Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » środa, 11 maja 2022, 11:18

Nie rozumiem co to za logika. Ostrzega się przed giełdą od miesięcy a wy dalej tam siedzicie i liczycie na to, że was nic złego nie spotka. A potem ja mam coraz więcej wiadomości prywatnych od osób, które też nagle nie mogą pieniędzy wypłacić. Dlatego jak ktoś myśli, że tylko kilka osób to dotknęło na tysiące to jest w błędzie, większość ludzi nic tu nawet na ten temat nie pisze.

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » środa, 11 maja 2022, 15:38

tutkarz pisze: A potem ja mam coraz więcej wiadomości prywatnych od osób, które też nagle nie mogą pieniędzy wypłacić. Dlatego jak ktoś myśli, że tylko kilka osób to dotknęło na tysiące to jest w błędzie, większość ludzi nic tu nawet na ten temat nie pisze.
I właśnie dlatego ta giełda dalej funkcjonuje bo zamiast napisać co i jak siedzą cicho. Chciałem tam wpłacic te 1500zł ale dam sobie spokój chyba będę musiał się zweryfikować na Binance bo chciałem kupić alty a nie mam alternatywy w Bitomacie chyba altów nie kupię.
P.s strach wysyłać kolejnej giełdzie skan dowodu osobistego ale bez tego weryfikacji nie będzie :(

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » środa, 11 maja 2022, 15:50

a nie mam alternatywy w Bitomacie chyba altów nie kupię
W bitomacie kupisz niektóre alty. Po prostu podchodzisz z gotówką, kupujesz krypto, a potem jak już masz jakieś krypto, to zamiana jednej monety na inną jest już względnie prosta (a na pewno prostsza niż wejście w ten świat z fiatów).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » środa, 11 maja 2022, 20:36

W kwietniu wezwanie do uzupełnienia informacji o sobie
Nie wysłałem , napisałem co myślę i jakie to dla mnie ma podstawy
Pieniążki na koncie Zondy :arrow: grosze bo grosze ale moje
Wczoraj się loguje i to Obrazek
apka na telefonie podobnie
Weźcie sobie te pieniądze . Jesteście zjebami :arrow: życzę upadku
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tosiak » środa, 11 maja 2022, 21:02

Potwierdzam. od marca zablokowane wyplaty i potrzeba "ponownej weryfikacji" - kazałem sie wypałować, zliwkidować konto a kase (grosze crypto) przelac na ostatni adres jaki byl transfer.
Odpisali ze moga jedynie przelewac w takich sytuacjach PLN.
Zamienilem grosiaki crypto na grosiaki PLN i ......

KONTO ZABLOKOWANE - na emaile uje nie odpowiadają .

Ma ktoś jakiś gotowy formularz na tych k**tasów ?

Bieda Giełda.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: HL13 » czwartek, 12 maja 2022, 13:20

Mam dzisiaj problem z zalogowaniem.
W aktualnościach jest informacja że 12.05 mają przerwę w funkcjonowaniu na 30 min między 6:30-7:00.
To normalne u nich? Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 12 maja 2022, 16:13

Ja się zalogowałem teraz bezproblemowo.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: theone1 » piątek, 13 maja 2022, 21:55

Ej, @Zonda, nie wylogowywałem się przez cały dzień z waszego systemu transakcyjnego, więc skąd miałem wiedzieć, że wpuszczacie miliony Luny około godz. 20? Takich jak ja jest pewnie więcej... co zamierzacie z tym zrobić?

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » piątek, 13 maja 2022, 23:56

Co mnie dzisiaj spotkało to masakra. A miałem jakieś dziwne przeczucie żeby późnym wieczorem nie kupować krypto i nie przesyłać. To się uparłem i mam. Posiadam na Bitbay konto firmowe od kilku lat i regularnie wpłacam PLN a później kupuję kryptowaluty. Dzisiaj wieczorem dokonałem zakupu XRP na kwotę 6000 zł. Po zakupie zleciłem wypłatę tych środków. Czekałem około 20 minut i wypłata była nadal w toku dlatego wcisnąłem "ANULUJ" by zlecić ją ponownie i w tym momencie pojawił mi się komunikat o treści mniej więcej: "brak uprawnień" a następnie informacja o tym, że konieczna jest aktualizacja KYC. Na maila otrzymałem podobne info. Wszystko fajnie i pięknie oraz ładnie napisane, że wypełnienie formularzy trwa kilka minut ale nikt na tym etapie nie napisał, że na weryfikację czeka się 96 godzin !! Takie info dostałem. To jest jakaś masakra ! Dodam, że w przeciągu kilku ostatnich lat chyba 2 lub 3 razy przechodziłem jakieś dodatkowe weryfikacje ale trwało to z reguły 1-2 godziny ale nie 96 ! I tak w ogóle co ma KYC do anulowania wypłaty kryptowaluty ? Ktoś z Was miał takie cyrki ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 16 maja 2022, 08:24

Prawdopodobnie Twój dokument tożsamości uległ przedawnieniu i należy go zaktualizować. Gdybyś napisał do nas na czacie, gdzie konsultanci są dostępni od godziny 8-22, to moglibyśmy przyśpieszyć Twoją weryfikację.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » poniedziałek, 16 maja 2022, 09:04

renekm pisze: piątek, 13 maja 2022, 23:56Ktoś z Was miał takie cyrki ?

ostatnie kilkadziesiąt stron jest o tym, mogłeś się chociaż pofatygować i przeczytać ze dwie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 17 maja 2022, 09:48

Zonda pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 08:24 Prawdopodobnie Twój dokument tożsamości uległ przedawnieniu i należy go zaktualizować. Gdybyś napisał do nas na czacie, gdzie konsultanci są dostępni od godziny 8-22, to moglibyśmy przyśpieszyć Twoją weryfikację.
Mnie też to wczoraj spotkało. Tyle że DO mam ważny jeszcze rok... Support odpisał mi, że wszyscy userzy muszą przejść KKYC na nowo z powodu zmiany przepisów UE. Czas oczekiwania na weryfikację parę dni to jednak faktycznie bardzo długo.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » wtorek, 17 maja 2022, 11:18

Czyli co, obecnie nikt nie może dokonać wypłaty, bo wszyscy userzy przechodzą ponowną weryfikację ? :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 17 maja 2022, 11:24

Chyba robią to na raty.
@Zonda może opublikujcie jakiś komunikat na ten temat?

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Dzień dobry,

Każdy użytkownik musi przeprowadzić weryfikację według nowych standardów, co podyktowane jest koniecznością dostosowania się do europejskich procedur AML oraz oczekiwaniami naszych partnerów — operatorów płatności, banków, które również zgodnie z przepisami AML muszą stosować środki bezpieczeństwa finansowego. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada na firmy dodatkowe obowiązki kontrolne. Oznacza to nałożenie dużo większej odpowiedzialności w procesie Know Your Customer (KYC) na instytucje i konieczność zweryfikowania obecnych polityk i mechanizmów AML.

Rozumiemy, że weryfikacja konta może być uciążliwym dla Państwa procesem. Prosimy jednak pamiętać, że nadrzędnym jej celem jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa prawnego i wygody korzystania z naszej giełdy z udziałem przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 17 maja 2022, 11:41

Po co Wam giełdy? Przy takich ruchach jakie są na krypto 1% fee serwisow typu changenow nie mają znaczenia.

A do fiatów wychodzimy f2f, w bitomatach albo codzienne nie zwracające uwagi kwoty przez karty takie jak Wirex

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » wtorek, 17 maja 2022, 12:13


Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » wtorek, 17 maja 2022, 12:26

Ale były by jaja, gdyby się okazało, że Zonda posiadane przez userów krypto, zamiast trzymać na swojej giełdzie w cold wallet. To stakowała w UST/Luna.
I teraz nie ma środków na wypłaty, Więc wymyślili nagle weryfikację dla wszystkich userów, aby opóźnić ich wypłaty.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwietnia 2019
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hash. » wtorek, 17 maja 2022, 13:10

Czy na Zondzie właśnie trwa wałek stulecia? Szukam bowiem jakiegoś logicznego uzasadnienia dla Luny, którą można kupić za min. 0,01 PLN (podczas gdy kurs w każdym innym miejscu oscyluje w granicach 0,0002 USD, więc nawet mnożąc to przez wartość dolara, wychodzi poniżej 0,001 PLN).

Zastanawiam się teraz, czy ta giełda naprawdę przyciąga skończonych kretynów, którzy PRZEPŁACAJĄ WŁAŚNIE DZIESIĘCIOKROTNIE...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 17 maja 2022, 13:54

@hash. Na Bittrex lata po 0.028$, ale tylko dlatego, że w/d są zablokowane, może też działać psychologia, "skoro niżej nie spadnie, to mogę tylko zarobić, wskoczy na 0.02zł i mam 100% zysku" problem się pojawi, jeśli biedabibej przesunie przecinek lub zdelistuje. Parę razy mi się tak udało, ale też z dwa razy zostałem z bagażem bo zdelistowali przed moją sprzedażą :lol: (nie na biedabibej)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 17 maja 2022, 15:14

Ja zwracam honor: chat na Zondzie działa super i sprawnie. Ponoć mają mi ASAP odblokować konto. Co do weryfikacji podali mi taki oto powód:

Przekazałem formularz bezpośrednio do działu weryfikacji w celu ekspresowego sprawdzenia wniosku. Aktualizacji całego formularza musiał dokonywać każdy użytkownik ( w tym ja) ze względu na nowe pola oraz sekcje, aby można było korzystać z wszystkich funkcjonalności giełdy. Informacja odnośnie statusu przyjdzie mailowo oraz smsem

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości