Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 25 lipca 2019, 13:07

g100 pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 13:03 No jeśli w tak krótkich przedziałach czasowych się to rozrgrywało, to chyba nie ma wątpliwości czyje to boty?
No nie, to nie wynika. Ja mam z domu ping 8-12 ms do bitbay czyli tyle trwa podróż sygnału w obie strony. Bot wykonuje operacje: złożenie oferty, bitbay rejestruje ją, odpowiedź bitbay, złożenie przeciwstawnej oferty, bitbay rejestruje drugą ofertę. Między dwiema ofertami byłoby minimum 8-12ms, a tu mamy 30-80 ms. Natomiast na pewno nie ma to nic wspólnego z wykorzystywaniem zaokrąglania prowizji - może to być kręcenie wolumenu, może to być pranie pieniędzy.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 25 lipca 2019, 13:12

Ping to nie wszystko (tym bardziej, że pingujesz reverse proxy CF a nie BitBaya), sprawdź sobie ile czasu zajmuje wystawienie i potwierdzenie oferty. Nawet jeśli by to było w okolicach 30-80ms, to musiałoby to być na tym poziomie regularnie i przewidywalnie, tymczasem czasy odpowiedzi dostępnego publicznie API nierzadko przekraczają sekundę.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 25 lipca 2019, 13:17

Nie wiem, ile czasu zajmuje, nie korzystałem z API BB. Zmierzyłeś to?
To co widzisz w GUI to nie jest to samo, bo GUI prawdopodobnie odświeża się okresowo, np. raz na sekundę a nie pokazuje wszystkiego natychmiast. Tak to się zwykle robi w aplikacjach które na bieżąco coś mają pokazywać, bo klientom właściwie wszystko jedno, a serwery są wielokrotnie mniej obciążone.

No i może jeszcze być tak, że bot równolegle logował się na dwa konta i wysyłał dwa zlecenia, żeby zminimalizować szansę, że ktoś się zdąży wtrącić, choć w to akurat wątpię.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 25 lipca 2019, 13:20

Oczywiście, że mówię o API. Chyba nie sądzisz, że te boty klikają w interfejs WWW?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 25 lipca 2019, 13:30

Sprawdziłem dla https://bitbay.net/API/Public/BTCPLN/ticker.json
na pięciu pomiarach wyszło mi od 33 do 73 ms. Idealnie zgodnie z czasem podanym przez teamfm, choć oczywiście to nie jest złożenie oferty tylko odczyt stanu giełdy.

Dodano po 5 minutach 59 sekundach:
Poza tym zauważ, że moment uzyskania odpowiedzi od API to nie jest moment zarejestrowania na giełdzie. API zapewne tylko kolejkuje zlecenie w systemie MQ, może być dołożone do orderbooka i po sekundzie, ale bot dostanie od razu odpowiedź, że zostało przyjęte i może już składać następne.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 25 lipca 2019, 15:38

@kajetan
8-13ms to bardzo dużo, ja mam okolo 1ms (ostatnio pogorszenie wcześniej miałem poniżej)
ping bitbay.net
PING bitbay.net (104.20.21.137) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=1 ttl=59 time=1.24 ms
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=2 ttl=59 time=1.01 ms
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=3 ttl=59 time=1.13 ms
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=4 ttl=59 time=1.05 ms
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=5 ttl=59 time=1.08 ms
64 bytes from 104.20.21.137: icmp_seq=6 ttl=59 time=1.01 ms
^C

Pozatym mówisz o API REST ono ma opoźnienie około 1sekundy względem WS API.

Czasy API prywatnego, wykonywanie oferty nie przekroczyło mi nigdy (po za kilkoma awariami) 180ms.

Na sockecie opoźnienie od czasu pojawienia się fizycznie do czasu wysłania subskrypcji o ile dobrze pamiętam to 200-400ms (jak ktoś będzie potrzebował dokładnych info to sprawdzę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » czwartek, 25 lipca 2019, 19:32

wczoraj znowu byla promocja :twisted:

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 25 lipca 2019, 20:50

Co zrobisz, ludzie nie umieją korzystać z stop marketu i takie transakcje lecą :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wamak » piątek, 26 lipca 2019, 18:16

Chciałem się zarejestrować na tej giełdzie dla comiesięcznych małych zakupów, ale mniejsza z tym.
Problem jest taki, że mail weryfikacyjny nie dochodzi na skrzynkę. Normą jest, że ile czasu trzeba czekać?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wamak » niedziela, 28 lipca 2019, 18:51

Bitbay olało weryfikację email, gdzie w tym smym czasie na innych dwóch giełdach już mam weryfikację KYC. O czym to świadczy?

A chciałem mieć dostęp do giełdy, w której mBank nie wydyma mnie na kursie EUR/PLN, ale widzę, że niestety trzeba korzystać z zagranicznych giełd.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » niedziela, 28 lipca 2019, 20:45

wamak pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 18:51A chciałem mieć dostęp do giełdy, w której mBank nie wydyma mnie na kursie EUR/PLN, ale widzę, że niestety trzeba korzystać z zagranicznych giełd.
Załóż konto euro, przerzucaj kasę między pln a euro za pomocą kantorów internetowych a wysyłaj euro do Europy przez SEPA a nie SWIFT albo dowolną walutę gdziekolwiek za granicę przez kartę przypisaną do konta walutowego a nie przelewem. I wtedy masz mniejsze prowizje niż tracisz w bitbay za spread i jego prowizje.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:08

wamak pisze: piątek, 26 lipca 2019, 18:16Chciałem się zarejestrować na tej giełdzie dla comiesięcznych małych zakupów, ale mniejsza z tym.
Problem jest taki, że mail weryfikacyjny nie dochodzi na skrzynkę. Normą jest, że ile czasu trzeba czekać?
Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz pomocy to sprawdź proszę czy email nie wpadł do folderu spam. Jeśli nie to skontaktuj się z naszym supportem i na pewno wszystko uda się wyjaśnić ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 1 sierpnia 2019, 12:38

@BitBay co to się teraz dzieje? nie można złożyć żadnej oferty, przed chwilą adresy wpłat były niedostępne i wyskakiwał jakiś błąd, depozyt XRP nie dotarł. Złożyłem ofertę zakupu i zrobiło mi podwójnie.
Obrazek
Wypłata exy wisi jako oczekująca od 30 minut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:07

@liseklsk chwilowo mogą występować opóźnienia w realizacji wpłat i wypłat fiat oraz krypto. Czy w dalszym ciągu masz problem z wygenerowaniem adresu do wpłaty?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:09

@BitBay adresy już się pojawiły ale depozyt XRP nie został jeszcze zaksięgowany, dodatkowo wypłata EXY wisi mi od 30 minut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:13

@liseklsk tak jak wspominaliśmy aktualnie mogą występować opóźnienia w realizacji wpłat i wypłat fiat oraz krypto, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji odnośnie swojej wpłaty XRP i wypłaty EXY skontaktuj się proszę z naszym supportem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:49

@BitBay anulowałem wypłate, zleciłęm drugi raz i nadal 30 minut i nic. Nie będę pisał ticketa do wypłaty EXY, myślę że nie ma ich wiele oczekujących więc prosiłbym o sprawdzenie tego i możliwie jak najszybsze zrealizowanie wypłaty.
Czekam już trzy godziny i dalej nic w międzyczasie dodajecie kilka nowych coinów i oczywiście żadnej informacji tu nie dajecie. Jakąś wielką tajmnice robicie z tym dodawaniem nowych krypto. Wypłaty będą działać czy najważniejsze że dodaliście kilka krypto i jest fajnie.

Wypłata XRP to samo, wisi sobie i czeka na lepsze czasy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » czwartek, 1 sierpnia 2019, 16:14

nowe coiny na bitbay :!:
- maker MKR
- algory ALG
- pundi X NPXS
- chainlink LINK
- SIRIN LABS SRN
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 1 sierpnia 2019, 16:50

A gdzie Saleta Coin??? :cry:

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lokales » czwartek, 1 sierpnia 2019, 17:35

Z wyjątkowym zainteresowaniem obserwuję ten temat :mrgreen:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości