Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 00:50

liseklsk pisze: środa, 10 lipca 2019, 00:49@FlyingAtom Rozumiem. Każdy z nas ma swój rozum. Jestem z BB od początku i chciałbym żeby przedstawiciel jutro przedstawił nam tutaj sensowną odpowiedź.
Taki mały off-top ponieważ nie działają wypłaty z bankomatu na BB to chyba jutro spróbuję tej waszej magicznej maszyny do wypłacania użyć.

Zapraszamy ostatnio już nawet nieźle to działa, w pierwszym tygodniu jeszcze błędy się zdarzały.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 00:54

@FlyingAtom dobrze, że napisałeś, jak widać firmy traktują lepiej.
Do mnie Sylwester nie dzwonił a numer ma ;)
Nie zmienia to faktu, że cała akcja jest nieprzemyślana (albo ustawiona tak jak im wygodnie), kosztem użytkowników i bez należytej polityki informacyjnej, z zaskoczenia jak hiszpańska inkwizycja. No i prawnie wątpliwe jest to blokowanie wypłat bez uprzedzenia i okresu dostosowawczego czy zapisów o możliwości wypowiedzenia umowy.

Oni pływają w takim samouwielbieniu, że chyba nawet nie wiedzą jak psują swój wizerunek takimi akcjami (albo im na tym nie zależy bo myślą, że rządzą lokalnie). W świecie internetu konkurencja jest globalna a nie lokalna i za nią są daleko w tyle

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 01:00

Lais pisze: środa, 10 lipca 2019, 00:54@FlyingAtom dobrze, że napisałeś, jak widać firmy traktują lepiej.
Do mnie Sylwester nie dzwonił a numer ma ;)
Nie zmienia to faktu, że cała akcja jest nieprzemyślana (albo ustawiona tak jak im wygodnie), kosztem użytkowników i bez należytej polityki informacyjnej, z zaskoczenia jak hiszpańska inkwizycja. No i prawnie wątpliwe jest to blokowanie wypłat bez uprzedzenia i okresu dostosowawczego czy zapisów o możliwości wypowiedzenia umowy


Do mnie dzwonił jak już było po blokadzie i po wysłanych dokumentach (odblokowanym koncie) więc też nie było wcześniej.
Ale pierw dali nam znać by uzupełnić, może do firm/osób działających cały czas z góry wysyłali takie informacje, a innym dopiero jak coś się zadziało? Może ktoś jeszcze to potwierdzi?
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » środa, 10 lipca 2019, 01:11

ja zgłaszałem telefonicznie, podając maila, że giełda żre energię komputera jak smok, mieli odpisać w tej sprawie, nie odpisali do dziś a po 2 dniach przyszedł mail o weryfikacji, bez informacji o blokadzie, pewnie za karę, że prądu im żałuję.
Nic nie wpłacałem ani nie wypłacałem w czerwcu, generalnie mało korzystam bo ten kantor jest niegrywalny z wielu powodów

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 10 lipca 2019, 08:43

@zapytajnik
Wczoraj o tym pisałem, wprowadzają troche zmian w wyglądzie i zwykłą wersję popsuli trochę i rzeczywiście zamula, wersja pro nie. Niebawem poprawki optymalizacyjne przejdzie normalna wersja www

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 10 lipca 2019, 09:32

zapytajnik pisze: środa, 10 lipca 2019, 01:11 nie odpisali do dziś a po 2 dniach przyszedł mail o weryfikacji, bez informacji o blokadzie, pewnie za karę, że prądu im żałuję.
Podejrzewam, że na forum działa "spółdzielnia" ludzi z BitBay/` (o której niekoniecznie muszą wiedzieć rządzący/właściciele) którzy szkodząca doskonaleniu giełdy. W moim przypadku, zgłaszane propozycje mające wprowadzić korzystne dla klientów rozwiązania; czy to wprowadzenie "zlecenia stałego", czy obsługi w portfelu BTC SegWit formatu adresu Bech32 były postponowane. Nawet po czasie dostrzegłem próbę wyłudzenia :-). Niestety BitBay jest teraz jedyną "polską" giełdą. Pozostaje przestawić się na korzystanie z kantorów lub giełd zagranicznych -szkoda.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 09:48

o... zdecydowałem sobie wypłacić duża część crypto z BB,
wypłaty przeszły, ale po chwili dostałem telefon z BB że muszę zrobić dodatkową weryfikacje przez tego linka co tam podawany był wcześniej,
oczywiście konto od dawna zweryfikowane porządnie było...


EDIT: okazuje się, że chcą żebym przeprowadził pełną weryfikację konta firmowego jeszcze raz, łącznie z wszystkimi dokumentami z rejestrów firm itp itd,
a już to robiłem jakoś z rok czy półtora temu (2017) i wszystkie de dane i dokumenty ode mnie mieli,
to jest niepoważne i nieprofesjonalne,
zalecam wszystkim ewakuacje z tej giełdy z takim podejściem do klientów
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 10:11 przez keeper, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rolph » środa, 10 lipca 2019, 10:05

A bohater tematu milczy :roll: @BitBay jakiś komentarz w końcu co się dzieje?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 10:48

Ja co prawda rejestrowałem się jakoś pod koniec 2016. I nie przechodziłem weryfikacji z selfie itd wtedy to nie było wymagane ,wystarczył zwykły skan dowodu. Teraz przy wypłacie również muszę przejść weryfikację.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: stigman88 » środa, 10 lipca 2019, 11:17

Ile u was trwała weryfikacja na bitbay'u? Średni czas rzeokomo 48h. Od 4 dni nie ma z nimi kontaktu

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » środa, 10 lipca 2019, 11:29

keeper pisze: środa, 10 lipca 2019, 09:48o... zdecydowałem sobie wypłacić duża część crypto z BB,
wypłaty przeszły, ale po chwili dostałem telefon z BB że muszę zrobić dodatkową weryfikacje przez tego linka co tam podawany był wcześniej,
oczywiście konto od dawna zweryfikowane porządnie było...


EDIT: okazuje się, że chcą żebym przeprowadził pełną weryfikację konta firmowego jeszcze raz, łącznie z wszystkimi dokumentami z rejestrów firm itp itd,
a już to robiłem jakoś z rok czy półtora temu (2017) i wszystkie de dane i dokumenty ode mnie mieli,
to jest niepoważne i nieprofesjonalne,
zalecam wszystkim ewakuacje z tej giełdy z takim podejściem do klientów

To jest to o czym pisałem w tym wątku kiedyś, niektóre giełdy (zwłaszcza te z problemami finansowymi i niską płynnością) korzystają z KYC nadgorliwie, traktując te procedury jak maczugę do prób przejęcia środków a nie jako absolutny wymóg.
Właściciele sami się przed sobą tłumaczą, "przecież robimy wszystko zgodnie z prawem", no tak, tak samo jak Polska skarbówka przez którą zostali przegonieni z Polski .. ehh ;/
Na szczęście są fora i można sobie poczytać i podejmować decyzje na tej podstawie....

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 10 lipca 2019, 11:40

@BitBay Byliście tu dzisiaj już kilka razy. Dlaczego nie ma od was żadnej odpowiedzi?

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 1235674 » środa, 10 lipca 2019, 11:50

Przypominam, że regularne zabepieczanie historii transakcji jest równie ważne jak trzymanie środków poza giełdą.
--
Binance również ma siedzibę na Malcie i mimo, że mają prawdopodobnie więcej niż "milion aktywnych użytkowników", to nie słychać o przymusowej weryfikacji.
Bitbay wykorzystuje procesy weryfikacji w celu uniemożliwiania/opóźniania klientom wypłaty środków, a nie jak twierdzą ze względów bezpieczeństwa. Wypłaty w bankomatach również i zapewne nieprzypadkowo zostały zablokowane. :idea:

Cisza na temat dźwigni i wejścia na giełdę.
Na giełdzie są same shitcoiny i scamy. Jak tu się dziwić, czemu Wasi klienci nie mają już czym grać.

PS: Fakt, zapomniałem że na binance nie ma weryfikacji bo są stable.
@BitBay, nie możecie podzielić funkcjonalności giełdy na te, które dostępne są dla zweryfikowanych i niezweryfikowanych? Np. klienci niezweryfikowani mogliby dokonywać operacji krypto-krypto z limitem wypłat 1 btc, a wszystkie funkcje, tj. operacje na fiatach, handel krypto-fiat byłyby niedostępne. Dopiero weryfikacja konta odblokowywałaby wszystkie inne funkcje, które wymagają kyc. Oczywiście klienci zweryfikowani handlowaliby wtedy z niezweryfikowanymi na krypto-krypto.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 12:50 przez 1235674, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 11:54

Dzwignia jak dzwignia ,dobrze ze stopy wprowadzili :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 12:18 przez szlagaag, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 10 lipca 2019, 11:55

@1235674
Mój znajomy właśnie mi pisał że nie wie czy chce kolejny raz wysyłać skany do BB a na koncie ma 700zł, ciekawe ilu takich jeszcze się znajdzie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-23
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 10 lipca 2019, 12:42

W stosunku do starej weryfikacji konta, weryfikacja według nowych standardów wymaga wypełnienia kilku dodatkowych segmentów.
Do zebrania takich informacji jesteśmy zobowiązani działając zgodnie z V Dyrektywą Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r.
Jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat musimy dostosowywać się do zmieniających się standardów rynkowych. Ich przestrzeganie umożliwia nam dostęp do systemu bankowego i operatorów płatności.
Odpowiadając na pytania dlaczego nie wszyscy jeszcze otrzymali wiadomość o aktualizacji danych ponownie weryfikując konto chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że rynek kryptowalut powoli podąża w kierunku powszechności, a tym samym konieczności ochrony konsumentów poprzez regulację w branży. Proces ten następuje stopniowo, ponieważ nie chcemy aż tak wydłużać kolejki do weryfikacji kont a zaangażowanie nowych osób do do tego procesu jest możliwe dopiero po odpowiednim przeszkoleniu. Dlatego właśnie staramy się stopniowo i rozsądnie wprowadzać wymagane procedury, tak aby niepotrzebnie nie utrudniać Użytkownikom korzystania z naszej platformy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FuraTeściowej » środa, 10 lipca 2019, 12:43

Odpisali komuś na maila?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 12:46

BitBay pisze: środa, 10 lipca 2019, 12:42W stosunku do starej weryfikacji konta, weryfikacja według nowych standardów wymaga wypełnienia kilku dodatkowych segmentów.


to czemu po prostu nie możecie poprosić o informację w zakresie tych dodatkowych segmentów???

a zamiast tego wszystko od nowa trzeba wyciągać, zbierać, przesyłać, wypełniać....

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 13:20

co mnie dziwi to gdy czasem oglądam co mówi ten ich prezes czy były prezes czyli pana SS (nie wiem jaką ma teraz funkcję, może celebryty :p) i zawsze gdy obiecuje coś wprowadzić to mówi, że kancelarie prawne nad tym pracują, dziś mówił o 2 kancelariach. I te kancelarie nie podpowiadają im jak wprowadzać zmiany by respektowały prawa nabyte klientów i czyniły to w zgodzie ze standardami?
Wszędzie gdy są wprowadzane zmiany to jest 30 dni nazwijmy to vacatio legis czyli nic się nie blokuje, można rozwiązać umowę lub się dostosować i wykonać to co usługodawca zmienia. Informacja o zmianach jest podawana z wyprzedzeniem minimum 30 dni.
Wiec albo te kancelarie są kiepskie i dlatego tak powoli coś wprowadzają lub wcale bo im lata zajmują najprostsze sprawy albo już nie wiem co.
Jedno jest pewne - pan SS na pewno ma konto w banku i inne usługi i dobrze wie jakie są standardy europejskie w umowach.

PS. no i jeszcze przy wypłatach przez bank umieścili wielki znak zakazu wjazdu - ktoś to ma naprawdę kiepskie poczucie humoru i po prostu sobie kpi z użytkowników. Może jeszcze środkowy palec tam dorysują by dopełnić skalę absurdu ...

PS2. jeśli w ogóle kiedyś rozważę powrót na ten bazar, bo zamierzam zrezygnować to tylko pod warunkiem, że w regulaminie znajdą się zapisy uniemożliwiające taką sytuację jak obecnie, czyli dokładnie opisana procedura zmiany warunków świadczenia usługi z terminami, których Bitbay musi przestrzegać, powiadamianiem z wyprzedzeniem i żadnego blokowania zanim zmiany wejdą w życie.
2 warunkiem są oczywiście zmiany na giełdzie ale to inna historia, spełnienie 1 warunku to minimum do rozważania powrotu
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 13:31 przez Lais, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: _chybaty » środa, 10 lipca 2019, 13:21

Nie ma co straszyć ale widząc co się stało z bitmarketem może warto trzymać większa ilość Krypto nie na giełdzie A na portfelach.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości