Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 7 października 2019, 09:25

tenior pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 08:50dobrze że przeczytałem, bo chce sobie kupić btc
Dodatkowe utrudnienie przy BitBay nie możesz korzystać z portfela o protokole Bech32. BitBay uznaje tylko portfele z adresami P2WPKH. Nie dość że naraża to klienta tej giełdy na większe koszty to dla nowych użytkowników BTC spore utrudnienie.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2012
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kyob » poniedziałek, 7 października 2019, 10:25

Jaka jest sensowna alternatywa dla bitbay, jeśli chcemy wpłacić PLN i kupić krypto na giełdzie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 7 października 2019, 11:08

Wspominaliśmy już o tym kilkukrotnie i chcemy podkreślić, że nigdzie się nie "zawijamy" i w dalszym ciągu mamy w planach rozwijać naszą działalność. Zdajemy sobie sprawę, że w przeszłości konta były już weryfikowane, natomiast tak jak wspominaliśmy w naszych niedawno publikowanych oświadczeniach, aktualizacja danych poprzez przejście ponownej weryfikacji jest wymogiem operatora płatności.
Chcieliśmy też zwrócić uwagę, że wszystkie giełdy, które obsługują waluty FIAT, są zobowiązane do realizacji procesu KYC działając zgodnie z V dyrektywą AML.
Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać nowe, szybsze metody wypłat i wpłat, pracować nad kartami dla użytkowników czy rozwijać nowe produkty, takie jak dźwignia.
Zapewniamy, że po przejściu nowej weryfikacji nie będzie problemu z wpłatami, oraz wypłatami środków.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » poniedziałek, 7 października 2019, 11:32

BitBay pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 11:08Zdajemy sobie sprawę, że w przeszłości konta były już weryfikowane, natomiast tak jak wspominaliśmy w naszych niedawno publikowanych oświadczeniach, aktualizacja danych poprzez przejście ponownej weryfikacji jest wymogiem operatora płatności.
Ale tutaj ktoś pisze o weryfikacji po raz trzeci. I o tym że system twierdzi że jest zweryfikowany a i tak nie ma możliwości wydobycia kasy.
BitBay pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 11:08Zapewniamy, że po przejściu nowej weryfikacji nie będzie problemu z wpłatami, oraz wypłatami środków.
Sądząc po tym wątku, jest.

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
kyob pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 10:25Jaka jest sensowna alternatywa dla bitbay, jeśli chcemy wpłacić PLN i kupić krypto na giełdzie?
Jeśli do celów spekulacyjnych, to osobiście wolę kontrakty CFD na krypto zamiast krypto. Oferuje je prawie każdy broker forex, jest dźwignia, jest krótka sprzedaż, jeśli weźmiesz kogoś afiliowanego przy KNF, to dodatkowo masz święty spokój z niuansami podatków (dostajesz PIT 8c, i przepisujesz do PIT 38).

A jeśli ktoś chce jednak krypto, a nie kontrakty, to są kantory krypto, choćby FlyingAtom.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » poniedziałek, 7 października 2019, 17:49

Mój problem z BB został rozwiązany. Po 3ciej weryfikacji, udało mi się wypłacić środki. Formalnie powodem odrzucenia poprzednio zaakceptowanej weryfikacji było czarno białe zdjęcia dokumentów. Walka trwała dokładnie tydzień...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » poniedziałek, 7 października 2019, 18:33

BitBay pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 11:08aktualizacja danych poprzez przejście ponownej weryfikacji jest wymogiem operatora płatności.
Operator płatności żąda tylu danych o użytkownikach? Czy te dane przekazujecie operatorowi płatności?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » poniedziałek, 7 października 2019, 19:06

pamiętacie moją sprawę? postaram się wrzucić nie długo update co się dzieje.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tomaroc » poniedziałek, 7 października 2019, 19:23

Konto mam (niby) zweryfikowane. W środę w zeszłym tygodniu wysłałem przelew. W piątek dostałem e-maila:
Dziękujemy za dokonanie wpłaty na Pana konto na BitBay...
...wpłata będzie mogła zostać zaksięgowana na Pana saldzie po uzupełnieniu danych.

W przypadku braku uzupełnienia danych w ciągu 3 dni, środki zostana zwrócone na konto nadawcy, w kwocie pomniejszonej o koszt przelewu.
Ponieważ nie zamierzam dalej korzystać z usług tej giełdy wycofałem z niej wszystkie swoje środki oraz poinformowałem o odmowie kolejnej weryfikacji i oczekiwaniu na przelew zwrotny. Kiedy oddadzą kasę - zobaczymy.

Tak się kupuje DIPy na BitBay - nigdy nie wiesz co cię czeka.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: emceef » wtorek, 8 października 2019, 14:42

Właśnie czekałem kiedy mi w końcu zaksięgują środki na koncie, przypadkiem spojrzałem na maila - mail w smieciach. Ma Pan 3 dni na ponowną werfyfikację albo zwrócimy sume - opłata, rezygnuję z BB na zawsze po czym chce wyplacic krypto na inny portfel - wszystko zablokowane...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 8 października 2019, 15:49

Serio nie widzicie że problem jest po wpłacie przelewem i tych danych wymaga igoria. Piszecie że ciągle te same osoby bronią BB na pewno to pracownicy. Ja natomiast widzę że ciągle te same osoby od kilku miesięcy piszą że BB się zawija, że exit scam itd. Jak to na tej giełdzie jest tragicznie i w ogóle. Przy okazji znalazło się kilka kont z konkurencji, które namawiają na CD gdzie CEO tej giełdy współtworzył futurnet, lecz tego już nikt nie widzi. Skoro tak narzekacie to po prostu nie korzystajcie i idźcie sobie pisać w innym wątku. Ja żadnych weryfikacji dodatkowych nie robiłem i jakoś nie mam problemów z wypłatami.
Kolejna sprawa to żadna giełda nie służy do trzymania pieniędzy. Zniknął bitmarket, tak samo może zniknąć BB jak również binance i każda inna giełda.
Wrzucam dowód że problemów z wypłatami nie mam
Obrazek

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 8 października 2019, 15:54

liseklsk pisze: wtorek, 8 października 2019, 15:49Wrzucam dowód że problemów z wypłatami nie mam
No to wrzuć dowód że problemów z otrzymanie BTC na konto bech32 nie masz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 8 października 2019, 15:56

ikswodnal pisze:
liseklsk pisze: wtorek, 8 października 2019, 15:49Wrzucam dowód że problemów z wypłatami nie mam
No to wrzuć dowód że problemów z otrzymanie BTC na konto bech32 nie masz.
Teraz próbujesz być śmieszny czy nie rozumiesz o czym jest ostatnią debata? Jeśli nie rozumiesz to już spieszę z wyjaśnieniem. Rozmawiamy o ponownej weryfikacji i braku możliwości wypłaty.

Wysłane z nokia 3310


Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 8 października 2019, 15:59

liseklsk pisze: wtorek, 8 października 2019, 15:56rozumiesz to już spieszę z wyjaśnieniem. Rozmawiamy o ponownej weryfikacji i braku możliwości wypłaty.
Nie! Rozmawiamy o tym jak doprowadzić do tego by BitBay był giełdą przyjazną dla wszystkich.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 8 października 2019, 16:02

@ikswodnal a to wybacz. myślałem że rozmawiamy o problemach z wypłatami i obstawiamy jak szybko bb się zawinie. Przynajmniej taka debata jest na ostatnich kilku stronach. Nie zauważyłem ani jednego postu z sugestiami dla BB w jaki sposób może podnieść jakość swoich usług. Jedyne co widzę to przekrzykiwanie się jaki to BB jest najgorszy.
Dlatego podałem proste rozwiązanie aby opuścić tą giełdę oraz ten wątek. Życie wtedy będzie łatwiejsze, bez stresu a i wątek się troszkę oczyści. Nie rozumiem dlaczego nie skorzystacie z tak prostego rozwiązania tylko ciągle tu jesteście i męczycie się z ta giełdą. Może ktoś nad wami z pistoletem stoi i wam każe deponować środki na BB.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 8 października 2019, 16:18

liseklsk pisze: wtorek, 8 października 2019, 16:02 dlaczego nie skorzystacie z tak prostego rozwiązania tylko ciągle tu jesteście i męczycie się z ta giełdą. Może ktoś nad wami z pistoletem stoi i wam każe deponować środki na BB.
Kolejny błąd w twoim rozumowaniu - Ludzie jak widać chcą korzystać z tej giełdy i chcą ją ucywilizować, to jest doprowadzić do normalnych (odpowiadających innym giełdom) warunków działania. Wbrew wielu, może pracownikom, może jurgieltnikom, dla których im gorzej (dla klientów) to mniej pracy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 8 października 2019, 16:22

ikswodnal pisze:
liseklsk pisze: wtorek, 8 października 2019, 16:02 dlaczego nie skorzystacie z tak prostego rozwiązania tylko ciągle tu jesteście i męczycie się z ta giełdą. Może ktoś nad wami z pistoletem stoi i wam każe deponować środki na BB.
Kolejny błąd w twoim rozumowaniu - Ludzie jak widać chcą korzystać z tej giełdy i chcą ją ucywilizować, to jest doprowadzić do normalnych (odpowiadających innym giełdom) warunków działania. Wbrew wielu, może pracownikom, może jurgieltnikom, dla których im gorzej (dla klientów) to mniej pracy.
Ja to rozumiem tylko pokaż mi posty o których piszesz. Napisałem jakie posty ja widzę. Znów zaczynamy bezsensowna dyskusje. Było o braku możliwość wypłat i exit scamie. Napisałem post w odpowiedzi a Ty na inny temat. Więc ktoś musi ustąpić nie tym kimś będę ja. Wrzucam cię ma czarną i nie będziemy musieli prowadzić już bezsensownych dyskusji.

Wysłane z nokia 3310


Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » wtorek, 8 października 2019, 17:07

Problem jest nie tylko przy wpłacie fiat przelewem. Blokują wypłaty krypto użytkownikom którzy są zweryfikowani żądając kolejnej weryfikacji. Wymaganiami Igorii tego adiutanci BitBaya nie wytłumaczą.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 8 października 2019, 17:14

milar pisze:Problem jest nie tylko przy wpłacie fiat przelewem. Blokują wypłaty krypto użytkownikom którzy są zweryfikowani żądając kolejnej weryfikacji. Wymaganiami Igorii tego adiutanci BitBaya nie wytłumaczą.
Ponowna weryfikacja według tego co idzie przeczytać w wątku jest właśnie po wpłacie przelewem bankowym, który to obsluguje igoria. Dlatego łatwo wyciągnąć proste wnioski że to operator płatności wymaga dodatkowej weryfikacji. Wyżej jest screen, który pokazuje brak problemów z wypłatami. Dodam że ja nie wpłacam PLN na BB i nie miałem dodatkowej weryfikacji w ostatnim czasie. Dlatego takie wnioski mi się nasuwają.

Wysłane z nokia 3310


Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » wtorek, 8 października 2019, 17:47

Po ostatniej wpłacie PLN wykonałem kilka przelewów i nagle ni z gruch ni z pietruchy każą mi się weryfikować. Widać tu pewną niekonsekwencję. Poza tym firma szanująca swoich klientów uprzedza ich wcześniej o tym że będzie konieczność następnej weryfikacji dając im czas na decyzję i nie stosuje szantażu blokując środki.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » wtorek, 8 października 2019, 20:34

nie wpłacałem nigdy przelewem, a miałem duży problem z weryfikacją i wypłatami, więc przestań pisać głupoty

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości