Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:03

blink pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:40@BitBay zleciłem wypłatę Thu Jul 11 17:44:58 UTC 2019, kiedy można się spodziewać pieniędzy na koncie?
Skontaktuj się proszę z naszym supportem i po sprawdzeniu będziemy w stanie podać więcej szczegółów.
g100 pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:53g100 pisze: ↑ sobota, 13 lipca 2019, 13:46
Skoro po historiach z Bitcurex (2016), Coinroom (2019) i Bitmarket (2019) na placu boju pozostały już praktyczznie tylko dwie polskie giełdy Bitbay i Coindeal to zanim w ogóle rozważę zdeponowanie tam choćby jednej złotówki chcę poznać odpowiedź na poniższe pytania (inspirowane kwestionariuszem użytkownika @flamaster wobec Bitmarket z 2017r.). Proszę o podpisanie się pod nimi imieniem i nazwiskiem oraz funkcją pełnioną w firmie.

@SylwesterSuszek , @BitBay

1) Kim są (imię i nazwisko, funkcja) główne osoby odpowiedzialne za giełdę pod względem operacyjnym?
2) Jaka jest struktura właścicielska i kim są główni beneficjenci (osoby fizyczne i prawne) zysków wypracowywanych przez giełdę?
3) Jakie spółki (nazwa, kraj rejestracji, numer w rejestrze, adres do korespondencji) wchodzą w skład grupy? Jakie są pomiędzy nimi powiązania kapitałowe i za jaką część biznesu odpowiadają?
4) Które spółki są dysponentami depozytów krypto i fiat?
5) Jakie firmy zewnętrzne pośredniczą w płatnościach?
6) W jakim kraju znajduje się infrastruktura komputerowa, na której odbywa się faktyczny handel?
7) Z jaką częstotliwością są wykonywane kopie zapasowe krytycznych danych (salda, historia transakcji) i jak długo przechowywane?
8) Czy operator giełdy, albo osoby bezpośrednio z nią związane, handluje(-ą) na wlasnym rynku?
9) Czy giełda na dzień 13.07.2019 ma pokrycie całości środków zdeponowanych przez klientów i nie operuje na tzw. rezerwie cząstkowej?
10) Czy środki zdeponowane przez klientów są reinwestowane bez ich wiedzy?
11) Jakie są adresy tzw. cold wallets dla głównych kryptowalut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH (niepotrzebne skreślić)?
12) W jaki sposób będą pokrywane nieprzewidziane straty wynikające z kradzieży, awarii itp.?

Pytania nie dotyczą raczej kwestii poufnych, nie proszę też o selfie z zaświadczeniem o niekaralności w ręce plus skan dowodu i rachunek za prąd od każdego członka zarządu, więc z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Brak odpowiedzi na którykolwiek z punktów, też jest jakąś odpowiedzią. Miłego weekendu.
Panowie bitbejowie, czas do końca tygodnia. Proszę najpierw słać odpowiedzi bezpośrednio do mnie, żeby jedna giełda nie sugerowała się odpowiedziami drugiej.
Na tej podstawie zrobię i opublikuję podsumowanie.
Dołożymy starań aby do końca tygodnia odpowiedzieć na wszystkie pytania ;)

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:17

liseklsk pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:40Takie nawiązanie do tego że bank nie blokuje konta gdy ma się nieważny dowód osobisty.
https://www.wykop.pl/link/5045789/mbank ... -osobisty/

I to się nazywa być obiektywnym. Kiedy @BitBay blokuje konta z powodu nieważności dokumentu lub procedur AML-owych, to jest wielkie aj waj i mówienie, że przecież się płci, imienia i nazwiska i peselu nie zmieniło.
Kiedy natomiast robi to bank, to jest chwalenie, plusowanie na wykopie i mówienie, że dobrze robią, bo dbają o bezpieczeństwo środków.
Naprawdę jesteście zajebiści...

Już się zastanawiam, czy przypadkiem niektóre tu osoby, celowo nie podsycają atmosfery, żeby zniszczyć @BitBay.

Naprawdę, zastanówcie się, bo takie gadanie jest nie tylko na niekorzyść @BitBay, ale i naszą. Bo jak będziecie odstraszać nowych, to nie dość, że kurs nie wzrośnie (bo nie będzie komu kupować), to jeszcze faktycznie giełda może zacząć mieć problemy z płynnością.

Powtórzę to co napisałem niedawno
Macbak2 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 18:04Słuchajcie, wiem, że jest okres nerwowy, bo kolejna giełda padła i być może ludzie stracili kasę, ale może wykażmy trochę zrozumienia.
Wiecie przecież, że było wszystko elegancko, dopóki rządy się nie wpierdoliły.
Dwa lata temu, kiedy zajmował się wszystkim Suszek, nikt nie wymuszał na nikim podawania takich danych.
Handlowaliście sobie bez problemu, mieliście zlecenia ukryte, pracowano nad wprowadzeniem dźwigni i było fajnie.
Dopiero jak rząd, KNF i unia się wpieprzyły, zaczęły regulować dziewiczy teren jakim są kryptowaluty, to zaczęło być źle.
Część giełd padło, a niektóre jak @BitBay uciekły do bardziej przyjaznych krajów pod względem prawa.
To, że Wam nie pasuje się weryfikować po dwa razy, to nie miejcie pretensji do giełdy, tylko do rządzących, że takie przepisy robią. Inaczej giełda by nie mogła funkcjonować.
Gdyby @BitBay chciał dbać tylko o zadowolenie użytkowników i nie dostosowywać się do prawa jakie tworzą rządzący, to by szybko musiał zamknąć działalność.
Wkurzacie się, że Wam blokują środki, ale ja pamiętam, że już wcześniej informowali i prosili, żeby pilnować żeby dokumenty były aktualne. Były takie informacje nawet tu w wątku, żeby pilnować i aktualizować dokumenty, żeby przy wypłacie nie było problemów.
Minusujecie tego gościa od @BitBay tu na forum, ale to nie On decyduje o tym jak jest, tylko ma za zadanie udzielać informacji, które nie zawsze się muszą podobać.
Fakt, źle zrobili, że nie wysłali wszystkim maila z informacjami o blokadzie, jak się ktoś nie zweryfikuje ponownie. Źle, że dopiero przy wypłacie się dowiadujemy o blokadzie, ale nie mówcie, że nie było apelu o pilnowanie aktualności dokumentów.
Weźcie poprawkę, że Oni są zmuszeni jako firma, do ciągłego dostosowywania się do aktualnych przepisów prawa (Unijnych i Maltańskich). Trochę zrozumienia, a nie straszenie ich ciągłe i najeżdżanie.

Także wyluzujcie trochę z tym najeżdżaniem na @BitBay, bo to nikomu nie służy, no może rządom, bo jak rynek padnie to nie będą mieli problemu :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:19

@Macbak2 BB jest hejtowany tu i na wykopie. Podałem również przykład jak BM blokował wypłaty i wymagał weryfikacji dodatkowe w czerwcu, za odpowiedź podobną do BB dlaczego to robi dostał plusy.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:31

hejtowany.... no sorry ale może mam pisać laurki i śpiewać łubudubu łubudubu niech nam żyje prezes blokczejna w momencie gdy szantażowali mnie brakiem możliwości wypłaty środków jeśli nie zrobię powtórnej weryfikacji wszystkiego, a 90% tego mieli wcześniej i ważne aktualne dokumenty również (więc i tak byłam do namierzenia przez różne instytucje po PESEL czy numerze innego dokumentu niż dowód).
Mogli normalnie przeprowadzić tę procedurę i dać czas na jej realizację bez blokad i bez zaskakiwania. Stronę umowy, konsumenta nie stawia się przed faktem dokonanym z zaskoczenia tylko najpierw INFORMUJE, co ma nastąpić, jakie są terminy i jakie mogą być konsekwencje jeśli terminy nie będą dotrzymane.

Bubejbay musi się nauczyć nas traktować jak stronę umowy, partnera a nie stado do zaganiania
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:36 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: maly_ZE » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:34

Czy przy braku weryfikacji bitbay blokuje tylko wypłaty fiat czy krypto też?

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:37

Lais pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:31hejtowany.... no sorry ale może mam pisać laurki i śpiewać łubudubu łubudubu niech nam żyje prezes blokczejna w momencie gdy szantażowali mnie brakiem możliwości wypłaty środków jeśli nie zrobię powtórnej weryfikacji wszystkiego, a 90% tego mieli wcześniej i ważne aktualne dokumenty również (więc i tak byłam do namierzenia przez różne instytucje po PESEL czy numerze innego dokumentu niż dowód), zamiast normalnie przeprowadzić tę procedurę i dać czas na jej realizację bez blokad?

Ale gdyby Ci bank zablokował konto z tego samego powodu, to byś nawet nie pisknęła, tylko grzecznie wyrobiła dowód i się zweryfikowała jak trzeba, bo by kazali. A tu problemy, najeżdżanie itd.
Pamiętaj też że tam obowiązuje prawo unijne, i maltańskie i weryfikacja jest przez internet, więc procedury ciut się różnią od tych w okienku w banku w PL.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:37

maly_ZE pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:34Czy przy braku weryfikacji bitbay blokuje tylko wypłaty fiat czy krypto też?
Blokuje wszystko...
Ale przy braku weryfikacji możesz wszystko wpłacać - patrz jak się ustawili frontem do klienta :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:46

@Macbak2
po 1 to ja wyrabiam dowód gdy kończy się ważność więc nie mówi mi czy bym piszczała czy nie pisnęła.
2. w 2 bankach miałam nieaktualne dane bo nie zaktualizowałam nowego dowodu, który już miałam ale zapomniałam tam podać - nie było żadnej blokady.
3. Jakby bank zablokował mi środki BEZ UPRZEDZENIA (bo bubel zrobił to bez uprzedzenia w pierwszym i drugim mailu od nich nie było żadnej informacji o blokadzie) tylko dlatego, że nie podałam nowego dowodu to od razu wypowiedziałabym umowę. Blokować to oni mogliby wypłatę w oddziale bo mają stary dowód a nie operacje na koncie przez internet bo mój pesel się nie zmienił itp i ja to wciąż ja a nie, że dowód nieaktualny to już z kobiety zrobił się facet albo kosmita przejął moje ciało. Trochę logiki.

Poza tym blokada i to chwilowa środków w banku, który ma gwarancje bankowego funduszu gwarancyjnego a blokada na giełdzie, która się miota w chaosie i prostej procedury przeprowadzić normalnie nie umie to inna bajka.
Fakt jest taki, że pierwszą procedurę weryfikacji przeprowadzili nieprawidłowo i teraz łatają dziury naszym kosztem.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zuzb » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:53

Czy blokada wypłat fiat może oznaczać że i tu będą kłopoty??

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:04

Ale tu są inne procedury, tak jak bank może zablokować przy okienku, jak okażesz nieważny dowód, tak giełda może zablokować, jak masz nieaktualne dokumenty, albo niepełną weryfikację. Ich obowiązują inne przepisy nie Polskie tylko Unijne i Maltańskie + procedura weryfikacji przez internet, która się różni od tej w okienku.
Poza tym, płeć możesz zmienić i dowód będzie nieważny :D

Naprawdę najeżdżanie na @BitBay, nie służy nikomu, ani im, ani nam.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:14

@Macbak2 kolego - cytat z infor.pl odnośnie obowiązków wynikających z Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
należy podkreślić, że przed nawiązaniem stosunków gospodarczych lub przeprowadzeniem transakcji okazjonalnej instytucje obowiązane (jest nią giełda - mój wpis) informują klienta o przetwarzaniu jego danych osobowych, w szczególności o obowiązkach instytucji obowiązanej wynikających z Ustawy w zakresie przetwarzania tych danych.

Jest tam o tym też kiedy mogą zablokować środki
https://www.infor.pl/prawo/gmina/dziala ... iazki.html

Jak chcesz powoływać się na przepisy to podaj konkretny paragraf, który pozwala blokować środki tylko dlatego, że giełda skopała procedurę weryfikacji

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:32

@BitBay w związku z problemami z płatnościami w Igoria Trade, po raz kolejny wnoszę o dodanie operarora płatności SKRILL.

Operator płatności SKRILL jest na rynku od roku 2001, używałem tego kiedyś w bukmacherce. Podstawowe zalety tego operatora płatności są takie, iż w kilka sekund po wpłacie pieniądze są w miejscu docelowym, co biorąc pod uwagę zmienność kursu kryptowalut jest dobrym rozwiązaniem. Nawet w weekend nie trzeba się martwić, że nie wpłaciło się kasy jak pojawiają się fajne kursy.

Dodatkowo za opłatą 10 EUR można wyrobić sobie kartę MasterCard, co daje możliwość wypłat w 2,1 miliona bankomatów na całym świecie.

Operatorami wpłat do SKRILL są między innymi Przelewy24, Trustly, oraz możliwość wpłaty z karty debetowej i kredytowej.

Dodatkowa alternatywa dla tradycyjnych przelewów będzie mile widziana. Operator SKRILL posiada podwójną weryfikację 2FA, więc jest bezpieczny.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 15 lipca 2019, 13:37

g100 pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:53 g100 pisze: ↑ sobota, 13 lipca 2019, 13:46
Skoro po historiach z Bitcurex (2016), Coinroom (2019) i Bitmarket (2019) na placu boju pozostały już praktyczznie tylko dwie polskie giełdy Bitbay i Coindeal to zanim w ogóle rozważę zdeponowanie tam choćby jednej złotówki chcę poznać odpowiedź na poniższe pytania (inspirowane kwestionariuszem użytkownika @flamaster wobec Bitmarket z 2017r.). Proszę o podpisanie się pod nimi imieniem i nazwiskiem oraz funkcją pełnioną w firmie.

@SylwesterSuszek , @BitBay

1) Kim są (imię i nazwisko, funkcja) główne osoby odpowiedzialne za giełdę pod względem operacyjnym?
2) Jaka jest struktura właścicielska i kim są główni beneficjenci (osoby fizyczne i prawne) zysków wypracowywanych przez giełdę?
3) Jakie spółki (nazwa, kraj rejestracji, numer w rejestrze, adres do korespondencji) wchodzą w skład grupy? Jakie są pomiędzy nimi powiązania kapitałowe i za jaką część biznesu odpowiadają?
4) Które spółki są dysponentami depozytów krypto i fiat?
5) Jakie firmy zewnętrzne pośredniczą w płatnościach?
6) W jakim kraju znajduje się infrastruktura komputerowa, na której odbywa się faktyczny handel?
7) Z jaką częstotliwością są wykonywane kopie zapasowe krytycznych danych (salda, historia transakcji) i jak długo przechowywane?
8) Czy operator giełdy, albo osoby bezpośrednio z nią związane, handluje(-ą) na wlasnym rynku?
9) Czy giełda na dzień 13.07.2019 ma pokrycie całości środków zdeponowanych przez klientów i nie operuje na tzw. rezerwie cząstkowej?
10) Czy środki zdeponowane przez klientów są reinwestowane bez ich wiedzy?
11) Jakie są adresy tzw. cold wallets dla głównych kryptowalut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH (niepotrzebne skreślić)?
12) W jaki sposób będą pokrywane nieprzewidziane straty wynikające z kradzieży, awarii itp.?

Pytania nie dotyczą raczej kwestii poufnych, nie proszę też o selfie z zaświadczeniem o niekaralności w ręce plus skan dowodu i rachunek za prąd od każdego członka zarządu, więc z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Brak odpowiedzi na którykolwiek z punktów, też jest jakąś odpowiedzią. Miłego weekendu.

Panowie bitbejowie, czas do końca tygodnia. Proszę najpierw słać odpowiedzi bezpośrednio do mnie, żeby jedna giełda nie sugerowała się odpowiedziami drugiej.
Na tej podstawie zrobię i opublikuję podsumowanie.


Pozwoliliśmy sobie Twoje pytania zadać publicznie.

https://bithub.pl/wiadomosci/do-dzialaj ... e-pytania/
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » poniedziałek, 15 lipca 2019, 14:26

Macbak2 pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:04Ale tu są inne procedury, tak jak bank może zablokować przy okienku, jak okażesz nieważny dowód, tak giełda może zablokować, jak masz nieaktualne dokumenty, albo niepełną weryfikację. Ich obowiązują inne przepisy nie Polskie tylko Unijne i Maltańskie + procedura weryfikacji przez internet, która się różni od tej w okienku.
Poza tym, płeć możesz zmienić i dowód będzie nieważny

Naprawdę najeżdżanie na @BitBay, nie służy nikomu, ani im, ani nam.

Nie chodzi o dodatkowe weryfikacje ale o spodób ich przeprowadzenia. Nie było o tym wcześniej informacji. Po prostu nagle bloknęli wypłaty z kont które już wcześniej były weryfikowane (już wcześniej wysyłałem dokumenty). A jak dodamy, że z grało się to w czasie z zamknięciem Bitmarket.... gdyby Ciebie to spotkało, powiedz, że nie miałbyś pełno w gaciach?

Mnie po kilku dniach zweryfikowali konto. Ale ile selfie musiałem nastukać...

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kadexor » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:06

@krystian to żebyś miał jeszcze więcej w gaciach to wiedz, że BitBay nie wypłaca obecnie walut FIAT przelewami bankowymi, bo rzekomo mają problemy z operatorem Igoria Trade S.A.
Nie wiadomo ile to się dalej będzie ciągnęło, ale nie wygląda to zbyt dobrze. Żadnych wyjaśnień, terminów, może to trwać tydzień, miesiąc i nikt nie wie nic. Więc czyżby kolejna giełda miała paść? Wszystko jest możliwe.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:15

kadexor pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:06@krystian to żebyś miał jeszcze więcej w gaciach to wiedz, że BitBay nie wypłaca obecnie walut FIAT przelewami bankowymi, bo rzekomo mają problemy z operatorem Igoria Trade S.A.
Nie wiadomo ile to się dalej będzie ciągnęło, ale nie wygląda to zbyt dobrze. Żadnych wyjaśnień, terminów, może to trwać tydzień, miesiąc i nikt nie wie nic. Więc czyżby kolejna giełda miała paść? Wszystko jest możliwe.



Aktualnie 1% różnicy bb do bf/kraken, myślę że jak nie ruszą wypłaty to do końca tygodnia będzie 5% różnicy w cenie.
Poczta im działa więc nie jest użytkownik tak zupełnie bez alternatywy.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:16

@kadexor nie jesteśmy w stanie na tym etapie podać więcej szczegółów ponieważ problem leży po stronie operatora tych płatności Igoria Trade S.A.

Pisaliśmy już o tym kilkukrotnie ale podkreślamy jeszcze raz, że nie mamy żadnych problemów z płynnością i w dalszym ciągu dostępne są wpłaty/wypłaty za pośrednictwem takich metod, jak:
- wpłaty i wypłaty kryptowalut,
- usługę wpłat i wypłat na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kadexor » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:29

@BitBay tylko wypłaty na poczcie/bankomatach są obarczone ogromnymi ograniczeniami. Można tym sposobem wypłacić małe kwoty, a nie większe pieniądze. Prowizja za takie wypłaty również jest OGROMNA. Więc, wasze uzasadnienie jest słabe. Jako szanująca się firma powinniście mieć zawsze w zapasie drugiego operatora, alternatywnego, który powinien umożliwić wypłaty, a nie leżyciei kwiczycie, bo Igoria Trade S.A. jest pewno pod okiem prokuratury w związku ze sprawą Bitmarket i może to potrwać nie wiadomo jak długo.

Ja na ten moment odradzam korzystania z giełdy BB i przelewania tam środków dopóki się ta sprawa nie wyjaśni.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: monocykl » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:50

Macbak2 pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:04Naprawdę najeżdżanie na @BitBay, nie służy nikomu, ani im, ani nam.


czy moglbys juz nigdy nie wypowiadac sie w moim imieniu ? kazdy kto szuka opinii o gieldzie zaglada do tego watku i ma prawo wiedziec o dziwnych rzeczach dziejacych sie na gieldzie , pozatym taka krytyka powinna tez wplynac na sama gielde i poprawe pewnych standardow.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
liseklsk pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:19@Macbak2 BB jest hejtowany tu i na wykopie. Podałem również przykład jak BM blokował wypłaty i wymagał weryfikacji dodatkowe w czerwcu, za odpowiedź podobną do BB dlaczego to robi dostał plusy.

naprawde trzeba ci to tlumaczyc ? LOL , bitbay ma/mial zdecydowanie wiecej uzytkownikow wiec krytyka jest proporcjonalnie wieksza , to chyba oczywiste

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kadexor » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:59

@szlagaag jaki masz interes w usuwaniu minusów tych wybiegów ze strony BB? Przecież wypłaty na konto, a wypłaty bankomatami/na poczcie to zupełnie inna półka prowizji! Oszalałeś?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości