Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 3 stycznia 2020, 14:12

@Dekoin Nie ma limitów na zlecenie wypłaty przelewem bankowym i realizowane są one przez nas w dni robocze około godziny 13:00. Aby wypłata została wypuszczona przez nas tego samego dnia, najlepiej zlecić ją do godziny 12:30.
Jeśli wypłata ma status "Zakończono" oznacza to, że środki zostały wypłacone przez nas poprawnie.
Czas dotarcia środków na wskazany rachunek zależny jest od sesji elixir międzybankowych.

Odnosząc się jeszcze do kwestii z selfie, podczas weryfikacji zdalnej zgodnie z przepisami AML musimy stosować szczególne środki bezpieczeństwa finansowego - w procesie KYC jest to jedna z metod weryfikacji klienta.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » piątek, 3 stycznia 2020, 16:17

A co, zamówiłem sobie raport podatkowy za 2019 r. Oczywiście wiem, że to są tylko dane poglądowe, bo przepisy są niejasne. Mój problem jest inny, w raporcie są same cyfry zero:
Suma przychodów: 0.00 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 0.00 PLN
Dochód: 0.00 PLN
Zastanawia mnie za co zapłaciłem sześć i pół dychy?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

przelew z banku nie dotarł na Bitbay

Postautor: drzejo » piątek, 3 stycznia 2020, 16:47

Witam. Na początku grudnia zainteresowałem się kryptowalutami ( szkoda , że tak późno ) i ten czas przeznaczyłem tylko na edukację ( forum , youtube itp. )
27.12 zarejestrowałem się na giełdzie BitBay a 30.12 przelałem 100 zł na giełdę żeby sobie potrenować małą kwotą i do tej pory nie ma pieniędzy na giełdzie, dodam, że nie zainstalowałem jeszcze Google Authenticator.
Czy to możliwe, że z banku jeszcze nie dotarły czy może ktoś je już przejął ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 3 stycznia 2020, 18:04

@drzejo nie dubluj wpisów tworząc nowe wątki, wpis przeniesiony do odpowiedniego działu.
A kontaktowałeś się na infolinię i dział obsługi klienta najpierw banku potem giełdy zamiast pytać na forum?
---

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: drzejo » piątek, 3 stycznia 2020, 18:18

sprawdziłem teraz konto w banku i dzisiaj jest zwrot 94 zł na konto banku tyłułem "wpłata nienależna" .
O co chodzi ?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: drzejo » piątek, 3 stycznia 2020, 20:39

dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. bardzo mi pomogliście :)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dalarin » niedziela, 5 stycznia 2020, 22:12

@drzejo Musisz skontaktować się bezpośrednio z BitBay w tej sprawie, a nie pisać na to forum.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 7 stycznia 2020, 09:52

@drzejo Tak jak wspomnieli inni zawsze najszybciej pomoc uzyskasz kontaktując się bezpośrednio z naszym supportem. Napisałeś już zgłoszenie? :)

Dodano po 6 minutach 27 sekundach:
Kedyw pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 16:17A co, zamówiłem sobie raport podatkowy za 2019 r. Oczywiście wiem, że to są tylko dane poglądowe, bo przepisy są niejasne. Mój problem jest inny, w raporcie są same cyfry zero:
Suma przychodów: 0.00 PLN
Suma kosztów uzyskania przychodu: 0.00 PLN
Dochód: 0.00 PLN
Zastanawia mnie za co zapłaciłem sześć i pół dychy?
Pisałeś w tej sprawie do naszego supportu? Na pewno wyjaśnimy sprawę ;)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » wtorek, 7 stycznia 2020, 16:43

Bimbay ma wyciek bazy danych klientów. Na mojego maila podanego tylko i wyłącznie dla bitbay'a (taki mam zwyczaj, że jedna giełda ma jedno konto mailowe), trafił włascie spam - i link ze scamem (P.T.zmiana w rozliczaniu kryptowalut). Nie ma możliwości, technicznej aby dane wypłyneły inną drogą. Oczywiście jest jeszcze opcja że to Bitbay stoi za scamem... Tak czy siak, o czymś to świadczy..

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 7 stycznia 2020, 18:41

Jakim scamem? Przecież to zwykły newsletter od BitBaya.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:50

Gratuluję jak poklikałeś na linki....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » wtorek, 7 stycznia 2020, 23:50

BitBay tłumaczy że zbiera tyle danych o swoich użytkownikach ponieważ wymaga tego operator płatności. Operator płatności zmienia się co pewien czas, więc można się domyślić, że dane użytkowników znajdują już się w kilku różnych firmach.
Teraz cała baza danych email została przekazana do następnej firmy tym razem mailingowej "freshmail", a użytkownicy BitBay grzecznie kliknęli w link potwierdzając firmie rozsyłającej spam że ich mail jest aktywny.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 8 stycznia 2020, 08:31

Jeszcze rozlegnie sie płacz tych co choć dotknęli BitBaya

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » środa, 8 stycznia 2020, 08:53

Zbierać dane to jedno, przetwarzać to drugie, a rozsyłać "newslettery", dla klientów ich nie zamawiających i prenumerujących, to już trzecie... Poza tym cały czas piszemy o "bitbayu", a to już formalnie jest 3ci podmiot (kraj, póżniej Malta, teraz Estonia). Zakładałem konto w krajowej firmie, weryfikowałem jeszcze raz w maltańskiej (wtedy poniekąd potwierdziłem chęć z korzystania - tj odzyskanie resztki środków)... zastanawiam się jakim prawem moimi danymi dysponuje estońska z którą nie mam nic wspólnego..
Ostatnio zmieniony środa, 8 stycznia 2020, 08:56 przez r1111, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 8 stycznia 2020, 08:56

Zapewniamy, że nie ma mowy o żadnym wycieku danych. Potwierdzamy, że wiadomość mailowa o usunięciu z naszej giełdy raportu podatkowego została wysłana przez nas. Zgodnie z informacjami zawartymi w wiadomości, raport podatkowy został usunięty z uwagi na zmieniające się przepisy w zakresie opodatkowania kryptowalut.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » środa, 8 stycznia 2020, 08:57

No to chociaż dziękuje za potwierdzenie, że wyszło to od Was..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » środa, 8 stycznia 2020, 11:32

@BitBay Dlaczego tego typu wiadomości wysyłane są za pośrednictwem obcych firm? Dlaczego nie korzystacie z własnych serwerów pocztowych?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 8 stycznia 2020, 14:14

@powered Mógłbyś podać w wiadomości prywatnej adres mailowy z jakiego otrzymałeś wiadomość?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 8 stycznia 2020, 14:19

Bit-els pisze: środa, 8 stycznia 2020, 08:31 Jeszcze rozlegnie sie płacz tych co choć dotknęli BitBaya
Mógłbyś rozwinąć?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 8 stycznia 2020, 14:42

to zbieranie danych. albo ich hackną, albo sprzedadzą dane. Albo podarują wszystko skarbówce.

A może jednak nie, zobaczymy

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości