Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » środa, 10 lipca 2019, 15:08

Lais pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:22 @Wymazywanie
nie gram, tzn oferty gdzieś miałam porozstawiane niżej coś tam wpadało czasem. Niestety ofertę na BTC/USD, która wisiała tam pół roku usunęłam kilka miesięcy temu ... a niech to szlag :p

Weryfikacja nie jest opisana jasno i klarownie, regulamin mówi co innego niż oni obecnie wymagają, pozwala na weryfikację przez okazanie dokumentu pracownikowi, a nie tylko skanowanie, również przez np skype
Do tego zobaczcie tutaj https://ticket.bitbay.net/
wybierzcie kategoria "weryfikacja" a potem temat - potrzebuję pomocy z weryfikacją konta i co widać - objaśnienie, że prawo jazdy też się liczy a oni obecnie mówią że prawa jazdy nie uznają

Obrazek

Według tego, każdy musi wymienić nawet dowód osobisty śmieszne to...

@Areck1 Dziękuję serdecznie za minusika, zlewam go. To nie są lajki na fejsie czy innym dziadostwie. Widocznie Ty masz problem. Jest wyraźnie zaznaczone "Dokument" a nie "Dokument potwierdzający zamieszkanie" to zmienia postać rzeczy. Jeśli jest napisane ogólnie "Dokumet" tyczy się wszelakich dokumentów typu wyciąg z konta, dowód osobisty oraz paszport czy prawo jazdy. Wszystkie te wymienione są "Dokumentem"
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 15:15 przez tygrysek195, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 15:14

@tygrysek195 ten screen jest dowodem na to, że ONI nas tu czytają i na szybko poprawiają chaos - gdy ja pisałam tutaj viewtopic.php?p=587551#p587507 by wejść na ten formularz było tam jeszcze ujęte prawo jazdy - teraz już nie ma

dokument potwierdzający adres ma być nie starszy niż 6 miesięcy - trzeba brać poprawkę, że pisze to firma lubiąca chaos i dyletanci prawni

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 15:21

@ty@tygrysek195
Weryfikowaliśmy się na giełdach zagranicznych to też chcieli dokumenty do 6 miesięcy to standard procedura
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » środa, 10 lipca 2019, 15:35

Przychodzi jakis mail o przejsciu weryfikacji? Szczerze nie chce mi sie co jakis czas logowac i sprawdzac..

E/ tak przychodzi mail. Widze w archiwum poczty.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 15:43

Otrzymał ktoś wiadomość zwrotną o przejściu weryfikacji?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 10 lipca 2019, 15:54

@Dovakhiin @szlagaag Jeśli weryfikacja została zaakceptowana lub odrzucona to oczywiście informujemy o tym drogą mailową, oraz wysyłamy wiadomość sms.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
tygrysek195 pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:08Według tego, każdy musi wymienić nawet dowód osobisty śmieszne to...
Informacja, którą podkreśliłeś dotyczy dokumentu potwierdzającego adres ;)

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
Jaroslaw pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:20BitMarket wprowadza ponowna weryfikacje i po kilku tygodniach pada...
BitBay wprowadza ponowna weryfikacje i....
Pomimo, tego, iż dodatkowa weryfikacja jaką jesteśmy zobowiązani przeprowadzić zgodnie z obowiązującym nas prawem niefortunnie zbiegła się w czasie z zamknięciem innej giełdy zapewniamy, iż nigdzie się nie wybieramy i w dalszym ciągu będziemy prowadzić naszą działalność, oraz rozwijać platformę o czym świadczy między innymi dodanie w tym tygodniu ofert typu stop ;)

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 16:00

@BitBay chyba sobie jaja robicie, blokujecie mi na firmowym koncie 5 cyfrowe kwoty tak po prostu i nagle każecie weryfikować wszystkimi dokumentami od nowa nie dając nawet żadnego czasu na to ani nic,
mimo, że byłem zweryfikowany w pełni jako firma
to jest jakaś kpina a nie giełda

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » środa, 10 lipca 2019, 16:03

BitBay pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:54tygrysek195 pisze: ↑ środa, 10 lipca 2019, 15:08
Według tego, każdy musi wymienić nawet dowód osobisty śmieszne to...
Informacja, którą podkreśliłeś dotyczy dokumentu potwierdzającego adres
Warto by było zapisać to tekstem, a nie domyślać się, czego to dotyczy. Dokument jest szeroko rozumiany przez wyciąg z banku, rachunek za prąd, telefon internet etc, oraz prawo jazdy, dowód osobisty, paszport, karta pobytu, etc.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kryptomar » środa, 10 lipca 2019, 16:06

Bitbay, nigdzie się nie wybieracie tak? To gdzie moje PLNY? Dzisiaj anulowaliście mi wypłatę i środki były na moim portfelu a teraz patrzę nie ma nic!!! Czekam na szybką odpowiedź w tej sprawie!!!

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Domino7784 » środa, 10 lipca 2019, 16:12

@BitBay Kiedy odblokujecie wypłaty w PLN?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 16:14

@BitBay na jakiej podstawie prawnej nagle z dnia na dzień blokujecie wszystkie środki wymagając ponownej weryfikacji w pełni zweryfikowanym klientom?

chcecie mi wypowiedzieć umowę to wypowiedzcie, ale oddajcie mi moje środki!!!

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » środa, 10 lipca 2019, 16:17

U mnie również środki zablokowane i brak żadnego kontaktu ze strony BitBay, bylem zweryfikowany, a mam komunikat ze brak dostępu do środków. Czy to są jakieś żarty?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 16:19

Co wy panikujecie.. Poczekajcie aż upłynie 48h od złożenia weryfikacji.

@Kryptomar

Pisales ze chcieli od Ciebie konto bankowe sprawdzic czy nalezy do Ciebie. Czyli jeestes punkt weryfikacji dalej niz my.
Wiec jezeli anulowani Ci wyplate i wyslales ze konto bankowe nalezy do Ciebie to moze przeszedles weryfikacje pozytwynie i twoja wyplata zostala zrealizowanA?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 16:23

@szlagaag nie rozumiesz, że niektórzy tu mają konta firmowe, i zablokowane środki firmowe i zobowiązania do innych klientów i taka sytuacja naraża nas na realne straty??

weryfikacja konta firmowego to nie jest selfi z dowodem tylko zbieranie i wypełnianie dokumentacji i nie każdy ma czas teraz zaraz natychmiast albo wcale się tym zajmować teraz

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » środa, 10 lipca 2019, 16:34

Moje konto zostało zweryfikowane. Procedura rozpoczęta wczoraj ok 12 w nocy, zakończona dzisiaj ok 16.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 16:38

blackraijin pisze: środa, 10 lipca 2019, 16:34Moje konto zostało zweryfikowane. Procedura rozpoczęta wczoraj ok 12 w nocy, zakończona dzisiaj ok 16.


Bez problemow możesz teraz wypłacić środki?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » środa, 10 lipca 2019, 16:41

Jest też taka opcja jak napisali że chcieli to po prostu rozwlec w czasie te KYC dla tych co musza mieć od nowa zrobione, bo inaczej wyszedłby im mega zator w czasie weryfikacji tysiecy ludzi z KYC i jak napisali zatrudnienie do tego nowych pracownikow to ich tez trzeba przeszkolić i też pewnie nie takie proste każdego z ulicy zatrudnić do pracy w giełdzie z ważnymi danymi osobowymi ludzi.
Pewnie myśleli że na spokojnie się to rozwlecze w czasie bo kto zleci wypłatę to trafi na komunikat o KYC a ci co nie wyplacaja tylko handlują to nie muszą nic robić dopóki z kolei oni nie beda chcieli wypłacić więc pewnie plan był taki rozwlec w czasie ile się da żeby wyrobić się bez zatrudniania extra ludzi pod to.
Gorzej że chyba nie pomyśleli że większość normalnych ludzi wkurwi taka akcja bo nikt nie lubi być zaskakiwany z góry i dodatkowo być szantażowany zrób KYC albo nie oddamy ci nic, to tylko ludzi rozwścieczyło plus wiele osob jak wypłaca kase w fiatach to zwykle jest im potrzebna a tu strata wielu cennych dni przez KYC do tego. Do tego wszystko zbiegło się w czasie z zamknięciem Bitmarketu i ludzie są podejrzliwi i sfrustrowani i trudno sie dziwić.
Mam nadzieje że to ogarną bo w tym momencie nie wiem jak wypłacić PLN bo miałem to zrobić przez Bitmarket w tym tygodniu a on padł, a na BitBayu nie mam konta żadnego i myślałem żeby założyć ale tu takie akcje niemiłe że nie wiem czy jest sens.
I z tego co pamietam to amerykańskie giełdy dawały ludziom czas na zweryfikowanie kont KYC bo inaczej środki zostaną im zablokowane, nie pamietam która to giełda czy nawet 2 tak zrobiły, nie wiem czy nie Poloniex po tym jak go Circle kupiło, czy jakaś inna ale dała ludziom albo 30 dni czy tam do określonego dłuższego terminu i kto chciał mógł normalnie uciec i wypłacić coiny. Takie wstrzymanie wypłaty bez uprzedzenia gdy ktoś już miał zrobione kiedyś KYC to bezczelność po prostu.
Chyba wypłacę troche kasy przez Kraken->SEPA Euro i nie bede miał plnów.
Ale to dłużej potrwa bo w banku słyszałem że gotówkę w euro to trzeba zgłosić wcześniej że sie bedzie chciało wypłacić no bo my nie jesteśmy w uni i normalnie w kasie nie mają gotówki w euro, a potem lecieć z tym do kantoru, ale zamieszanie przez ten pad Bitmarketa kurde. Zarejestrowałbym się na tym BitBayu ale jak to tak wygląda to nie wiem czy jest sens i czy czekać aż minie ten 12 lipca i zobaczyć co się stanie i zrobić 13 lipca, hm pechowa 13tka. Chciałem wypłacić tylko troche na jedzenie bo mam puste konto bankowe więc to nie jakies wielkie kwoty z 1000-2000zł no ale teraz nie wiem gdzie i jak a u mnie w miescie nie ma Bitomatu żadnego a nie bede zaiwaniał pociągami do innego miasta o 2000 pln bo to śmieszne. Chyba że da się jakoś prościej sprzedać LTC czy Eth za pln na rachunek bankowy ? Nie chce sie bujać z jakimiś lokal bitcoinami i gotówką, do tego jak to potem rozlicze z US.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 16:46 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kryptomar » środa, 10 lipca 2019, 16:42

@szlagaag Nie tak. Najoierw anulowali mi wypłatę pln twierdząc że muszę zweryfikować konto bankowe co jest bzdurą bo mam zweryfikowane i hest na mnie. Chwilę potem chciałem przelać krypto i dostałem info o całej weryfikacji. PLNY były na moim koncie Bitbay jeszcze do południa po tym anulowaniu wróciły, a teraz ich nie ma. Pisałem do nich ale odpiwiedzi na razie brak.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kobol5 » środa, 10 lipca 2019, 16:53

Udało mi się dziś wypłacić wszystkie środki z Bitbay przy pomocy LTC. Konto nigdy nie było weryfikowane. Także fajnie, obawiałem się że będą mnie blokować.
edit
Dodam że zrobiłem to dwoma przelewami, pierwszy za kilkadziesiąt złotych żeby zobaczyć czy się uda.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 16:54 przez kobol5, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kryptomar » środa, 10 lipca 2019, 16:55

Panowie jak sie tu wrzuca screen shota to Wam pokaże co mi napisali w mailu? Najlepszy jest fragment, że wrócili mi na konto Bitbay żebyym mógł dalej swobodnie dokonywać transakcji. No to ja sie pytam gdzie kasa!!!

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
I dlaczego chcąc wypłacić bch wyskakiwało mi"zły adres"? Wpisany na pewno dobrze.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości