Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 27 września 2019, 11:16

Informujemy, że od wczoraj wypłaty EUR, USD i GBP przelewami bankowymi są już dostępne!
Tym samym przywróciliśmy obsługę wpłat i wypłat dla wszystkich walut fiat: PLN, USD, EUR i GBP.

Dziękujemy za Waszą cierpliwości i wyrozumiałość!
W ramach podziękowania do końca miesiąca nadal bezpłatnie będą dostępne:
- wpłaty i wypłaty na poczcie
- wypłaty w bankomatach.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
leniart1986 pisze: piątek, 27 września 2019, 10:53Działa tylko w chrome. @BitBay tryb incognito również nie pomaga
W takim razie prześlij proszę zgłoszenie opisując sprawę na support@bitbay.net i jak najszybciej postaramy się sprawdzić co może być przyczyną.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 9
Rejestracja: 15 lipca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: avo_250 » piątek, 27 września 2019, 11:23

@leniart1986 u mnie tez pomogło usunięcie ciasteczek.Pisz na support i pewnie pomogą :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » piątek, 27 września 2019, 23:22

@BitBay co to za akcja z blokowaniem wypłat i ponowną weryfikacją?

Z uwagi na upłynięcie terminu ważności dokumentu tożsamości prosimy o ponowną weryfikację poprzez formularz: formularz KYC

Prosimy pamiętać, że nadrzędnym celem takich działań jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa prawnego i wygody korzystania z naszej giełdy przy udziale przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Dokument mam ważny jeszcze kilka lat, poprzedni stracił ważność rok temu i przechodziłem ponownie wszystkie weryfikacje. Support oczywiście wszystkie linie zajęte. Po wysłaniu formularza info, że do 48 godz. potrwa ponowne sprawdzanie. Na infolinii automat mówi, że dużo roboty macie (ciekawe ile kont zawiesiliście) i wydłużony czas do 96 godz. !

Skoro zablokowano mi konto, to dlaczego PLNy nie wróciły z automatu na moje konto bankowe tylko po zakupie i próbie wypłaty krypto dowiaduję się, że zamroziliście mi środki? (konto cały czas ma w prawym rogu opis "zweryfikowany")

Dzień dobry,

chcielibyśmy przypomnieć o konieczności uzupełnienia przez Pana/Panią danych weryfikacyjnych w celu ponownego nadania uprawnień do wykonywania wypłat.

W tym momencie środki z niezrealizowanej wypłaty zostały zwrócone na Pana / Pani konto, aby umożliwić Panu/Pani swobodne korzystanie z nich na giełdzie.

Prosimy o wypełnienie formularza weryfikacyjnego, co pozwoli na przywrócenie uprawnień do wykonywania wypłat: https://kyc.bitbay.net/.

Formularz weryfikacji zawiera tylko niezbędne elementy, które są od nas wymagane przez instytucje nadzorujące i partnerów rynkowych (banki, operatorów płatności) w związku z obowiązującymi regulacjami i dotyczą wszystkich platform wymiany kryptowalut na waluty fiat.

Przestrzeganie standardów rynkowych umożliwia nam zapewnienie naszym klientom bezpieczeństwa prawnego i wygody korzystania z giełdy z udziałem przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych. Pozwala nam na rozwijanie nowych produktów i funkcjonalności, takich jak ekspresowe wpłaty / wypłaty czy karty do kont.

W razie pytań lub problemów z przesłaniem dokumentów - prosimy o kontakt z naszym supportem tutaj (https://bitbay.net/pl/kontakt) lub pod specjalnym numerem telefonu: +48 32 55 50 456.

Dziękujemy za zrozumienie i uzupełnienie danych!
Pozdrawiam serdecznie
zespół BitBay
Wszyscy pamiętamy jak Bitmarket przeprowadził ponowną weryfikacje kont i zamroził wypłaty na 2 dni w czerwcu, bo tracili już płynność.

Szykujecie jakiś exit scam?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 września 2019, 20:19

Wszystko pomyślnie. Nie mam uwag.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 września 2019, 16:49 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » sobota, 28 września 2019, 20:58

socjolog2008 pisze:Witam
Mam takie pytanie. Czy miał ktoś z Was większe problemy z weryfikacją konta (ponowną) na BitBay :?:
Ostatni cały tydzień wysyłam scan dowodu, zdjęcie dowodu, zdjęcie trzymanego dowodu, selfi takie, srakie i zaczyna mnie to delikatnie mówiąc w.iać :!: Nie mam na tej giełdzie nic, ale konto mam od lat. Przydatna możliwość wypłaty w PLN, przydatna do wyliczenia Pit przy sprzedaży i teraz nagle się obudzili z tą swoją kolejną weryfikacją KYC. Wszystko za.iście ale skoro już się człowiek decyduje wysłać w świecie RODO scan/foto swojego dowodu i ryja to pytanie zagadka - dlaczego utrudniają weryfikację/ nie odpowiadają na maila o co kaman.
@BitBay grzecznie pytałem na priv, teraz już pytam na forum :
1. Ogarniecie się przy weryfikacji użytkowników (szczególnie tych od lat)
2. Kiedy się konkretnie ogarniecie i kiedy zaczniecie odpisywać z konkretami a nie jedynie pier..onym ogólnikowym mailem i sms ,,Niestety, Twój formularz weryfikacyjny w serwisie BitBay został odrzucony''...
Halo, jest tam ktoś z kompetencjami ręcznej weryfikacji czy tylko boty :!:
Może @SylwesterSuszek dorzuci swoje 5 satoshi, dlaczego ta weryfikacja to teraz taki muł :?:
Miałem problem z weryfikacja ale w mailuw był podany powód odrzucenia i co należy poprawić. Nie wiem jak jest teraz. Zobacz tutaj
kyc.bitbay.net/#/pl
Może tam będzie jakaś podpowiedź

Wysłane z nokia 3310


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » niedziela, 29 września 2019, 00:53

Super sprawa, jestem po pierwszym odrzuceniu weryfikacji. Jedyne pocieszenie jest takie, że zajęło to jakieś 24h zamiast zapowiadanych 96...

Dobrze, że wpłaty zawsze rozdzielam na mniejsze transze i mały % mam wtopiony ale wkurw zawsze jest.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » niedziela, 29 września 2019, 11:29

Taaa, na gorączce złota w Ameryce najwięcej zarobili sprzedawcy łopat.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 29 września 2019, 14:49

@socjolog2008 Ja drugi raz (nowe wytyczne KYC - chociaż miałem zweryfikwoane konto) w tym tygodniu się weryfikowałem ale po dosłownie 15 minutach już miałem potwierdzenie że jest OK, z jaką datą wysyłasz dokument potwierdzający adres zamieszkania ? - może tutaj mają problem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 29 września 2019, 15:14

Wszystko pomyślnie. Nie mam uwag.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 września 2019, 16:49 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 29 września 2019, 15:27

@socjolog2008 hmmm to dziwne, jedyne co ci mogę doradzić to rób to co mówi od 2:05 :mrgreen:


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 30 września 2019, 10:37

@socjolog2008 tak jak wspominaliśmy w prywatnej wiadomości wszelkie wskazówki dlaczego weryfikacja została odrzucona możesz znaleźć po zalogowaniu się do konta. Prześlij proszę ponownie dokumenty zgodnie z wytycznymi i zapewniamy, że dołożymy starań aby konto zostało jak najszybciej zweryfikowane.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jvri » poniedziałek, 30 września 2019, 13:18

Drogi @BitBay, na jakiej podstawie odrzucacie przekreślone zdjęcie (jest to standardowa praktyka we wszystkich instytucjach) dowodu osobistego ma którym mimo wszystko widoczne są wszystkie potrzebne dane osobowe i można na tej podstawie dokonać weryfikacji? Dlaczego bez żadnej informacji wymagacie ponownej weryfikacji (pomimo, iż ten sam dowód już posiadacie w swojej bazie) i to dopiero w momencie jak sobie przywłaszczyliście procent od odrzuconego przelewu ?? Dlaczego nie potraficie odpowiedzieć czy mogę wypłacić posiadane środki na Waszej giełdzie, czy one też zostały przez Was bezpodstawnie przywłaszczone ??

Do pozostałych użytkowników - czy ktoś może mi potwierdzić czy bez ponownej weryfikacji mogę przelać swoje krypto na inne adresy ? (złotówki mi zabrali, więc nie chciałbym stracić również i krypto).
Czas się zwijać z tej śmiesznej giełdy.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » poniedziałek, 30 września 2019, 13:28

nic nie możesz przelać, wszystko blokują

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 30 września 2019, 13:46

@Jvri jeżeli chodzi o znaki wodne naniesione na dokument to oczywiście jest to dozwolone i nasz dział weryfikacji akceptuje tego typu dokumenty (istotne jest to aby wszystkie dane były widoczne).
Zdajemy sobie sprawę, że w przeszłości Twoje konto było już zweryfikowane, natomiast tak jak wspominaliśmy w naszym niedawnym oświadczeniu, aktualizacja danych poprzez przejście ponownej weryfikacji jest wymogiem operatora płatności.
Ponadto wszystkie giełdy, które obsługują waluty FIAT, są zobowiązane do realizacji procesu KYC działając zgodnie z V dyrektywą AML.
Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać nowe, szybsze metody wypłat i wpłat, pracować nad kartami dla użytkowników czy rozwijać nowe produkty, takie jak dźwignia.
Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej szczegółowych informacji odnośnie swojego konta to prosimy o kontakt z naszym supportem i nasi konsultanci będą w stanie dokładnie wszystko wyjaśnić.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jvri » poniedziałek, 30 września 2019, 14:06

@keeper Dzięki za odpowiedź. Miło się dowiedzieć, że środki zostały zablokowane bez żadnej informacji. Pełen profesjonalizm!
@BitBay Wszystko pięknie co piszecie tylko nie pokrywa się to z Waszym działaniem. W lipcu przelewy były księgowane bez problemu. Nie otrzymałem w międzyczasie ŻADNEJ informacji o zmianie regulaminu bądź innych wymogów dotyczących realizacji przelewów. Najzwyczajniej w świecie przygarnęliście sobie procent od odrzuconego przelewu (dobrze, że nauczony życiem robię małe przelewy). Przekreślenie dowodu nie zasłoniło potrzebnych danych do weryfikacji, a i tak zdjęcia zostały odrzucone, a support milczy od tygodnia nie potrafiąc udzielić odpowiedzi mailowo na proste pytania (jak choćby o możliwości przelania moich własnych środków, które chce wycofać z Państwa giełdy). Także proszę nie mydlić oczu. Przywłaszczyliście sobie procent od przelewu, zablokowaliście konto i stawiacie jakieś swoje wymyślone warunki co do zdjęcia dowodu osobistego. Mnie to przekonało by poszukać sobie innej giełdy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 30 września 2019, 14:26

@Jvri Zapewniamy, że żadne środki nie zostały "przywłaszczone". Prześlij nam proszę w prywatnej wiadomości numer zgłoszenia, które przesłałeś do supportu i jak najszybciej wszystko sprawdzimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 30 września 2019, 16:05

Konta na BitBay używam ponad rok czasu. Dwa miesiące temu przeszedłem ponowną weryfikacje. W sobotę wysłałem dokumenty, w poniedziałek rano dostałem smsa, że wszystko OK. Wpłaty i wypłaty przelewem przetestowane. Wszystko w porządku.
Takie wymogi, że trzeba drugi raz zweryfikować konto. W tematach technicznych nie spotkałem żadnych problemów.

Nie ma co się obrażać tylko normalnie podejść do sprawy. Kiedyś przechodziłem weryfikację u angielskiego bukmachera. Cały proces KYC wyglądał tak samo.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 30 września 2019, 21:09

@BitBay Od tygodnia macie buga o którym już ktoś pisał na FB, przykładowo "Szybka sprzedaż" ZEC wpiszcie 100 szt. a pokaże że otrzymacie kwotę od 0,20 pln do 1,00 pln i cały czas kwota skacze od 0,20 do jakiś bzdurnych danych (kilku tysięcy pln) chociaż wg. bidów powinna spokojnie wynosić *naście tysięcy pln, za 100 szt. ZECA (oczywiście przykładowo 100 szt.) inna kwestia że szybki zakup od tygodnia pokazuje jakieś abstrakcyjne ilości które po wystawieniu oferty czyli wprowadzeniu nawet! najwyższego aska i konkretnej kwoty pln z portfela (identycznej jak wskazywanej w szybkim zakupie) wykażą prawidłowe nawet dwa razy większe ilości.

Serio nikt tego już nie kontroluje ? czy może już daliście sobie spokój nawet z poprawkami :?:

Rzadko ostatnio do was zaglądam ale takie błędy nie wróżą świetlanej przyszłości :(

Obrazek

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jvri » wtorek, 1 października 2019, 07:33

shinya56 pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 16:05 Konta na BitBay używam ponad rok czasu. Dwa miesiące temu przeszedłem ponowną weryfikacje. W sobotę wysłałem dokumenty, w poniedziałek rano dostałem smsa, że wszystko OK. Wpłaty i wypłaty przelewem przetestowane. Wszystko w porządku.
Takie wymogi, że trzeba drugi raz zweryfikować konto. W tematach technicznych nie spotkałem żadnych problemów.

Nie ma co się obrażać tylko normalnie podejść do sprawy. Kiedyś przechodziłem weryfikację u angielskiego bukmachera. Cały proces KYC wyglądał tak samo.
Tu nie o obrażanie się chodzi, czy też wymogi KYC. Tylko o brak informacji (o potrzebie dodatkowej weryfikacji dowiedziałem się dopiero po odrzuconym przelewie od którego pobrano sobie prowizję) i stawianie dodatkowych (bezpodstawnych) wymogów co do weryfikacji.
Ja normalnie podchodzę do sprawy. Szkoda, że druga strona tego nie robi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » wtorek, 1 października 2019, 10:50

Jvri pisze: wtorek, 1 października 2019, 07:33Tu nie o obrażanie się chodzi, czy też wymogi KYC. Tylko o brak informacji (o potrzebie dodatkowej weryfikacji dowiedziałem się dopiero po odrzuconym przelewie od którego pobrano sobie prowizję) i stawianie dodatkowych (bezpodstawnych) wymogów co do weryfikacji.
Ja normalnie podchodzę do sprawy. Szkoda, że druga strona tego nie robi.

Zaliczyli wpadkę to fakt. Mogli poinformować w normalny sposób. Nauczka na przyszłość dla nich.
Wpłaty i wypłaty przelewem po przejściu ponownej weryfikacji bez problemów.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości