Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 lutego 2022, 13:03

Szubi pisze: czwartek, 24 lutego 2022, 22:11A ciekawia mnie jeszcze kwestie nadzwyczajne jak aktualna wojna ruskich. Czy możliwe jest że taka giełda może przez tego typu wydarzenia np. zawiesić działalność ? W jaki sposób może wojna zaszkodzić Gieldzie, ale nie w kwestii kursów kryptowalut, tylko w funkcjonowania samej giełdy ?

W obecnej sytuacji funkcjonowanie naszej giełdy nie jest zagrożone i nic nie wskazuje na to, aby miało być. Działamy w pełni normalnie i nie planujemy zawieszać działalności. Oczywiście, gdyby w przyszłości pojawiło się jakieś realne zagrożenie - niezwłocznie poinformujemy o tym naszych użytkowników. Na ten moment jednak nie ma jakichkolwiek powodów do niepokoju.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 27 lutego 2022, 08:05

Ziutek108 pisze: poniedziałek, 14 lutego 2022, 18:22Jakie pytania im zadawałeś? Też chciałbym przyspieszyć proces ewakuacji z tego przybytku.

U mnie zaliczyli wpadkę bo dłuższym czasie ostrzeliwania się mailami odnośnie operacji na moim koncie, poprosili ponownie o saldo konta. Dlatego zacząłem im zadawać pytania o przebieg KYC i IML. Odpisali tylko żeby nie dosyłać salda i odblokowali mnie. To był koronny dowód tego, że ten proces to lipa a oni wysyłają jakieś żądania wyssane z palca po to żeby przedłużać wypłatę. Nawet się nie zastanawiają co robią, tylko walą kolejne żądania z listy. Jak się ktoś zamota, to wyśle to samo pytanie dwa razy.
Ktoś pisał że wypowiedzenie umowy przynosi efekt. Znam przypadek gdzie córka właścicielki konta włączyła się w KYC i IML na tyle skutecznie że to ZONDA wypowiedziała umowę. Tam też trwała walka o pieniądze około miesiąca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » niedziela, 27 lutego 2022, 08:54

Może trzeba zgłosić to do ich regulatora i się ogarną :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 27 lutego 2022, 08:57

blink pisze: niedziela, 27 lutego 2022, 08:54Może trzeba zgłosić to do ich regulatora i się ogarną
Przecież regulator im jeszcze medal przyzna.
Ludzie, gdzie Wy żyjecie?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » niedziela, 27 lutego 2022, 11:29

mecenas pisze: niedziela, 27 lutego 2022, 08:57Przecież regulator im jeszcze medal przyzna.
Ludzie, gdzie Wy żyjecie?


Na bezprawne działania? Gdzie Ty żyjesz :)

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » poniedziałek, 28 lutego 2022, 12:51

Moje konto zablokowane jest już 2 lata temu, 5 ETH i trochę PLN,
jeszcze ani razu nie podali powodu blokady. Na każdą wiadomość odpisują tak samo - analizują sprawę. Czyli robią ze mnie debila, bo kase zapewne przywłaszczyli.

Zaangażowałem już prawnika który ma kontakty w Estonii, nie odpuszcze moich pieniędzy.

Bitbay w każdej chwili może zablokować konto, tak jak w moim przypadku - korzystałem z niego 5 lat, z dnia na dzień bez wyjaśnienia konto zostało zablokowane.

Bitbay to oszuści i krętacze - nie trzymajcie tam swoich środków.

xin
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: xin » poniedziałek, 28 lutego 2022, 21:11

A co sądzicie o ostatnim delisting wykonanym przez zonda dnia 22.02.2022 między innymi waluty xin, dlaczego o tym piszę bo posiadam taka walutę jeszcze kupioną za czasów bitbay za dość sporą sumę, w polityce giełdy zonda na temat delisting czytamy że giełda dokłąda wszelikch starań aby powiadomić o tym swoich użytkowników przez wysłanie emaila i umieszczania informacji na stronie i tu niespodzianak faktycznie zonda dała taką informację na swojej stronie i w aplikacji wchodząc w konto mamy informację i tam faktycznie była taka informacja z tym że nikt nie każe mi wchodzić tam i tego sprawdzać jak i śledzić na bierząco informacji na stronie zonda.
Dnia 22.02.2022 od znajomego dowiedziałem się bo on też nie wiedział że coś dziwnego się stało bo znikła z giełdy waluta xin? więć zacząłem szukać no i znadłem właśie w aplikacji zonda w aktualnościach, do tej pory dziwi mnie że nie dostałem żadnego emaila na pewno nie doatałem sprawdziłem całą pocztę myśląc że przeoczyłem po prostu nie dostałem tak to wyglądało jak by zondzie zależało na tym aby jak najmniej użytkowników o tym wiedziało żeby było jak najmniej sprzedaży i tak było w moim przypadku nie zdążyłem sprzedać już 22.02.2022 waluty nie było na giełdzie.
Nie wiem czy to wpożądku ale ja wpłaciłem na giełe na ich konta bankowe PLN z zamiarem zarobku handlu a tu taka niespodzianka tak jak w przypadku krypto squid game zostałem z bezwartościową walutą która może już nie mieć wartości, moim zdaniem w takiej sytuacji giełda do użytkownika który pośiada walutę która ma być wycofana dla jego dobra powinien być o tym poinformowany na wszytskie możliwe sposoby nawet jeśłi mieli by do niego zadzwonić a pózniej jak nic z tym nie zrobi to już jego problem tak się nie stało wygląda to jak kradzież w białych rękawiczkach.
Giełda ma prawo wykonać delisting ale nie tak nie że mało kto wie o tym lub musi się tego doszukiwać oczywiście pisałem do zonda kończyło się odpowiedziami w stylu bardzo nam przykro, no cóż ta giełda tak sczerze może tak zrobić z każdą walutą ogłosić delisting sprytnie ukryć wiadomości o tym lub nie informować i cieszyć się z zarobku bo co im zrobimy a ja straciłem sporo kasy sporo.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 1 marca 2022, 09:45

Delisting XIN był zapowiadany od kilku tygodni. Wysłaliśmy wiadomości mailowe oraz informacja pojawiła się na naszej stronie, oraz mediach społecznościowych. Inwestując w kryptowaluty, należy być świadomym ryzyka, jakie to niesie, ponieważ zdarzają się sytuacje, że środki można stracić.
Waluta XIN została usunięta z powodu zbyt niskiego bezpieczeństwa oraz małej płynności. Media społecznościowe twórców waluty XIN również nie wskazują na rozwiązanie tej sytuacji. Do dnia 22.04 możesz wypłacić swoje środki w całości. Bardzo nam przykro z powodu Twojej inwestycji, natomiast w tym przypadku sugerowalibyśmy kontakt z twórcami projektu i zapytanie, jaki mają plan na przyszłość w związku z XIN oraz jakie możliwości oferują, jeżeli chodzi o handel. Giełda jest tylko narzędziem do handlu między użytkownikami, więc środki, które poświęciłeś na zakup XIN, trafiły do użytkownika, który sprzedał Ci konkretną walutę, nie giełdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 1 marca 2022, 13:58

Zonda pisze: wtorek, 1 marca 2022, 09:45 Inwestując w kryptowaluty, należy być świadomym ryzyka, jakie to niesie, ponieważ zdarzają się sytuacje, że środki można stracić.
podpisał pracownik BITBAY :D

Szczególnie jak chodzi o tą waszą śmieszną pseudo giełdę :D
xin pisze: poniedziałek, 28 lutego 2022, 21:11giełda do użytkownika który pośiada walutę która ma być wycofana dla jego dobra powinien być o tym poinformowany na wszytskie możliwe sposoby nawet jeśłi mieli by do niego zadzwonić a pózniej jak nic z tym nie zrobi to już jego problem tak się nie stało wygląda to jak kradzież w białych rękawiczkach.
No sorry, ale to TY jesteś sam sobie winien. To Ty trzymałeś środki na giełdzie więc to w Twoim interesie jest czytanie wszystkich kanałów, skoro mieli to info także poza mailami to miałeś szansę.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kinder112 » środa, 2 marca 2022, 08:12

Cześć, mam konto na Bitbay od jakichś 4 lat, przy wpłacaniu mniejszych kwot wszystko było ok, po większym wejściu w krypto musiałem wypełnić wniosek skąd pochodzą pieniądze i pokazać wyciąg z konta za 3msc. że rzeczywiście takie pieniądze mam (do tej pory wydaje się sensownie).

Obecnie wyszedłem z krypto, kwota jest trochę większa i nagle postanowili zamrozić środki chcą dokumentów za zeszłe lata.
Obecnie chcą ode mnie wyciąg z mojego konta za praktycznie okres całego roku, co oni chcą tam zobaczyć, i czy mają prawo w ogóle czegoś takiego wymagać?

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » środa, 2 marca 2022, 11:38

Nawet skarbówka nie miała do tej pory wglądu w konta bankowe, natomiast zondzie WYDAJE się, że ma prawo pobierać nadmierną ilość prywatnych dokumentów, ponieważ normalna firma zadowoliła by się pisemnym oświadczeniem i ew. rozwiązała umowę oddając pieniądze, jeśli coś by się im mocno nie zgadzało. Natomiast zonda nie jest ani stróżem prawa, ani nie ma żadnych uprawnień do prowadzenia dochodzenia w żadnej sprawie i zdecydowanie wykracza poza zakres swoich obowiązków. Czemu powinniśmy się sprzeciwić ponieważ politycy - i niektóre podmioty jak widać na przykładzie zondy - zbyt lekko sobie szastają naszą prywatnością.

A tak przy okazji, widzę, że w mediach społecznościowych ackja anty-zondowa idzie pełną parą, ludzie się wzajemnie ostrzegają przed tym co się tutaj dzieje, także bardzo wam gratuluję udanej akcji marketingowej. Dlatego ci co zostają na giełdzie muszą być najzwyklejszymi frajerami bo płynność będzie coraz mniejsza no a ryzyko utraty środków duże.
I przypominam także, że ciągle nie oddaliście mi pieniędzy i bezprawnie je przetrzymujecie bez powodu.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: nrth » środa, 2 marca 2022, 11:41

Temat tej pseudo giełdy powinien być umieszczony w dziale SCAM!

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kisza77 » środa, 2 marca 2022, 18:05

dramat

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 3 marca 2022, 12:57

tutkarz pisze: środa, 2 marca 2022, 11:38A tak przy okazji, widzę, że w mediach społecznościowych ackja anty-zondowa idzie pełną parą, ludzie się wzajemnie ostrzegają przed tym co się tutaj dzieje, także bardzo wam gratuluję udanej akcji marketingowej. Dlatego ci co zostają na giełdzie muszą być najzwyklejszymi frajerami bo płynność będzie coraz mniejsza no a ryzyko utraty środków duże.
I przypominam także, że ciągle nie oddaliście mi pieniędzy i bezprawnie je przetrzymujecie bez powodu.


Jest nam bardzo przykro z powodu Twojej opinii. Prosimy, skontaktuj się z nami poprzez adres support@zondaglobal.com, postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację i odpowiedzieć na Twój zarzut związany z bezprawnym przetrzymywaniem środków, a także na inne pytania lub wątpliwości.

Dyskutant
Posty: 159
Rejestracja: 19 marca 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jarvis » sobota, 5 marca 2022, 00:19

Dobrze, że wypłaciłem środki z tego bagna póki jeszcze aplikacja bitbaya działała. To jest kpina, żeby na giełdę się nie dało się zalogować ani zarejestrować. Tfu!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » sobota, 5 marca 2022, 11:48

@Zonda brawo za decyzję
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » sobota, 5 marca 2022, 12:45

To co powyżej ładnie brzmi medialnie.
Ale czy nie lepiej byłoby zastosować w stosunku do nich te niekończące się weryfikacje źródła pochodzenia środków?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Anonim123 » poniedziałek, 7 marca 2022, 14:21

Ja napiszę swoje doświadczenia blokadą środków w Zonda/BitBay
koniec maja 2021 zakładam konto przeprowadzam weryfikacje jest OK.
zaraz potem wpłacam 52tyś PLN kupuje co mam kupić przelewam na portfel zewnętrzny.

2 Marca 2022r przelewam na giełdę 100tyś PLN (2x 50tyś)
kupuje za to tethera chce wypłacić i blokada.

i z skąd kasa? i żebym przesłał formularz dot. pochodzenia środków.
z darowizny, oraz przesyłam im potwierdzenia otrzymania przelewów na te 100tyś.

odpowiedź dzień później że nie wykazałem kasy z Maja 2021r i żebym im dał wyciąg z konta styczeń-maj 2021r. oraz żebym przesłał formularz dot. pochodzenia środków
przesyłam im wyciąg z konta oraz zadaje pytanie czy link przesłany w mailu jest prawidłowy bo prowadzi do dziwnej domeny (emaillabs.info.pl) (jakby nie można było linku dać w panelu użytkownika)

odpowiedź dzień później że wpłacie od ojca tytułem jest "przelew". oraz żebym przesłał formularz dot. pochodzenia środków (zero odpowiedzi na moje pytanie dot. poprawności linka)
wiec przesyłam im skan złożonego pita dot darowizny.

dzień później że nie wypełniłem formularza przesłanego mailem. i przesłali mi jeszcze raz (zero odpowiedzi na moje wątpliwości dziwnej domeny)

stwierdzam kliknę w link z maila spodziewając się formularza do wyłudzania danych osobowych a tam plik .pdf do druku.
wydrukowałem wypełniłem podpisałem zeskanowałem przesłałem.

3dni czekania na odpowiedź (weekend był) Konto odblokowane.

chce wypłacić a tam brak uprawnień do wypłaty.
dzwonie na infolinię półgodziny czekania na operatora a oni że dziwny ruchy na rachunku i zablokowali 10min rozmowy z konsultantem odblokowali.

zlecam wypłatę na zewnętrzny portfel po 30min telefon z Zondy z pytaniem czy potwierdzam wypłatę.
pół godziny później kasa na Ledgerze jest.

tragedii nie było ale co się na forach naczytałem to moje.

A jakby tak w razie blokady środków udostępnili wysyłkę środków na adres z Mulisigiem że do odbioru trzeba podpisu z mojego portfela i portfela giełdy to byłbym spokojniejszy ze giełda robi EXIT SCAM (albo ma haka) bo wtedy moje środki są nie do ruszenia.
A po odblokowaniu konta po procedurze KYC/AML giełda udostępnia klucz prywatny do adresu (jeśli adres multisiga jednorazowy) albo podpisuje transakcję do przesyłki środków dalej.

Kolejną wadą tej giełdy jest brak możliwości używania jednocześnie uwierzytelniania za pomocą Google Autenticator i emaila. O braku obsługi kluczy fizycznych fido U2F nie wspomnę.

(a w przypadku używania gmaila z programem ochrony zaawansowanej z odpiętymi awaryjnymi adresami email i bez telefonu, to ten email jest bezpieczniejszy niż GA, ale trzeba mieć co najmniej dwa klucze U2F)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: noobster » poniedziałek, 7 marca 2022, 18:04

Witam, czy giełda działa? Pytam, ponieważ nie można się zalogować - przechodzi weryfikację 2FA i dalej nic tylko loading. Pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: DosiaApriori » poniedziałek, 7 marca 2022, 19:19

@noobster
u mnie działa. Spróbuj wyczyścić wszystkie cookie albo spróbuj z innej przeglądarki.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości