25 października 2018, 01:10

I zastanawiajace jest tez to ze na niezweryfikowanym koncie da sie wplacic krypto..tylko pewnie juz gorzej z jego ewentualnym wyjeciem..czemu juz nie wymagaja weryfikacji do wplat?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 25 października 2018, 01:28

@awozniak piszesz że ty i dziesięcioro twoich znajomych ma ten sam problem, tutaj nikt podobnego problemu nie miał. Powiedz jaką my mamy pewność że np. nie graliście między sobą albo tych dziesięcioro kolegów to twoje multikonta w celu uniknięcia limitu dla niezweryfikowanych kont, który był wcześniej. Wtedy mógłby być problem z weryfikacją tych 10 kont.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 25 października 2018, 11:09

Widzę, że temat wałkowany ostatnio (oferty spoza orderbooka) zupełnie się rozmył jak to w tym kraju bywa. bit-absurd-bot-bay wybrał strategię na przeczekanie, że ludzie sobie pogadają i zapomną.
Jeśli giełda nie reaguje na jakieś anomalie tzn że jest tam coś nie w porządku.
Brak reakcji z ich strony zapala mi lampkę o bezpieczeństwo moich środków, szczególnie jeśli oni dbają o bezpieczeństwo tak samo jak zaprojektowali tę giełdę czyli nieudolnie.
Podejmują decyzje bez wyobraźni i oceny obecnej sytuacji tak jakby byli wielką giełdą z małym spread i dużym wolumenem. Pora sobie uświadomić, że jesteście bazarkiem z mocno dziurawym orderbookiem i tylko oferty ukryte pozwalały akceptować ten absurd i te wysokie prowizje.

Miesiąc bezcelowego i bezsensownego przebijania się z botami wobec braku ofert ukrytych też mi wystarczy - to nie ma sensu, tylko wnerwia i pochłania czas bo nie można się na czym innym skupić tylko trzeba non stop przebijać boty, które wolumenu nie generują tylko czekają aż ktoś im za pół darmo sprzeda, ale jak pojawi się żywy człowiek i chce kupić w cenie normalnej to mu nie pozwolą na to.
Wątpię, że tym sposobem przyciągną nowych klientów, no chyba że idiotów a sądząc po tym jakie tam czasem występują transakcje i jakie oni decyzje podejmują odnośnie kształtu giełdy to jest właśnie ich target - idioci. Tych niby nie brakuje, ale idioci są zwykle leniwi i jak będą musieli co 10 sekund poprawiać ofertę bez efektu to też się zniechęcą :p

Obroty mi spadły a więc prowizja jest już nieakceptowalna w stosunku do innych giełd, także ja spadam stąd.

Mam nadzieję, że kasę mi wypłacą :p

PS.
A jeszcze zapomniłam napisać a pro po okradania.
Otóż biblablabay okrada was z każdej transakcji na ok 0,5 grosza - to przez to ich ograniczenie cen do 2 miejsc po przecinku
i zaokrąglanie kwot do tych 2 miejsc.
Przykład: kurs LSK 10,91, sprzedaż 1,181 LSK
matematyka mówi, że 10,91x1,181 = 12,88471 zł
Ale na koncie ląduje jedynie 12,88 zł
Niby mało, ale jak masz 100 transakcji dziennie to już masz 50 groszy
Niby ciągle mało, ale rocznie to już jest 180 zł.
A jak ktoś ma więcej transakcji dziennie?
Teraz pomnóżcie sobie ilość transakcji dziennie wszystkich użytkowników razy te 0,5 grosza i ktoś tę kasę sobie zgarnia.
Taka bitbay-spożywczak w stylu - mogę być pani winna 1 grosz?
Jak widać wysokie prowizje to za mało, trzeba jeszcze ściągać innymi sposobami :p
A policja chyba ściga za kradzież mniejszych kwot :p

bye bye bit-absurd-bot-bay

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » czwartek, 25 października 2018, 19:24

co ja patrze co ja widze :shock: :mrgreen:

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 26 października 2018, 00:55

Hamas pisze: co ja patrze co ja widze :shock: :mrgreen:

Obrazek
Jeszcze nie zagościła ale może jest to jakiś trop. Już usunięte zostało, faktycznie mogą występować opóźnienia ja na zaksięgowanie depozytu BAT czekam już trzeci dzień, wczoraj po zapytaniu na czacie czy jest jakieś info dostałem wiadomość kopiuj/wklej typu że mam się nie pytać tylko jak będą to będą a oni wtedy napiszą. Kiedyś przez tą infolinię czy czat szło zdecydowane więcej załatwić czy nawet tutaj. Pamiętam jak na początku po wprowadzeniu LSK często były problemy z księgowaniem depozytu to po rozmowie na czacie chwila i środki były zaksięgowane, to samo było w przypadku ETH czy innych coinów. Fakt że teraz jakieś awarie pojawiają się bardzo rzadko.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: borewik » piątek, 26 października 2018, 15:21

Kiedyś przez tą infolinię czy czat szło zdecydowane więcej załatwić czy nawet tutaj.
Prawda, robi się coraz większe bagno jeśli chodzi o support. Też czekam 3ci dzień...
Zamiast od razu naprawić błąd i wpłacić coiny, to wysyłają to do IT. IT powinno jedynie dostać info, że jest problem i go naprawić, gdzie w tym czasie support powinien naprawiać to ręcznie.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 października 2018, 15:24 przez borewik, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 26 października 2018, 15:24

borewik pisze:
Kiedyś przez tą infolinię czy czat szło zdecydowane więcej załatwić czy nawet tutaj.
Prawda, robi się coraz większe bagno jeśli chodzi o support. Też czekam 3ci dzień...
Pisałem nawet tutaj PW do przedstawiciela niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. Wieczorem na czacie spróbuję się znów czegoś dowiedzieć. Problemy się zdarzają ale kiedy były one naprawiane błyskawicznie
4 dni depozyt nie dodany do konta, wasz dział IT naprawdę się stara skoro żadne depozyty tokenów ERC-20 nie są księgowane od 4 dni co doskonale widać po głównym adresie BB na który trafiają coiny z adresów depozytowych użytkowników. Czyli 3/4 depozytów z dostępnych monet nie działa a mamy weekend więc pewnie poczekamy sobie do poniedziałku albo i dłużej. Czat czy infolinia to nie wiem po co właściwie teraz są skoro i tak żadnej informacji ani pomocy się tam nie uzyska. Szósty dzień depozyt nadal nie dodany do konta. Dodam że cena prawie nie spadła przez te 6 dni, jedynie ze 1,10 na 0,86PLN jedynie 21% żadna strata xD

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » poniedziałek, 29 października 2018, 20:14

hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
get rich or die trying

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 29 października 2018, 20:40

robithc pisze:hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
Nie jesteś ślepy. Nie ma.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » poniedziałek, 29 października 2018, 20:49

marimach77 pisze:
robithc pisze:hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
Nie jesteś ślepy. Nie ma.
masakra, "nie spie bo pilnuje btc"
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 29 października 2018, 21:10

robithc pisze: hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
tak jak pisalem kiedys. To nie jest gielda tylko rozbudowany kantor :D

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 29 października 2018, 21:32

robithc pisze:
marimach77 pisze:
robithc pisze:hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
Nie jesteś ślepy. Nie ma.
masakra, "nie spie bo pilnuje btc"
Ja tam na BB nic nie pilnuję. Nic tam nie mam.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 29 października 2018, 21:41

Wy tu o takich zaawansowanych funkcjach piszecie jak oni sobie nie mogą poradzić przez tydzień czasu z księgowaniem depozytów tokenów ERC20

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 29 października 2018, 22:43

prap0n pisze:
robithc pisze: hm czy ja jestem ślepy czy na Bitbay nie ma stop lossow? :o
tak jak pisalem kiedys. To nie jest gielda tylko rozbudowany kantor :D
Być może stop losy są przereklamowane :mrgreen: , ja znam prawdę , Pan Suszek spotkał się pewnego razu z Zaorskim , a ten mu powiedział to co wszystkim :arrow: "stop losy są dla małych dziewczynek"
Pan Suszek najwyraźniej wziął to sobie za bardzo do serca i teraz ludzie warują na bitbay jak koczownicy i pilnują swoich kryptowalut.

@Bitbay , swoją drogą jak tam idzie wprowadzanie NANO? ankieta była w lipcu, ponoć mieliście spełniać życzenia użytkowników. NANO było drugie na liście , prawie pół roku to sporo czasu.
Jeśli wasze informatyczne moce przerobowe są tak nadwyrężone to już lepiej skupcie się na stop losach ;)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » wtorek, 30 października 2018, 10:44

@prap0n, to nawet nie jest kantor tylko wytwórnia i przerób absurdów. Jednym z największych zasługujących na malinę dziesięciolecia krypto jest ograniczenie kursów do 2 miejsc po przecinku czyli do 1 grosza co szczególnie absurdalnie wygląda na tych, które kosztują grosze (i jeszcze kradną ok 0,5 grosza z każdej transakcji przez zaokrąglenia sum o czym pisałam wcześniej).
Takie coś to tylko made in Poland

A nie wiecie czemu wyłączyli stop losy? Przecież to oczywiste - ta parodia giełdy ma tak dziurawy orderbook, że aktywowanie stop losów to jest pogrom.
Gdy jeszcze były to dzięki nim kupiłam sobie ltc po 120zł gdy był za ponad 200 zł zł albo po 400 zł gdy był za ponad 600 zł :p
Także stop losy były bardzo fajne na bitparodii, jak włączą to może tam wrócę :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 30 października 2018, 12:15

Lais pisze: A nie wiecie czemu wyłączyli stop losy? Przecież to oczywiste - ta parodia giełdy ma tak dziurawy orderbook, że aktywowanie stop losów to jest pogrom.
p
Ma to bardzo sens.

Tak w ogole, ostatnio ogladalem wywiad z ex. prezesem Suszkiem gdzie chwalil sie ze potrzebna jest zmiana prezesa poniewaz bitbay to jest juz firma ktora liczy 200 osob.

A wiecie ile osob zatrudnia najwieksza gielda spot na swiecie - bitfinex?

80-90 osob

To jest wlasnie biznes made in poland :)

Dla porownania, volumen 24h na bitbay i bitfinex na BTC:

Bitbay: 7 mln usd
Bitfinex: 121 mln usd.

18x mniejszy wolumen, a pracownikow prawie 2 razy wiecej :D
Nie wiem co oni tam robia.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 30 października 2018, 12:20

prap0n pisze: Tak w ogole, ostatnio ogladalem wywiad z ex. prezesem Suszkiem gdzie chwalil sie ze potrzebna jest zmiana prezesa poniewaz bitbay to jest juz firma ktora liczy 200 osob.
Może tam nie grają te okryte złą sławą boty , tylko 190 ludzików tam gra zamiast tych botów.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 30 października 2018, 12:53

liseklsk pisze: Wy tu o takich zaawansowanych funkcjach piszecie jak oni sobie nie mogą poradzić przez tydzień czasu z księgowaniem depozytów tokenów ERC20
W chwili obecnej występuje techniczny problem z księgowaniem tokenów ERC20. Rozumiemy, iż jest to nieco uciążliwe natomiast nasz dział IT pracuje nad jak najszybszym przywróceniem tej funkcjonalności i w momencie gdy uda się rozwiązać ten problem środki zostaną zaksięgowane na saldach użytkowników. Dziękujemy za zrozumienie.



@RuckenFetard,
Informacje kiedy i jakie kryptowaluty będą wdrażane na platformę BitBay będziemy podawać poprzez social media oczywiście jesteśmy świadomi, że od czasu ankiety minęło trochę czasu jednak mimo, iż traktujemy ją w pełni poważnie jest ona poglądowa i pozwala nam ona przede wszystkim zorientować się czego oczekują nasi Użytkownicy. Zdajemy sobie także sprawę jak duże zainteresowanie jest wokół projektu NANO, natomiast dodanie kryptowaluty zależne jest także od wielu czynników zewnętrznych. Prosimy jeszcze o cierpliwość.



Ogólnie co do nowych funkcjonalności charakterystycznych dla giełd kryptowalutowch mamy nadzieję, że w niedługim czasie bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczymy! ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 30 października 2018, 13:31

BitBay pisze:
liseklsk pisze: Wy tu o takich zaawansowanych funkcjach piszecie jak oni sobie nie mogą poradzić przez tydzień czasu z księgowaniem depozytów tokenów ERC20
W chwili obecnej występuje techniczny problem z księgowaniem tokenów ERC20. Rozumiemy, iż jest to nieco uciążliwe natomiast nasz dział IT pracuje nad jak najszybszym przywróceniem tej funkcjonalności i w momencie gdy uda się rozwiązać ten problem środki zostaną zaksięgowane na saldach użytkowników. Dziękujemy za zrozumienie.



@RuckenFetard,
Informacje kiedy i jakie kryptowaluty będą wdrażane na platformę BitBay będziemy podawać poprzez social media oczywiście jesteśmy świadomi, że od czasu ankiety minęło trochę czasu jednak mimo, iż traktujemy ją w pełni poważnie jest ona poglądowa i pozwala nam ona przede wszystkim zorientować się czego oczekują nasi Użytkownicy. Zdajemy sobie także sprawę jak duże zainteresowanie jest wokół projektu NANO, natomiast dodanie kryptowaluty zależne jest także od wielu czynników zewnętrznych. Prosimy jeszcze o cierpliwość.



Ogólnie co do nowych funkcjonalności charakterystycznych dla giełd kryptowalutowch mamy nadzieję, że w niedługim czasie bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczymy! ;)
Ja to rozumiem ale to jest tydzień czasu a nie dwa czy trzy dni w takim czasie byście już ręcznie dodali środki i pracowali nad rozwiązaniem problemu. Przecież widzicie z jakiego adresu i jaka moneta wchodzi na adres główny bo natychmiast są transakcje wychodzące z portfeli użytkowników. Miałem kiedyś podobny problem z inną monetą i po 3 dniach została dodana ręcznie do salda. W historii transakcja widnieje jako korekta a nie jako depozyt. Nie rozumiem dlaczego teraz nie możecie zrobić tak samo, dodać nam brakujące depozyty jako korekta i dalej walczyć z problemem technicznym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » środa, 31 października 2018, 09:01

Przecież to jest ewidentna nieprawda i zwykłe przechwałki. Mi osobiście już od czasów tego pamiętnego wywiadu z CEO, zupełnie śmierdziało to tanim marketingiem i laniem wody. Byle tylko napompować bańkę swojej własnej "zajebistości".
prap0n pisze:
Lais pisze: A nie wiecie czemu wyłączyli stop losy? Przecież to oczywiste - ta parodia giełdy ma tak dziurawy orderbook, że aktywowanie stop losów to jest pogrom.
p
Ma to bardzo sens.

Tak w ogole, ostatnio ogladalem wywiad z ex. prezesem Suszkiem gdzie chwalil sie ze potrzebna jest zmiana prezesa poniewaz bitbay to jest juz firma ktora liczy 200 osob.

A wiecie ile osob zatrudnia najwieksza gielda spot na swiecie - bitfinex?

80-90 osob

To jest wlasnie biznes made in poland :)

Dla porownania, volumen 24h na bitbay i bitfinex na BTC:

Bitbay: 7 mln usd
Bitfinex: 121 mln usd.

18x mniejszy wolumen, a pracownikow prawie 2 razy wiecej :D
Nie wiem co oni tam robia.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości