Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 17 października 2019, 09:16

Vetz pisze: środa, 16 października 2019, 20:49@BitBay czy mozecie podac co dokladnie sie zmienilo w regulaminie?
Pod poniższym linkiem znajdziesz pełny regulamin - https://bitbay.net/pl/regulamin-bitbay-102019 pogrubioną czcionką zaznaczone są nowo dodane rzeczy w regulaminie natomiast przekreślone fragmenty to kwestie, które zostały usunięte.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 29 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: icyklop » czwartek, 17 października 2019, 20:35

BitBay is licensed in Estonia!
...
Why we move operations to Estonia?
Estonia is seen as the leader among European cryptocurrency-friendly countries. Manycryptocurrency businesses and blockchain projects have opened their headquarters in Estonia.

...
!!??!?!?!!?

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 17 października 2019, 21:06

Oficjalna informacja w wersji PL jest w wiadomości e-mail wysłanej przez BitBay. Chyba coś z tą Maltą nie pykło, że nagle wyskoczyli z licencją w Estonii? I tak teraz trochę w Polsce, trochę na Malcie z zapewnieniem stabilności i otrzymania licencji, a teraz ni z gruszki ni z pietruszki licencja w Estonii. Do tego te ponowne weryfikacje i zmiany decyzji co do rezydencji. Coś tu śmierdzi i to grubo.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 17 października 2019, 21:17

@tygrysek195 Robi się to pokręcone bo będzie obsługiwane przez Pinewood Estonia OÜ ale właścicielem będzie: "...Co ważne, właścicielem praw do samej platformy nadal pozostanie Pinewood Holdings Limited..." - czyli Malta << pewnie ze względu na podatki.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 29 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: icyklop » czwartek, 17 października 2019, 21:28

Czyli polska, malta, estonia. W razie problemów zakladam trzeba isc do estonii? A moze malty? Zeby nie bylo potem ze estonia nie odpowiada, bo domena nalezy do malty... albo na odwrót.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 17 października 2019, 22:09

Taka transparentna giełda jak to Sylwester mówi w wywiadach a wszystko załatwili po cichu. Postawili nas przed faktem dokonanym, nasze dane powędrują do spółki córki w następnym kraju. Teraz w przypadku walki prawnej, pozew powinien być wysłany do Estonii. Estońska spółka córka odbije piłeczkę ( chwila chwila, my tylko świadczymy usługi na rzecz Pinewood Holdings Limited..." Odbijając piłeczkę w drugą stronę z pozwem na Maltę, ping pong w drugą mańkę ( chwila chwila, operatorem giełdy jest Pinewood Estonia OÜ"

Czas uciekać z tej "TRANSPARENTNEJ" giełdy.

A to problemy z wypłatami i wymaganiami powtórnej weryfikacji, teraz następna spółka córka uzyskująca nasze dane osobowe. Po cichu powstaje spółka córka i może przez to były te powtórne weryfikacje.

@BitBay Przestaję Wam ufać. Nie jesteście tak transparentni jak opisujecie się sami, a zwłaszcza Sylwester.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » czwartek, 17 października 2019, 22:24

@tygrysek195

A userowi @trojekxx7 gielda prawdopodobnie ciagle (od ponad roku) nie oddala 150 000 zlotych. Co jakis czas wrzuca on komentarze na wykopie z aktualizacjami
https://www.wykop.pl/ludzie/komentowane ... trojekxx7/


Polecam poczytac, tutaj ciekawsze:




Uzytkownik od ponad roku ciagle walczy o swoje pieniadze i nie przepadl, wiec chyba to nie zaden oszust jak niektorzy go tutaj pomawiali ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kaama22 » piątek, 18 października 2019, 00:02

Panie @SylwesterSuszek, Pana firma coś ostatnio źle działa.
Gdy Pan zarządzał giełdą to wszystko było OK, ale ostatni czas to same porażki dla klientów.

Panie Sylwestrze zgłosiłam wniosek o usunięcie konta, support BitBay przyjął zgłoszenie.
Nawet napisali i potwierdzili, że wszystko zostało usunięte, a teraz dostaje e-maile o zmianie regulaminu, znaczy nie usunięto moich danych?!

Przecież już nie jestem klientką BitBay.
Moje konto miało zostać usunięte, rozumiem przechowywanie dokumentów itd. ale nie wyrażam zgody nie bezprawne wykorzystywanie MOJEGO adresu e-mail.

Panie @SylwesterSuszek gdzie mam napisać skargę? do polskiego UODO czy na Maltę czy do Estonii?
Pytam Pana i proszę o pomoc bo konto @BitBay to najlepszy przykład jak nie prowadzić supportu.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » piątek, 18 października 2019, 05:22


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 18 października 2019, 10:38

@BitBay 20% za błędna wpłatę będzie pobierane od każdej kryptowaluty czy tylko od tych które wymagają ID jak XRP czy XLM?
Tak samo 60 dni czekana na zaksięgowanie.
Drugie pytanie czy można nanieść znak wodny podczas weryfikacji na dowód osobisty?
@kaama22
Twoje dane z tego co sie orientuje muszą być przechowywane przez okres 5 lat. Nie tylko dokumenty ale wszystkie.

Wysłane z nokia 3310

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kaama22 » piątek, 18 października 2019, 11:02

Doczekam się odpowiedzi na forum publicznym?
Nalegam na wytłumaczenie dlaczego moje dane zostały wykorzystane pomimo iż dostałam odpowiedź, że konto zostało usunięte. Taki brak odpowiedzi ze strony BitBay to skandal.

Rozumiem, że będziecie się tak ukrywać i unikać odpowiedzi na niewygodne pytania jak marszałek Kuchciński lub prezes NIK Banaś...

Panie @SylwesterSuszek kiedyś BitBay był jak Kubica w BMW Sauber (2008) lub Renault (2010), a teraz jest jak Kubica w Williams Racing...
Proszę wpłynąć na beznadziejnych pracowników supportu ciągnących giełdę na dno.

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » piątek, 18 października 2019, 11:18

Uwazajcie.
1) zmiana wlascicieli
2) wedrowki PL->Malta->Estonia
3) ponowne weryfikacje
4) problemy z wyplatami

Nie sledze dokladnie i jak zawsze wszystko mozna uargumentowac. Podpowiem Wam tylko - nie warto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » piątek, 18 października 2019, 11:47

@pael albo zwykły fud, żeby zmniejszyć płynność na giełdzie i zrobić to the moon :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 18 października 2019, 12:30

Z informacji jakie posiadam, bitbay ubiegał się o licencję w kilku krajach jednocześnie, zapewne w estoni już są na finalizacji dlatego po cześci przenoszą się tam.

@kaama22
Nawet po usunięciu konta muszą ponad 5 lat przechowywać Twoje dane, to że dostałaś maila od nich jest oczywiście błedem ich, tego już nie powinni czynić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 października 2019, 12:36

@teamfm Z tego co pisało wiele osób i co jest dość prawdopodobne, jesteś kontem "pisanym" przez BitBay (jak nie, to nawet gorzej bo znaczy, że jesteś zaślepiony tą giełdą-krzak). Skończ tą żenadę z tłumaczeniem ich w każdej sprawie.
anagamidev pisze: piątek, 18 października 2019, 11:47@pael albo zwykły fud, żeby zmniejszyć płynność na giełdzie i zrobić to the moon

Z myśleniem w tym poście coś poszło nie tak... ;) Tu są typowe oznaki zawijania się giełdy lub innych kłopotów. Trzymajcie dalej tam crypto jak na wallecie, wszystko będzie oczywiście "dobrze".:)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 18 października 2019, 12:40

@Wymazywanie I się zaczyna xD. Na tym forum są tylko pracownicy BB oraz pracownicy konkurencji. Już się przyzwyczailiśmy do tego.
Powiedz kto normalny traktuje jakąkolwiek giełdę jak portfel?
Każdy powinien znać ryzyko i myślę że są tu ludzie dorośli i mający swój rozum. Pisałem to już wielokrotnie że dziś może zniknąć jedna giełda a jutro kilka kolejnych, łącznie z największymi graczami. Czasy są trudne dla rynku krypto a będą jeszcze trudniejsze bo UE wraz z bankami będzie zapewne dokręcać śrubę jeszcze bardziej.
Zastanawia mnie tylko jedno. Czemu wszyscy znawcy nie podnosili alarmu gdy BM wymagał ponownej weryfikacji i wszystko zapowiadało exit scam. Co niektórzy jeszcze im przyklaskiwali i wyrażali pełne zrozumienie ponownej weryfikacji. Mało tego dawali nawet plusy za post BM.
A co BB nie zrobi to już się zawijają i w ogóle sa bee.
Ile razy można pisać że jeżeli macie problem z BB to po prostu zamknijcie tam swoje konta i tyle. Po problemie i nerwach
Ostatnio zmieniony piątek, 18 października 2019, 12:44 przez liseklsk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 18 października 2019, 12:43

Chłopie możesz sobie myśleć co chcesz, dla Ciebie moge być nawet Kaczyńskim jak to Ci w czymś ma pomagać.
Mam model biznesowy stworzony pod nich, interpretacje pod nich, gram na fiatach, jestem również na innych giełdach z fiatami ilość wymaganych danych nie jest mniejsza, formularze dla firm nawet obszerniejsze. Każda instytucja finansowa przechowuje bo musi dane, to że nie wiesz jak działają firmy to nie mój problem. Może jak zaczniesz prowadzić jakieś biznesy finansowe to się przekonasz i zobaczymy czy będziesz prowadził anonimowe transakcje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 października 2019, 12:49

liseklsk pisze: piątek, 18 października 2019, 12:40Zastanawia mnie tylko jedno. Czemu wszyscy znawcy nie podnosili alarmu gdy BM wymagał ponownej weryfikacji i wszystko zapowiadało exit scam.
Mylisz się, pisano od razu, że to lampka ostrzegawcza.
liseklsk pisze: piątek, 18 października 2019, 12:40Co niektórzy jeszcze im przyklaskiwali i wyrażali pełne zrozumienie ponownej weryfikacji. Mało tego dawali nawet plusy za post BM.
Zawsze są tacy. Jako Gox padał a nawet juz padł, byli tacy co go bronili.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
@teamfm Jesteś typowym mapetem broniącym BB. Nie ma znaczenia w jaki sposób tam grasz, czy prywatnie czy firmowo. W przypadku wałka nie ma to znaczenie i i tak stracisz kasę. Bo nie wierzę, że masz jakieś papiren z BB pisane pod szczególne indywidualne ubezpieczenie Twoich środków tam store'owanych i obracanych. Więc jesteś w szambie tak samo jak inni jak wyleje.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » piątek, 18 października 2019, 12:52

@Wymazywanie Ja to wszystko rozumiem i też uważnie obserwuję co się dzieje. Nie twierdzę czy padnie czy nie padnie. Zawsze istnieje ryzyko że się obudzimy z niczym.
Staram się być obiektywny i naprawdę miałem większe problemy z innym giełdami. BB jeszcze mnie aż tak mocno nie zawiódł dlatego z nich korzystam ale nie traktuję giełdy jako portfel.
Co do supportu to mogę podać przykład wirexa, który miał w sobotę awarię i zablokowało wielu osobą konta z powodu bezpieczeństwa. Dziś jest piątek dostałem jedną wiadomość od supportu że mam sobie poczekać jeszcze kilka dni. Mógłbym wiele takich przykładów podać.

Musimy pamiętać że każdy kij ma dwa końce i jak będziemy się wzajemnie wszędzie nakręcać to w końcu zaczną się masowe wypłaty z BB i wtedy giełda może stracić płynność co nam wszystkim zaszkodzi. Kto ma obawy niech swoje środki zabierze i po kłopocie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 października 2019, 12:55

liseklsk pisze: piątek, 18 października 2019, 12:40A co BB nie zrobi to już się zawijają i w ogóle sa bee.
Ile razy można pisać że jeżeli macie problem z BB to po prostu zamknijcie tam swoje konta i tyle. Po problemie i nerwach
BB i pan Suszek "lubiom" się z piramidami, stąd raczej wyczulenie nieco większe bo piramidy to scamy i łamanie prawa, w którym wałek jest ich nieodłącznym elementem. Podobnie kłamanie, że mają 800.000 userów (czyli jakieś 25-50% userów Bitfinex) od razu wskazywało, że ich giełda działa w modelu marketingowej ściemy znanej właśnie z piramid, mlmów i innych wałów ciągnietych reklama oparta na kłamstwie. Tego typu biznesy częściej kończą się źle niż interesy bez takiego profilu.

Pozostałe typowe elementy często zapowiadające padnięcie są już od dawna. Oczywiście może nic się nie zdarzyć, jak ktoś chce, niech pod to gra, nie moja sprawa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości