Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » czwartek, 7 marca 2019, 18:27

@tygrysek195 przelewy idą do Krajowej Instytucji Płatniczej więc bez obaw imho ;) jak dla mnie to lepiej aniżeli by szło na rachunek giełdy, przynajmniej nie będzie raczej akcji a'la bitcurex

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 7 marca 2019, 20:57

BitBay pisze: czwartek, 7 marca 2019, 14:13Jeżeli chodzi o liczbę Użytkowników na naszej platformie to oscyluje ona w granicach, które podajemy na naszej stronie i stale rośnie. Nie ukrywamy, iż wszyscy pracownicy naszej giełdy mają stale wiele obowiązków, aby zapewnić jak najwyższą jakość usług.
Ok, trzymamy się odpowiedzi Firmy. Dziennie mają ponad 220 kont, dla których się kończy ważność dokumentu. W praktyce, to jest fake.
BitBay pisze: Forum nie jest odpowiednim miejscem na wyjaśnianie tego typu kwestii, stąd też brak naszej odpowiedzi.
W miarę możliwości staramy się tłumaczyć jak działają nasze procedury aby wszystko było zrozumiałe dla Użytkowników naszej platformy ale i tu ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać pewnych informacji ze zbyt dużą ilością szczegółów.
Przecież Bitbay na wykopie i na tym forum nie szczędził szczegółów.

Dlaczego nagle zamilknął?

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 8 marca 2019, 11:15

@BitBay oprócz argumentów podanych przez @Wymazywanie odnośnie fikcyjnej ilości użytkowników, o ich marnej ilości świadczy również to, że po wyłączeniu ofert ukrytych jeden bot wystarczy by terroryzować wasz największy rynek czyli BTC/PLN. Jego oferta kupna/sprzedaży za 2-3 tys wystarczy by blokować innym kupno/sprzedaż. Oczywiście on się autouzupełnia, ale gdyby było tyle użytkowników ile podajecie to takie upierdliwe coś nie miałoby miejsca.
Poza tym większość dużych botów należy do jednego użytkownika, gdy miał jakąś awarię i boty zniknęły na pewien czas to w orderbook przypominał pustynię na której ktoś rozrzucił trochę kamieni (te kamienie to reszta ofert i botów)

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 8 marca 2019, 14:08

@Lais BitBay wyłączył ukryte oferty, inna giełda konkurencyjna je wprowadziła. Tak naprawdę do handlu na rynku BTC/PLN najważniejsza jest głębokość i BB ma szczeście, że w Polsce mają ją (jeszcze) najlepszą. Bo na altach i tak nikt tam nie gra, od tego jest Binance i inne giełdy.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 8 marca 2019, 15:00

Lais pisze: piątek, 8 marca 2019, 11:15 @BitBay oprócz argumentów podanych przez @Wymazywanie odnośnie fikcyjnej ilości użytkowników, o ich marnej ilości świadczy również to, że po wyłączeniu ofert ukrytych jeden bot wystarczy by terroryzować wasz największy rynek czyli BTC/PLN. Jego oferta kupna/sprzedaży za 2-3 tys wystarczy by blokować innym kupno/sprzedaż. Oczywiście on się autouzupełnia, ale gdyby było tyle użytkowników ile podajecie to takie upierdliwe coś nie miałoby miejsca.
Poza tym większość dużych botów należy do jednego użytkownika, gdy miał jakąś awarię i boty zniknęły na pewien czas to w orderbook przypominał pustynię na której ktoś rozrzucił trochę kamieni (te kamienie to reszta ofert i botów)
Obrazek

Dzień jak co dzień na BitBay :lol: :lol: :lol:

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » sobota, 9 marca 2019, 21:40

BitBay pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 15:44Jeżeli Urząd Skarbowy miałby jakiekolwiek zastrzeżenia do tego typu dokumentu prosimy wtedy o bezpośredni kontakt z nami i dołożymy starań aby pomóc, oraz oczywiście w przypadku skierowania do nas pisma przez Urząd Skarbowy również będziemy w stanie potwierdzić wiarygodność tego dokumentu.
A ja mam pytanie, na jaki adres ten urząd powinien pisać? Na Maltę czy do Katowic?
Czy nie moglibyście jednak wprowadzić usługi wysyłania podpisanego i opieczętowanego wyciągu transakcji z wszystkimi danymi klienta zwykłą pocztą, zwłaszcza że już kiedyś coś podobnego było i kosztowało 50 zł? Podejrzewam, że wiele osób chętnie by za to nawet sporo więcej zapłaciło, ja na pewno.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » niedziela, 10 marca 2019, 09:37

@kajetan tak tak, podsuwaj tym zdiercom jeszcze więcej pomysłów na zdzieranie kasy :p i utwierdzaj w przekonaniu, że ludzie będą płacić.

Przypominam - na tej "giełdzie" nie ma żadnych opcji, nawet orderbooka nie widać całego a oni pobierają prowizje jakby tam był full wypas. Ja się pytam za co?
Taki wyciąg z transakcji powinien być za darmo - chyba za te prowizje coś się użytkownikowi należy a nie tylko możliwość zalogowania się i ganiania z botami na rynkach, gdzie transakcje występują z częstotliwością jedna na parę godzin :p (bo te niby 800 tys użytkowników to pewnie krypto-szachiści haha)

edit:
a mnie nie obchodzi, że Ciebie nie obchodzi, napisałeś swoje a ja swoje by była równowaga w spojrzeniu na sprawę.
Jakbyś nie napisał, że inni chcą płacić i to dużo więcej to bym nie komentowała. Pisz za siebie a nie za innych
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 marca 2019, 11:17 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » niedziela, 10 marca 2019, 10:58

Lais pisze: niedziela, 10 marca 2019, 09:37@kajetan tak tak, podsuwaj tym zdiercom jeszcze więcej pomysłów na zdzieranie kasy :p i utwierdzaj w przekonaniu, że ludzie będą płacić.
Lais, nie obchodzi mnie twoja prywatna wendeta przeciwko Bitbay, ja chcę być maksymalnie bezpieczny w razie kontroli. A co do ceny, to w każdym banku czy innej instytucji jest za papierowy wyciąg i jego wysyłkę opłata, ostatnio płaciłem 25$ za wyciąg od zagranicznego maklera. Problem tutaj jest taki, że Bitbay ma wszystkie dane, wie że skarbówkę mamy jaką mamy, mogliby wyprodukować bardziej wiarygodny dokument, ale nie chce im się nawet udostępnić takiej możliwości.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » niedziela, 10 marca 2019, 11:32

Lais pisze: niedziela, 10 marca 2019, 09:37Przypominam - na tej "giełdzie" nie ma żadnych opcji, nawet orderbooka nie widać całego a oni pobierają prowizje jakby tam był full wypas. Ja się pytam za co?
Na żadnej polskiej giełdzie nie ma opcji. Chcesz opcje to idź na Deribit albo BitMEX. Ale uwaga, wiesz co tam czyha... :lol: :lol:

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » niedziela, 10 marca 2019, 11:43

@g100 trzeba trochę rozumieć ironię moich wpisów. Poza tym gdy płacę (a raczej płaciłam bo teraz tylko wychodzę tam na PLN sporadycznie) to wymagam jakiegoś poziomu odpowiadającego opłatom. Skoro gdzie indziej jest taniej i otrzymuje się wiele opcji to znaczy czy coś jest nie halo.
Na bitbay 2.0 było widać cały orderbook, więc oni również to wycięli w imię "postępu". Obecnie trzeba korzystać z innych źródeł by go zobaczyć. Raczej normalne to nie jest i zaprzeczanie temu twierdzeniu jest jak shortowanie silnego wsparcia albo logowanie silnego oporu.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:10

kajetan pisze: sobota, 9 marca 2019, 21:40A ja mam pytanie, na jaki adres ten urząd powinien pisać? Na Maltę czy do Katowic?
Czy nie moglibyście jednak wprowadzić usługi wysyłania podpisanego i opieczętowanego wyciągu transakcji z wszystkimi danymi klienta zwykłą pocztą, zwłaszcza że już kiedyś coś podobnego było i kosztowało 50 zł? Podejrzewam, że wiele osób chętnie by za to nawet sporo więcej zapłaciło, ja na pewno.
Na tą chwilę nie przewidujemy wprowadzenia takiej zmiany, natomiast tak jak wspominaliśmy w przypadku skontaktowania się z nami Urzędu Skarbowego, oczywiście jesteśmy w stanie potwierdzić wiarygodność dokumentu wygenerowanego na naszej platformie. Tego typu pismo należy skierować na Maltę.

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: altar » wtorek, 12 marca 2019, 15:42

Czemu tylko można wygenerować raport transakcji z ostatnich 3 miesięcy ? Czyli muszę zapłacić 65zł, żebym mógł tranzakcie z bitbay rozliczyć w US :) ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 12 marca 2019, 15:55

@altar oczywiście jest możliwość wygenerowania historii transakcji z wcześniejszych okresów, natomiast sam plik może być wygenerowany w okresach 3- miesięcznych ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 13 marca 2019, 11:25

Szybko i wygodnie wypłacaj złotówki na Poczcie korzystając z nowej usługi na BitBay!
Jednorazowo możesz wypłacić aż do 15 000 PLN i odebrać gotówkę w jednej z ponad 4 500 placówek!

Aby dokonać wypłaty będziesz potrzebować jedynie:

- Kodów wysłanych na Twój adres e-mail i numer telefonu po zleceniu wypłaty.
- Dokumentu tożsamości,


Więcej szczegółów dotyczących wypłat na poczcie możesz znaleźć pod poniższym linkiem:

https://bitbay.net/pl/pomoc/wplaty-i-wy ... I4LgDvz7_Q



https://bithub.pl/wiadomosci/bitbay-ter ... a-poczcie/
Ostatnio zmieniony środa, 13 marca 2019, 13:09 przez Zonda, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 13 marca 2019, 12:04

Bardziej przydatne wam i klientom będzie wprowadzenie usługi "zlecenie stałe". Obiecaliście zająć się tą sprawą. Wprowadzenie tej usługi na pewno wymaga mniej pracy z waszej strony niż wpłata na poczcie.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 13 marca 2019, 13:32

@ikswodnal rozpoczęcie Twoich wypocin o tej głupocie rozpoczęte po raz 15ty.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 marca 2019, 13:41

@ikswodnal Czy nie widzisz tego że praktycznie nikomu to nie jest potrzebne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 13 marca 2019, 14:38

@BitBay
Kiedy wypłaty BSV? Jak mam u was handlować, jak nie mogę wpłacać i wypłacać waluty?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 13 marca 2019, 15:19

WitoldC pisze: środa, 13 marca 2019, 13:41 Czy nie widzisz tego że praktycznie nikomu to nie jest potrzebne.
Jest to potrzebne - osobom regularnie odkładającym, "hodlującym" regularnie, czy też odkładającym na emeryturę bądź w formie posagu dla dzieci czy wnuków.
teamfm pisze: środa, 13 marca 2019, 13:32rozpoczęcie Twoich wypocin o tej głupocie rozpoczęte po raz 15ty.
Dyskusja ad personam nic nie wnosi. Wartościowe będzie przedstawienie argumentów technicznych, ekonomicznych czy też prawnych

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 marca 2019, 15:23

@ikswodnal Ile znasz takich osób, a ile jest osób grających na Bitbay.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości