Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 25 marca 2019, 09:39

@KryptoBanita Żarty żartami ale kolega chyba pyta na poważnie. Ja np. mam na BB konto praktycznie od początku i nigdy nie miałem problemu z wypłatami a robię je często.
@Anunaki Najlepiej weryfikację zrobić od razu, żeby uniknąć później jakiś komplikacji.
Założenie to chwila a weryfikacja z 48h

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 09:55

Powyższe napisałem zupełnie poważnie. A przepytywanie ze znajomości blokczejena Szeryf zorganizował dla żartu?
Jest wiele pytań, ale odpowiedzi co do WIELOKROTNEJ weryfikacji, jak i możliwość handlowania lewą/zabrudzoną walutą BEZ możliwości PÓŹNIEJSZEJ wypłaty są JASNE.
@Anunaki przejrzyj temat - wyciągnij wnioski sam...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:01

@KryptoBanita Podajesz jeden przykład gdzie typ znalazł BTC o wartości 150k i nie wiedział nawet do czego służy. Jakoś dziwnym trafem zmilkł. Teraz ktoś pisał że wpłacił niewielką ilość BTC na binance i również każą mu się weryfikować. Więc nie tylko BB ma takie praktyki a nawet największy gracz. Jakby tak wszyscy się musieli weryfikować w nieskończoność to na forum by aż wrzało.
Tak jak pisałem wyżej, konto mam praktycznie od początku i nigdy nie miałem problemu z dodatkową weryfikacją czy blokadą środków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:16

liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:01Teraz ktoś pisał że wpłacił niewielką ilość BTC na binance i również każą mu się weryfikować.

Tak, każą mu się weryfikować PO RAZ PIERWSZY.
A na BB wiele osób musiało się WERYFIKOWAĆ PO RAZ DRUGI, a jeżeli jesteś zweryfikowany dwa razy i klikniesz wpłatę przez pocztę to musisz się weryfikować RAZ KOLEJNY.
Nie wyjeżdżaj więc z przykładem Binance...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:22

Pytając chodziło mi o to czy da się wpłacić fiaty i kupować krypto bez weryfikacji (natychmiastowo).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25

@KryptoBanita "nie wjeżdżaj. czemu wy w większości się zachowujecie na podwórku tego nie rozumiem. Jeżeli opisujesz jakiś przykład to polecam się przyłożyć bo wpłata przez pocztę nie wymaga żadnych dodatkowych weryfikacji. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Nikt nikomu nic ni każe. Jak się Tobie BB tak bardzo nie podoba to po co udzielasz się w tym wątku? Korzystasz nadal z BB? Jeżeli nie to nie podawaj fałszywych informacji byle by siać ferment.
Pokaż mi przykłady o wielokrotnych weryfikacjach bez powodu? Bo tutaj chociaż jest nas więcej niż trzy osoby to zaledwie były to jakieś marginalne przypadki. Tak jak napisałeś np. z powodu utraty ważności dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:35

@liseklsk Ale tej wielokrotnej weryfikacji to ja naprawdę nie rozumiem.
Zgodnie z przepisami (słynna ustawa o przeciwdziałalniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu) kryptogiełda musi przestrzegać norm KYC, czyli być pewna z kim ma do czynienia kiedy świadczy komuś usługi. Podobne przepisy są w całej Unii, w tym na Malcie. Ok.
Co więc ma zmieniać "rozszerzona weryfikacja"? To nie są jednostkowe przypadki, zgodnie z tym co napisał Bitbay jest ona wymagana przy każdej wypłacie na poczcie.
Wychodziłoby, że po pierwszej weryfikacji nigdy nie są pewni kto jest ich klientem, czyli systemowo nie spełniają wymogów AML? No bo jak inaczej wytłumaczyć drugą weryfikację?
Nie jest ona uzasadniona przepisami AML (bo wymogi tych przepisów musiały już być spełnione wcześniej), więc jaka jest podstawa prawna takiego żądania?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 25 marca 2019, 10:52

@kajetan Tak tylko tej dodatkowej weryfikacji wymaga operator, więc to do niego należy kierować zażalenia że nie wystarcza weryfikacja, którą do tej pory miał zrobioną użytkownik.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40

Anunaki pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:22Pytając chodziło mi o to czy da się wpłacić fiaty i kupować krypto bez weryfikacji (natychmiastowo).
Aby mieć możliwość dokonania wpłaty na naszą giełdę należy przejść przez proces weryfikacji, zazwyczaj konto zostaje zweryfikowane do 48 godzin od momentu przesłania formularza ;)

liseklsk pisze: niedziela, 24 marca 2019, 12:03@Bitbay co wy na to?
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikował komunikat, w którym wyraźnie ostrzegają przed działalnością FutureNet oraz FutureAdPro, popularnymi platformami inwestycyjnymi. UOKiK wyjaśnił, iż po analizie systemów i mechanizmów biznesowych, uważają je za piramidy finansowe. Ponadto Urząd wszczął postępowanie spółkom zarządzającym. UOKiK postawił zarzuty firmom BCU Trading z Dubaju oraz Futurenet Ukraine z siedzibą w Lwowie. Jak podaje UOKiK, podmiotami tymi interesuje się również Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, prowadząc śledztwo pod sygnaturą PO 2 Ds. 63.2016.
Zawołam również @CoinDeal żeby nie pisać dwóch postów.
Odnosząc się do komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż w treści publikacji nie ma mowy o kryptowalucie FTO a dotyczy ona jedynie podmiotów z nią związanych.
Na stronie futurocoin.com można znaleźć whitepaper oraz kod źródłowy, który służy między innymi do odróżnienia kryptowaluty od scamu i oznacza to, że jest to pełnoprawna kryptowaluta.
Każdy może sprawdzić jej działanie w 100% i wyciągnąć wnioski na jej temat a my do każdej monety podchodzimy jak do technologii, która musi być maksymalnie transparentna.
Kryptowalutę czy token personalny może stworzyć każdy - nie jest naszym zadaniem decydować o słuszności przedsięwzięcia, czy też oceniać jego społeczność.
Jak w przypadku każdego innego projektu - zweryfikuje go rynek i jeśli za danym projektem stoi społeczność, która chce wydobywać, sprzedawać czy kupować daną kryptowalutę, a także są spełnione odpowiednie warunki (whitepaper, kod źródłowy), to nie widzimy przeciwwskazań do jej udostępnienia na giełdzie.
Chcieliśmy jednak poinformować, że mając na uwadze zaistniałą sytuację, postanowiliśmy zlecić jego ponowny audyt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 12:45

liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25 Jeżeli opisujesz jakiś przykład to polecam się przyłożyć bo wpłata przez pocztę nie wymaga żadnych dodatkowych weryfikacji.

Tak, masz rację popełniłem błąd... Kolejna weryfikacja zweryfikowanej osoby jest przy wypłacie:
liseklsk pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:02@BitBay Mam pytanko. Z ciekawości kliknąłem w tą wypłatę na poczcie i wyskoczył mi komunikat o dodatkowej weryfikacji, oczywiście konto mam zweryfikowane. Przeszedłem dalej i mam dodać moje ID, potwierdzenie adresu i uzupełnić dane osobowe. Przecież wszystko to już macie, nawet moje selfie. Więc nie rozumiem tej dodatkowej weryfikacji skoro nie ma nic więcej niż to co już wysyłałem.
Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:52tylko tej dodatkowej weryfikacji wymaga operator
Już zadawałem retoryczne pytanie, która poważna giełda dokonuje wielokrotnych weryfikacji z tych, czy innych powodów?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Anunaki pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:22Pytając chodziło mi o to czy da się wpłacić fiaty i kupować krypto bez weryfikacji (natychmiastowo).

Możesz TYLKO i co najwyżej wpłacić lewą kryptę i obracać do woli.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25 po co udzielasz się w tym wątku?
Aby się Tobie przypodobać ;)
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25Korzystasz nadal z BB?
Dasg0wna też nie miałem, a pisałem żeby się przypodobać oszustkiewiczowi ;)
Podoba Ci się wątek znajomości bliskiej, czy dalszej, Twojego ukochanego szeryfa z wielbicielami dasg0wna??
Człowieku handluj, gdzie chcesz, a ja sobie będę pisał gdzie chcę :mrgreen: OK?

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40 jeśli za danym projektem stoi społeczność

Jeśli tak porównać (proszę mnie poprawić) to w pewnym momencie za dasnicem stała większa społeczność :mrgreen:
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40 postanowiliśmy zlecić jego ponowny audyt.
Czyli będzie ponowny szoł z szeryfem i robieniem misia z twórcami fjuczerscamu?
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 25 marca 2019, 13:53

Polecam zapoznać się z tym:


Początek w cytacie:
Czytam dziś sobie, jak to UOKIK, z zapłonem opóźnionym o wiele miesięcy, ostrzega, że portal FutureNet - taka „konkurencja dla Facebooka”, gdzie uczestnicy mieli zarabiać na klikaniu w reklamy - to prawdopodobnie piramida finansowa, do tego na wielką skalę! A FutureNet gest miał – w końcu sponsorowanie zespołu F1 i kilku klubów sportowych, to jakby lipy nie ma… Bardzo dobrze to zostało rozegrane pod kątem budowania wiarygodności: „Paczcie niewierni, my tu sobie Formułę 1 sponsorujemy, stać nas! A jak tak, to chyba widać, że dobrze zarabiamy – i Wy też zarobicie!”. Tyle, że kasa na ten sponsoring szła od – podobno – 3,5 miliona uczestników z całego świata, w tym od 100 tys. Polaków.
A BitBay dalej idzie w zaparte skoro już prawie wszyscy wiedza i piszą, że to gówno to scam.

Swoją drogą z tego co widzę to oszuści korzystajacy z platformy Futurnet


Dostają przelewy od Jax Pay Sp. z o.o z którego wcześniej korzystał BitBay odnośnie rachunków...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 14:07

@Awesomist
Już można wyczuć wycofywanie się rakiem
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40nie jest naszym zadaniem decydować o słuszności przedsięwzięcia, czy też oceniać jego społeczność.
Jak w przypadku każdego innego projektu - zweryfikuje go rynek
Przecież to RYNEK WINNY, a nie ten co teatralnie krzyczał, że SPRAWDZIŁ, ŻE TO JEST PRAWDZIWA 100% KRYPTOWALUTA :mrgreen:
Pasjonat technologii blokczejn sprawdził... OSOBIŚCIE :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 25 marca 2019, 19:14

@BitBay, zaprzeczacie sobie sami. Z jednej strony niby dodaliście FTO, bo to kryptowaluta jak inne i fakt, że FutureNet to szemrane towarzystwo nie miał wielkiego znaczenia, a z drugiej chcecie zlecać kolejny audyt. Dlaczego? Przecież FTO jest nadal tym czym było od strony czysto technicznej? Whitepaper i kod chyba nie wyparowały w międzyczasie? Miejcie jaja i odetnijcie się od tego syfu całkowicie zamiast robić jakieś dziwne uniki.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 25 marca 2019, 20:57

a co oni mają tłumaczyć, giełda przyciąga obecnie tylko idiotów, a dla idioty wszystko jedno czy musi się 5 razy weryfikować, może to nawet polubić i chcieć więcej.

Jakieś piramidy mają im przeszkadzać?, no jak mają przeszkadzać skoro na dołku kupują btc po 15100 a nawet po 15280 gdy na bitstampie ten dołek był po 14600 i nie widzą, że coś jest nie hallo z kursem haha, normalnie ta głupota jest piękna, w czystej postaci. Ta grupa klientów bitbay to po prostu idealny target takich piramid. Ciekawe czy inwestowali też w ambergold :p

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » środa, 27 marca 2019, 14:20

Lais, każdy mądry wie że bitbay to ch** nie giełda, wiemy jak na niej handel się odbywa, kupują i sprzedają w większości boty, i nie musisz już w kółko o tym pisać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » środa, 27 marca 2019, 14:54

@BitBay
Coś czytałem, że nie wycofujecie futurocoin. Prawda to?
Macie jeszcze jakieś resztki przyzwoitości lub szacunku do siebie?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » czwartek, 28 marca 2019, 07:55

vjankuv pisze:[mention]BitBay[/mention]
Coś czytałem, że nie wycofujecie futurocoin. Prawda to?
Macie jeszcze jakieś resztki przyzwoitości lub szacunku do siebie?
Czyli RiGCz-u? Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 28 marca 2019, 10:59

vjankuv pisze: środa, 27 marca 2019, 14:54@BitBay
Coś czytałem, że nie wycofujecie futurocoin. Prawda to?
W ciągu kilku najbliższych dni będziemy analizować sytuację. Po podjęciu decyzji przez zarząd wydamy oświadczenie w sprawie listowania FTO.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » czwartek, 28 marca 2019, 12:27

Czy na giełdzie BITBAY dzieje się coś nie dobrego obecnie? Jest wypłacalna? Nie mogę wypłacić środków.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » czwartek, 28 marca 2019, 12:34

lekarz pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:27Czy na giełdzie BITBAY dzieje się coś nie dobrego obecnie? Jest wypłacalna? Nie mogę wypłacić środków.
A co się dzieje? Nie możesz się połączyć? Nie przyjmuje zlecenia wypłaty? Przyjęło i środki nie wyszły? Wyszły i nie przyszły?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości