Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » wtorek, 2 lipca 2019, 16:07

Bitbay co się dzieje ze stroną i aplkacją w dość istotnym momencie kursu Bitcoina? Taka przerwa zapowiadana nie była.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 2 lipca 2019, 16:22

@pablo12 Aktualnie wszystko działa prawidłowo i nie powinno być żadnych problemów z funkcjonowaniem giełdy ;)
Jeśli potrzebujesz więcej pomocy zapraszamy do kontaktu z naszym supportem lub w prywatnej wiadomości.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 2 lipca 2019, 17:06

@BitBay to co się ostatnio dzieje to jest jakaś katastrofa, dwie zakładki giełdy otwarte i łacznie zużywają ponad 30% procesora a mam i7 - siódmej generacji. Wrzucam screen gdzie otwarte są jeszcze karty innych giełd np. binance i tylko BB tak pożera zasoby Obrazek

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daro » wtorek, 2 lipca 2019, 19:48

Pogrywam na tej giełdzie i to co się dzieje obecnie podczas gwałtowniejszych ruchów to jakaś miazga, obecnie czekam cierpliwie 5 dzień na odpowiedź od supportu

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 3 lipca 2019, 13:00

@liseklsk, @Daro Czy moglibyśmy prosić o sprawdzenie i poinformowanie nas w prywatnej wiadomości czy tego typu problemy pojawiają się u Was również w wersji PRO?

@Daro Jeżeli chodzi o Twoje zgłoszenie to również prosimy o przesłanie numerów zgłoszenia i postaramy się jak najszybciej wszystko sprawdzić ;)

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » środa, 3 lipca 2019, 13:06

pael pisze: wtorek, 2 lipca 2019, 13:16https://bithub.pl/artykuly/flyingatom-w ... ja-sadowa/

@BitBay, jak wyglada sytuacja z waszej strony?

Jesli padla odpowiedz w tym watku prosze o linka, nie sledze na biezaco.



@Sylwester Suszek
@BitBay

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: smieszny » środa, 3 lipca 2019, 20:16

Miałem zweryfikowane konto na bitbay na którym handlowałem od kilku lat. Bez problemu robiłem wpłaty i wypłaty. Od kilku miesięcy nie logowałem się na konto, ale mam zamiar go jeszcze kiedyś w przyszłości używać. Dziś dostałem maila, że mam przejść weryfikację konta. Czy to normalne? Żądają moich rachunków, selfi z dokumentem tożsamości. Nie za bardzo mam ochotę wysyłać takie rzeczy w internet. Czy to normalna procedura? Coś się nagle zmieniło? Dają mi czas do 10 lipca inaczej wypowiedzą umowę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mski » środa, 3 lipca 2019, 20:23

@smieszny

To samo u mnie. Jestem zweryfikowany a oni wymagaja ponownej weryfikacji.
Pytanie czy jest jakas polska giełda z ktorej mozna w razie czego wyplacac pln ? Bo nie mam zamiaru przechodzic ich weryfikacji.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » środa, 3 lipca 2019, 21:12

@pael Pytasz jak nie znał odpowiedzi...

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
@Mski Nie ma takich giełd teraz wszystkie przy wypłacie na fiat wymagają weryfikacji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » środa, 3 lipca 2019, 21:49

@pael Znalazłem takie coś (poniżej) w innym temacie, musisz pytać tamtej osoby skąd to ma. Ja osobiście się cieszę że rozliczyłem wszystko i problem z głowy.

Może nie odpisują bo coś się zmieniło od tamtego czasu ? @BitBay :?: :?: dlaczego nie odpowiadacie koledze :o

mp1980 pisze: piątek, 26 kwietnia 2019, 14:24
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 3 lipca 2019, 22:14 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » środa, 3 lipca 2019, 21:54

Tomasz_Es pisze: środa, 3 lipca 2019, 21:49 Ja osobiście się cieszę że rozliczyłem wszystko i problem z głowy


Pamietaj, ze jak sie chce psa uderzyc to zawsze sie kij znajdzie.
I nie oto chodzi, zadania KAS byly... jakie byly widac po wyroku.
Sam nie korzystam z BB, jednak jestem ciekawy jako najwiekszy podmiot na naszym rynku jak sie zachowali.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 3 lipca 2019, 22:17

smieszny pisze: środa, 3 lipca 2019, 20:16Miałem zweryfikowane konto na bitbay na którym handlowałem od kilku lat. Bez problemu robiłem wpłaty i wypłaty. Od kilku miesięcy nie logowałem się na konto, ale mam zamiar go jeszcze kiedyś w przyszłości używać. Dziś dostałem maila, że mam przejść weryfikację konta. Czy to normalne? Żądają moich rachunków, selfi z dokumentem tożsamości. Nie za bardzo mam ochotę wysyłać takie rzeczy w internet. Czy to normalna procedura? Coś się nagle zmieniło? Dają mi czas do 10 lipca inaczej wypowiedzą umowę.

Rozumiemy, że w przeszłości przesyłałeś już dane w celu weryfikacji konta natomiast my jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat musimy dostosowywać się do zmieniających się standardów rynkowych. Ich przestrzeganie umożliwia nam dostęp do systemu bankowego i operatorów płatności Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać nowe, szybsze metody wypłat i wpłat, pracować nad kartami dla użytkowników czy rozwijać nowe produkty, takie jak dźwignia. Prosimy o zaktualizowanie danych a w przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » środa, 3 lipca 2019, 22:27

...
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 08:25 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 4 lipca 2019, 21:01

wysyłają te maile, nie korzystam z bubla-bay, ale mam tam jakąś kase jeszcze i też dostałam.
To co oni robią to jest typowe działanie firmy krzak, gdyż jak się dowiedziałam - bez ponownej weryfikacji nie mogę wypłacić PLN - tych które wpłaciłam z konta.
Już pomijam fakt, że oni się nagle obudzili i na jakieś przepisy powołują z 2018 roku - czyli jak zwykle dali plamę bo weryfikowałam się rok temu gdy już te przepisy były...

Normalna firma jak wprowadza jakiej nowe regulacje do których klient musi się dostosować to daje czas min z miesięcznym wyprzedzeniem na zapoznanie się i zgodę na nie lub odrzucenie i rozwiązanie umowy i nie ogranicza funkcjonalności, że coś jest zablokowane do tego czasu itp - była zawarta umowa i muszą się wywiązać do końca okresu przed zmianami.
A firma krzak traktuje klienta jak śmiecia czyli nie wywiązuje się z umowy - blokuje mu z zaskoczenia wypłaty, nie ważne czy chce korzystać dalej czy też nie bo dali ciała z jakąś tam dyrektywą. Nie ma w ogóle żadnego okresu przygotowawczego przed zmianami i jeszcze grożą Ci, że konto zablokują. Nie ma nic o odstąpieniu od umowy jeśli się nie zgadzasz.
To co oni robią jest pogwałceniem europejskich praw konsumenta - wiele podmiotów było karanych karami za takie postępowanie wobec klientów i tylko pokazuje, że jak zwykle pracują tam dyletanci, którzy jak zwykle wszystko robią od d... strony, tylko, że oni to robią z premedytacją co tylko jeszcze bardziej obniża wiarygodność

Dodano po 10 minutach 48 sekundach:
@liseklsk bubel-bay od ponad roku konsumuje coraz więcej energii procesora - w 2017 i na początku 2018 mogłam korzystać na laptopie w trybie ekonomicznym z procesorem i5 2 generacji...
Rok temu w sierpniu było to już bardzo utrudnione mimo włączenia wysokiej wydajności i mocy na full.
Potem zaczęłam korzystać z i7 8750H, 6 rdzeni, 12 wątków... jesienią kilka kart bubla zżerało do 30-50%.
Obecnie jak włączyłam kilka dni temu to jest taka sytuacja - 20 testowo otwartych kart z wykresami i kursami - 5% zużycia procesora, a jak włączę bublabay z 5 kartami to mam do 95%.
Oni kopią waluty na naszych kompach, albo programuje to idiota pod kątem komputera kwantowego jako minimalne wymogi w 2020 roku

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » piątek, 5 lipca 2019, 09:45

Uwaga! BitBay w BTC nie obsługuje adresów SegWit formacie Bech32 (zaczynające się na b) !
Kilka nocy nieprzespanych bo administratorzy nie potrafią umieścić takiego komunikatu
na stronach giełdy dotyczących BTC!. Oczywiście lepsza by była implementacja tych adresów. Rozumiem że informatyków brak nie tylko w kraju ale umieszczenie komunikatu nie powinno być trudne!
Inna sprawa że BitBay na siłę nie chce ułatwiać sobie pracy na przykład przez wprowadzenie zlecenia stałego do zakupu kryptowalut i przekazywania ich na wskazany adres klienta.
Apel do właścicieli BitBay - mniej władztwa więcej organizacji! proszę.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 5 lipca 2019, 09:52

@ikswodnal
Bardzo dobrze, że nie używa i nie obsługuje go - nie jest on zalecany do używania.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 5 lipca 2019, 09:57

Lais pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 21:01Już pomijam fakt, że oni się nagle obudzili i na jakieś przepisy powołują z 2018 roku - czyli jak zwykle dali plamę bo weryfikowałam się rok temu gdy już te przepisy były...
Na obecnym etapie procesu licencyjnego na Malcie jesteśmy zobowiązani do realizacji procesu weryfikacji naszych użytkowników - KYC (Know Your Customer), zgodnej z międzynarodowymi standardami stosowanymi przez MFSA. Wraz z rozwojem rynku, wymagania dotyczące KYC ulegają dalszym zmianom. W związku z tym również na nas ciąży obowiązek dostosowywania tego procesu do nowych wymagań.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 5 lipca 2019, 10:18

@BitBay skończ waść ściemnianie i pomijanie tego co napisałam odnośnie łamania praw klienta. Jeśli moja wypłata PLN nie wyjdzie to powiadamiam urząd ochrony praw konsumenta, również w wymiarze europejskim, zapytam się ich również czy powiadamianie policji jest konieczne na tym etapie :p
Bo tu nie chodzi człowieku o to, że muszę się weryfikować tylko o ograniczanie moich praw nabytych bez żadnych podstaw prawnych, powodów udokumentowanych jakimś przestępstwem i bez uprawnień do tego. Robicie to ot tak bo możecie to robić w systemie.
Ktoś wreszcie musi utrzeć nosa takim dyletantom jak wy... dobranoc bubel-bay

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » piątek, 5 lipca 2019, 10:35

teamfm pisze: piątek, 5 lipca 2019, 09:52Bardzo dobrze, że nie używa i nie obsługuje go - nie jest on zalecany do używania.
Możesz to bardziej wyjaśnić? Czy rozumiesz że informacja o czymś, nie jest jednoznaczna z oceną tego czegoś? Co na to inni biegli w kryptowalutach ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ergorg » piątek, 5 lipca 2019, 10:58

@BitBay, zablokowałeś mi środki z braku weryfikacji. Mimo, że nie chętnie ją przeprowadziłem, środki nie zostały mi zwrócone. Support nie odpisuje, WTF?

Przez wasze głupie działania jestem teraz sporo w plecy. NIE POLECAM!
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: the_prince i 37 gości