Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 1 października 2019, 10:52

@Tomasz_Es dziękujemy za informację, oczywiście jesteśmy już w trakcie sprawdzania.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marcos20 » wtorek, 1 października 2019, 17:55

Krótko i na temat. Przelałem 100zł na Bitbay i zakupiłem za to btc, prowizja za kupno groszowe sprawy. Potem przelałem na Coinomi i tu prowizja wyszła jakieś 16zł za przelew!!!!!!!!! Nie wspomnę o tym, że na próżno doszukiwać się w historii kwoty prowizji za ten przelew. Macie też tak? BITBAY CZY WAS DO RESZTY POWALIŁO, CHCECIE SIĘ NA KONIEC NACHAPAĆ?!!!!!!!!!!

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Największa prowizja w bitomacie jest mniejsza niż na BITBAY!!!!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 1 października 2019, 20:46

@m@marcos20 a czy ty jesteś poważny? prowizja od wypłaty na większości giełd jest taka sama 0.0005 BTC np. na binance.
https://bitbay.net/pl/tabela-oplat#wyplaty
Opłata za wysyłkę - BTC: 0.00045
Dodam ze to nie jest prowizja tylko opłata za wysyłkę.
Na coindeal masz np. 0.00080000 czyli 26zł po aktualnym kursie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » wtorek, 1 października 2019, 21:10

@marcos20 no niestety właśnie to jest minus BTC, że trzeba raczej większe kwoty, żeby to fee było w miarę znośne, dlatego lepiej traktować BTC jak store of value i raczej na HODL, a do przesyłania środków używać LTC albo ETH :D Ale nie martw się wkrótce BTC będzie na nowym ATH i wszystko Ci się zwróci :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 1 października 2019, 21:20

@marcos20 następnym razem zastanowisz się 2 razy zanim gdziekolwiek wyślesz BTC. Bitcoin od dłuższego czasu nie nadajesię do przesyłania, od tego masz inne waluty ETH, LTC czy TRX albo XRP. Ja dziś wypłacałem BTC z Bitmexa dałem opłatę 12 zł i czekałem 3 godziny na pierwsze potwierdzenie
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 29 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: icyklop » wtorek, 1 października 2019, 21:43

liseklsk pisze: wtorek, 1 października 2019, 20:46 @m@marcos20 a czy ty jesteś poważny? prowizja od wypłaty na większości giełd jest taka sama 0.0005 BTC np. na binance.
https://bitbay.net/pl/tabela-oplat#wyplaty
Opłata za wysyłkę - BTC: 0.00045
Dodam ze to nie jest prowizja tylko opłata za wysyłkę.
Na coindeal masz np. 0.00080000 czyli 26zł po aktualnym kursie.
na coindeal jest 0.0004 czyli mniej niz na bitbay, wystarczy wyplacac na adres typu bech32.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 1 października 2019, 21:46

marcos20 pisze: wtorek, 1 października 2019, 17:55Potem przelałem na Coinomi i tu prowizja wyszła jakieś 16zł za przelew
Przyczyna leży w tym, że BitBay "przelewa/przkazuje" BTC tylko na adres Compatibile i Legacy(?), nie chcą przekazywać BTC na adres Bech32 (bc1). Z kolei jak widzę to chętnie przyjmują przekazywane BTC na adres Bech32. W tym układzie faktycznie warto zrezygnować z BitBay na korzyść FlyingAtoma. Jeszcze żeby FlyingAtom wprowadził tzw "zlecenie stałe" (comiesięczne) to mieli by wielu dozgonnych klientów. O wprowadzeniu zlecenia stałego dla Bitcoin Cash na razie nie marzę.
Właśnie przekazywałem "małą" wartość BTC z jednego adresu Bech 32 na inny kosztowało ~ 2 PLN za dwa przekazania w ciągu 2 godzin.
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 października 2019, 21:58 przez ikswodnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 1 października 2019, 21:51

icyklop pisze:
liseklsk pisze: wtorek, 1 października 2019, 20:46 @m@marcos20 a czy ty jesteś poważny? prowizja od wypłaty na większości giełd jest taka sama 0.0005 BTC np. na binance.
https://bitbay.net/pl/tabela-oplat#wyplaty
Opłata za wysyłkę - BTC: 0.00045
Dodam ze to nie jest prowizja tylko opłata za wysyłkę.
Na coindeal masz np. 0.00080000 czyli 26zł po aktualnym kursie.
na coindeal jest 0.0004 czyli mniej niz na bitbay, wystarczy wyplacac na adres typu bech32.
Wystarczy nie wystarczy ja napisałem o standardowej wypłacie a ty mi piszesz że wystarczy i o różnicy 2zl xD.

Wysłane z nokia 3310


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » wtorek, 1 października 2019, 22:33

Jvri pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 14:06Nie otrzymałem w międzyczasie ŻADNEJ informacji o zmianie regulaminu

EJ nie szkaluj bubelka, przeciez informowali na swoim facebooku i naszej klasie ;)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marcos20 » środa, 2 października 2019, 01:07

liseklsk pisze: wtorek, 1 października 2019, 20:46czy
A ty co, obrońca Bitbay? A gdzie mogę przeczytać o tej opłacie, gdzie to jest w mojej historii wypłat misiu kolorowy?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Odnosiłem się do tego zdania-"czy ty jesteś poważny?" :D

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
@prezes Nieprawda, dziwnym trafem przelewy z innych giełd są tańsze, a przede wszystkim szybsze, nie wspominając o przelewach z portfeli. A bimbaya sprawdzałem tylko po dłuższej przerwie czy coś się poprawiło, dlatego poszła tylko stówka, dla testu, także nie wracam do tego łajna już nigdy, likwiduję konto i pa pa :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 2 października 2019, 01:52

@marcos20
Przy wypłacie środków jest napisane jak "byk":
PROWIZJA
0.00045000 BTC
Z TWOJEGO KONTA POBIERZEMY
0.XXXXXX BTC
Informację znajdziesz również w tabeli opłat i prowizji

Twierdzisz że z innych giełd jest taniej i szybciej i w obu przypadkach nie bardzo wiesz o czym piszesz. Binance 0.0005 BTC, BITTREX 0.0005 BTC itd. itd. Co do szybkości to również nie masz racji, ponieważ wypłata BTC z BB w 99,9% łapie się w pierwszym bloku.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 5 sierpnia 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CamillusPL » środa, 2 października 2019, 05:54

Jvri pisze: wtorek, 1 października 2019, 07:33
Tu nie o obrażanie się chodzi, czy też wymogi KYC. Tylko o brak informacji (o potrzebie dodatkowej weryfikacji dowiedziałem się dopiero po odrzuconym przelewie od którego pobrano sobie prowizję) i stawianie dodatkowych (bezpodstawnych) wymogów co do weryfikacji.
Ja normalnie podchodzę do sprawy. Szkoda, że druga strona tego nie robi.
Przepraszam za pytanie, ale czy to jest duża kwota czy raczej mała, ponieważ na bitmarket przed bankructwem było podbnie. Jeden z forumowiczów pisał, że wycofali się jak giełda utrudniała im wypłacenie kilkuset tysięcy złotych.

Bitmarket także kazał sie ponownie weryfikować.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 5 sierpnia 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CamillusPL » środa, 2 października 2019, 05:56

marcos20 pisze: środa, 2 października 2019, 01:07Nieprawda, dziwnym trafem przelewy z innych giełd są tańsze, a przede wszystkim szybsze, nie wspominając o przelewach z portfeli. A bimbaya sprawdzałem tylko po dłuższej przerwie czy coś się poprawiło, dlatego poszła tylko stówka, dla testu, także nie wracam do tego łajna już nigdy, likwiduję konto i pa pa


Hej z jakich giełd korzystasz?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marcos20 » środa, 2 października 2019, 08:31

@liseklsk No i właśnie o to chodzi matole, że na bimbayu napisane jest jedno a robią drugie, co do opłat. A jeśli chodzi o czas, to zrobię w wolnej chwili kilka screenów, żeby wszyscy tutaj zobaczyli, że gadasz głupoty, obrońco uciśnionych.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 2 października 2019, 08:51

@marcos20 Nie musisz robić żadnych screenów, wystarczy wejść na stronę binance i zobaczyć sobie opłaty. Widocznie dla ciebie jest to zbyt trudne ale co tu się dziwić skoro spieszyłeś się kredki do piórnika spakować.
Proszę bardzo tutaj link: https://www.binance.com/pl/fee/schedule
Standardowa wypłata BTC na binance 0.0005 BTC.
O tej szybkości to sam nie wiesz o czym piszesz bo jak wytłumaczyłem że z BB jak i z innych giełd transakcja zostaje potwierdzona w pierwszym bloku to nie wiesz co masz odpisać

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marcos20 » środa, 2 października 2019, 09:14

@liseklsk No i właśnie pisząc to potwierdziłeś, że nie rozumiesz. Ty mi o Binance a ja o bimbayu, który ma napisane jedno a robi drugie-u nich czasami 1+1=4, rozumiesz czy nie? Po to wrzucę screeny, żeby to pokazać. Nie interesuje mnie co jest napisane na stronach giełd. Na Binance jest akurat tak jak piszą. Nie broń bo wtopisz.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
A tak w ogóle to płacą ci za taką obronę bimbaya?

Dodano po 4 minutach :
I jeszcze jedno, nie tylko ja na tym forum miałem do tego zastrzeżenia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 2 października 2019, 09:16

@marcos20 To jednak nie rozumiesz siebie. Coraz bardziej się pogrążasz. Opłata za wysyłkę jest podana w dwóch miejsach. Pierwszy: https://bitbay.net/pl/tabela-oplat
Oraz podczas wysyłki co masz na screenie.
Obrazek

Opłata jest niższa niż na binance i jest zgodna z tym co jest podane w tabeli opłat i prowizji oraz podczas zlecania wypłaty.
Nikt mi nie płaci. Piszę tak jak się sytuacja ma a nie bzdury wyssane z palca.
Obrazek

No popatrz a jednak się wszystko zgadza i zrobiłeś z siebie durnia
A jeszcze tak od siebie napiszę bo pewnie nie spojrzysz w tabelki że BB ma jedną z najtańszych wypłat ETH. Na większości giełd to 0.01ETH a na BB0.00126
Tak jakbyś z matematyką miał na bakier to 7zł binance do 0.87zł BB.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marcos20 » środa, 2 października 2019, 12:06

@liseklsk No jesteś kretyn jakich mało. Przecież tłumaczę ci, że kilka razy pobrali więcej niż jest wyszczególnione. Rozumiesz czy nie? Napisane jedno a pobrane dodatkowe coś, nie wiem co i za co, brak wyszczególnienia, czyli na przykład nie te twoje zasrane 0,00045 a 0,00055- jarzysz czy nie?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 2 października 2019, 12:14

@marcos20 w taki sposób to się możesz do ojca odzywać przy obiedzie. Napisałeś że pobrali 16zł: "Potem przelałem na Coinomi i tu prowizja wyszła jakieś 16zł za przelew!!!!!!!!!"
0,00045BTC to właśnie jest około 16zl
Więc gubisz się już nawet w tym co piszesz. Takie rzeczy leczy się u specjalisty.
Chyba dzisiaj na pszyrce sprawdzian miałeś że się w ten sposób odzywasz.
Udowodniłem że piszesz bzdury już kilka razy a ty dalej się pogrążasz.
Dostałeś screeny że na binance jest wyższa opłata niż na BB, chociaż się zapierałeś że jest inaczej. To samo do szybkości wypłat napisałeś bzdury.
Miałeś wrzucić tutaj jakieś dowody na razie to czytam jedynie twoje durne wypowiedzi, niepokryte niczym.
Naprawdę musisz gdzieś udać się po pomoc bo to nie rokuje dobrze na przyszłość.
Twierdziłeś że bb pobiera strasznie wysoką opłatę za wysyłkę BTC a gdy tobie udowodniłem że inne giełdy pobierają podobną to nagle stwierdziłeś że pobrali ci więcej niż jest napisane w tabeli, gdzie w żadnym poście wcześniej o tym nie wspomniałeś xD.
To powiedz kto z siebie zrobił kretyna bo raczej nie ja.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 2 października 2019, 12:37

marcos20 pisze: środa, 2 października 2019, 12:06 Przecież tłumaczę ci, że kilka razy pobrali więcej niż jest wyszczególnione. R
liseklsk pisze: środa, 2 października 2019, 12:14Napisałeś że pobrali 16zł: "Potem przelałem na Coinomi i tu prowizja wyszła jakieś 16zł za przelew!!!!!!!!!"
Uzgodnijcie zeznania. Przede wszystkim czy rozmawiamy o prowizji czy o fee?
Problem jest w tym (powtarzam), że BitBay przekazuje wartość tylko na adresy Compatibile/Legacy gdzie fee jest o wiele wyższe niż przy adresach Bech32. To by się zgadzało w adresach z 1 i 3 płaciłem fee ~ 4-8 x więcej niż w Bech32. BitBay naprawdę szkodzi rozwojowi kryptowalut (BTC) nie chcąc przelewać na adresy Bech32. Nie wiem nic o technologii zysków BitBay w trzymaniu się tego rozwiązania, jednak to powinno być ostrzeżeniem.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości