BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Wygadany
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 24 listopada 2020, 18:28

g100 pisze: sobota, 21 listopada 2020, 20:00
BitBay pisze: środa, 18 listopada 2020, 16:25@grabollo69 Zgodnie z informacjami jakich udzieliliśmy już wcześniej w Twojej sprawie nie możemy ujawnić instytucji, która nakazała blokadę konta z uwagi na to, że zabrania nam tego obowiązujące nas prawo. Również z tego samego powodu nie możemy ujawnić otrzymanego pisma urzędowego.

Ciekawe. A jak możemy odróżnić blokadę urzędową od blokady spodowodwanej brakiem środków do wypłaty?
@BitBay, może słowo komentarza jak proponujecie ustalić o co chodzi jeśli któregoś dnia człowiek usłyszy od was "nie, bo nie"?

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: g100 » środa, 25 listopada 2020, 22:54

Na Bitbeju dzisiaj chyba wczesny Black Friday, bo bicoiny po 8000EUR. Albo to Miro Lange spienięża kolejną transzę.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: rekt » wtorek, 1 grudnia 2020, 10:21

@BitBay Witam, mam pytanie dotyczące założenia konta na bitbayu. Chciałem założyć konto u was i wpłacić BTC żeby potem je wypłacić na konto bankowe w PLN. Lecz po przeczytaniu kilka stron na wasz temat mam objawy. Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC. Nie chciał bym tez żeby moje konto zostało wstrzymane czy zablokowane wiec jak by wyglądała procedura żeby temu zapobiec ?

Dziekuje i pozdrawiam.

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 1 grudnia 2020, 12:31

rekt pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 10:21Nie chciał bym tez żeby moje konto zostało wstrzymane czy zablokowane wiec jak by wyglądała procedura żeby temu zapobiec ?

Jeśli środki nie są kradzione masz na nie kwit to nie ma problemu. Jest to regulowana giełda, jeśli nie masz bitomaty i inne możliwości.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: rekt » wtorek, 1 grudnia 2020, 12:36

Pierniczek123 pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:31Jeśli środki nie są kradzione masz na nie kwit to nie ma problemu. Jest to regulowana giełda, jeśli nie masz bitomaty i inne możliwości.
Własnie chodzi o to jaki kwit bym potrzebował jeśli to jest BTC uzyskany nie za gotówkę tylko dostałem go jako zapłatę za usługi.

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 1 grudnia 2020, 12:47

rekt pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 12:36Własnie chodzi o to jaki kwit bym potrzebował

Pewnie starczy dowód zakupów. Czasami bywa że ty kupiłeś legalnie btc ale sprzedawca miał je z nielegalnych źródeł. Pytanie czy da się to sprawdzić?

Początkujący
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
1

Postautor: renekm » piątek, 4 grudnia 2020, 13:19

Witam. Proszę o naprawienie strony i rzetelne informowanie klientów o opóźnieniach. Od samego rana czekam na pieniądze, które wpłaciłem rano jak zwykle. Przed zrobieniem wpłaty sprawdziłem jak zwykle czy nie ma na stronie jakiegoś komunikatu - gdyby był nie robiłbym wpłaty. Tymczasem po 13 dzisiaj pisząc na czacie dowiedziałem się, że są opóźnienia w księgowaniu u operatora płatności i nie otrzymaliście w ogóle info o wpłatach z pierwszej sesji. Konsultant próbuje mi wmówić, że info jest na stronie na pasku. Odświeżam wielokrotnie stronę i jakimś cudem nagle podczas konwersacji info pojawia się dla mnie. Proszę kolegi żeby zalogował się i sprawdził - on również nie ma żadnej informacji ! Traktujmy siebie poważnie !

Początkujący
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
3

Postautor: spamatorek » piątek, 4 grudnia 2020, 20:45

UWAGA NA BITBAY:

Gielda chce "aktualizacji" i jezeli nie posiadacie nowczesnego telefonu smartfon NIE jestescie w stanie przeslac dokumentow na gielde. Nie mozna ich wyslac do nich mailem ani nie mozna ich normalnie dodac jako zalacznik formularza. Potwierdzili, ze jezeli nie posiadasz nowego telefonu z androidem NIE mozesz przeslac na gielde wymaganych prez nich dokumentow w ZADEN SPOSOB. Taki wymysl gieldy, niczym nie uzasadniony sprawia, ze nie mozesz wplacac i wyplacac srodkow. Gielda glupkowato zaslania sie przy tym nowym regulaminem, czyli jezeli przeniosles sie z BB na malte i od tamtego czasu nic nie robiles i teraz chcesz zaktualizowac konto, BB pozwala ci na to tylko w ich sposob, przez formularz z ich apkami.

Z takim czyms spotykam sie pierwszy raz w zycie a przelecialem przez prawie wszystkie gieldy krypto. Radze uwazac na BB. To tak jak napisac, obsluzymy Pana jezeli zajedzie Pan przed biuro dobrym samochodem. Takiego kuriozum jeszcze nie widzialem. Te wszystkie historie o ludziach co BB blokowal srodki i kazal odpowiadac na wyimaginowane pytania odnosnie BTC nie wzioly sie z nikad. Radze uwazac i przeniesc swoje srodki gdzie indziej, bo nagle moga stwierdzic, ze potrzebna jest kolejna aktualizacja, albo wyplacaja tylko ladnym babka. Zawsze myslalem, ze gieldy ida na reke swoim uzytkownikom...

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: g100 » sobota, 5 grudnia 2020, 11:00

Chyba przesadzasz, obsługują też iOS.

Początkujący
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0

Postautor: spamatorek » niedziela, 6 grudnia 2020, 21:46

No i co z tego, ze obsluguja tez iOS, jak ja mam nokie 3310 a na gielde nie mozna doslac zdjec mailem albo prosto zamiescic ich w formularzu. Przeciez to jest kpina. Zalozmy, ze kurs szalej i chce wyplacic srodki - jak mam to teraz szybko zrobic? Leciec do sklepu i kupowac nowy telefon, bo gielda ma taki wymog? A jak nie chce sparowania telefonu z numerem i lokalizacja oraz dokumentem mojej osoby?

Moze jeszcze dlugosc i szerokosc mam im przeslac? Wszystkie gieldy na swiecie ida na reke klientom, tylko BB idzie w druga strone, utrudnia zycie zmiast upraszczac.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: g100 » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 09:30

Nokia 3310? O kolego, ty to powinieneś chyba dukaty zbierać nie bitcoiny ;) :D A poważniej, to wiele można zarzucić BitBay, ale że nie robią weryfikacji z telefonów na korbkę, to już raczej szukanie dziury w całym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 503
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 11:07

@g100 chyba nie do końca zrozumiałeś, chodzi o to, że bibej nie potrafi ogarnąć formularza na stronie/koncie, gdzie można (na wszystkich giełdach bezproblemowo) podesłać wymagane dokumenty. sylwuś bibej wymaga swojej aplikacji do tego. No nie jest to normalne, ale przecież każdy wie, że i sylwuś i bibej nie jest normalną profesjonalną giełdą.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBay » wtorek, 8 grudnia 2020, 10:58

spamatorek pisze: piątek, 4 grudnia 2020, 20:45Gielda chce "aktualizacji" i jezeli nie posiadacie nowczesnego telefonu smartfon NIE jestescie w stanie przeslac dokumentow na gielde. Nie mozna ich wyslac do nich mailem ani nie mozna ich normalnie dodac jako zalacznik formularza. Potwierdzili, ze jezeli nie posiadasz nowego telefonu z androidem NIE mozesz przeslac na gielde wymaganych prez nich dokumentow w ZADEN SPOSOB. Taki wymysl gieldy, niczym nie uzasadniony sprawia, ze nie mozesz wplacac i wyplacac srodkow. Gielda glupkowato zaslania sie przy tym nowym regulaminem, czyli jezeli przeniosles sie z BB na malte i od tamtego czasu nic nie robiles i teraz chcesz zaktualizowac konto, BB pozwala ci na to tylko w ich sposob, przez formularz z ich apkami.

Z takim czyms spotykam sie pierwszy raz w zycie a przelecialem przez prawie wszystkie gieldy krypto. Radze uwazac na BB. To tak jak napisac, obsluzymy Pana jezeli zajedzie Pan przed biuro dobrym samochodem. Takiego kuriozum jeszcze nie widzialem. Te wszystkie historie o ludziach co BB blokowal srodki i kazal odpowiadac na wyimaginowane pytania odnosnie BTC nie wzioly sie z nikad. Radze uwazac i przeniesc swoje srodki gdzie indziej, bo nagle moga stwierdzic, ze potrzebna jest kolejna aktualizacja, albo wyplacaja tylko ladnym babka. Zawsze myslalem, ze gieldy ida na reke swoim uzytkownikom...
Aby zweryfikować konto potrzebne jest urządzenie mobilne z kamerą, natomiast nie ma znaczenia czy będzie to system Android czy iOS. Weryfikacja w formie „cross device” to dodatkowe względy bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że weryfikacja tożsamości odbywa się w trybie „live”. 
Zapewniamy, że zależy nam na tym aby tego typu procedury były jak najbardziej przyjazne dla Użytkowników naszej giełdy, natomiast jesteśmy też zobowiązani do utrzymania określonych standardów szczególnie w aspektach dotyczących bezpieczeństwa.
Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym suportem https://bitbay.net/pl/kontakt

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 503
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » wtorek, 8 grudnia 2020, 12:59

@BitBay a dlaczego nie laptop z kamerą?
Teraz najlepsze, ktoś ogarnia jakie uprawnienia trzeba nadać tej sylwusiowej aplikacji? Skoro zdjęcie to bankowo dostęp do plików na telefonie? Aha :) Prywatność :D Jaka jest pewność, że nie kradniecie wszystkich zdjęć z telefonu?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: rekt » wtorek, 8 grudnia 2020, 18:09

@BitBay Witam, mam pytanie dotyczące założenia konta na bitbayu. Chciałem założyć konto u was i wpłacić BTC żeby potem je wypłacić na konto bankowe w PLN. Lecz po przeczytaniu kilka stron na wasz temat mam objawy. Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC. Nie chciał bym tez żeby moje konto zostało wstrzymane czy zablokowane wiec jak by wyglądała procedura żeby temu zapobiec ?

Dziekuje i pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki: www.forum.bitcoinsv.pl
Napiwki: https://www.bidextreme.pl

Postautor: bitup » wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53

rekt pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:09Miedzy innymi fakt czy po wpłacie na przykład 0.5BTC czy 1BTC i sprzedania i potem próby wypłacenia środków na konto bankowe na otrzymam listu o pochodzeniu środków, i jeśli przelewam BTC na wasza giełdę to jak bym miał udowodnić pochodzenie wcześniej zdobytego BTC

PIT o zarobkach , dowód zakupu na giełdzie czy w bitomacie , czy adres na który to wykopałeś lata temu. A podstawowym kryterium korzystania jak dla mnie z takich giełd kryptowalutowych powinno być przedstawienie zaświadczenie o niekaralności kosztujące 50 zł ale nikt tego nie praktykuje niestety w Polsce :shock:
@BitBay myślicie o wprowadzeniu takiego wymogu jak zaświadczenie o niekaralności :?:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: rekt » środa, 9 grudnia 2020, 09:01

bitup pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53PIT o zarobkach , dowód zakupu na giełdzie czy w bitomacie , czy adres na który to wykopałeś lata temu. A podstawowym kryterium korzystania jak dla mnie z takich giełd kryptowalutowych powinno być przedstawienie zaświadczenie o niekaralności kosztujące 50 zł ale nikt tego nie praktykuje niestety w Polsce

Czyli jak ktoś mi przesłał bitcoina za uslugi itd. gdzie nie ma na to dowodu lepiej nie korzystać z giełd ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4724
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 9 grudnia 2020, 11:21

bitup pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 18:53@BitBay myślicie o wprowadzeniu takiego wymogu jak zaświadczenie o niekaralności

Pomysł oryginalny i sam jestem zainteresowany czy ktoś o tym myślał. Skoro osoby skazane prawomocnymi wyrokami mają zakaz zasiadania w radach nadzorczych, zakładaniu Sp.z o.o. i wpisu do KRS to powinny być monitorowane w świecie gdzie jest dużo możliwości prania brudnych pieniędzy itd. Dobra idea i popieram ,szczególnie tych z art. 286 (oszuści i złodziejstwo) albo chociaż podpisywanie oświadczenia że nie są karani z paragrafów dot.finansów z potencjalną możliwością utraty środków, kiedy giełda poprosi o taki scan (żeby giełdom nie robić problemów z toną papierów dla nowych użytkowników) - temat też dla @IGBiNT
rekt pisze: środa, 9 grudnia 2020, 09:01Czyli jak ktoś mi przesłał bitcoina za uslugi itd. gdzie nie ma na to dowodu lepiej nie korzystać z giełd ?

Jak ktoś ci przesłał jako wynagrodzenie za pracę potwierdzi ten fakt w US w krzyżowej, złoży wyjaśnienie gdyby się takowy urząd przyczepił bo giełda to może się przyczepić do wszystkiego, po to jest KYC i dział bezpieczeństwa. W tym dziwnym kraju nadal masz bitomaty które pozwalają wypłacić 15 tyś euro bez KYC i jakiejkolwiek weryfikacji ,z tego skorzystaj jak nie masz pewności co zrobi giełda z Twoimi środkami

@BitBay przy okazji myślicie o nowych parach w Grudniu ? BCHA ? Pozdro
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87
https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonBTC : 1KeNr7RKMyYeAgkpcEnzZTFjmkeiRF1vtx

Orator
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bult » środa, 9 grudnia 2020, 12:08

Myślę iż giełdy powinny być jak najdalej od takich rozwiązań. Jeśli ktoś był karany i poniósł pokutę to jest czysty i nie ważne co robił w przeszłości... Ale w naszym kraju najlepiej widać tendencję do wyciągania brudów z przed lat ! Niestety wciąż do zachodu i europy nam daleko.
Co do płatności w BTC za usługi i wymagania pochodzenia środków to tak jak by ktoś zapłacił Ci w PLN a ty nie weźmiesz kasy bo musi Ci pokazać historię pochodzenia środków ... bezsens totalny. Jak kolega wyżej wspomniał są :
- bitomaty
- kantory
- inne giełdy

I złota zasada trzymaj krypto w PORTFELU a nie na giełdzie !!! Kiedyś ludzie byli przed tym ostrzegani bo giełdy mogły zostać okradzione - teraz jest opcja z kradzieżą oraz KYC ( kaganiec na naszą kasę wymyślony przez urzędy)
A czym większe restrykcje tym bardziej niszczy się idea BitCoina !!! - ANONIMOWOŚĆ !!!
Oprogramowanie do miningu CryptoMine.pl - Zapraszam

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4724
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 9 grudnia 2020, 12:20

Bult pisze: środa, 9 grudnia 2020, 12:08Jeśli ktoś był karany i poniósł pokutę to jest czysty i nie ważne co robił w przeszłości... Ale w naszym kraju najlepiej widać tendencję do wyciągania brudów

Co za bzdura, jaką pokutę - odbył karę, skitrał ukradzione pieniądze i nie musi ich oddawać. Prawo jest tak skonstruowane w RP że dwa razy za to samo nie mogą cię skazać. Skazują cię za czyn i sądzą naprawienie szkody. Z reguły wyrok zostaje odbyty a szkoda nie zostaje naprawiona - komornik nie ma gdzie szukać kasy bo delikwent spłukany dożywotnio i mieszkanie wynajmowane / samochód na dziewczynę na leasing. Firma na słupa i życie jak w Madrycie. Mnie to osobiście wk.ia w Polsce. Nienawidzę złodziejstwa. Mam jako przedsiębiorca wyroki z lat 90 za nie zapłacone faktury i nie mogę z tym nic zrobić. A mylenie tego z zachodem - zacofani to jesteśmy w ściganiu takich pieniędzy i zabieraniu majątków przepisanych na krewnych,słupów - TO JEST Patologia która wręcz skłania do popełniania przestępstw finansowych w Polsce.
Dla mnie zatarcie kary (5-10 lat) to dopiero względnie czysta sytuacja ,ale i tak wolę wiedzieć z kim mam do czynienia. Odsiedział czy nie to mentalnie jest skażony ,bo moralnie i ideologicznie to nadal oszust czy złodziej(jeżeli skazywany był z art.286). To jakbyś kur.ę rozgrzeszył po 15 latach i brał za partnerkę. Nie żartujmy sobie - jeszcze ten styk z kryptowalutami, którę ułatwiają pranie i chowanie lewej kasy. Widać to przyzwolenie na kombinowanie i łamanie prawa dalej w ludziach tkwi, PRL w czystej postaci a zależy nam na praworządności na miarę UE właśnie ;)
To nie miejsce i wątek na takie rozmowy ,ale osobiście popieram inicjatywę wpisania do regulaminów potencjalnie możliwości weryfikacji karalności (nie zatartych) - tym bardziej w sytuacjach jak środki obywatele Polski trzymają na giełdach Polskich z jurysdykcją po za granicami RP. Wtedy to aż się prosi o taką weryfikację i nie wiem czy czasami KYC tego nie ma gdzieś w podpunktach. Starajmy się być transparentni - nie masz nic do ukrycia, jesteś czysty to co ci szkodzi ;)
Spoiler:
Bult pisze: środa, 9 grudnia 2020, 12:08A czym większe restrykcje tym bardziej niszczy się idea BitCoina !!! - ANONIMOWOŚĆ !!!

Nie ma żadnej ideii w 2020 ,nie został płacidłem p2p i wspierany jest przez syntetyczne niby dolary bez pokrycia w niczym + gigantyczna pralnia i szulernia, pierwszy artykuł z brzegu. Dał się cały biznes oKYCować to jaka anonimowość - na jej straży stoją jeszcze wyłącznie bitomaty i wymiana w 4 oczy (zamarłe portale z przeszłości które się tym zajmowały też są dziś oKYCowane)
https://bitcoin.pl/meksykanskie-wladze- ... mi-krypto/
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87
https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonBTC : 1KeNr7RKMyYeAgkpcEnzZTFjmkeiRF1vtx

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”